DERSİMİZ ATATÜRKÇÜLÜK!!!
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 31 Mayıs 2020, 11:04:40


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
Gönderen Konu: DERSİMİZ ATATÜRKÇÜLÜK!!!  (Okunma Sayısı 7262 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Batur Alp
Ziyaretçi
« : 10 Temmuz 2010, 10:08:44 »

Türk ulusunun son Başbuğu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünden bugüne kadar köprünün altından çok sular akmış; onun Türk gençliğine bıraktığı miras ve üzerine dikkat çektiği hayati hususlar, tedrici biçimde tahribata uğratılarak çağımız Türkiye’sinin menfi koşulları yaratılmıştır. Fakat, hala bugün, milliyetçisinden vatan hainine kadar hemen hemen her siyasi oluşum Atatürk’ü kendisine siper ederek genişleme siyasetini devam ettirme amacındadır. Bunun nedenlerinden başlıcası, Atatürk’ün adını arkasına alan bir düşünce hareketinin bireysellikten kurtularak toplumun geneline açılma noktasına gelecek olmasının bilinilmesidir. Türkçüler yani Türk ırkçıları olarak, Atatürk’ün eylem ve söylemleri ile dillere sakız edilen Atatürkçülük mefhumunu, sabit delilleri ile ortaya koyarak müspet bir sonuca vardırmamızın elzem olduğunu düşünüyorum. Bunu yaparken de  kaseti en başa sararak ‘’Atatürk’’ isminin manasından yola çıkalım.

Atatürk; ataları gibi Türk olan demektir ve bu mana kastedilerek Mustafa Kemal’e verilmiş olan bir isimdir. Mustafa Kemal, ataları gibi Türk olduğunu kanıtlayarak her türlü zorluğun üstesinden gelmiş, can çekişmekte olan bir ulusu yeniden yaratarak ona yeni bir yaşam alanı sağlamıştır. Milletini bocalamakta olduğu büyük sıkıntılardan kurtarmak  için ömrünün en güzel yıllarını fedakarca hibe eden Atatürk, aynı zamanda katıksız da bir Türkçüdür. Peki Türkçülük nedir ve Türkçü kime denir?

Türkçülük, Türk soyunun üstünlüğüne inanıp onu daima iyiye doğru yükseltme amacı taşımak ve Türk milletini karşılıksız sevmektir. Türkçü de ırkını her şeyin üstünde tutan, onu her daim ileri götürme gayesi taşıyan ve milleti için yapacağı işlerde karşılık beklemeden hareket eden nefere denir. Peki, Atatürk’e yapmış olduğu muhteşem eylemler ve dile getirdiği Türkçü söylemler dahilinde Türkçülükten başka bir kılıf giydirmek izan ve akıl sahibi insanların varacağı bir netice midir?

Hayattaki yegane üstünlüğüm Türk olarak dünyaya gelmektir diyerek Türk olarak doğmayı üstünlük belirten bir durum olarak açıklayan bir insanın ırkçı olmadığının vurgulanması suya yazı yazmaya çalışmakla eş değer değil midir?

 ‘’Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur’’ ve ‘’Kanını taşıyandan başkasına inanma’’ vecizelerinin sahibi olan bir kişinin düşünce yapısını anlayabilmek için üzerinde tek söz etmeye gerek var mıdır?

Yüzyılların biriktirdiği acı külfeti omuzlarında taşıyan Türk ulusunu ve dünya devlerinin hasta adam diye nitelendirerek leş görmüş akbaba gibi çevrelediği bir devleti küllerinden dirilterek var eden bir önderin haleti ruhiyesi, aşırı milliyetçilik ve sonsuz vatan sevgisi ile açıklanmaz da ne ile açıklanır?

Bir insanın ne düşündüğünü, karakterinin ne olduğunu çözümleyebilmek için önce söylemlerine ve daha sonra söylemlerinin tahakkuk etme derecesini ölçmek amacıyla da eylemlerine bakılır. Peki, sayısız Türkçü söylemi bulunan Atatürk bu uğurda neler yapmıştır?

