CENGİZ AKYILDIZ KİMİN ŞEHİDİ...Ha?
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 10 Temmuz 2020, 05:30:25


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2 3 ... 5
  Yazdır  
Gönderen Konu: CENGİZ AKYILDIZ KİMİN ŞEHİDİ...Ha?  (Okunma Sayısı 18267 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ATSIZALP
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.315


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« : 31 Ocak 2014, 21:49:21 »

CENGİZ AKYILDIZ KİMİN ŞEHİDİ...Ha?

          Bir düşünün...
Öyle bir davaya gönül vermişsiniz ki sizi çok etkileyen, heyecanlandıran bir yeminin var. İçerisinde ''ŞEHİTLERİM GAZİLERİM EMİN OLSUN'' gibi, ''MÜCADELEMİZ SON NEFES, SON NEFERE KADARDIR'' gibi atarlı ve direk yüreğe hitap eden kelimelerle var. Evet, mücadelede kanını, canını ve son nefesini veren son nefer Cengiz AKYILDIZ oldu. 12 Eylül'den sonra Ülkücü Hareket hiç buna benzer bir silahlı saldırıda şehit verdi mi? Ben hatırlamıyorum. O halde Cengiz AKYILDIZ, Ülkücü camianın ilk şehididir. Hani dünya takvimleri milattan önce ve milattan sonra diye ikiye ayrılmış ya... Türkiye Cumhuriyeti tarihi de bana göre 12 Eylül öncesi ve 12 Eylül sonrası diye ikiye ayrılmıştır. 12 Eylül'den sonra ki ilk Ülkücü Şehit Cengiz AKYILDIZ'dır o halde.

          Bir çoğunuz izlemişsinizdir ''Nefes'' filmini... Hani şu meşhur iştima sahnesinden bahsedeceğim. Yüzbaşı askerlerini dizmiş sıraya ''uyursan ölürsün'' diye bağırıyor. Ölürlerse televizyonlarda 45 saniye haberinizi yaparlar diye haykırıyor. İlginçtir Cengiz AKYILDIZ'ın ölümünden sonra aklıma ilk gelen şey bu sahne oldu. Son Nefer son nefesini verdi ve bakın iki gün sonra unutuldu. Olayın en düşündürücü tarafı bu ölümün kendi camiası tarafından unutturulmak istenmesi. Partisinin Genel Başkanı grup toplantısında olsun basın önünde olsun tek söylediği şey ''bizi sokağa çekemeyecekler, zor olsada kendimizi tutacağız, hatta ve hatta iyice zıvanadan çıkarak 1000 yıllık kardeşliği bozamayacaklar'' demeye kadar getirdi. Tuhaf bir durum. Şehidine bile başkalarının sahip çıktığı bir camia.

          Askerlik mesleğinde bulunduğumdan nöbetlerim oldukça sık olur. 24 saat uyanık bulunmamız gereken nöbetler bunlar. Gazete olmazsa berbat geçen nöbetler. Sabah nöbetimi devralmadan önce kantine uğrar bütün gazetelerden birer tane alır öyle giderim nöbet yerime. 29 Ocak tarihindeki nöbetimde yine bütün gazetelerden aldım, başladım okumaya. Gündem yoğun olduğundan sayfa sayfa satır satır kelime kelime hepsini okudum. İnanmakta güçlük çekenler o tarihteki gazeteleri araştırabilir. İnanın bana Cengiz AKYILDIZ ile ilgili tek bir haber bulamadım. Parti Başkanı'nın açıklamaları haber yapılmış fakat o açıklamalarda Şehidin esamesi okunmuyor. Cengiz bukadar çabuk unutulmamalıydı. Ama unutuldu işte.

