Çok Kazananlı Seçimin Kaybeden Tarafı
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 27 Mayıs 2020, 05:59:32


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Çok Kazananlı Seçimin Kaybeden Tarafı  (Okunma Sayısı 1642 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Erlik Adana
Ziyaretçi
« : 13 Haziran 2011, 13:22:25 »

           2011 Genel Seçimleri, tam da anketörlerin ilan ettiği gibi sonuçlandı. Son harekât ile Kıyı Anadolu kentlerindeki oyları da kaybedip atık kapanmak üzere olan sosyalist enternasyonal grubunun gönlünü kazanmış olan, Atamızın Türkçülük karşıtı partisi CHP nasıl oldu ise oylarını, oy oranını ve mebus sayısını artırmış olmakla sonsuz bir neşe bulmakta. Yani, Dalkavuklar Gecesi’ndeki sihirli içeceği Z Vitamini’ndeki grup içmiş hissine kapılmamak elde değil.

          Devletin kurucu partisi, kuruluş felsefesine karşı çıkıp yine bu düşüncedeki kişilerden de kurtularak oylarını artırmış. Artırabilir. Demek ki, o malum felsefe gücünü kaybetmiş oluyor. Yarın, siyaseten CHP’nin bunu ilanı da bizi aynı derecede şaşırtmamalı. Aslında, Atatürk rozetlerini de çıkarsalar Taraf denen yayın organının paralı makine gibi konuşan bilgelerinden farkı kalmayacak bu kişilere daha önce denedikleri şeyi yapan şeflerinin sonunu ve bugün nasıl anıldığını sormakta yarar var. Kendilerini düşündüğümü falan sanmasınlar. Şefleri yüzünden, bugünkü gibi ‘’alternatifsizlik’’ yaşayan 40’lı yıllar Türkçüleri’nin başlarına gelen yanlış anlaşılmaları bugünkülerin de yaşamasından korkuyorum. -Vakıa bugün tam karşılığı sayılamasa da- Ergenekon denen soruşturma ve yedikleri ‘’haltlar’’ yüzünden mahkûm edilen ve edilmeseler dahi töhmet altında bırakılan vatansever ve gerçek milliyetçilerin vebali kendilerinedir. Son dönemde tutuklandıklarında artık milletin reflektif tepkisini çekmeyen milliyetçi çevrenin de veballeri kendilerinedir. Yine aynı dava sebebiyetiyle Türkçülüğün ve milliyetçiliğin propaganda ve yayılmasına engel oluşlarının da vebali bu grubun üzerinedir. Ulusal-Sol denilen iki ucu da artı özellikteki mıknatısı ellerinde tutarak bu işin sürebileceğini sandılar ancak yanıldılar. Zekâ seviyesi çok da yüksek olmayan kökü dışarıda bir muhafazakâr (!) grup tarafından kendilerine itiraf edemeseler de alt edildiler. Bu seçim CHP için tarihindeki ikinci yıkımın başlangıcı anlamına gelecektir. Korkarım; Atatürk’ün partisi, biri İsmet Paşa tarafından ve diğeri şimdi yaşanmakta olan süreçlerle aynı yere doğru gitmekte ve sonunu hazırlamaktadır.

   Milliyetçi Hareket’in malum hali kimseyi şaşırtmadı. Çünkü Milliyetçi Hareket’in seçmen kitlesi kemikleşmiş bir haldedir. Türkiye’deki siyasi partiler içinde oy oranı seçime ve olaylara bağlı olarak değişecek en son partilerden biridir. Çünkü oy verecek insanlar genelde, kendilerine bir araç alırken, yılda bir kere yapılan Erciyes Kurultayı’na gidişte bayrağı takabilecekleri demir aksamı bulunan araçları seçecek kadar partiye ve düşünceye bağlı kişilerdir. Oylarının seyrinde azalmaya rastlanmaz. Evvelki seçime göre sadece o seçimde oy verip de bunda fikrini değiştiren genç seçmenlerin hareketi etkili olur. Bu seçimde, bunu değiştirmeye çalışan bir grup vardı. Kaset skandalları, Engin Alan Paşa üzerinden yapılan söylemler ve medyadan bolca duyduğumuz kanla beslenme söylemlerinin karaktersizliği apaçık ortada duran saldırılardı. Son döneme doğru anketler bunların işe yaramadığını gösterince panikle bir bakanımızın ‘’BDP veya MHP’nin barajı aşamayacağını düşünüyorum.’’ şeklindeki sözü bu çabanın bir kanıtıdır. Sayın Bakan, BDP’nin seçime parti olarak değil, bağımsız adaylarla girdiğini bilmemekte midir? Bu çok ucuz bir bir tutma/bir gösterme gayreti değil midir?

