Din adına yapılan Arap milliyetçiliğinden nasıl kurtuluruz?
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 26 Mayıs 2020, 03:42:14


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Din adına yapılan Arap milliyetçiliğinden nasıl kurtuluruz?  (Okunma Sayısı 2375 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Bögü:Alp
Atsız'ın İzinde
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.983


Döğüşen Türk, oyanan Türk, kalkan Türk!


Site
« : 03 Aralık 2015, 23:38:02 »

Türk insanının bugün İslâm dinini “Arap milliyetçiliği”ne dönüştürmesinde Ortadoğu’da yaşanan mezhepsel çatışmaların tesiri büyük olmuştur. Medyanın da Ortadoğu’da yaşanan bu kanlı olayları Türk insanına aksettirmesiyle milletimiz, tabiî olarak kendi derdini unutmuş, Arap milleti için göz yaşı dökmüştür. Karşılığında ise ihanetler silsilesiyle karşılaşmıştır. İleride bahsedeceğiz.
     Türk insanının, bugün İslâm’ı “Arap milliyetçiliğine” dönüştürmesindeki diğer büyük etki ise, Kur’an’ın Arapça oluşu, ibadetlerin Arapça yapılışı, peygamberlerin birçok peygamberin Arap soyundan gelmesinden kaynaklanmaktadır. Türk, İslâm’ın Arap çöllerinde doğduğu için Arapları kendinden feyizli görmüş, onları daima uluğlamıştır.
    Türk milliyetçileri olarak İslâm’ın Arapça yerine Türkçe yaşanması taraftarıyız. Böylelikle Türk insanı yaptığı ibadeti anlayacaktır. İbadetlerin Türkçe yapılmasına “münafıklık” diyenler geçmişten beri vardır. Kur’an evrensel olduğuna göre, Türkçe’ye çevrilmesinde hiçbir sakınca yoktur.
     Din ile hiçbir ilgisi olmadığı halde dini yanlış tanıtan bu zararlı düşünceleri tasfiye etmek, İmam hatip okullarının, Diyanet işlerinin görevidir. Tüm bunlara rağmen daha Türkçeyi bile doğru konuşamayan, yazamayan ilkokul talebelerine Arapça dersi verilmektedir. Bugün, Diyanet işleri denen yapının başında bulunanlar da, “ümmetçilik” davası güden iktidar sahiplerinin kuklası olduğu için böyle devam etmektedir.
     Din adına yapılan bu Arap milliyetçiliği bilinmeden yapılıyor ise şuursuzluk, bilerek yapılıyor ise vatan hainliğidir ve Türkçülüğe düşman bir meslektir.
     İslâm dini, Arapların çevreye saçtığı ahlaksızlar sonucu ortaya çıkmış ancak ahlaksızlıklarını düzeltmekte muvaffak olabilmiş değildir. Değineceğiz. Bugünün İslâmcıları da, “Tüm İslâmların birleşmesi” davasını güderler. Komünistler gibi. Ancak böyle bir şeyin imkânsız olacağını samanlaşmış beyinlerinden bir an dahi geçirmezler. Irk ve kültür bakımından birbirinden çok farklı olan Türkler ve Araplar, bir arada yaşayamamış, bundan sonra da yaşayamazlar. Hele araya bu kadar ihanet girmiş ise. Bunun, tarihte misalleri pek fazladır.
     Birinci Dünya Savaşında Peygamber soyundan olan Araplar Türklere topyekûn ihanet etmişlerdir. Bugün, ise Rus uçağı düşürüldüğünde şeriatla yönetilen Arap devletleri, Ruslar’ın destekçisi olacağını duyurmuşlardır. İşte o peygamber soyundan olan şanlı Arap milleti… Bizim yanımızda olan ise daima Türk oldu, bugün pek çoğunun “Şii” olduğu için “kâfir” saydığı Azerbaycan bizim yanımızdadır… Düşünün ve değer biçin.
***
     Türk, ülküsüz yaşayamaz. Yaşasa da ölmek üzere olan bir kanser hastasından bir farkı kalmaz. İslâm öncesi Türkler, tüm dünyaya hakim olmak mefkûresini gütmüş, gücünü bu ülküden almıştır. Türkler İslâmlıktan sonra ise “İslâmcılık” ülküsü benimsemiş, tüm dünyayı “Allah’ın dinine biat ettirmekten cesaret alarak dünyanın en güçlü devleti olmuştur.
     Bir millet, ekonomi ve teknoloji de diğer milletlerden ne kadar üstün olursa olsun, eğer millî bir ülküsü yoksa hayvandan hiçbir farkı kalmaz. Bugün Türk devletinin millî bir ülküsü yoktur.  İktidar sahipleri “vatan, millet” kelimelerini ne kadar kullanırlarsa kullansın, bu onların “millî” oluyor anlamına gelmez. Çünkü hem bunlardan bahsedip hem de meydanlarda milletin mâneviyatını söndürecek sefilâne kardeşlik söylemleri söylenmez, Türk vatanı peşmerge denen düşman ordularına peşkeş çekilmez, Habur’da PKK’lılar davul-zurna ile gezdirilmez. Devletimiz millî devlet olmak vasfını bugün kaybetmiştir. Telafisi yok değildir ancak zaman alacaktır.
    Kalkınmak, öğretmen ve öğrenciden başlar. Bugün talebeler aşırı gevşek şekilde yetişmektedir. Dersler, etkinlikler, oyunlar, ödevler talebede millî şuuru uyandıracak nispette olmalıdır. Millî Eğitim Bakanlığı, özelikle tarih ve edebiyat derslerinin üzerinde durmalı ve önem vermelidir. Türklerin Asya’dan çıkan, Çin baskılarından kaçıp, Anadolu’ya gelen ve burada İslâm’ı kabul edip, yaymalarından ibaret olan ve öğrencide millî ruha dair pek de bir şey bırakmayan bu tarih ve edebiyat dersleri kökünden değişmelidir. Türk’ün dostu, düşmanları, uğradığı ihanetler, Türk’ün savaşçılık ve kahramanlık özellikleri talebeye öğretilmelidir.
 ***
     İhtilâl, toplum yapısındaki biriken istenmeyen hallerin bir gün patlayışıdır. Türkçülerin yapacağı ihtilâl de böyle volkan gibi bir patlayış mı olacaktır? İnceleyim.
     21.yy’da gerçekleşen herhangi bir ihtilâl kanımca, silah ve orduyla olamaz. Meselâ, bir silâhlı grubun toplanıp hükûmeti devirme olasılığı %0’dır. Türkçülerin pek çoğu da Türkçü ihtilâlin silahla olacağına inansa da bu yanlış bir düşüncedir. Türkçülerin yapacağı ihtilâl bir fikir olacaktır. Türk toplumunda Türkçü sayısı %10 kadar bile değilken, böyle bir ihtilâle milletimiz hiç hazır olmayacak, reddedilecektir. Bu insanları da insafsızca katledecek değiliz. Yoksa zorba komünist rejimlerinden hiçbir farkımız kalmaz.
    Atsız, fikirlerini bıraktı ve 1975 senesinde uçmağa varıp bu dünyadan gitti. İşte, Türk milletinin benimseyeceği fikirler, Atsız’ın bize miras bıraktığı bu fikirler olacaktır. Bunun için çalışacağız. İşte, okulda, sokakta, her yerde…
***
Türkçüler olarak neler yapabiliriz?
    Öğrenci olan Türk milliyetçileri, öğrencilik vazifesi gereği derslerinde başarılı olup iyi bir yerlere yükseldiğinde, Türklüğün ve Türkçülüğün de yükseldiğini bilecektir. Bir iş yerinde çalışan kandaşlarımız için de aynısı geçerlidir. Bulunduğu mevkiide bıkmadan, usanmadan çalışacak, kendisini diğerlerinden ayıracak daha iyi yerlere yükselecektir. Başta en yakınımız olan ailemize bu kutlu fikri aşılayacağız.  Sonra çalıştığımız iş yerindeki iş arkadaşlarına, sınıftaki sıra arkadaşlarımıza… Bu fikrin önderlerinin kitaplarını tavsiye edeceğiz. Türkçüler böyle yayılacak, yaşayacak, diri kalacaktır. Yavaş. Ancak ağır ve sağlam bir şekilde… Bugün insanların pek çoğu hayatını muhtelif gazetelerin yazarlarının yazdığı saçmalıklarla dolu yazılara göre şekillendiriyor. Türkçüler bu tür mevkilere de ehemmiyet vermelidir. Kendisi için değil. Milleti için yazacak. Doğruyu gösterecek.
    Türk toplumunun bulunduğu bu feci durumdan kurtarmanın yolları, devletin mühim mevkilerine gelmekten geçiyor. Bu vazifeyi de Türk milliyetçilerinden başkası beklemiyor.
    Türk milliyetçilerinin çalışma çağı geldi. Atsız’ın ölümünden sonra Türkçülerin üzerine sinen miskinliği atma zamanıdır.

