HÂL, DURUM BU OLUNCA KIÇI KIRIK KORONA ELPENÇE DİVAN DURDURUR
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 01 Haziran 2020, 02:16:20


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: HÂL, DURUM BU OLUNCA KIÇI KIRIK KORONA ELPENÇE DİVAN DURDURUR  (Okunma Sayısı 123 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
BAYCU NOYAN
turkcuturanci.com
Atsızcı
**************
ileti Sayısı: 775« : 05 Mayıs 2020, 20:35:35 »

HÂL, DURUM BU OLUNCA KIÇI KIRIK KORONA ELPENÇE DİVAN DURDURUR


İnsan hayatının dönüm noktaları vardır. Birçok kişi bunu kaldıramaz, dirayetli, sağlam karakterli kişiler bu virajı döndükten sonra geriden ders alarak ileriye dönük hamleler yapar ve geleceğinin rotasını buna göre belirlerler. Devletler de aynıdır. Tarihlerinden ve törelerinden icazeti alır ona göre bir yol çizer kendisine. Gündelik günü birlik siyasetle politikayla ülke yönetilmez, yönetilemez. İllaki güncel olaylardan ders alınarak yol kat edilir ama menfaatler ülke ve millet çıkarına olmalıdır, bir iktidar asla kendi menfaatleri uğruna üç beş oy devşireceğim diyerek bir milletin kaderiyle oynamamalı. Türkiye Cumhuriyetinde son zamanlarda görülen odur ki iktidar en ufak bir olaydan kendisine çıkar sağlamak peşinde koşuyor bu alenen belli, işte Korona meselesinde de bu durum hâsıl olmuş vaziyette, maalesef millet cayır cayır yanarken. Yoklukla savaşırken ülkeyi idare edenler oy devşirmek peşindeler.

 Devletlerin kendisini önceden yönetmiş kişilerden güç aldığını bilmeyenimiz yoktur zannediyorum, örnek istiyorsanız işte Almanya işte Hitleri ele alalım. Bu adamın Almanya’nın şimdiki haline etkisi o kadar fazladır ki bakın sanayisi hâlâ ikinci dünya savaşından kalma yöntemlerin geliştirilmesi ile ve o zamanki şirketlerin büyüyerek zamanımızda dev bir kuruluş olmalarından güç alan güçlü olan ülkedir, ordusu olmamasına rağmen çok güçlüdürler ama her alanda güçlüdürler. Bakın Koronayı ilk yenen devletlerin başında en tez zamanda yenen devletlerin önünde yer alıyor Almanya. Milleti refah içinde yaşamıyor mu, öncelik insan değil orada ama devlet güçlü olunca mütemadiyen bu orada yaşayan halka da yansıyor.  Almanya bu kadar kuvvetli bir yapıya sahipse inan ki bunda Hitlerin etkisi çok fazladır. Gerçek olan şudur ki Alman halkından ama saf Almanlardan Hitleri sevmeyen çok azdır, tabiatıyla onlarında aralarında mankurtlaşmış olanları var hani biz onlara, piçleşmiş olanlar diyoruz. Atatürk’ten bugüne kadar gelen sürede bizde olanlar gibi, Birde bize bakalım…

Atatürk bütün zorluklara rağmen elde olmayan imkânlar dâhilinde Türkiye Cumhuriyeti’ni kurdu. Ülkenin geleceği için yapılması gereken hamleleri de yaptı, bize göre tam yapmadı ama elinden geleni yaptı. Gerekli fabrikaları kurdu, ülkenin geleceği ile ilgili kurumların gerçekten temelini attı, bu temeller onun ölümünden sonra yükselebildiğince yükselerek bina oldu ve milletin emrinde bu güne kadar geldiler. Bunların tamamını yapmak 15 yıl bile sürmedi de son yirmi yılda bizi yönetenlerin şimdi işi bıraksalar bir tane bile bizi ileriye taşıyacak eserini bileniniz var mı?

