Her Devrin Menkûbu ATSIZ -Alev Eren
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 24 Eylül 2020, 02:12:02


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Her Devrin Menkûbu ATSIZ -Alev Eren  (Okunma Sayısı 1936 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Kaan ULAŞ
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 6.099


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« : 12 Aralık 2014, 01:04:11 »

Nasıl hitap etmeli sana, Türkçülüğün gazisi ya da komutanı mı denilmeli? Seni anlatmak o kadar zor ki zira tok sözlü, öfkeli ve mücadeleci karakterinden; bilgin, şair, romancı gibi çok önemli olan bu yönlerinin hangisini dile getirmeli? Atsız demişsin kendine ama bugün Türk’e bakan seni görmekte.

Romanlarında yaşadık adeta. O hiç gitmediğimiz Asya bozkırlarında dolaştık, çadırlarda yaşadık, kılıç salladık, ok attık. Daha tadını bilmediğimiz kımızdan içip sarhoş olduk. At üstünde Çin’e akınlar düzenledik. Bazen ganimetle döndük bazen hain bir okla yaralanıp öldük. Ama yılmadık, Çin’in esaretini kabul etmeyip Kür Şad atanın çerisi olup bir gece Çin Sarayı'nı bastık ama sonra bir güzel Gökçen’in gözlerinin büyüsüne esir olduk. Deli kurt olduk, bir şehzadeyi koruduk sonra adımız Selim Pusat oldu bir isyanın ateşi olduk. Hain damgası vuruldu alnımıza, rütbemiz söküldü omuzlarımızdan, ruhsuz cesetlere döndük. Hayali bir Leyla’nın peşinden koştuk sonra geri gelen mektuplar aldık sevgiliden işte o zaman anladık Atsızlığın yalnızlık olduğunu…

Türk’ün kimliğini kaybedenlere seni anlattık. Ödün vermeden mücadele etmeni kendimize örnek aldık. Senin gibi sert, yılmaz ve yolundan dönmez neferler olmaya çalıştık. Döneminde komünistlere karşı verdiğin mücadelede bugün kaldığın yerden devam etmeye yemin ettik. Milli Şef döneminin baskıcı rejimini yaşadığın gibi adı farklı baskıların rejimi ile biz de bugün sınav vermekteyiz. Kaldırdığın tuğ elimizde, hiçbir zaman yere düşürmeden 39 yıldır sensiz taşımaya devam ediyoruz. Tabutlukta çektiğin çile bizim çilemizdir. Adına sürülen faşist sıfatını kabul etmedik, Türkçülük yolunda seni takip etmeye devam ettik. İstek ve inançlarımızın her türlü güçlüğü devireceğine inandık.

Sözde aydınlarımız, yazarlarımız ve politikacılarımız yani bir takım hainler, Türklüğü ve Türkçülüğü şuurlarımızdan silmeye çabalıyorlarken hala Türk’ün kimliğini taşıyabiliyorsak eğer bize öğütlediğin milli şuur uyanıklığının etkisidir bu. Çünkü bize “Milli şuur bir milletin yaşama iradesi, hayat kaynağı ve en kuvvetli silahıdır.” diye nasihatte bulunmuştun. Bu yüzden teknoloji çağının uyuşukluğundan karamsarlığa düşmüyoruz. Bizlerde senin gibi, yabancı kaynaklı hiçbir fikri benimsemeğe tenezzül etmeyecek kadar millî şuur ve gurura malik Türkler olduk. Bu yüzden siyasi, içtimai mezhebimiz Türkçülük‘dür dedik.

Türk Milliyetçiliği fikrimizin gelişmesine, Türk Tarihi sevdamızın artmasına, olgunlaşmasına atamız olarak kabul ettiğimiz, sen vesile oldun. Bugün toplantılarımızda, tartışmalarımızda senin fikirlerini örnek gösteriyor, konuşuyor ve destekliyoruz. Bize hedefi gösterip “Yürüyün” diyen sendin. Bu yüzden yolbaşçımızsın. Yıllar önce bizlere teslim ettiğin bayrağı hep ileriye taşımakta ve vasiyetini hafiyen hatırlamaktayız.

“Bize bir gençlik lazımdır.” demiştin. “Temelinde cehalet, duvarlarında riya, tavanlarında dalkavukluk bulunmasın.” diye, İşte o gençlik şimdi burada, kabrinin başında seni anıyor, yüreklerinde seni taşıyor, fikirleri ile seni yaşatıyor… “Davanın adamı olmak gerekir.” demiştin ya biz de adam olduk, adam gibi görünenlere inat. Kızılelma’nın yolunu kapattırmadık.

Tanrı Dağı’na göçüşünün 39 yıl sonrasında bile bugünkü ve yarınki Türkçülük mücadelesi savaşında ruhun yer almakta.

Büyük Türkçü, Türkçülüğün piri Atsız, sen yeri doldurulamayacak gerçek bir bozkurtsun. Türkçüler seni asla unutmadı, unutturmayacaklar… Namın ve şanın Türklükle beraber haşre kadar yaşayacaktır.

Ruhun şad olsun…


Alev EREN
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.223 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.01s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.