Bu sorunun cevabını aramak için çok uzaklara gitmeye gerek yok. Temeli Türk milliyetçiliği ile harmanlanan Türkiye Cumhuriyeti Atatürk’teki yüksek milliyet şuurunun en muayyen kanıtıdır. Biraz daha derine indiğimizde ise, medeni kanundan laiklik ilkesine kadar her inkılabın ve fiilin özünde bulunan çıkış noktasının Türkçülük olduğunun sonucuna varırız. Ne var ki, Atatürk’ün Türkçü eylemleri bunlar ile de sınırlı değildir. Türk dil kurumu ve Türk tarih kurumunun kurulması, kafatası örneklerinin toplanması ve bizzat Atatürk tarafından ortaya sürülen Güneş-dil teorisi sağlam bir ırk bilincinin birer hasılasıdır.

Birilerinin iddia ettiği gibi Atatürk ‘’Ne Mutlu Türk’üm diyene’’ derken Türklüğü bir kültürel birliktelik olarak açıklama amacı içerisinde olsaydı, ‘’Eğer bende bazı fevkaladelikler görüyorsanız, bunu yalnızca Türk olmama bağlayınız ‘’ sözünü sarf eder miydi?

‘’Ne Mutlu Türk’üm diyene’’ sözü, Türklüğünü yüzyıllardır süregelen horlamalar ve ‘’Etrak bi idrak’’ aşağılamalarıyla unutmuş olan bir millete yeniden hatırlatabilmek için söylenmiştir. Aksi takdirde, her Türk’üm diyenin Türk olamayacağı, Türklüğü bir kan meselesine bağlayarak damarlardaki asil kandan dem vuran ulu önderin de malumudur.

O halde neden anayasaya ‘’Kendini Türk hisseden herkes Türktür’’ veya ‘’Türkiye Cumhuriyetini kuran herkes Türk’tür’’ ibareleri yerleştirildi diyecekler. Bu soruyu cevaplayabilmek için yüzeysel bir tarih bilgisi yeterlidir. Osmanlı’nın son dönemlerinde dış güçlerin sürekli olarak azınlık haklarını bahane ederek devletin iç işlerine karışması ve bu yolla sarayın başına türlü çoraplar örmesi, Atatürk’ün yeni Türk devletinin bu sıkıntılar ile karşılaşmaması için kökten çözüme yönelik bir karar almasını mecburi kılmıştır. Bunun neticesinde, ülkedeki bütün unsurlara devlet nezdinde Türkler ile müsavilik sağlanarak etnik kökende Türk olmayan kitlelere suni bir Türklük atfedilmiştir.

Gördüğümüz ve sabit delillerinin bir kısmını ortaya koyduğumuz üzere ulu önder Atatürk, sıradan bir vatanseverlik şöyle dursun kimi aklı evvellerin hayal edemeyeceği nispette Türkçü ve ırkçı bir dünya görüşüne sahiptir.

O halde, ataları gibi Türk olan anlamına gelen Atatürk, katıksız bir Türkçü yani Türk ırkçısı ise;  Atatürk’ün yolundan gitmek olan Atatürkçülük de  geçit vermez bir Türkçülük anlamını taşımaktadır.

Hırsızların adaletten bahsederek dürüstlük saçtığı, kevaşelerin namus mefhumunu ağızlarından eksik etmediği ve her türlü kavramın dejenere ettirilirek tepetaklak olduğu bir çağda Atatürkçülük de bazı menfaat odakları tarafından içi boşaltılarak manasıyla uzaktan yakından alakası bulunmayan anlamlara çekilmektedir. Yukarıda kısaca bahsettiğimiz misaller Türk gençliğine anlatılmaya korkulan Başbuğ Atatürk’ün ta kendisidir!

Milletimizde, görünen köy kılavuz istemez diye bir atasözü vardır. Velakin, akılları ile idrak edemeyenlerin gözleriyle bakmaları, öküz ile tren arasındaki romantik bağın insan üzerindeki tecellisinden başka bir şeye yorulamayacağı için bu zihin fukaralarından olumlu bir tepki beklemiyoruz.

Biz, yalnızca gerçekleri ortaya dökerek milletimizin doğruları öğrenme hakkına riayet ediyoruz.

