Devleti Küçültelim
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 07 Nisan 2020, 22:34:31


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Devleti Küçültelim  (Okunma Sayısı 1147 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Erlik Adana
Ziyaretçi
« : 17 Eylül 2013, 14:15:21 »Ortadoğu, kaynar kazan. Televizyonda Menderes’in aşk hayatının anlatılacağı filmin gösterimleri sürerken aşk hayatı o kadar da renkli olmayan neo-liberallerin de kafası karışık.

Yazık ki Arap Baharı sürecinin önemli kısmında Otağ açık olmayınca Türkçüler de darmadağın bir kafa ile okudular süreci. Kalemi keskinlere çok iş düşüyor artık, ince ince Türkçü bakışla ele alacağız zalimin bahar sandığını.  Yönümüzü şaşırıp Sisi’yi Esad’ı da sahiplenmeyeceğiz ya;  tutup İhvan’ın da sesi olmayacağız. Buradaki dengeyi iyi okuyacağız, nasıl İsrail’le aynı düşünen bir hükümetimiz olduğunu göreceğiz. Komplo teorilerinden uzak durarak herkesin imreneceği bir Arap Baharı okuması gerçekleştireceğiz. Burası inşallahla kalsın, biz yeni devleti küçültme (!) önerimize geçelim.

Arap Baharı’nın çocukları (burada küfür yok) arasında en nur topu olan Kuzey Suriye ve Kuzey Irak’taki Kürt yapılanmaları oldu. Zaten böyle teşkilatlı millet yok, Ortadoğu’ya kim gelse bunlar kara geçecek bir yöntem buluyorlar. Çok liderli pek demokrat PYD-DTK-Barzani ortaklığı esip gürledi, Suriye’de Nusra Cephesi ile çatışıyoruz, orada olanların farkındayız dedi. ‘’Gerekirse üç parça Kürdistan’ın her birindeki Kürtler için mücadele ederiz’’ mesajı verdi.

Büyük devletiz efendim. Sağ olsunlar, on senedir bizi yeniden idare etmeye çalışan neo-liberal sınıf bizi çok büyük devlet yaptı. Bizdeki Kürtler’i Iraktakiler yönetiyor. Suriye’dekileri biz yönetiyoruz. Irak’takilere Cenab-ı Allah yürü ya kulum demiş. Türkiye bu denklemin neresinde diyen çok şey görüyor, Türkler neresinde diyene dram filmi izletiyorlar.

Tabii büyük devlet olmak da zorlu bir süreçti. Herkes aynı yöntemi önerdi aziz milletimize. ‘’Ordumuz çok hantal, küçültelim!’’ Valla orada ne oldu milletimiz bilmiyor, ama ordumuz gerçekten pek küçüldü. İhtimal ki gözlerim bozuk olduğundan şayet ben göremiyorum.

Araplara Bahar’ın sadece Tayyip Erdoğan posteri taşımakla gelmeyeceğine kanaat getirenler, ‘’Siz de Suriye’ye giriverin!’’ deyince başkaları da ordumuzu aramaya başladı. Yeterince küçültülmüş ordumuz için ‘’Patriot’luk’’ dahi ithal edildi.

Ama ben bu noktada yetmez ama evet diyorum. Kürt birliği için uğraşanlarla aynı cephede olan Türkiye bu ulvi görev için hala yeterince büyük bir ülke değildir. Suriye’den silah ve bombalarla gelen Kürt ve Araplar yurda alınırken; burada tedavi olup geri dönüp savaşa devam ederlerken bir de sınırı aşmaya çalışan Suriye Türkmenleri ile mi uğraşacağız? Kaç kişi öldü, onlar da ölüversin.
Irak’tan sonra bir de Suriye’de nereden çıktı bunlar?
Aah! Hep o statüko ve Türkçü devlet geleneği yüzünden.

Böyle olmayacak, gelin devleti küçültelim!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.056 Saniyede 20 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.011s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.