BİR MİLLET İKİ DEVLET SAÇMALIĞI
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 09 Temmuz 2020, 22:03:47


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: BİR MİLLET İKİ DEVLET SAÇMALIĞI  (Okunma Sayısı 5400 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
BÖRÜ:TİGİN
Ziyaretçi
« : 29 Nisan 2014, 20:36:43 »

“BİR MİLLET İKİ DEVLET” SAÇMALIĞI VE TÜRKİYE’Yİ ORTA ASYA’DAN AYIRMA ÇABALARIBiz bir millet iki devlet değil;
“BİZ YEDİ BAĞIMSIZ, ON ÖZERK BÖLGELİ, 17 PARÇAYA BÖLÜNMÜŞ VE DAHA ÖZERKLİK BİLE KAZANAMAMIŞ NİCE BÖLGELER İLE BİR BUDUNUZ, TÜRKÜZ” Özellikle SSCB dağıldıktan sonra birer “boyculuk” bilinci altında kurulmuş Orta Asya Türk ülkeleri bu saçmalığın ana nedenini oluşturuyor. Bunun yanına bir de tuz biber olarak bu ülkelerin dillerinin de “Kazakça(!)”, ”Kırgızca(!)”, “Özbekçe(!)”, “Türkmence(!)” olarak ayrılması beni çileden çıkarıyor. İşte bu boyculuk bilinci altında kurulmuş ülkelerin lehçelerinin de bizden değişik olması, Azerbaycan’ın bize daha yakın olması bu saçmalığın yayılmasına neden oluyor.
  Ancak Azerbaycan’ın lehçesinin bize yakın olması yine de onları Türk yapmıyor(!), onlar Aaazeriii’dir(!) ve yalnızca “Türk dillidirler”(!). Çünkü SSCB dağıldıktan sonra “TÜRK” adı daraldıkça daraldı, küçüldükçe küçüldü, “Türkiye’de yaşayanlar” anlamına gelmeye başladı. Ancak biz Türkçü-Turancılar olarak bu saçma yobaz mankurtluğa izin vermemeliyiz.

 Bu saçmalığı daha çok basında duyarız ve bizden olan kişiler mutlu olur. Çünkü Azerbaycan’ı gardaş saydıklarından içimizden “Turan yakın mı ne?” deriz? Bu sinsi oyuna gelmeyin! Bunu yapanlar Ulu Türk Budunu Hazar Denizi ile Ege Denizi arasına sıkıştırmak isteyenlerdir. Bu mankurtluğa bulaşmayın.

 Toplumu etkilemenin yolu basın-yayın aracılığı ile mankurtlaştırma olduğundan, çok izlenen yayın kuruluşları bunu sıkça dile getirir. Özellikle Güney Azerbaycan’daki bir ayaktopu(futbol) karşılaşmasında Türkiye ve Azerbaycan bayraklarının açılması sırasında neredeyse tüm yayın kuruluşları bu olayı “bir millet iki devletiz” biçiminde duyurmuştu. Ne yalan söyleyeyim ben de bunları görünce en başta mutlu olur gibi oldum… Ancak sonra sinsi oyunu anlamam uzun sürmedi.
Şimdi azıcık düşünelim, bu saçmalığı ortaya atanlar neye dayanıyor ve nelerden besleniyor.
1 –> Temür Han-Yıldırım Bayezid Savaşı: Bu savaşın nedenleri, sonuçları sürekli Anadolu Türkleri ve Özbek Türklerinin arasını açmıştır. Bizim geçmiş öğretilerimizde Yıldırım Bayezid Han yüceltilerek göklere çıkarılır(öyle de yapılması gerekir çünkü savaşın sonuna kadar kaçmamıştır) ancak Temür Han aşağılık bir dinsiz, pislik, Müslüman düşmanı, yakıp yıkan bir yağmacı olarak gösterilir. Özbekler de Temür’ü neredeyse bir Tengri gibi görerek “ne yaptıysa doğrudur” bakış açısıyla yaklaşır.
2 –> Orta Asya Türk ülkelerinin kendilerine ayrı birer acun kurarak kendi yağlarında kavrulma isteği.(Tıpkı geçmişte Rusların bugünkü Özbekistan sınırları içerisindeki Hanlıkların çevresini sardığında bile birlik oluşturmayıp kendi saltanatlarını sürdükleri gibi.)
3 –>  Orta Asya Türk ülkeleri ile yapılan ilişkilerde bizim budun adımız belirtilirken onların boy adının belirtilmesi(Kırgız-Türk İş Birleşimi(Forumu),  Kazak-Türk İlişkileri vb.).