          Her ülkenin kırmızı çizgileri vardır. Her insanın, her ideolojinin, her grubun, her takımın, her cemaatin olduğu gibi. Düşman, rakip, komşu, yada şahıs her ne ise o kırmızı çizgiyi aştığı vakit kıyamet kopar. Kopmasıda lazım zaten. Görülüyor ki Alparslan Türkeş'in ölümünden sonra Ülkücü Hareketin hiç sınır çizgisi kalmamış. Devlet Bahçeli sağ şeritte, hız sınırını aşmadan ve herkesi kucaklayarak yoluna devam etmeyi seçmiş. AKPKK ağızları ile 1000 yıllık kardeşli naraları atmaya devam ediyor. Saldırıyı yamayacak yer arıyor. Kimin yada kimlerin yaptığından kendisi bile emin değil. Yukarı tükürse bıyık aşağı tükürse sakal. Kürtler yaptı dese attığı o 1000 yıllık kardeşlik tezini kendisi çürütecek. AKP yaptı dese inandırıcı gelmeyecek insanlara ki çünkü böyle bir çatışma şimdiye kadar yaşanmamış. Senmi yaptın, o mu yaptı yoksa bu mu yaptı diye bocalayıp duruyor. Sanki birileri çıkıp ''evet biz yaptık'' dese bir şey yapabilecekmiş gibi etrafındaki herkesten hesap soruyor.  Tabi ki bu arada Devlet Bahçeli bunlarla uğraşırken Türkiye'nin dört bir yanında Cengiz'imin gıyabında cenaze namazı kılınıyor. Haydi bakalım olan oldu ölen öldü. Önünüzde yerel seçimler var. Çalışmalarınıza son hız devam edin. Unutun bu kahpe saldırıyı da.Daha öncekileri unuttuğunuz gibi.Nasıl olsa sizin gibi kirli siyasetle, kokuşmuş politikalarla uğraşmayan ve şimdiye dek hiç uğraşmamış TÜRKÇÜ'ler var arkanızda, sağınızda, yanınızda ver her bir tarafınızda. Onlar sahip çıkar Şehitlerinize. Daha önceki Şehitlere sahip çıktıkları gibi. Siz her ne kadar ''Cenkiz AKYILDIZ ölümsüzdür, o nu unutmayacağız '' desenizde, asıl TÜRKÇÜ'ler unutmayacak onu. Asıl TÜRKÇÜ'ler tutacak Cengiz'in yasını. Siz her ne kadar sokağa çıkmasanız da, bizi vuranlara ''kardeşiz'' deseniz de, intikam yeminlerini edenler yine TÜRKÇÜ'ler olacaktır. Bugüne kadar TÜRK'lük için mücadele etmiş tüm Şehitlerinve Cengiz'in intikamlarını alacak olan TÜRKÇÜ'ler olacaktır merak etmeyin. Bekleyin görün. Bizim de patlayacak zamanımız çok yakın. O zaman geldiğinde kaçacak delik saklanacak kovuk bulun kendinize.

          Düşünüyorum da bizim düşman olarak gördüğümüz etniklerin, grupların, fikirlerin, zümrelerin şehit olarak kabul ettikleri insanların büyük çoğunluğunu biz ismen de olsa tanıyoruz. Örneğin Deniz Gezmiş'i, Yılmaz Güney'i, Ahmet Kaya'yı, Seyit Rıza'yı, Şeyh Sa-it'i. Hatta ve hatta yakın geçmişte Paris'te gebertilen 3 PKK'lı fahişenin bile isimlerini sayabilenler çıkabilir aramızdan. Peki biz onlardan birine sorsak Yunuz UZUN'u, Mustafa PEHLİVANOĞLU'nu, Halil ESENDAĞ'ı, Ali ÇAKIROĞLU'nu, Hüseyin Nihal ATSIZ'ı, KÜRŞAD'ı, Osman BATUR'u ve daha nicelerini. Kaçı tanır, yada bu isimleri ömürlerinde duymuşlarmıdır sizce. İşte beceremediğimiz nokta bu. Onların galip geldiği tek olay. Kafalarımıza, beyinlerimize vura vura kazıdılar o hainleri. Bir daha silinmemek üzere hemde. Biz ise kendimiz çalıp kendimiz oynuyoruz. Şu an yaşamayan idol isimlerimizi gün geliyor kendimiz bile unutuyoruz. İntikamları mı??? Amaaaaaaannn, ölenle ölünmez ki(!).

          Sonuçta olan yine Cengiz ve onun gibi bu uğurda kanını dökmüş, canını vermiş yiğitlere oluyor. Yanan yine onların aileleri ve akrabaları oluyor. Geçici öfkeler, saman alevi intikam yeminleri ve yaprak dökümü. Bunlardan bir cacık olmaz, olamaz. Kimse kendini kandırmasın. Ne Cengiz'in intikamını alacaklar ne de ismi hafızalarında kalacak. Hrant'ın vurulduğu kaldırımda her ölüm yıldönümünde tören düzenlenirken, mumlar yakılırken, karanfiller bırakılırken, Yiğit Cengiz'in Şehit olduğu seçim bürosu yarın seçimden sonra mahalle bakkalı yada emlakçı ofisi olacak kimbilir... Televizyonlarda Cengiz'in haberinden önce yine patatesin neden bukadar pahalı olduğu haberi yayınlanacak.

          Şimdi siz kendilerine Ülkücüyüm diyenler şunu kafanıza iyice sokun. Cengiz'in ve daha nice intikamları alınmamış Şehitlerinkanlarına kanı, canlarına canı biz TÜRKÇÜ'ler alacağız. Siz bizi ne kadar ''kafir,ateist görsenizde, tüm ülke sizi siz ise bizi ırkçı görsenizde, Türk Milliyetçiliği MHP çatısı altında yapılır desenizde, bizi dışlasanız da... ''kıç''ınızı kollayacak olanlar TÜRKÇÜ'ler olacaktır. Hani hep dersiniz ya''ÜLKÜCÜLÜK ŞEREFTİR ŞEREFİN TAVİZİ OLMAZ'' diye, panolarınıza duvarlarınıza hep bu sözü yazmışsınız ya... O tavizi başınızdaki ne idüğü belirsiz adam verdi, vermeye de devam ediyor. Unutmayın, yine de sizi kendimize yakın hissediyoruz, değişebileceğinize inanıyoruz.