T.T.K

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
EgeninEfesi10
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 129« Yanıtla #1 : 11 Temmuz 2010, 01:38:44 »

Ben bu yazinin anlamini tam olarak anliyamadim, kandasim.
Atatürkün böyle sözleri söyledigi dogru, ama ümmetten, millete gecis yaparken, böyle sözler sart idi.
Atatürke Irkci demek bence dogru olmaz. Atatürk Türk milliyetcisiydi, ve Türk Irkina sevdali birisidi. Politikasi Irkci politikasi degildi. Belki icinde Irkcilik vardi, ama bunu disari yansitmiyordu. Irkci olsaydi, simdi partisinin basinda bir kansiz ermeni-kürt bozuntusu ve eskiden 68 kusaginda olan bir komunist serefsizi o güzel partinin basinda olmazdi.
Elbette Atatürkcüyüz onu severiz ve ona canimizi veririz. Ama bilmeliyizki bizler Türk Irkcisiyiz. Kemalizmin 6 temel ilkelerinde, milliyetcilik geciyor. Ama bu milliyetcilik bence anadolu milliyetciligi. Yani bütün din, ve milletleri bir isim altina toplamak gibi...Umarim yanlis birsey yazmadim, yanlisim varsa düzeltin

Esen kalin kandaslarim
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

"Komünizm içtimai bir meseledir. Memleketimizin hali, memleketimizin içtimai şeraiti, dini ve milli ananelerinin kuvvetli, Rusya'daki komünizmin bizce tatbikine müsait olmadığı kanaatini teyit eder bir mahiyettedir." (ATATÜRK)
Bozkurt Asena
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 296« Yanıtla #2 : 11 Temmuz 2010, 01:58:09 »

EgeninEfesi10 Kandaşım,
''Ne mutlu Türk'üm diyene'' , ''Hayattaki yegane üstünlüğüm Türk olmaktır'' ,''Türkiye Türklerindir'' ya da ''Kanını taşıyandan başkasına inanma '' gibi cümleleri sarfeden birisi nasıl oluyor da sadece milliyetçi olarak tanımlanabiliyor !
Atatürk sadece zamanında şartlar gereği , yapması uygun olan şeyleri milletin tepkisini toplamamak adına yapmıştır. Sonuçta yıllarca ümmetçi zihniyetle yönetilmiş bir imparatorluğun ardından kalkıpta tam anlamıyla bir ırkçı gibi davranması milletin güvenini kaybettirmekten başka bir işe yaramaz.
Ayrıca ,Atatürkten sonra Cumhuriyet Halk Partisi'nin başına geçenlerin yapmış olduğu hataları ulu önderimize yansıtmak sanki onun yüzünden olmuş gibi lanse etmek çok yanlış bir tutumdur. Lütfen , tüm dünyanın hayran olduğu bir lideri hem daha iyi tanıyalım hem de etrafımızdaki insanlara daha iyi tanıtalım ki önderimizin düşünceleri bize rehper olabilsin.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Delinse yer, çökse gök yansa kül olsa dört yan,
Yüce dileğe doğru yine yürürüz yayan.
Yıldırımdan tipiden kasırgadan yılmayan,
Ölümlerle eğlenen tunç yürekli Türkleriz....

Hüseyin Nihal ATSIZ
TürkcüKasirga
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 11 Temmuz 2010, 02:09:14 »

Sevgili Batur Alp öncelikle böyle degerli bir yaziyi kaleme aldigin icin sahsim adina tesekkürü bir borc biliyorum..Yüregine, kalemine saglik..

Konu icerisinde gecen, "Ne mutlu Türk´üm diyene" söyleminin anlam olarak neyi ifade ettigini süpheye mahal birakmayacak sekilde aciklamissin..Evet bu söylem Türk soyundan olmayan birileri icin söylenmis bir söz degildi, nitekim nasil ki Harbiyeli olmayanlara; " Ne mutlu harbiyeliyim" sözünün bir anlam ifade etmeyecegi gibi "Ne mutlu Türk´üm diyene" sözünün de Türk soyundan olmayan birileri icin bir anlam ifade etmeyecegi asikardir..Bunu bu sekilde basit bir ifade ile aciklayabiliriz..

Basbugu Atatürk´ün asirlardir milli bellekleri ümmet yobazligi ile erezyona ugratilmis hatta yok edilmis bir milleti yeniden tarih sahnesine cikartmis olmasi bir mucizedir..

Velhasil, kanindan baskasina güvenme diyen, basina sececeklerinin Türk kanindan olmasina dikkat et diyen bir Atatürk her yönü ile Türk irkcisidir..


