FUHUŞ BELASINDAN KURTULMALIYIZ (Makale)
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 26 Eylül 2020, 09:03:29


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: FUHUŞ BELASINDAN KURTULMALIYIZ (Makale)  (Okunma Sayısı 2387 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Göktürk Tuğra
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 178« : 14 Eylül 2018, 11:26:29 »

Öncelikle Fuhuş nedir onu izah edeyim. Fuhuş, kısaca karşılıklı rızayla, para karşılığı yapılan cinsel ilişkidir. Fuhuş ile zinayı birbirinden ayıran en önemli husus “Para” dır.  Fuhuş, 1593 sayılı Umumi Hıfsızsıhha Kanunu 128. Maddesi gereğince suçtur.

   Kanunlarımıza göre Fuhuş yapmak adli bir suç değildir. Kolluk kuvvetleri tarafından fuhuş yaptığı tespit edilen şahıslara idari işlem yapılır. Şahıslar, il valilik komisyonunun belirlediği miktarda para cezası uygulanarak serbest bırakılır. Yine aynı komisyon kararıyla fuhuş yapılan daire mühürlenir. Mühürlü kalma süresi ilden ile göre değişebilir bu tamamen komisyonun sene başında aldığı kararla alakalıdır. Fuhuş yapılan yerde, fuhuş yapılmasına aracılık eden, imkan sağlayan veya yer temin eden şahıslar varsa onlara adli işlem yapılır. Halk arasında “p.zevenk” diye tabir edilen şahıslara adli tahkikat yapılır.

   Ülkemizde son yıllarda fuhuş konularının arttığını görüyoruz. Bunun birçok sebebi var. Apart dairelerin yaygınlaşması, mobil uygulamaların amaç dışı kullanılması, cezaların yeterli olmaması gibi sebepleri sayabiliriz. Namusunu satan birisi her şeyi herkesi satabilir. Geçimini fuhuş yaparak kazanan bir bayanın o işi bırakıp normal yollardan hayatını idame etme ve topluma karışma ihtimali yok denecek kadar azdır. Çünkü fuhuş yaparak bir gecede kazandığı para ile bir ay boyunca kasiyerlik yapmak veya tezgahtarlık yapmak işine gelmez! Çünkü para tatlıdır, para sıcaktır.! Para öyle bir illettir ki namussuz yaşamayı meşrulaştırır insana. Orospuluk yaparak yaşayan çoğu insan bunun toplumsal bir gereklilik olduğunu iddia eder. Yani insanların ihtiyaçlarını giderdiklerini düşünürler sanki hayrına yapıyorlarmış gibi! Ben şimdiye kadar hiç fuhuş yaptığına pişman olan, hayat şartlarının kendisini buna zorladığını söyleyen bir bayan görmedim. O ancak Yeşilçam filmlerinde oluyor emin olun!  

   Haydi diyelim o bayanlar namusunu satıyor peki ya onlara giden erkeklere ne demeli? Evde karısına pazar parası vermeyenler, eskort bayanlara 150-200 lira vermekten gocunmuyor. İş çıkışı koşa koşa evine, çocuklarına gitmesi gerekirken fuhuş yapmaya gidip evine geç gitmeyi karısını ve çocuklarını kandırmayı hiç önemsemiyor, hiç dert etmiyor! Yakalandıkları zaman ailemin haberi olmasın diye yalvarmayı biliyorlar ama!

   Aynı şey bekar erkekler için de geçerli. Çalışıp, didinip kazandığı parayı internetten bulduğu, günde kaç kişinin üstünden geçtiği belli olmayan pislik bayanlar için hiç düşünmeden veriyor. Sorunca da gençlik hatası diyerek kendilerine kılıf buluyorlar.

   Fuhuş toplumsal bir sorundur. Ahlaki çöküntünün en büyük sebeplerinden birisidir. Fuhuş, bir  sağlık sorunudur. Yüzlerce erkekle birlikte olmuş bir bayanda cinsel yolla bulaşan hastalıklar olması da kaçınılmazdır.  Paranı veya toplumu düşünmüyorsan sağlığını da mı düşünmüyorsun? Aids denilen hastalık grip değil ki hemen kendini belli etsin. Sen farkına varmadan bu hastalığı karına da geçirirsin. Daha sonra doğacak çocuğun bile aids olur! İçin rahat edecekse devam et!

   En büyük temennim fuhşun ceza yaptırımının çok daha sert olmasıdır. Malum, insanlarımız Allah’tan korkmadığı kadar paradan korkuyor! Son olarak şunu diyeyim. Semtine sahip çık! Mahallende fuhuş yaptırma, yapanlara mani ol.

Göktürk
14.09.2018
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Gökte Kartal, yerde Bozkurt
KHAZAR Manash
Khazar Manash
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 4.195


Türk var oldukça,Türkçülük ateşi de yanar durur.


« Yanıtla #1 : 14 Eylül 2018, 15:22:58 »

Çok güzel bir makale kandaşım.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkçülük, din gibi derin, tasavvuf gibi mistik bir sistemdir. Ondaki ihtişamı ve bu uğurda ölmekteki ululuğu ancak ruhunda istidat olanlar duyabilir.
Kaan ULAŞ
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 6.109


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #2 : 14 Eylül 2018, 18:01:48 »

Milletlerin temeli ahlâktır.

Ordu, bilgi, teşkilat gibi şeyler ahlâktan sonra gelir. Gerek Türk milleti olsun, gerek başka milletler olsun, ahlâkça yüksek oldukları zaman büyümüşler, ahlâk sağlamlıkları bozulduğu zaman da çürüyüp dağılmışlardır. Roma, İran, Bizans, İspanya’daki Gotlar, Araplar ahlâklarının bozukluğu yüzünden battılar. Dünkü Fransa, ahlâk bozukluğu yüzünden devrildi. Türk tarihinde geçirilen sarsıntıların baş sebebi de ahlâkın gevşemesidir. Her ne kadar bu gevşeme Türkümsüler, Dönmeler ve Devşirmeler yüzünden olmuşsa da, yine aynı sebepler ve aynı sonuçlar apaçık görülmektedir.

Nihal ATSIZ

Ve Göktürk kandaşım çok önemli bir konuya değinmişsin, seni tebrik ederim.
Herşeyin temeli "ahlaktır", Atsızın atamızında dediği gibi "o olmadan bir şey olmaz".
Bizlerde en çok bu konuya dikat etmeliyiz, varsın diğerleri birini düdüklesinler, biz ise Türkçüler olarak Türk milletine parmakla gösterilecek kadar ahlaki olmalıyız. Türkçü olmanın temeli de budur aslında, siz sanalda sözde "Türkçü" adında bir kaç zibidiyi Türkçü sanmayın.
Geçek " "Türkcüler" Türkçülüğün temelinde AHLAK olduğunu bilir ve buna uyar.

Tanrı Türk'ü korusun.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
AttilaHunTürk
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 2.008


« Yanıtla #3 : 16 Eylül 2018, 12:34:12 »

Kandaşım eline sağlık, sonuna kadar sana katılıyorum ancak yasaklar ve uygulamada yerine getirilmeyen cezalar yetersiz kalırsa mevcut zihniyetle ahlaksızlığa dur denmesi imkansız gibi görünüyor. Ne demek istediğimi bu verdiğim adresteki paylaşımda daha kolay ifade edebilirim. Moral bozucu da olsa izleyin.

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.227 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.01s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.