Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRK TARİHİ ve EDEBİYATI => Türkçülerden Öykü ve Makaleler => Konuyu başlatan: Temuçin üzerinde 09 Mayıs 2011, 20:37:37Konu Başlığı: Hedefe Ulaşma Felsefesi
Gönderen: Temuçin üzerinde 09 Mayıs 2011, 20:37:37
                                   HEDEFE YÖNELME FELSEFESİ

    Türk Milleti’ni yeniden büyük bir millet yapmak için Türk gençlerine büyük ülküler aşılamalıyız. Gerçek Türkçü  yol bilmiyorsa bir gün yılabilir.Tabi bu yılan kişiye gerçek düşünceden , üstün düşünceden de olsa bile gerçek Türkçü denilemeyebilir. Devlet bu ülkülerin aşılanmasından sonra onları cahilce bu yola itmemelidir. Böyleleri zaten ülkülerini tam olarak bilememekte  ve kavga etmektedirler.Gerçek Türkçü olamamaktadırlar. İlimle ilgilenmemekte , zevk için yada arka sağlamak için beraberlik kurmaktadırlar. Böylelerini gerçek Türkçülüğe davet etmeliyiz.  Nitelikli girişimlerde bulunmaya sevk etmeliyiz. Aşağıdaki felsefem hedefe yönelmek için öncelikle ne yapılması gerektiğini belirten bir felsefedir. Açıklaması ve kapsamlı açıklaması bulunmaktadır. Siz geleceğin atasözü mü dersiniz felsefe mi dersiniz bilemem.

Araba kullanmayı erkenden öğrenip gereksiz yerlere gitmenin manası yoktur   .Önemli olan arabayı sürmeden önce nereye gideceğini ve nitelikli yere gitmeyi öğrenmektir. Aksi takdirde uçuruma düşeriz.

Açıklaması:
Durmadan boş girişimlerde bulunmanın önemi yoktur. Önemli olan girişimlerde bulunmadan önce çok okuyup , çok bilip nasıl girişimlerde bulunacağını ve üstün girişimlerde bulunmayı öğrenmektir. Aksi takdirde içimizdeki gücü kaybederiz.

Kapsamlı Açıklaması:
 
Bir amaç uğruna hiçbir şey bilmeden ve öğrenmeye çalışmadan bir takım girişimlerde bulunmak lüzumsuzdur. Çünkü kapasiten yetmeyeceği için bir yerden sonra yükselemeyecek , yerinde duracak ve hatta ineceksindir. Yükselmek için gerekli olan her zaman zihnini çok okuyarak zinde tutarak gelişip akıllıca taktikler seçemeyi ve büyük , onurlu tarzlar seçerek üstün hedeflere yönelmek gerekmektedir. Aksi takdir de yolumuzu şaşırır boşluğa düşeriz.
14 Nisan 2011 lise 3