EN DOĞRU FİKİR TÜRKÇÜLÜK
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 04 Haziran 2020, 23:58:40


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: EN DOĞRU FİKİR TÜRKÇÜLÜK  (Okunma Sayısı 1954 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Bögü:Alp
Atsız'ın İzinde
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.983


Döğüşen Türk, oyanan Türk, kalkan Türk!


Site
« : 22 Kasım 2015, 21:11:05 »

Milliyetçilik hem kelime anlamlarıyla, hem kişiler arasında yaygınlaşmış anlamlarıyla milletini sevmek, onu yüceltmek ve yükseltmek anlamına gelmektedir. Türk milliyetçiliğini, yani Türkçülüğü zorla yıkamayacağını anlayan yabancı ideoloji sahipleri, Türkleri bu millî ülküden mahrum bırakmak için gerek medyadan gerekse kitaplardan Türkçülüğü karalamak için türlü-türlü kara propagandalara başvurmuşlar, gayet geniş bir kitleyi de bu millî ülküden mahrum bırakmayı başarmışlardır. Aynı zamanda, bugün, “millet meclisi” diye topladıkları satılmışlar meclisindeki milletsülüklerinin ve yıllardır “şerefliliği!!” ve “tarafsızlığı!!” ile nam salan medyanın hem sağa hem de sola oynaması da milliyetçiliğe zarar vermiş ekseriyette milliyetçilik yanlış tanınmış, bilinmiştir. Öte yandan ağızlarından “insanlık!!” lafını eksik etmeyen muhtelif zümreler, hangi insanlığa hizmet ediyorlar? Bu hususlara kısaca değineceğiz. Tâ ki İbret alana…

Atatürk’ün millî duygularla kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi’nin 6 okundan birisi milliyetçiliktir. Ancak bugün, bu partiye mensûb şahıslar, partilerinde gerçekten milliyetçiliği uygulamakta mıdırlar? Kocaman bir hayır. Mâlum kesimlere yaranabilmek için doğu illerinde vatanî görevini yapan Türk silahlı kuvvetleri personellerini bile karalamaktan bir an çekinmeyen Cumhuriyet Halk Partisi de milliyetçi değildir. Milliyetçiliği tıpkı muhalif olduğu parti olan AKP gibi ayaklar altına sermiştir.

Ülkemizde yıllar boyu süre gelen bir tekerleme olan “insaniyetçilik!!” ve bu tekerlemeyi ağızlarından bir an olsun düşürmeyen çevreler gerçekten bütün insanların birleşeceği gibi ilkokul talebesinin bile alay edeceği gülünç bir fikrin peşinden gitmektedirler. Bugün  yeryüzündeki milletler insanlığı asla savunmazlar. Hele ki Türk’e karşı asla savunmazlar. İnsaniyetçiliği bir kamuflaj olarak kullanırlar. Zaten gerçekten insaniyetperverliği savunsalar bir komünist rejimi olan Kızıl Çin, bünyesinde yaşayan Doğu Türkistanlılara baskı ve zulüm uygulamazdı. Bunun tarihte de misalleri vardır. Meselâ vaktiyle Komünist Sovyetler Birliği’nin lideri olan Stalin, 2. Dünya savaşı yıllarında topraklarından Ahıska Türklerini tren vagonlarına hayvan doldurur gibi doldurup çevre ülkelere zorla göndermişti. Yüzlerce Ahıskalı, yolda açlıktan ve hastalıktan hayatını kaybetmişti. İşte mâlum çevrenin “insaniyetperver!!!” diye insanları kandırdığı şu komünist diktatörlük rejimi… Ancak günümüz komünistleri bunu dile getirmezler. Çünkü aynı rejimin savunucusu olduklarından ve ülkemizde de komünizmin, komünizmi bilmeyenler tarafından lanetle anılacağını bildikleri için  sinsice hareket ederler. Hatta o insanları açıkça “terörist” ilan edecek kadar soysuzlaşırlar.
İşte bu “insaniyetperverciler!” Türk milliyetçilerine de “bölücü!” gibi iftirâlar atarak milleti parçalara böldüğümüze dair iddialarda bulunmaktadırlar. Bu iftirayı atanlar ya Türklük düşmanıdırlar ya da Türk milliyetçiliğinin tam olarak ne olduğunu bilmemektedirler. Türk milliyetçiliği milletimizi parçalara bölecek bir fikir değildir. Türkiye’nin büyük kısmı zaten Türklerden oluşmaktadır. Kurucu asıl unsuru Türklerdir. Yani, Türk milliyetçiliği yani Türkçülük; birleştirici en büyük mânevi kuvvettir. Asıl bölücülük milliyetçiliği reddetmektir.

Türk milliyetçilerine, “sadece kendi milletlerini düşünüyorlar!” filan falan derler. Doğrudur. Bakın, IŞİD, Fransa’da kanlı bir eyleme imza atmıştı ve bizim şu insaniyetperverciler de kendi milletinin derdini unutup (yani Suriye’deki Türkmenlerin durumunu, ülkemizdeki şehit haberlerini) gündemde Fransızları tutmuştu. Bir katliamda hayatını kaybeden insanlar için üzülebilirsiniz, bu ayrı meseledir. Ancak kendi öz yurdunda ve diğer tutsak Türk yurtlarında katil rejimler tarafından kahpece öldürülen Türkler için bir şeyler yapmazsanız, harekete geçmezseniz savunduğunuz “humanizm” fikrinde samimiyetsizsiniz demektir. Türk milliyetçileri her şeyden önce kendi milletinin refahını düşünür. Kendi milletiyle ilgilenir. İşte, Türk milliyetçileri atalar mirası öz vatanlarında, tarihteki gibi muhteşem bir devlet olmasını ister. Bu kahpeler ve kahpelikler dünyasında Türklerin “insanlık, barış, kardeşlik!!!” gibi millî ruhu zedeleyen sefilâne söylemler yapması zavallılık olacaktır.

İşte… Türk milliyetçileri, yer yüzündeki tüm Türklerin birleşmesini arzuluyor. Bunun için çalışıyor. Bundan daha insanî ve haklı bir fikir var mıdır?  Bunu bilmeyip karşı çıkmak ahmaklık bilerek karşı olmak, Türk düşmanlığıdır, yani vatan hainliğidir.

OLUKMANLI AYIRGAN
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

«Dünyada en büyük iftiharım, Türk yaratıldığımdır!»
Buga Yaktu
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 4.155


Türk var oldukça,Türkçülük ateşi de yanar durur.


« Yanıtla #1 : 23 Aralık 2015, 00:56:15 »

Türkçülük ülküsüne gönül verenler, hele bir de okuyup araştıranlar, Türk uruğuna kara sevda ile bağlıdırlar.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkçülük, din gibi derin, tasavvuf gibi mistik bir sistemdir. Ondaki ihtişamı ve bu uğurda ölmekteki ululuğu ancak ruhunda istidat olanlar duyabilir.
Kaan ULAŞ
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 5.755


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #2 : 02 Mayıs 2018, 16:37:55 »

En doğru fikir Türkçülük.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.142 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.014s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.