Facebook'a Ekle
Kayıtlı
EgeninEfesi10
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 129« Yanıtla #4 : 11 Temmuz 2010, 02:10:40 »

Sorun bu iste. Bütün dünya ona hayrandi.
 Onun 6 temel ilkesine baskalari milliyetcilik yazmadi, kendisi yazdi.
Atatürkün elinde okadar güc vardi, ozamanlari 14 milyon kansiz kürt yasamiyordu, neden hepsini gebertmedi? Onca isyanlar cikardilar, biz kurtulus savasindayken...Belkide bütün dünya ona hayran diye, bunlari yapmadi. Keske zamaninda hal etseydiler, simdi serefsizlerle ugrasacak halde olmazdik.
Dedigim gibi ozaman ümmetten millete gecis yapma sürecindeydik, bäyle sözler ilham verici ve guru arttirici sözler. Ama böyle sözlerle is bitmiyor. Böyle sözleri anayasalara yazmalari lazim!!! Maalesef Irkci rejim yoktu.
Ben Atatürkcüyüm. Bunda süphe yok. Ama bizler hem Atatürkcü hem Irkciyiz. Atatürke Irkci demek dogru olmaz.
Kansiz gandi kemal basa gecti diye, Atatürke suc vermiyorum. Demek istedigim su ki, Atatürk Irkci olsaydi, bir kürt nasil onun partisine gecmek isterdi? Ben acikcasi kansiz bir kürt olsam, bir "Irkcinin" partisinin basina gecmek istemem. Dedigim gibi ozaman Atamiz, anadolu milliyetcisiydi...Simdi yasamis olsa, hepsini asar keserdi...Zaten vefat etmedne önce dersim isyanini durdurmus, ve kansiz ibneleri gebertmisti...Onu yapan daha beterini yapar, bugünü görse!!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

"Komünizm içtimai bir meseledir. Memleketimizin hali, memleketimizin içtimai şeraiti, dini ve milli ananelerinin kuvvetli, Rusya'daki komünizmin bizce tatbikine müsait olmadığı kanaatini teyit eder bir mahiyettedir." (ATATÜRK)
Batur Alp
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 11 Temmuz 2010, 02:14:34 »

Neresini düzeltelim ki sarf ettiğin sözlerin?

Baştan sona saçmalıktan ibaret olmasına ilaveten,  ''ümmetten, millete gecis yaparken, böyle sözler sart idi'' gibi miyavlamarı soysuz kızılların ve ümmetçi ülkücülerin ağızlarından eksik etmediğini iyi biliyoruz!

Afet İnan'a verdiği emir ile Türklerin kafatası örneklerini inceleten birisinin görüş yapısını tatlı su milliyetçiliği ile tanımlamak baktığını görememek veyahut gerçekleri alenen gördüğü halde maksatlı söz etmektir!

Milletini ümmet toplumundan arındırarak, onun ulusal bir karaktere bürünmesine ön ayak olan önderin bu çetrefilli yolda her türlü istibdat ve meşakkati bertaraf ederek nihai sonuca ulaşmasını sağlayan bünyesinde taşıdığı aşırı milliyetçiliği, veyahut bizim deyimimizle ırkçılığı görmezlikten gelmek akıl karı mıdır?

''İstanbul'da çıkan bir gazeteyi Kaşgar'daki bir Türk de anlayacaktır'' sözünü söyleyen, senin Anadolu milliyetçiliği ile itham ettiğin Atatürk, Türk soyunun birleşebilmesinin temelinde yatan müşterek alfabe mefhumunu bize hedef göstererek yerel sınırları aşmış, turancılığın yolunu açmıştır.

''Türklerin yaşadığı her yer misakı milli sınırları içerisinde yer alır'' diyerek bütün Türk coğrafyalarını bize yurt olarak işaret eden de yine senin Anadolu milliyetçiliğini yakıştırdığın Atatürk'tür!!

Fakat, senin gibi okuduğunu anlamakta zorluk çeken ve dediğim dedik çaldığım düdük mantelitesi ile hareket ederek anlatılan gerçekliklere sırt çeviren birisi bu yazdıklarımı da idrak edemeyerek menfi cevaplar verecektir. Yasaklanmadan önce de aynı şeyleri zırvaladığını ve defalarca uyarı aldığını hatırlıyorum.

Sana çok açık ve net olarak bir şey diyeyim. Dinlemeyi ve verilen bilgileri anlamayı beceren bir Şeriatçıdan Türkçü olur, fakat senden bir halt olmaz.