Tanrı Türk’ü Korusun.

OLUKMANLI AYIRGAN
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

«Dünyada en büyük iftiharım, Türk yaratıldığımdır!»
Kaan ULAŞ
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 5.733


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #1 : 11 Şubat 2017, 21:51:12 »

Güzel
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Mete. HAN
OğuzAta
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 27« Yanıtla #2 : 11 Şubat 2017, 23:44:43 »

Her TÜRKÇÜNÜN okuması gereken bir yazı. Emeğine sağlık Ağabey.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Tanrı Türkü Korusun ve Yüceltsin
TÜRKÇÜGÖKHAN
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 351


%100 Türk!


« Yanıtla #3 : 12 Şubat 2017, 17:02:15 »

Din konusunu fazla irdelemek istemem, fakat madem konu açılmış, çok kısa olarak görüşümü belirteyim;
Öncelikle Arap milliyetçiliğinin önüne geçmek için, İslam'ı ortadan kaldırmak gerekir. Neden mi? Çünkü, Islam dini baştan sona Arap dinidir. Kur'anı okuyanlar, yazılanları işine geldiği gibi değilde, her sözünü sorgulamadan olduğu gibi kabul ediyorsa elbette o kişiler Araplaşacaktır. Lakin, bizim milletin bir kısmı kağıt üzerinde müslüman oldukları için, bu söylediklerim onlara tuhaf geliyor.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Ben ve milletim Tanrı'nın kırbacıyız. Tanrı yoldan çıkan milletleri cezalandırmak için bizi gönderir.
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.077 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.016s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.