ERMENI ORTA OYUNU
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 08 Ağustos 2020, 21:20:15


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: ERMENI ORTA OYUNU  (Okunma Sayısı 3921 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
BASKALTURK
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 174« : 23 Eylül 2010, 21:40:50 »

ERMENI ORTA OYUNU

Dunya'nin buyuk bir bolumunu bizlerce adil bir sekilde idare etmis olan  son imparatorlugumuz Osmanli devletin de millet-i sadika yani sadik,guvenilir,guvenilmesi gereken anlamlari tasiyan ''unvan'' verilmis ermeniler ibadetlerini,aralarin da konustuklari guncel konusmalari dahi devlete sadakatlerini gostermek icin Turkce yaparlarken,  ne degismisti de aniden kendilerine sadik insanlar unvani veren devletlerine bas kaldirip, o devletin asli unsuru olan ve dillerini yalakaca konustuklari  Turklerin koylerini basip oluk oluk Turk kani icmislerdi?

Sirf ustlerin de ki unvan geregi Osmanli devletinde yuksek mevkilere hic dusunulmeden cikarilan Ermeniler,neden durduk yere dune kadar sadik olduklari devletleri'nin asli unsurlarina karsi acimasiz katliamlar yapmaya baslamislardi?

Oysa devletleri ermenilere tam olarak guvendigini su sekilde gostermisti.


1- Agop Gırcikyan Osmanlı imparatorluğunun ilk elçisi (Paris)
Reşid Paşa’nın müşaviri
Osmanlı imparatorluğunun Paris’teki Elciliğinin Maslahatgüzarı (1834-)
2- Krikor Agaton Osmanlı PTT Umumi Müdürü (1864)
Hariciye Vekaletinde görevli (1848-1850)
3- Sahak Abro Hariciye Vekaleti Umumi Katibi (1850-)
4- Sebuh Laz Minas Paris Türk Elçiliği’nde Katip (1863)
5- Krikor Odyan Hariciye Muhakemat Müdürü (1870)
6- Serkis Efendi Hariciye’de Baş Sır Katibi (1870-1871)
7- Ovakim K. Reisyan İstanbul Vize kasabasının Mahkeme Reisi (1879)
Sakız Adası İhzari Mahkeme Reisi (1885)
Rodos Adası İhzari Mahkeme Reisi (1887)
8- Artin Dadyan Paşa Hariciye Müsteşarı (1880)
9- Diran Aleksan Bey Belçika’da Türk Sefiri (1862)
PTT Müfettişi
10- Yetvart Zohrab Efendi Londar Sefiri (1838-1839)
11- Hırant Düz Bey Mesine (İtalya) Sefiri (1900-1907)
12- Hovsep Misakyan Efendi La Haye’de Elçi (1900-1907)
13- Sarkis Balyan Kardağ’da ve İtalya’da Türk Konsolosu (1900-)
14- Azaryan Manuk Efendi Hariciye Müsteşarı
15- Kapriyel Noradunkyan Gazi Ahmet Muhtar Paşa Kabinesi’nde Hariciye Nazırı (1912)
16- Agop Kazazyan Paşa Maliye Nazırı/Hazine-i Hassa Nazırı
17- Mikael Portugal Paşa Maliye Nezareti Müşaviri (1886)
Ziraat Bankası Genel Müdürü/Hazine-i Hassa Nazırı (1891)
18- Sakız Ohannes Paşa Hariciye Vekaleti Umumi Katibi (1871)
Hazine-i Hassa Nazırı (1897)
19- Garabet Artin Davut Paşa Viyana Sefiri (1856-1857)
Lübnan Valisi (1861)
PTT ve Nafia Nezaretlerinde Nazır (1868)
20- Krikor Sinapyan Nafia Nazırı
21- Krikor Ağaton PTT Umumi Müdürü (1864)
22- Jorj Serpos Efendi Türkiye Telgrafları Umum Sekreteri (1868)
23- Osgan Mardikyan PTT Nezareti Nazırı (1913)
24- Tomas Terziyan Mülkiye hocası
25- Nişan Guğasyan Mülkiye hocası
26- Tavit Çıracıyan Mülkiye hocası
27- Krikor Zohrap İstanbul Mebusu
28- Bedros Hallacıyan İstanbul Mebusu

18. yuzyilin sonlarina kadar osmanli devleti guclu,ermeniler ise millet-i sadika yani sadik milletti.Osmanli devleti 19.yuzyila kan,aci,keder ve kayiplarla girdi  dusene bir tekme de sen vur'un mucidi ermeniler ise devletlerine ihanet ile.

