Geleceğin Türk Devlet Yönetim Şekline Bir Yaklaşım
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 21 Eylül 2020, 18:05:17


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Geleceğin Türk Devlet Yönetim Şekline Bir Yaklaşım  (Okunma Sayısı 1884 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
1Olur1000Diriliriz
Ziyaretçi
« : 01 Temmuz 2012, 21:19:34 »

Geleceğin Türk Devlet Yönetim Şekline Bir Yaklaşım

Türk Olmak; vatanına, davasına, tarihine, önder kişiliklerine sahip çıkmak ve bunlara saygı ve hayranlık duyarak, Türk’ün çıkarlarını koruyarak Türklüğü en ileri seviyeye taşımaktır bir Türkçü için. Tabi ki bunu yaparken muhtaç olduğu kudret te damarlarındaki asil kanda mevcuttur Ulu Önderimiz Atatürk’ün belirttiği gibi. Lâkin günümüzde Türk olmak denince, Türkiye sınırları içerisinde yaşayan Türkler için bu: günü kurtarmak, kısa yoldan voleyi vurarak refah içinde yaşamak olarak yeniden tanımlanmıştır. Sayın başbakanımız R. T. E. – ki Gürcü olduğu Ergün Poyraz tarafından da kanıtlanmıştır- için ise bu tanım, arkasına ABD’yi alarak Osmanlı’yı devam ettirmek ve islâmın gereklerini yerine getirerek diğer tarafta iyi bir yer ayarlamaktan öteye gidemez kendi kanımca. Tabi ki Türkiye’ye davet ettiği akıl hocasının amaçlarından daha toy bir amaçtır bu.

Şu günlerde Türk olmak; savunduğu düşünceler uğruna, henüz hiçbir tehlikeli icraate girişmemiş olmasına rağmen hakkında sürekli dava açılmak, taraf olmadığından ya da yandaş olmadığından dolayı bertaraf olmak, kendi ülkesinde azınlık muamelesi görmek,  toplumun her alanında mimlenmek, yanı başındaki terör yuvasını yok edememek gibi yaptırımlara sahiptir. Kanımızdan gelen asaletimizi, gücümüzü dizginleyecek ya da değiştirebilecek güç olmadığına göre, en şaşalı günlerimizden bugünlere gelmemizin sebebi nedir? Cevabı bulmak için Türk Tarihi’ni baştan sona en ince ayrıntısına kadar hatmetmek, Türkoloji Bölümleri’nden profesörler ve doçentlerle istişare yapıp bilgi almak tercihlerden bazıları olabilir. Suçu şahıslara bağlamak ta belirli bir gürûhun sürekli yaptığı ve bu sorudan kısa yoldan kurtulmak için başvurulan çözüm bulma arayışlarından başka bir şey değildir. Peki asıl cevap nedir? Bazı matematik problemlerinde olduğu gibi çok ayrıntıya girmek cevaba ulaşmayı imkansızlaştırabilir. İlk Türk devletlerindeki bozulmaların ve başarısızlıkların kaynağı olarak başta yöneticilerin hanımları olmak üzere, toplumda Türk olmayanların üst mevkilere gelmesi ve Türk toplum düzeninin tabanına dinamit yerleştirmesi çıkarımlarımdan en güçlü olanıdır. Osmanlı döneminden itibaren ise bu soruya cevap tek kelimeyle sınırlıdır: İslam. İslam’ın Türk izlerini nasıl sildiği, silmeye çalıştığı, Türk’ün yozlaşmasının en önemli delillerindendir. Şimdiye kadarki oluşan bu sorunlar yüzünden Türklük tanımı çok farklı ve Türk olmanın zararları da bir hayli fazladır. Atatürk dönemine kadar tek liderle yönetilen devlet şeklinden, demokrasiye geçilmişse de, Atamızın zamanındaki çok partili yaşama geçiş denemelerinin de, O’nun ebediyete uğurlanmasının ardından seçilen hükûmetlerin de başarısızlığa uğramasının altında yine İslam yatmaktadır. Atamızdan sonraki demokratik hayatımız İslam partilerinin de içinde bulunduğu koalisyonlardan oluşmaktadır. Tabi bu dönem birtakım askeri darbelerle kesintilere uğramış ve ülke durumunun daha da kötüleşmesi önlenmiştir. Peki Türklerin korkmadan, yılmadan; Türk olmanın gururuna ve yararlarına ulaşması hangi yönetim şekliyle mümkündür?
 
Bu soru cevaplandığı ve uygulamaya geçirildiği an Türk olmanın faydaları kendini gösterecektir. Küreselleşen dünyada demokrasiden vazgeçmek günümüz koşullarında oldukça saçma ve toplumu birkaç yüzyıl geriye götürecek bir girişim olacaktır. Ancak lâik ve demokratik bir toplumda meritokrasi hakim kılındığında kanımca Türkler hak ettikleri yerlere geleceklerdir. Meritokrasi nedir? ABD’nin süper güç olmasında etken olan faktördür. Örnekle anlatmak gerekirse, Amerika’da bilimsel anlamda getirilen her yeniliğin arkasında olan üniversite sayısı bir elin parmak sayısı civarındadır. Diğerleri de toplumu uyutmanın yoludur. Seçilmiş kişiler bu üniversitelerde ülkenin geleceğine yön verirler. Sadece üniversitelerde değil, her alanda bu böyledir. Siyasette, sporda, sokaklarda ve akla gelebilecek her alanda. Bizim ülkemizde de olması gereken budur. Bu düzenin gerçekleşebilmesi için tabi ki öncelikle tek başına Türkçü bir iktidar, bir şekilde gerçekleşmelidir. ABD gibi ülküsü eksiklerin başta olduğu veya bugünkü hükûmet gibi vasıfsız kimselerin üst kademelere rica-minnet getirildiği bir şekilde değil de adil bir şekilde uygulandığında bu yönetim şekli, demokratik bir ortamda Türk Irkı’nın her alandaki üstünlüğünü kanıtlayabilecek bir araca dönüşecektir. Bu ortam sağlandıktan sonra Türk ırkına mensup her birey ilgi alanıyla alâkalı olarak en yüksek mertebeye ulaşacaktır. Ne de olsa Atamın dediği gibi muhtaç oldukları kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur!   

1ÖLÜR1000DİRİLİRİZ
1.7.2012
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Gen
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 438« Yanıtla #1 : 01 Temmuz 2012, 22:48:51 »

Gelecekteki Türk Devlet yönetim şeklini tahsis etmek  zor bir şey değil, amerikanın kuruluşundan bu yana  geçen zamanda izlediği yol; güçlü tüm devletlerin hemen hemen hepsinde aynıdır.Türk milleti olarak gelişmelere her zaman açık olmak ve bu gelişmelerin pazar payını elimizde tutmak gerekir. Ama önce ayrşmalara ve bölünmelere fırsat vermeden.. Bir ülke ne kadar güçlü olursa olsun bölünmelere müsait zemin hazırlanırsa kan kaybeder. Güç demek tüm dengeleri elinde tutmak demektir. Bizim görevimiz şu aşamada; milli benliğimizi ve dilimizi korumak, sahip çıkmak olmalı. Yani devletlerin yönetim şekli  ne olursa olsun gerçek gücü tahsis eden şey paradır. bunu yapabilmemiz için çok iyi bir strateji ve taktik geliştirip sahip olmanın yollarını bulmamız gerekmektedir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.25 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.013s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.