Bizim Bakanlar olsun Bürokratlar olsun birden fazlası kendi orgazmının peşinde, ne ülkenin geleceği onu ilgilendiriyor ne de milletin refahı, varsa yoksa günü kurtarmak günlük sansasyonel hareketlerin peşinden koşmak. Nasıl olsa başta gündem oluşturan birisi var. Bunların işi de o gündemde kalmak, kalabilmek, ülke yönetiminde ki bütün stratejileri maalesef bu. Bulundukları mevkiinin hakkını vermek bunlar için çabucak zenginleşmek anlamı taşıyor. Son çeyrek yüzyılı böyle kaybettik. Hâl, durum böyle olunca kıçı kırık Korana karşısında elpençe divan durulur tabi ki.  Kendi yalanlarına inanan bu yönetim kadrosu Türkiye Cumhuriyeti’nin son şeklinde görüldüğü gibi kendisini güçlü göstermek için dışarıya bunu göstermek için kendi milletine sağlayamadığı imkânları dış devlet halklarına yardım gönderiyor imajıyla kurtarmak peşinde, bu KOCA BİR YALAN. Bulunduğu makamda iz bırakabilen tek yönetici göremeyeceğiz bu gidişle. Liyakatle koltuğuna oturmayarak yakınlık ve yandaşlık marifetiyle makam sahibi olunan yerde kaçınılmaz son tükeniştir. Ülkeleri yöneten kadrolar her zaman bilgi beceri, vatana sadakat ve liyakat ile seçilmelidir ki zor durumda kalınmasın, eğer mecburi bir sıkıntı doğuyorsa da bu kişilerce çare acilen bulunabilmelidir. Aksi takdirde şu an olduğu gibi bir kolonyayı bir maskeyi aylarca millete dağıtmayı beceremez bilindik yalanlarına devam eder kendi seçmenine oynarsın.

Bir ülke vatandaşlarının devlete ve onun kurumlarına karşı olan güvenini kaybederse huzursuzluğu artar mutlu olmaz, ülke yöneticilerin ilk göreviyse halkını mutlu ederek refaha kavuşturmasıdır. Zaten bunlar göreve talip olduklarında ilk sözleri değil midir refah ve mutluluk. Sen ilk başına gelen sıkıntıda tutar milletten maddi yardım ister, onları kendi istekleri dışında zorunlu olarak ev hapsine alırsan hastalıktan koruyacağım diyerek adeta hastalıkların kucağına bırakırsan görevini tam anlamıyla yapmıyorsun sana verilen ödevi de savsaklamışsın demektir. Olayların akışını değiştirerek başa gelen her sıkıntıyı başka birilerinin üzerine saldırmakla kendi yandaşlarına senaryo yazmakla savuşturmaya çalışmak acziyetin belirtisidir.

Vatan ehli ellerde olursa kalkınır, Bayrak ehli ellerde dalgalanır, millet ehli ellerde mutlu olur üretir.
Aksi akla ziyandır.

NE MUTLU TÜRK DOĞANA
Atsızalp  05/05/2020
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ATSIZALP
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.188


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #1 : 07 Mayıs 2020, 01:45:27 »

Gundeme bakıyoruz yalan, riya almış başını gidiyor, arkasindan gidecek, davasina inanılacak tek siyaset erbabı politikaci yok hali hazırda.
Bunların icerisinde Türk'ü seven sayanda yok, milliyetciyim diyen yıllarca bizden oy alan adama bakiyoruz arap boku yiyor.
Bu demktir ki biz kendi davamizda yoğunlasacagiz ve aramiza ne kadar Turk çocuğunu alabilirde onlara Türkçülüğün temeli olan Atsızcı fikriyatı monte edebilirsek iste budur diyeceğiz.
Türkün  Türkden  baska dostu olmadığını biliyorduk şimdi tam kanaat getirdik.
Otağınızdaki bütün  kandaslarla el ele vererek kendi kutlu yolumuzda başarılara koşacağız.

NE MUTLU TÜRK DOĞANA
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.073 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.014s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.