Hırsızlık, Türk Adına Yük Oluyor
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 27 Eylül 2020, 01:52:33


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Hırsızlık, Türk Adına Yük Oluyor  (Okunma Sayısı 1152 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Erlik Tanrıöğen
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 870


Nur'dan Rıza aldık.


« : 08 Temmuz 2014, 00:48:10 »

   Türk Milleti’nin adı, insanlık kadar eski tarihinin hiçbir döneminde önüne ‘’yiğit, ulu, fazıl’’ gelmeksizin anılmamıştır. Orta Asya düzlüklerinden Avrupa içine ve oradan Endülüs’e kadar uzanan bu büyük medeniyet tarih boyunca düşmanlarından bile saygınlık görmüştür. Savaş alanından diplomasi sahasına, spor müsabakalarından finansal ilişkilere kadar Türk’ün erdemli doğasını reddeden muhatabına rastlamak güçtür. Tarihin eski döneminde milletlerarası münasebetler savaşlardan ibaretken uyguladığı savaş ve esir hukuku ile tüm dünyanın takdirini kazanan bu millet yakın zamanda ise, bu ilişkiler insanlar arası ilişkiler halini alınca takındığı etik perspektif ile dikkat çekmiştir. Türk’ün erdemi, tarih boyunca dünyaya öğrettiği ve yanından ayırmadığı faydalı bir yük haline gelmiştir.
   Türkler için kabul edilmesi zor olan ve onların alıştıkları etik değerle bağdaştıramadıkları davranışları genellikle başka milletlerle temas anında görmekteyiz. Örneğin, Göktürk Kağanlığı’nı Çin’in işgalinden sonra Türklerin bazı ‘alışılmadık’ davranışlar sergiledikleri kaydedilmiştir. İstanbul’un fethinden sonra saray çevresinde, İran’ın fethinden sonra Anadolu Eşrafı’nda kabul edilmesi zor davranış değişikliklerine rastlamıştır. Yine Suriye’li mültecilerin göç ettikleri şehirlerde artan suç oranı ve ülke sathında kaçak elektrik kullanım oranı bu konudaki Türkçü tezi destekler niteliktedir. Türkler, dünyadaki en erdemli milletken şehirleşme ve yabancı milletlerle kurduğu ilişkiler çeşitli değişikliklere yol açmaktadır.
   Dünya milletleri bu erdemin farkındadır. Çeşitli tavır alışları bunun tersi istikamettedir.

   Son bir yılda yaşanan gelişmeler Türk adındaki ön adlara savaş açmıştır. Türkiye’yi yöneten gayrıtürk azınlık grup, yolsuzluk ve rüşvet iddialarını reddetmek şöyle dursun, bunlardan söz edilmesini bile engelleyecek bir hale gelmiştir. Geçen her gün bu şerefli milletin aleyhine işlemekte, savaş meydanında düşmanın hakkını yemeyen Türk milleti birkaç Türk düşmanı azınlık yüzünden hırsızlık suçlamasıyla karşı karşıya kalmaktadır. Yaylalarında, mezralarında kapıları açık uyunan; sadaka taşlarından tek kuruş fazla almaya asil evlatlara sahip bu millet; yöneten sınıfı ile aynı millettenmiş gibi boynu bükük kalmıştır.

Bu durumda ya Türk milleti milli bir intihara sürüklenme tehlikesiyle karşılaşacak, ya da ilerde bu sınıfın yargılanacağı mahkeme dosyasına ‘’Türk Milleti’ni Küçük Düşürmeye Teşebbüs Etmek’’ suçu da eklenecektir.

Türk’ün ahlakını yeniden inşa etmenin yolu budur.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.217 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.006s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.