Geçmişten Geleceğe Türk Milliyetçiliği Fikri
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 02 Haziran 2020, 00:28:37


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Geçmişten Geleceğe Türk Milliyetçiliği Fikri  (Okunma Sayısı 1863 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
SoyuTürk Direnişçi Atsız Savaşçı
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 40


« : 21 Haziran 2011, 14:29:33 »

H. Nihal Atsız'la dirilen genel olarak Türk Milliyetçiliği günümüze kadar çok yol katetti. Her yol dönemecin de "Türk" kavramı yeni bir anlam, Türkçülük, Türk Milliyetçiliğine sahip kişiler yeni bir yaşayış tarzına geçti. Şu anda milliyetçi partiye oy verenler arasında en farklı demografik yapıya sahip olanlar Türkçüler-Türk Milliyetçileridir. Çünkü onlar sahip oldukları anadan atadan gelen düşüncelerine istenilen kadar sarılmadılar. Çünkü onlar pop kültürüne daha çok sarıldılar. Çünkü onlar solcuların gazetelerine çok kapıldılar.
Diğer bir taraftan, yaşamını daha çok dini öğelerden alan taraf ise bu sefer cemaat denen olgunun düşüncelerine çok kapıldı. Onlara daha çok güvendi. Bunların temelinde Türkçülüğün daha çok farkındalığa sahip olunması gereken bir düşünce yapısında olmasıdır.
Yıllardır, kanallarda işlenen ırkçılık karşıtı fikir k*rt'e daha sempatik durmayı sağlamış yeri gelindiğinde onlarla evlenilmiştir.
Yıllardır kanallarda işlenilen ırkçılığı geçtim enternasyonalizmdir. Milliyetçiler yılladır kavgacı adam iyi döven kişiler olarak anılmıştır. Halbuki bu sadece milliyetçiler için değil solcular içinde geçerliydi. Solcuların kurduğu kanallar 78'li daha önce 68'li kandaşlarımıza basında hiç yer vermedi. Deniz Gezmiş Türk düşmanı it ise en sevilen şahıs halini alarak geçmişte onların düşmanı olan milliyetçiler kendi meclislerinde onların ne kadar idealist kişşiler olduklarında bahsetmişlerdir.
Solcular okullarda da örgütlenmiş, yurtsever cephe, tgb, öğrenci kollektifleri adı altında sempatik tavırlarla yaşam tarzımız sizden farklı değil imajını çizmişlerdir. Alanı özellikle büyük üniversiteler de hakimiyet altına almışlar ve Türk Milliyetçiliği canlanamamış, köylü dilinden şehirli diline geçememiş entellektüel düzeye çekilememiştir. Bundan dolayı askeri kurum kısmen Milliyetçiliğin tutucusu halini almıştır. Başbuğun ilkeleri gözardı edilmiştir.
Milliyetçilik pop kültürüne karşı olarak güç kazanan bir olgu olduğundan milliyetçi gençlik solcu kapitalistlerin eliyle popa itilmiş ve, "Çav bella" şarkısı eşliğinde müziğin anlamını bile bilmeden Bozkurt işareti yapabilmişlerdir.
Solcu televizyon kanalları ve sempatik insanlar Türkçülüğü devşirmişlerdir. Cemaat denen beyin sömürücüleri Türkçülüğü devşirmiştir. Çünkü Türkçülük bilgi ve görgü isteyen bir fikirdir. En vahimide Ülkücülük denen milliyetçiliğe hiçbir şey katmamıştır. Yıllardır hep aynı sloganlar aynı giyim aynı şekilde hareket ettiler. Ükücü toplantıları düşünmeyen okumayan zihniyetin toplantısı haline gelmiştir. Onlar da cemaat olgusuna kendisini kaptırmışlardır.
Bu sebepten dolayı solculara ve dolayısıyla özgürlük açılım kadın hakları gibi fikirlerine ilgi artmış onların yarattığı pop kültürüne ilgi artmış ve sonuç olarak tüm gazete köşelerimizi dinci de olsa sol zihniyet istila etmiştir. Bu k*rt istilasına açılan penceredir, bu geçmişte şimdi ki kürt istilası projesi kadar önemliydi. Sonuç olarak kuramsal olarak milliyetçilik Türkiye üzerinde çok büyük tahribata uğramıştır.
Bu sebeplerden dolayı solculara olan tepki milliyetçi camiada azalmıştır. Solcuların ise bize olan kini her zaman sabit olmuştur.
Şunu üzülerek söylemeliyim ki Türk Milliyetçiliği özellikle kızlar arasında bitmiştir. Ve bunun sebebi solcuların bize dayattığı pop kültürüdür.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkçülük aslında bir aşktır ve diğer hiç bir aşka benzemez çünkü bunun ateşi hiç sönmez...
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.098 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.006s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.