Turk cocuklari ulke'nin  dort cephesinde can veriyorlar canakkale,dogu cepheleri kan ile yikaniyor ersiz kalmis koylerde ise Turk askeri'nin hanimina sadik ermeniler tecavuz ediyor,cocugunun gozlerini oyuyor,bebelerini kaynar kazanda ana gozu onunde hasliyor,insanlari camiye doldurup yakiyor ve insanin aklina  hayaline gelmeyecek iskenceler ile'' sahte sadik''   kalma'nin ve yillarin sahte kalmisligi'nin  acisini cikariyorlardi.

Osmanli devletine vatan'i ve sozde halifeyi kurtarma ugruna gonullu  asker olmus Turk erkekleri yokluklarin da   evlerini  ermeniler tarafin'dan   basildigini ,cocuk,cocuk,yasli,hanim demeden tum aileleri'nin  turlu iskenceler ile  katledildigi haberlerini Turk askerlerimiz cephe de aliyor ama vatan ugruna canlari,kanlari gittigi halde cepheyi birakmiyor icleri kan aglaya aglaya vatan kurtarmaya calisiyorlardi .

Dogu cephesin de savasan askerlerimiz karsilarinda  ruslari beklerken rus  cephesin de ermenileri gorduklerin'de  Osmanli devletine gore sadik  olan milletin  aslinda ne kadar alcak ve yillardir rol yapan bir tiyatro maymunu oldugunu anliyor ama evlatlarini ermeni iskencesin den kurtaramiyorlardi.
Turk cocuklarinin  basini kesip futbol oynayan,hamile Turk kadininin karnindaki bebege erkek mi kizmi diye  kumar oynayip karnini desen, Turk anasi'nin bebegini kaynar kazana atip sirf bu aci ile yasasin diye anaya tecavuz ettikten sonra canina dokunmayan,tum koyu camiye doldurup atese veren,elinde silahi oldugu halde psikopatligin(ermeniligin) geregi balta ve satirlar ile tum aileyi parcalayan,devletin padisahina suikast duzenleyen iste bu millet-i sadika dedikleri ermeniler!

Devlet  bu gidise bir dur demeliydi ama nasil?

Soykirim yapamazdi cunku bu Turk toresinde yoktu,sessiz kalamazdi ; bu da Turk toresin de yoktu

peki ne yapmaliydi?

Karari meclis-i vukela verdi ve soyle buyurdu

Meclis-i Vükelâ'nın Tehcir Kararı (Düşmanla işbirliği yapma, masum halkı katletme ve isyan çıkarma gibi zararlı hareketlerde bulunan Ermeniler'in Musul, Zor, Halep ve Suriye'nin bazı bölgelerine sevkleri için, Dahiliye Nezareti'nin 13 Mayıs (1)331 tarihli ve 270 numaralı tezkiresi üzerine , Meclis-i Vükelaca alınan tehcir kararı) 16 B 1333(30 Mayıs 1915) Sıra numarası:163


Tehcir kanunu'nun asliPeki nedir bu tehcir?


Tehcir: Goc ettirmek,bir yerden  baska bir yere nakil etmek,guvenligi saglanarak yer degistirtmek,yer degistirmek.

Evet Osmanli kararini vermis vede ermenileri yine bir Osmanli topragi olan Musul,Zor,Halep ve Suriye'nin baska bolgelerine guvenliklerini Turk askeri tarafin dan saglayarak goc ettirme karari almisti.Yani simdiyi orneklersek Turkiye vatandasini Antalya'dan Erzincan'a yada Erzurum'dan Izmir'e gondermesi ile aynidir.

Ayrica yer değiştirme kararı bütün Ermenilere uygulanmamış. Katolik ve Protestan mezhebinde bulunan Ermenilerin yanı sıra, Osmanlı ordusunda subay ve sıhhiye sınıflarında hizmet gören Ermeniler ile Osmanlı Bankası şubelerinde ve bazı konsolosluklarda çalışan Ermeniler devlete sadık kaldıkları sürece göçe tabi tutulmamışlardır. Öte yandan, hasta, özürlü, sakat ve yaşlılar ile yetim çocuklar ve dul kadınlar da sevke tabi tutulmamış, yetimhaneler ve köylerde koruma altına alınarak ihtiyaçları devletçe, Göçmen Ödeneği'nden karşılanmıştır. Yer değiştirme uygulamasına tabi tutulan nüfus içerisinde yer alan Halep'teki 26.064 Ermeni nüfusu, göç ettirilenler içerisine dahi dahil edilmemiştir.
 