Bir paragraf da şüphesiz Milliyetçi Hareket üzerinde oynanan oyunlardan yazık ki başarılı olana açmak gereklidir.  Baştan beri Devlet Bahçeli üzerinde yapılan kara propaganda başarılı olmuştur. Bugün, Milliyetçi Hareket’in her destekçisi üzerinde hiç birinin nedenini açıklayamadığı bir Devlet Bahçeli kini yaratılmıştır. Milliyetçi camianın bilinçaltına yerleştirilen bu kin, kimsenin şüphesi olmasın ki halkoylaması zamanı Türkeşçi olan cemaat medyasının eseridir. Bazı kendini bilmez eski ülkücü yeni satılmış adamların ‘’1944’ün dinsiz milliyetçilik ve Türkçülük anlayışını diriltmek istiyorlar!’’ söylemleri ortadaysa bu Bahçeli’nin yapabileceğinin en iyisini yaptığının kanıtıdır. Bahçeli, bundan sonra önündeki dört yıllık süreyi nasıl değerlendirecek, göreceğiz.

Bağımsızlarla ilgili söze girmeden önce belirtmeliyim ki, meclisteki varlıkları yeni anayasa yapmayı çok arzulayan parti için en büyük destekçidir. Zaten olmasa dahi AKP mitinginde ‘’Kılıçdaroğlu’na güveniyor musunuz?’’ sorusuna ‘’Evet!’’ diye bağıran Türk halkına bir şeyleri yaptırmak çok da zor olmayacaktır. CHP başarı istiyorsa olası bir halkoylamasında büyük bir kurnazlık yapıp halkoylaması pusulasına ‘’Yeni anayasayı istemiyoruz değil mi?’’ yazdırmalıdır. Çok şeyi değiştireceğini düşünmekteyim. Şimdiden de uzlaşmaya ‘’yanaşmalıdır.’’ Yanaşmayınca halkta aksi-tesir yapıyor. Yanaşmadılar diye millet halkoylamasını onaylıyor.

BDP mebus sayısını artırdı. Sosyalist mi emek mi ne adları varsa onların bloğundaki bağımsızlarla beraber çalışacaklardır. Sol bölünerek çoğalan bir organizma olduğu için adlarını anımsamak oldukça güç. Yeni anayasaya bizi de yazın diyorlar. Başbakan dünkü balkon sefasında uzun uzun epey bir etnik azınlık listesi saydı mübarek. Eksikleri var tabii. Kendilerine Atsız Ata’nın kutlu vasiyetnamesini önereceğim. Oradan bakabilirler. ‘’Anayasa’ya kürt yazsak, askerlerimiz ölmeyecek!’’ diyecek mi bilmiyorum. Ancak Milletimizin çok hoşuna gidecek bir söylem ve öneri olacağını tahmin edebiliyorum. Yeni anayasa sürecinde bakalım daha nelerle karşılaşacağız.

Adalet ve Kalkınma Partisi seçimin CHP’den sonra en karlı partisi oldu. Hakkında söylenecek çoğu şeyi aziz, zeki ve çalışkan Türk milleti söylediği için bana bir söz kalmadı. Tanrı huzurunda verecekleri hesaba şahit olmaktan başka bir umudum ve dileğim kalmadı.

Son sözüm, hala neden bağımsız girip Meclis’te bulunmadığını anlayamadığım ve kimin ona kesin barajı geçeriz dediğini merak ettiğim Sayın Osman Paşam’a. Yüzde 3 oy alsa oyları böldü der kızardık ancak yüzde biri bulamadılar. Diğer seçime kadar çok güçlenir de dördüncü parti (!) olurlar mı bilinmez, ancak Osman Paşa mücadeleye devam edecekse tam bir parti misyonu belirlemeli şeffaflıkla bu işi sürdürmelidir. Bu seçim için değil ancak önümüzdeki için ciddi bir oyları bölme ihtimali doğuyor.

Önümüzde anayasanın ve ülke kimliğinin değiştirilmesini sağlayacak hamlelere gebe günler bulunmakta. Bu seçimden milliyetçi çevrenin çıkarması geren iki sonuç var ki, teşkilatlanma açısından çok geriyiz ve iktidara sahip olmak isteyenlerin Yörük ve Türkmen oyuna muhakkak ihtiyaçları vardır.