          Son olarak Şehidin cenaze namazları sonrasında protesto gösterilerinde Ülkücüler, Cengiz AKYILDIZ'ın ölümüne öfke(!) kusarken elleriyle bozkurt işareti yaparak tekbir getiriyorlar. Ulan bu bir din savaşımıdır kitekbirlerle kin kusuyorsun. BU BİR IRK SAVAŞIDIR, KAN SAVAŞIDIR. Bunu idrak edemeyecek kadarda mı ahmaksınız.


YÜCE TÜRK MİLLETİNİN SON ŞEHİDİ CENGİZ AKYILDIZ... TİNİN ŞAD OLSUN.

turkcuturanci.com  31/1/14
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
Giray-han
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.202« Yanıtla #1 : 01 Şubat 2014, 05:02:53 »

Eline sağlık kandaşım. Kinimiz dinimizdir!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk'üz Türkçüyüz. Bu ülkeyi kimseye kaptırmayız.
Kaan ULAŞ
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 5.821


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #2 : 01 Şubat 2014, 09:02:36 »

O Türk yüregine saglik olsun kandasim. Cogu yazarlara tas cikartacak bir makale yazmissin, imrendim inan.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Alp77
YörükoğluYörük
SOYSUZ BİR PİÇ OLDUĞUNDAN ATILDI
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 979« Yanıtla #3 : 03 Şubat 2014, 18:50:10 »

12 Eylül'den sonra ki ilk Ülkücü Şehit Cengiz AKYILDIZ'dır o halde.

Huseyin Kurumahmutoglu, Turk askeri demeye dilim varmiyor ki, bir TSK mensubu tarafindan dipcik darbeleriyle hem de namaz kilarken sehit edildi.
Bu olayi ben bir Turk olarak analiz dahi edemiyorum, nasil edeyim ki etmeye utaniyorum.
Bir Turk askeri dusmanini dahi namaz kilarken olduremez, ateist bir Turk dahi bunu yapmaz diyesim geliyor.
12 Eylul 1980'den sonra epey ulkucu sehit var, Huseyin Kurumahmutoglu bunlardan en bilinen birtanesidir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Nihal Atsız Ata'dır, Türkçülüğün kapısı,
O'nun mahiyetinde, çizilmiştir yapısı,

Nihal Atsız atmıştır, davaya son temeli,
Turan Yurt kurulması, O'nun birtek emeli,

Gökbilge'dir davada, bu yüzden Atsız Ata,
Tanrı her doğan Türk'e, O'nun ruhundan kata...


Alp
Oğuz Şad
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 2.641


Zamanı Tanrı Yaşar!


« Yanıtla #4 : 04 Şubat 2014, 00:01:58 »

İşin aslına bakarsanız İslamcılıkla bezenmiş ülkücülüğün ve o düşüncenin mensuplarının davasını güdüp de hayatını kaybedenlerin yasını tutacak değiliz, bu bizlerin ilgi alanının dışında kaldığı gibi uzağımızdadır.

Cengiz Akyıldız'ı diğerlerinden ayıran nokta Türklere ait olan bu ülkede kürtler tarafından milliyetçi olduğu için şehit edilmesidir. Tek bir Türk'ün burnu kanasa yüreğimiz sızlar, sırf Türk olduğu için ve onun mücadelesinin verirken başına bir hal gelirse; içimiz kan ağlar.

Yoksa, kürtçüler tarafından Türk milliyetçisi olduğundan dolayı şehit edilen Cengiz Akyıldız olayını protesto etmek için toplanıp da hastahane bahçesinde ve adliye önünde tekbir getiren islamcılardan bir farkımız kalmaz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Töre Konuşunca Han Susar!
ATSIZALP
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.315


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #5 : 04 Şubat 2014, 02:15:46 »

''Böyle bir ileti senin gibi bir Türkçüye yakışıyorsa bizde tamam diyelim Seyhan, dışardan yabancı birisi senin şu iletini görse biz Türkçüler için ne düşünür sence, katılıyormuş, senin her tarafın katılsa ne olur, bir kelimelik ileti yazıyorsun ve ondada Türkçeyi katlediyorsun kandaşım''

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
Alp77
YörükoğluYörük
SOYSUZ BİR PİÇ OLDUĞUNDAN ATILDI
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 979« Yanıtla #6 : 04 Şubat 2014, 02:49:51 »

İşin aslına bakarsanız İslamcılıkla bezenmiş ülkücülüğün ve o düşüncenin mensuplarının davasını güdüp de hayatını kaybedenlerin yasını tutacak değiliz, bu bizlerin ilgi alanının dışında kaldığı gibi uzağımızdadır.