Yerleri'nin degistirilmesi kararina yol acan en buyuk etken ise yine ermenileri koruma adina olmustur.

Neden mi?

Bebekleri ,esleri,analari,babalari ermeniler tarafindan iskenceler ile oldurulen Turk erkekleri memleketlerine donup ''fevri'' bir sekilde ermeni komitecileri bulduklari yerde kiziltamuya gondermeye baslamislardi da ondan!

Yani Osmanli ermenileri korumak,kollamak adina onlarin yerlerini bu kan ve kin ektikleri topraklardan degistiriyor ama tum bu alinan tedbirlere ermeniler ''siz soykirim yaptiniz ''diyorlar ve bunu tum dunyaya diaspora yolu ile inandirmaya calisiyorlar.

Butun bu olanlardan sonra Osmanli arsivleri tum dunyaya sinirsiz acilmis iken,ermenilerin arsivlerini inatla acmayip ''siz soykirim yaptiniz'' yalanlari'nin asil amaci acaba neydi?
Neden yaptiklari sapkinca katliyamlari durdurma adina ve bu katliyama magdur kalan Turk ailelerin ofkesinden  koruma adina devletleri tarafindan yerleri degistirilmis ermeniler bu yalani soyluyordu?

Peki neydi hedef?


Hedef  tabiki 4T, sonuc  Turkluk icin hazin,ermeniler icin zafer ama gercekte hayal olan bir plandi.


Nedir bu 4T?


 "Dört T" şeklinde adlandırılabilecek olan plan şu dört kavrama dayanmaktadır: Tanıtım, Tanınma, Tazminat ve Toprak... Yani, sözde Ermeni sorunu tüm dünyada terör yoluyla "tanıtılacak", sözde iddialar dünya kamuoyunca kabul edilip Türkiyece "tanınacak", sözde soykırımdan dolayı Türkiye'den "tazminat" alınacak ve "Büyük Ermenistan" rüyasını gerçekleştirmek için gerekli olan "toprak" Türkiye'den koparılacaktır!... devletimizin ise bu konuda yaptigi en buyuk calisma  uzun yillar butun bu olanlara sozde kelimesini eklemekle yetinmesiyddi.
"Dört T" plânına dayanak oluşturan Ermeni iddiaları ise şunlardır:

1. Türkler, Ermenistan'ı işgal ederek Ermenilerin topraklarını ellerinden almışlardır.
2. Türkler, 1877-78 savaşından itibaren Ermenileri sistemli olarak katliama tabi tutmuşlardır.
3. Türkler, 1915 yılından itibaren Ermenileri plânlı şekilde soykırıma tabi tutmuşlardır.
4. Talat Paşa'nın, Ermenilerin soykırıma tabi tutulması konusunda gizli emirleri vardır.
5. Soykırımda hayatlarını kaybeden Ermenilerin sayısı 1,5 milyondur.

Peki butun bunlar gercek olsa dahi ki asla gerceklik payi yoktur,ulkemiz Turkiye  bu soykirim iddialarini tanimadan ermenistan ne elde edebilirdi?  

Koca bir hic!

Iste burada psikolojik harp teknikleri devreye girdi,icimizde ki devsirilmis bizlerin Turk sandigi nobelli  kripto ermeniler biz bunu yaptik diyor,aydiniz diye gecinen soytari takimi ise nobelli maymun soyluyorsa vardir birsey diye arastirmaya ve en onemlisi bu isi TARTISMAYA aciyordu. Butun bu olanlara koca bir yalandir diye haykirmasi gerekenler ise ermenistan -Turkiye macini bahane edip it takiminin ayagina gidiyor, sanki iddialarin da hakliymislar imaji ciziliyor, benim garip milletim ise koyun gibi popstar alaturkalar, ibo showlar ile aksamlarini geciriyordu.

