GÖKBİLGE ATSIZ- KÜRŞAD KURTKAYA
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 29 Kasım 2020, 06:58:23


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: GÖKBİLGE ATSIZ- KÜRŞAD KURTKAYA  (Okunma Sayısı 3605 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
salur alp
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 207« : 09 Nisan 2011, 18:52:10 »

GÖKBİLGE ATSIZ

 

Hüseyin Nihal Atsız, yetmiş yıllık ömrünün neredeyse tamamını Türkçülük davasına adamıştır. Onun çocukluğunu tam olarak bilmesek bile gençliğinin ilk yıllarından başlayarak bin bir fedakarlıkla çıkardığı Türkçü dergiler ve bizzat içinde yer aldığı ve çoğu zamanda önderlik ettiği Türkçü eylemleriyle kendisini Türkçülüğe harcadığını biliyoruz.

Bunun yanında çocukluğunda dahi İstanbul’daki okulunda Türk devletine ihanet eden Rum ve diğer azınlıkların çocuklarıyla, babasının görevi üzerine gittikleri Süveyş’te de İtalyan çocuklarıyla kavga etmesi ondaki milliyetçilik ateşinin çocukluğundan itibaren yandığını gösterir. Yetmiş yaşında Türkiye’nin ve Türklüğün durumu üzerine yazdığı yazılardan dolayı hainler tarafından dava edilmiş ve yine de bildiğini söylemek cesaretinden dolayı o yaşında Türklük için hapse girmiştir. Diyebiliriz ki Atsız’ın çocukluğundan itibaren içinde yanmaya başlayan Türklük ateşi ömrünün sonuna kadar sönmemiştir ve yine diyebiliriz ki o ateş ondan bize miras kalmıştır. Bu ateşi söndürmeyip daha da alevlendirmek de bütün Türkçülerin görevidir

Atsız bir dava adamıdır. Bir çok eylemde bulunmuştur. Türkçülere önderlik etmiştir. Doğru bildiği yolda tek başına da olsa, bin bir türlü engele de uğrasa, yılmadan yürümeyi bilmiştir.


Atsız bir ülkü adamıdır. Türkçülüğü kitlelere anlatmış, yazdığı makalelerle bütün Türkçülere yol göstermiştir. Atsız’ın işaret ettiği yolda yürümeyenlerin hali ise ortadadır.

Atsız, ruhu başka, bedeni başka olanlardan değildir. O kişinin tüm benliğiyle, bütün olarak Türk olmasına önem vermiştir. Kendisi de tam bir Türk olarak yaşamıştır.

Atsız bir kuramcıdır. Türkçülük ülküsünü sistemleştirmiş ve ona son şeklini vermiştir. Bize bıraktığı en önemli ve yüceltilmesi gereken emanet de bu Türkçülük ülküsüdür.

Atsız bir yazardır. Birbirinden harika romanlar yazmıştır. Bu romanlarında dahi insanlarda Türklük bilincini yayacak ve geçmişin Türk kahramanlığını diriltecek bir üslup kullanmıştır.

Şiirleri ise romanları ve öyküleri gibi muhteşem bir edebiyat ürünüdür. Şiirlerindeki ruhun inceliği ve sanatkarlığı günümüzde yüceltilen bir çok şair bozuntusundan çok daha iyidir.

Atsız aynı zamanda bütün bir Türk edebiyatının bir numaralı yazarıdır.

Atsız aynı zamanda bir baba ve eştir. Türk töresinde bir baba ve eş nasıl olmalıysa onun babalığı ve eşliği de öyle olmuştur. Fakat o sadece iki çocuğuna babalık etmeyi değil aynı zamanda bütün Türkçü gençlere babalık etmeyi seçmiştir.

Atsız ülküsü için özel hayatından da vazgeçmiştir. Bu sayede Türkçülük ailesinde en saygın bir yere ulaşmıştır.</span>

 

O bütün Türkçülerin “Gökbilge Atsız” ı olmuştur. Onun işaret ettiği meseleler bugün dahi aynı şekilde durmakta ve yıllar öncesinden uyardığı konular tek tek gerçekleşmektedir. Bu onun bilgeliğinin bir kanıtıdır. Atsız sadece günün ve geleceğin sorunlarını tespit etmekle kalmamış aynı zamanda onlara çözümler de getirmiştir. Bu çözümler ise hiç kuşkusuz, bir Türkçü anlayışla uygulanabilir. Görüyoruz ki bugün başımıza gelen bir çok felaketler bu ülkede Türkçülüğün uygulanamamasındandır

Atsız aynı zamanda bir eylem adamıdır. Ünlü 3 Mayıs olaylarının önderi olmuştur. Onun Başbakanı uyarmak için yazdığı mektupları da bunun bir örneğidir. Türkçülük için tabutluklarda çürümeyi göze alması da fedakarlığının ve yılmaz kahraman karakterinin bir kanıtıdır.

Atsız bunlarla da yetinmemiş, Türkçülüğün sağlam ve etkili bir şekilde örgütlenmesi için Türkçüler Derneği’ni kurmuşturBu dernek bir çok Türkçü faaliyetlerde bulunduktan sonra bazı sebeplerden dolayı kapatılmıştır. Fakat Atsız ve arkadaşlarının mücadeleleri gerçek hayatta bire bir olarak ve aynı zamanda Türkçü dergilerde, farklı milliyetçi kuruluşlarda da devam etmiştir.

Atsız Ata yaşasaydı mutlaka disiplinli ve sağlam örgütlenmiş bir Türkçü oluşumun olmasını ister, belki de bizzat buna önderlik ederdi.

Ülkemizin şu durumunu görüyorsa mutlaka Türkçü bir örgütlenmenin halka ulaşmasını ve siyasi iktidarı kişilerin kalbindeki Türk ülküsünün heyecanıyla yönetecek bir Türkçü yönetimin gelmesini bekliyordur.

Çakallar her tarafta. Subaşlarını onlar ele geçirmiş. Stratejik olan hangi maddi konum varsa oradalar. Türkçülerin ise konumlanacak bir yerleri bile yok görünüyor. Halbuki Türk milletinin yüreğinde, Türkçüler için bir “Ergenekon” gizlidir. Türkçüler milletinin yüreğinde barınacak, oradan güç alacak ve zamanı gelince de Türkçü bir devrimle ülkesini ve devletini yüceltecektir. Dünyaya Türk’ün yüceliğini bir kere daha gösterecektir

Peki şimdi ne yapmalıyız ?

Gökbilge Atsız’ın ışığında, onun makaleleri, görüşleri,yaşamı ve tüm eserleriyle aydınlanarak birbirimize sımsıkı kenetlenmeliyiz. Türkçülük kavgasında soysuzlara karşı saflarımızı sıklaştırmalıyız.


Yarınki büyük geleceğe hazır olmak için biraz daha Atsız olmalıyız!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Kagan_Bahadir
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 09 Nisan 2011, 21:45:17 »

Güzel bir makale yazmışsın kandaşım, iyi bir Atsız tespiti olmuş... Twitter'daki sayfamıza da bağlantısını ekledim.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
salur alp
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 207« Yanıtla #2 : 11 Nisan 2011, 14:24:36 »

Sağol kandaşım.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Kaan ULAŞ
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 6.286


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #3 : 01 Mart 2016, 05:53:59 »

Güzel makale.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.233 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.012s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.