Cengiz Akyıldız'ı diğerlerinden ayıran nokta Türklere ait olan bu ülkede kürtler tarafından milliyetçi olduğu için şehit edilmesidir. Tek bir Türk'ün burnu kanasa yüreğimiz sızlar, sırf Türk olduğu için ve onun mücadelesinin verirken başına bir hal gelirse; içimiz kan ağlar.

Bence burada analiz eksigi var. Huseyin Kurumahmutoglu'nun 500 senelik kokleri Turk oglu Turk oldugunu gosteriyor, lakin onu olduren asker bozuntusunun Turk'lugune dair en ufak bir ibare emare iz var mi?
Namaz niyaz bahane, Huseyin'de Turk oldugu icin katledilmistir.
Ama o zihniyet seviniyordur Oguz Sad kandasim, meseleye senin gibi yaklasim gosteren Turk Milliyetcileri var diye.

Cetin Dogan'in birinci ordu, Ege Ordu komutanliklarina getirilmesi gibi birsey bu, Dogu Perincekciler gibi analiz yapmamak gerek bence.
Katledilen her Turk Turkcuyum diyenin ilgi alani icindedir, degilse de olmalidir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Nihal Atsız Ata'dır, Türkçülüğün kapısı,
O'nun mahiyetinde, çizilmiştir yapısı,

Nihal Atsız atmıştır, davaya son temeli,
Turan Yurt kurulması, O'nun birtek emeli,

Gökbilge'dir davada, bu yüzden Atsız Ata,
Tanrı her doğan Türk'e, O'nun ruhundan kata...


Alp
Oğuz Şad
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 2.641


Zamanı Tanrı Yaşar!


« Yanıtla #7 : 04 Şubat 2014, 04:02:42 »

İşin aslına bakarsanız İslamcılıkla bezenmiş ülkücülüğün ve o düşüncenin mensuplarının davasını güdüp de hayatını kaybedenlerin yasını tutacak değiliz, bu bizlerin ilgi alanının dışında kaldığı gibi uzağımızdadır.

Cengiz Akyıldız'ı diğerlerinden ayıran nokta Türklere ait olan bu ülkede kürtler tarafından milliyetçi olduğu için şehit edilmesidir. Tek bir Türk'ün burnu kanasa yüreğimiz sızlar, sırf Türk olduğu için ve onun mücadelesinin verirken başına bir hal gelirse; içimiz kan ağlar.

Bence burada analiz eksigi var. Huseyin Kurumahmutoglu'nun 500 senelik kokleri Turk oglu Turk oldugunu gosteriyor, lakin onu olduren asker bozuntusunun Turk'lugune dair en ufak bir ibare emare iz var mi?
Namaz niyaz bahane, Huseyin'de Turk oldugu icin katledilmistir.
Ama o zihniyet seviniyordur Oguz Sad kandasim, meseleye senin gibi yaklasim gosteren Turk Milliyetcileri var diye.

Cetin Dogan'in birinci ordu, Ege Ordu komutanliklarina getirilmesi gibi birsey bu, Dogu Perincekciler gibi analiz yapmamak gerek bence.
Katledilen her Turk Turkcuyum diyenin ilgi alani icindedir, degilse de olmalidir.

Çetin Doğan ve Perinçek benzetmelerinin yorumumla alakasını çözemedim. İslamcılıkla bezenmiş ülkücülüğün davasını güdüp nasıl yasını tutmamız gerekiyor onuda anlamadım işin açıkçası...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Töre Konuşunca Han Susar!
ATSIZALP
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.315


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #8 : 04 Şubat 2014, 04:22:31 »


Çetin Doğan ve Perinçek benzetmelerinin yorumumla alakasını çözemedim. İslamcılıkla bezenmiş ülkücülüğün davasını güdüp nasıl yasını tutmamız gerekiyor onuda anlamadım işin açıkçası...


Hasta ya ateşi çıkmıştır Bozkurtun Gülümseme
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
ATSIZALP
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.315


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #9 : 04 Şubat 2014, 04:30:12 »

Gerçi bizim otağdaki yöneticilerden çoğu hasta.

Haydi dediğimizde bir haftada 50 makaleyi az bulduğumuz günler geliyorda aklıma, şimdi dürtükleye dürtükleye 9 taneyi zor buluyoruz.

Şad eski Bozkurtlara dönüş mü yapalım ne, bunlarda iş yok!  Sırıt
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
Sayfa: [1] 2 3 ... 5
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.394 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.088s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.