Ermenilerin ulkemiz uzerinde ki iddialari henuz 1993 yilinda yaptiklari Hocali Turk katliyamina yillar sonra ''Azerbaycan Turkleri Hocali da ermenileri katletti'' ile ayni sekilde abesle istigaldir. Hocali icin tiklayiniz! Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://www.human.az/


Ermeni'nin daha dogrusu emperyalizmin bu oyununa yuksek Turk irklisi asla boyun egmeyecek asla yapmadigi birseyi yaptik demeyecektir.

Turk irk'i tahihinde coluk,cocuk, yasli, kadin demeden asla katliam,soykirim  yapmamistir.En cetin savaslar'a dahi cikilirken yasli, kadin, cocuklar'a dokunmayin diye bizzat Hakan'larimiz  emir etmistir.

Bu baglamda ermeni orta oyunu'nu ve yalanlarini  tum dunya kabul etse ve  bir ben sag kalsamda asla kabul etmeyecegim.

1915 olaylari tum bolge halklari icin ermeniler tarafindan aci,izdirap,kan ve kin ekilmis bir olum tarlasidir.Bu tarlayi bicecek olan ise yuksek Turk irkidir.

Yalanlarin asla kazanamayacagi bir dunya'nin ve Turkcu bir Turkiye'nin  hayali ile saygilarimi sunuyorum.

 BASKAL HANCIOGLU

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

BASKALTURK
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 174« Yanıtla #1 : 06 Kasım 2010, 20:08:22 »

Makaleme konu ettigim ermeni mezalimi ne yazik ki hala topragi estikce disariya cikiyor hala katledilen Turk kardeslerimizin kalintilari bulunuyor. Ermeni orta oyununa gozlerini kapatan bati bunlara yorum dahi yapmiyor..

Van Müzesi, Erzurum Atatürk Üniversitesi Arkeoloji Bölümü ve Yüzüncü Yıl Üniversitesi Antropoloji Bölümü üyeleri tarafından sabah saatlerinde Gevaş ilçesine bağlı Yanıkçay köyünde kazı çalışması yapıldı. Erzurum Atatürk Üniversitesi'nden Prof. Dr. Cevat Başaran ve Van Müzesi Müdürü Harun Küçükaydın ile birlikte 20 kişilik ekip, köyün yaşlıları tarafından gösterilen alanda kazı yaptı. Yapılan kazıda 25 erkek, kadın ve çocuğa ait olduğu değerlendirilen kemikler ortaya çıktı. Kazı sırasında bir kadına ait

olduğu tahmin edilen ve başörtüsünden dolayı saçları bozulmamış bir ceset üzerinde parmakta yüzük, kollarda ise demir halka bulundu. Cesetler üzerinde bir adet camdan koku kabı ile elbise düğmeleri çıktı.


Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Atatürkçü Türk Kadını
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 128« Yanıtla #2 : 06 Kasım 2010, 20:12:01 »

Bir solukta okudum yazını Baskal Ağabey kalemine, yüreğine sağlık.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

GÖTÜR ŞAH'A KURBAN EYLE...
BASKALTURK
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 174« Yanıtla #3 : 06 Kasım 2010, 20:29:09 »

Bir solukta okudum yazını Baskal Ağabey kalemine, yüreğine sağlık.

Siz sagolun degerli kardesim.. Turk'um diyen ve Turk olmanin hakli gururunu yasayan her birey irkimiz icin hayati onem tasiyan bu konuyu cocuklarina henuz okul donemlerinde aciklamalidirlar.. Bilincli olmak yalanlari def edecek yegane ilactir... Biz ''HAYIR YAPMADIK'' dedikce yani dogruyu soyledikce bu yalan asla kabul edilemez ediltilemez! Yapmadigimiz bir yalan ugruna tek bir kursun atmadan topraklarimizda gozu olan ermeniler; iste bu yazdiklarimizi yuksek irkimiz bildikce hic birsey alamayacaklardir.. esenlikle
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Gumus Kurt
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 30 Mart 2011, 19:42:11 »

4T Planı

Tanıtma
Tanınma
Tazminat Talebi
Toprak Talebi


1-) Ermeni soykırımını tüm dünyaya tanıtmak (1. Aşama başarılı)

2-) Ermeni soykırımının ülkeler tarafından kabullenilmesi (2. Aşama başarılı)

3-) Türkiye'den, Ermeni Soykırımına karşılık para talep etmek (Bekleniyor)

4-) Türkiye'den Toprak Talebi (Bekleniyor)

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.24 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.011s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.