AtıldınFacebook'a Ekle
Kayıtlı
TürkcüKasirga
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 11 Temmuz 2010, 02:18:32 »

Ben bu yazinin anlamini tam olarak anliyamadim, kandasim.
Atatürkün böyle sözleri söyledigi dogru, ama ümmetten, millete gecis yaparken, böyle sözler sart idi.
Atatürke Irkci demek bence dogru olmaz. Atatürk Türk milliyetcisiydi, ve Türk Irkina sevdali birisidi. Politikasi Irkci politikasi degildi. Belki icinde Irkcilik vardi, ama bunu disari yansitmiyordu. Irkci olsaydi, simdi partisinin basinda bir kansiz ermeni-kürt bozuntusu ve eskiden 68 kusaginda olan bir komunist serefsizi o güzel partinin basinda olmazdi.
Elbette Atatürkcüyüz onu severiz ve ona canimizi veririz. Ama bilmeliyizki bizler Türk Irkcisiyiz. Kemalizmin 6 temel ilkelerinde, milliyetcilik geciyor. Ama bu milliyetcilik bence anadolu milliyetciligi. Yani bütün din, ve milletleri bir isim altina toplamak gibi...Umarim yanlis birsey yazmadim, yanlisim varsa düzeltin

Esen kalin kandaslarim

Egenin Efesin,

Sende anlasilan bugün ortalikta dolasan sahtekar Atatürkcüleri, solcu Kemalistleri baz alarak bu düsüncelere haiz oldun..

Kürt inönü dönemine kadar Askeriye´ye girmenin ilk sarti Türk kanindan olmakti..Bir Mahmut Esat Bozkurt o dönemi cok iyi anlatir..

Nasil ki Osmanli ilk kuruldugu yillarinda katiksiz Türk oldugu halde aradan gecen asilrlar icerisinde bozulmus ise ayni sekilde CHP de Atatürk´ün döneminde ki CHP olmaktan cikip aradan gecen yillar icerisinde asil ideolojisinden sapip bozulmustur. Hic bir sey ilk ciktigi gibi olmaz, bugünkü CHP´yi örnek göstererek Atatürk hakkinda süphelere kapilman görüntüye aldanmaktan baska birsey degildir..


Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Batur Alp
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 11 Temmuz 2010, 02:21:09 »

Sevgili Batur Alp öncelikle böyle degerli bir yaziyi kaleme aldigin icin sahsim adina tesekkürü bir borc biliyorum..Yüregine, kalemine saglik..

Konu icerisinde gecen, "Ne mutlu Türk´üm diyene" söyleminin anlam olarak neyi ifade ettigini süpheye mahal birakmayacak sekilde aciklamissin..Evet bu söylem Türk soyundan olmayan birileri icin söylenmis bir söz degildi, nitekim nasil ki Harbiyeli olmayanlara; " Ne mutlu harbiyeliyim" sözünün bir anlam ifade etmeyecegi gibi "Ne mutlu Türk´üm diyene" sözünün de Türk soyundan olmayan birileri icin bir anlam ifade etmeyecegi asikardir..Bunu bu sekilde basit bir ifade ile aciklayabiliriz..

Basbugu Atatürk´ün asirlardir milli bellekleri ümmet yobazligi ile erezyona ugratilmis hatta yok edilmis bir milleti yeniden tarih sahnesine cikartmis olmasi bir mucizedir..

Velhasil, kanindan baskasina güvenme diyen, basina sececeklerinin Türk kanindan olmasina dikkat et diyen bir Atatürk her yönü ile Türk irkcisidir..

Var olasın Kasırga ağabey.

Milli şuur tedarikçisi olan Türkçüler, kendilerinden gizlenen atalarını Türk ırkına anlatmaya bıkkınlık nedir bilmeden devam edecektir!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
BOZKURT KEMAL
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 300


Yaşadıkça Türkçüyüz Hedef Turan.....


« Yanıtla #8 : 11 Temmuz 2010, 02:41:02 »

Egenin  efesi çok boş konuşmuşun hele şu eğer Atatürk ırkçı olsaydı gandi Kemal nasıl başa gelirdi lafı cok saçma herşey olabilir Atsız atam bosuna siyasetten uzak durun dememıs,nasıl  Fatih Sultan Mehmet'in torunu mandacı oluyor,vahdettine engel çıkabiliyor mu çıkamaz yaşamıyor çünkü buda öyle birşey burada yazamıyacaksın belki ama bundan sonra düşünerek ve mantığına uygun şekilde davran ....
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
 
Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Bartinli
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1


« Yanıtla #9 : 11 Temmuz 2010, 02:49:58 »

nasıl birini farklı düşünüyor diye hemen atabilirsiniz???
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.066 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.01s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.