Mahmut Esat Bozkurt diyor ki:

Türk, bu ülkenin yegane efendisi, yegane sahibidir. Saf Türk soyundan olmayanların bu memlekette tek hakları vardır; hizmetçi olma hakkı, köle olma hakkı. Dost ve düşman, hatta dağlar bu hakikati böyle bilsinler.


Tanrı yardımcımız olsun!


Erlik Tanrıöğen
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Erlik Adana
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 13 Haziran 2011, 22:12:49 »

   SEÇİMİN KAZANANI;


Bu seçimin kazananı, ne akp dir, ne chp dir ne mhp dir, Bu seçimin kazananı Türk düşmanlığıdır. Binlerce yıldır TüRK ismini Anadoludan söküp atmaya çalışanların zaferidir bu seçim. Çok uzun yıllardır Türk Milletinin algısının değiştirilmesi için çaba gösterenlerin meyvelerini topladıkları seçimdir. 80 yıldır, sözde sivil toplum örgütleri, insan hakları kuruluşları, dinsel ve mezhepsel cemaatler eli ile Türk halkının bilinç altı ile oynanmıştır.Türk'ü bölmek ayrıştırmak için kullanıllan tüm argümanlar millet üzerinde yoğunlaştırılmıştır. Bilinçli olarak cahil ve aç bırakılan Türk halkının bu oyunları görmesi elbette beklenemez. Çünki onun önceliği, evine götüreceği ekmek, çocuğunun karnını doyurmaktır. Peki bu dokuz yılda çocuğunu karnı doydumu? Evine zahmetsizce ekmek götürdümü? ülkesinde kendine ait ne varsa yabancılara satılan bir ekonomide bunlara ulaşmak kolaymı? Elbette hayır. Türk halkının bunları düşünmesi yasaklandı. Milliyetçilik tu kaka ilan edildi. Yeni chp denen ucube bir parti peydahlandırıldı. Sartılık ve yandaş medyanın bilerek ve isteyerek şişirildiği Kemal Kılıçdaroğlu ve ekibi ilk olarak neyi deklare etti? Biz Atatürk ilkelerinin bekçisi olmayacağız. Kürtlere özgürlük tanıyacağız. ne oldu peki? iktidar mı oldular? Kürtlere yalakalık yptıkları halde g. doğudan tek bir milletvekili çıkaramadılar. Senelerdir iktidar olamyışlarının nedenlerini Atatürkçü çizgiye bağladılar ve Atatürkten vazgeçerek tarihi bir hataya düştüler. Gelelim mhp ye. 1000 yıllık kardeşlik masalları Türkleri uyuttu ama kürtleri uyutmadı. Seni benim kadar kimse sevemez dediği kürt kardeşleri(!) mhp g. doğuda değil oy su bile vermedi. Okyanus ötesinden programlı ve ipleri abd nin elinde olan sözde dindar özde vatan haini akp algılarıyla oynanmış Türkiyede chp, mhp ve içimizdeki diğer işbirlikçiler eli ile tekrar iktidar oldu.Bundan sonra yeni chp ,bdp nin kürtleri ve akpnin milletvekilleri hep birlikte uzlaşır ve anayasayı değiştirirsiniz. TÜRK ismini anayasan söküp atar kürtleri baş köşeye oturtursunuz. Norşine , amede, dersime vizesiz gitme mutluluğunuda tayyip erdoğan size bahşeder merak etmeyin.

 Ancak unutulan bir şeyi de burda hatırlatmak isterim.

 TOROSLARDA YANAN TEK BİR YÖRÜK ATEŞİ DAHİ GÖRSEM BEN BU MİLLETTEN UMUDUMU KESMEM.  BAYRAĞIMI GÖĞSÜME SİPER EDER, DÜŞMAN ÜSTÜNE YÜRÜRÜM.

                                                                                        MUSTAFA KEMAL ATATÜRK.

 

Anayasadan söküp atsanızda ne şu öksüz Türklüğümü, nede son başbuğum Atatürkümü biz Türkçülerin gönlünden söküp atamayacaksınız.Bu gün kürtçülük  chp, akp, mhp, bdp ile mecliste.  Ama Türkçülük bizim gönlümüzde. Buda size yeter. Bunu unutmayın vatan hainleri.

13.06.2011
Açina Tayeçe
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.057 Saniyede 20 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.008s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.