GÖLE MAYA ÇALMAK...
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 06 Aralık 2020, 04:08:12


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: GÖLE MAYA ÇALMAK...  (Okunma Sayısı 1904 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Karagerey
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.857« : 26 Haziran 2012, 14:51:42 »

  Biliyorsunuz, turizmle uğraşan biriyim. Yıllarca Alman turistlerin geldiği bölgelerde çalıştım. O bölgeyi kuruttuktan sonra, Rus bölgesine geçtim.  Bu yıl itibari ile Rus bölgesinde çalışmaktayım. Eli kulağında kurumak üzere. Bir yıl içinde kurutabilirsem,  bu bir rekor olacak.
  Bu otele gelirken, en çok otelin adı hoşuma gitmişti. “TURAN PRENS”, Otelin sahiplerinin soyadları Turan mış. Duyduğuma göre köklü ve Milliyetçi bir aileymiş, ( miş!). Neyse bu mişi başka zaman anlatırım.
   Otel Rus oteli olunca, doğal olarak çalışan kişilerin çoğu Ahıska Türkü veya o bölgelerden gelen Türkler. Yanımda üç kişi çalışıyor, ikisi Ahıska Türkü, diğeri Gürcistan içinde kalmış aileden bir Türk.
     Dükkanı açtığımız ilk haftası, Tanrı ile Allahın açıklaması olarak geçti. Nasıl mı?
    _ Size bir sorum var; Sizce biz Türkler, kendisini  yaradana ne der?
   _ Ağabey nasıl soru bu, Allah deriz. Allahın tek adı vardır.
  _ Hadi len, o zaman ingilizler ne der?
  _ gad, god.. falan filan.
 _ Niye, onları başka biri mi yarattı?
 _ Ama ağabey, Ahıskası da, Özbeki de, hepsi Allah diyor!
  _ Kural bir; Ahıska, Özbek yok, Onların hepsi Türktür.  İki; Dil ile dini karıştırmayın, Eğer karıştırırsanız, ileride hristiyan olursanız, o zaman da good demeniz gerekir. Biz Türkler islamı seçtikten sonra, o dini o kadar yanlış yorumlamışız ki, dilinide kutsal saymış ve dilimizi bırakıp arapça kullanmaya başlamışız. Size fazla kızamıyorum. O bölgede, Rusya  ve Çinin politikasıdır bu. Doğu Türkistan da, Türkçe okuyup yazmak yasaktır. Arapça dil olarak kullanılması Çin tarafından mecbur edilmiştir…. Uzayıp giden bir açıklamam oldu.
  Bu gençler,  o kadar alışmışlar ki Ruscaya, aralarında Rusca konuşuyorlardı;  Yasakladım! Ama ne fayda, sayı sayarken bile  Türkçeden Ruscaya kayıyor dilleri.
  Boş zamanlarımın çoğunda, Onlara Türk Tarihinden, geçmişten ve gelecekteki tehlikelerden bahsediyorum. Benimki şimdilik yağmurda bir damla kadar. Bu sağnağa dönüşür mü? Onlara kalmış bir durum.
  Otele müşteri olarak sadece Rus gelmiyor. Kazakistandan, Özbekistandan da, yani o bölgeden herkes geliyor. Sakın ne kadar şanslısın demeyin. Türklüğün kaybolduğunu görmek insanı ne kadar kahreder bir de o tarafından düşünün. Geçen gün bir müşteri geldi. Genç biri ama Türk. Sordurdum, sorun bakalım nereli?
_ Özbekim dedi.
 _Türk müsün?
 _ Evet!
 _ Niye Türküm demiyorsun?
-   HAKLISIN!
 Sizin anlayacağınız, kutlu bir yerde miyim, yoksa eziyet ve üzüntü mü veriyor, bilmiyorum.
  Başlkurdistanlı Türk ile bile tanıştım. Sanki Atsız atamın kitabından çıkıp gelmiş gibiy di.
  Sorun Türkiyemizde çok büyük ama Diğer Türk Ellerinde daha büyük.
  Bana göre bütün Türk Elleri yok olma tehlikesi ile karşı karşıyadır. Bu uğurda atılacak en küçük  adımlar, belki de Irkımızı kurtaracak ya da  yeniden şahlanmasına adım olacaktır. Bir ağacı ekerken ne kadar küçüktür. Yıllar geçer hiç büyümeyecek sanırız ama bir gün gelir ki, seni dallarıyla güneşten, gövdesiyle kasırgadan korur.
  Otağımız da, insanlarımıza bu uğurda büyük katkılar vermektedir. Otağda yazı yazarken. Türk ırkına ne kadar faydası var veya ne kadar zarar verir diye düşünerek yazmalıyız.
  Otağda yeşeren bir filiz, belki bir gün gelecek ve Irkını kurtaracaktır.
 Son sözüm otağ genç Bozkurtlara, iki kelime öğrenince, beş kelimelik paylaşım yaparak otağa zarar vermeyin. Siz Genç Bozkurtların cesur ve bilgili olması beni çok gururlandırıyor. Ama burası bir okul ve bu okulda sınıf yok. Bütün sınıflar tek bir odada toplanmış. Onun için yeni gelenleri kazanmak için uğraşmak gerek. Onları kaybetmek değil kazanmak olmalı amacımız.
   Yılanlı köylerimiz çoktur. Bu köyler nice Bozkurtlarımızı almaktadır Tanrı Dağına. Yılanın başını ezeceğiz, yılana dokunmayanı ezeceğiz ama içinde az da olsa ATEŞ yanıyorsa onu kazanacağız. Başka çare yoktur.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Karagerey Altemur
Karagerey
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.857« Yanıtla #1 : 02 Temmuz 2012, 16:53:05 »

Bizim Ahıskalı Bozkurtlar, son bir kaç gündür hep esenlikler demeye başladılar. Hasat zamanı geliyor. İşe geldikleri zaman, Esenlikler Mustafa ağabey diyorlar. Yıllarca arabın selamı yapışmış dilimize, çıkarmak kolay mı? Bizlerde zor ama gençlerde kolay görünüyor.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Karagerey Altemur
Giray-han
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.202« Yanıtla #2 : 02 Temmuz 2012, 19:22:54 »

İnsanımızla konuştukça, onları cehaletten kurtardıkça, biliyorum, başarıya ulaşacağız. Mikromilliyetçilik, kendi milleti dışındaki milletlere özenme ve benzeri mankurt davranışlar, cehaletten kaynaklanır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk'üz Türkçüyüz. Bu ülkeyi kimseye kaptırmayız.
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.25 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.014s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.