Sizden isteğim şudur;
 “SAKIN BU OYUNA GELEREK AZERBAYCANLA “BİR MİLLET İKİ DEVLETİZ” GİBİ TÜRK BUDUNU BÖLECEK SÖYLEMLERDE BULUNMAYIN”
 
“BİZ YEDİ BAĞIMSIZ, ON ÖZERK BÖLGELİ, 17 PARÇAYA BÖLÜNMÜŞ VE DAHA ÖZERKLİK BİLE KAZANAMAMIŞ NİCE BÖLGELER İLE BİR BUDUNUZ, TÜRKÜZ”
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Çİ-Çİ
Deli Sarı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.343« Yanıtla #1 : 29 Nisan 2014, 22:24:52 »

Sovyet devletinin gelişmede olduğu geçen asrın 30'lu yıllarında Atatürk, Türk dünyasının birliği bakış açıları (perspektifleri) konusunda, düşünürken dil meselesine daima özel bir dikkat göstermiştir. 'Türkiye dışında kalmış olan Türkler ilkin kültür meseleleri ile meşgul olmalıdırlar. Büyük Türk tarihine, Türk dilinin kaynaklarına, zengin lehçelerine, eski Türk eserlerine önem veriyoruz' diyen Atatürk ekliyordu: 'Bugün Sovyet Rusyası dostumuzdur, komşumuzdur, müttefikimizdir. Bu dostluğa ihtiyacımız vardır. Fakat yarın ne olacağını kimse kestiremez. Aynı Osmanlı İmparatorluğu gibi, aynı Avusturya-Macaristan İmparatorluğu gibi parçalanabilir. Bugün elinde sımsıkı tuttuğu milletler avuçlarından kaçabilir. Dünya yeni bir dengeye çatabilir. O zaman Türkiye ne yapacağını bilmelidir. Bizim bu dostumuzun idaresinde dili bir, inancı bir, özü bir kardeşlerimiz vardır. Onlara sahip çıkmaya hazır olmalıyız.' Atatürk Türk dünyasına sahip çıkmanın yollarını da gösterir. 'Hazır olmak yalnız o günü susup gözlemek değildir, hazırlanmak lâzımdır.'

Atsız Ata'mız ise, 'Türk Milleti hiçbir şeyi kendi felsefesi ve kendi düşüncesiyle tartmadan körü körüne kabul etmez. Ancak yaygaralı yavelerle cemiyeti karıştıran ve bulandıran bezirgan ruhlu milletlerden değildir. Onda büyük ve çelik Türk sükunu ve kuvveti vardır.' demiştir.

Ve,

'... Bizim için en kutlu hedef Turancılıktır. Eskiden nasıl bir idiysek yine birleşeceğiz diye kendisini bir ülküye adamaktan daha kutlu ne olabilir? Bütün Türkleri birleştirmek hakkımız ve görevimizdir. Bizden zorla koparılanı geri almak adaleti yerine getirmektir. Turancılık bir büyüklük düşüncesidir. Büyüklük düşüncesi asil bir düşüncedir.

Turancılığı, bütün Türkleri yalnız kültür alanında birleştirmek diye anlamak boş ve yanlıştır. Sosyal bir kanundur ki kültür birliği ancak siyâsî birlik sonunda doğar. Türk'e düşman milletlerin hakimiyetindeki Türkleri kültürde birleştirmeye imkân var mı? Yabancı millet buna izin verir mi? Sovyetler Birliği'nde alfabesi ayrılmış, yerli lehçesi edebî dil hâline getirilmiş Kazak, Kırgız, Özbek, Türkmen, Tatar ve Başkurt'u hangi kuvvetle, hangi metodla tek kültür içinde bizimle birleştirebilirsin? O kadar gücün varsa zaten ordularını yürütüp o ülkeleri kurtarmak elinde demektir. Ondan sonra kültür birliği için kurultayını toplar, aksi hâlde kültür birliğini hiçbir zaman kuramazsın.

Bugün Türkler arasındaki kültür birliği ancak gönül birliği, tek millet olmak şuuru, biraz da dil birliği halinde yaşamaktadır. Fakat bu gidişle 50 yıl sonra diller ayrılacaktır. O zaman ne olacak? Onlar artık başka millet oldu diyerek miskin bir tevekkülle bu oldu bittiyi kabul mü edeceğiz, yoksa eski yurtları ve soyumuzun koparılmış parçalarını kurtarmak için, savaş da dahil, her şeyi göze mi alacağız? Elbette göze alacağız. Şüphesiz zamanı kollamak, hesapları iyi yapmak şartı ile…'

BÖRÜ:TİGİN, bu açmış olduğunuz başlık bir yerden alıntı mı? Yoksa sizin hazırlayıp, bizlerin düşüncelerine sunduğunuz bir paylaşım mı?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
BÖRÜ:TİGİN
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 29 Nisan 2014, 22:31:17 »

Ben yazdım abla. Olmamış mı?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ATSIZALP
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.312


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #3 : 29 Nisan 2014, 22:33:25 »

Ben yazdım abla. Olmamış mı?

 Sırıt
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
Çİ-Çİ
Deli Sarı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.343« Yanıtla #4 : 29 Nisan 2014, 22:34:59 »

Ben yazdım abla. Olmamış mı?

Bu bir tuzak diyorsun? Peki, ne öneriyorsun?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
BÖRÜ:TİGİN
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 29 Nisan 2014, 22:37:04 »

Ben yazdım abla. Olmamış mı?

Bu bir tuzak diyorsun? Peki, ne öneriyorsun?
Orada anlatmak istediğim Türkleri, Türkiye ve Azerbaycan'a sıkıştırmanın yanlış olduğudur. Öneri olarak dediğim de tüm Türkleri tek budun olarak görmektir. Hazar Doğusu, Hazar Batısı diye ayırmak yanlıştır. Ben buna karşıyım.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Çİ-Çİ
Deli Sarı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.343« Yanıtla #6 : 29 Nisan 2014, 23:14:05 »

Azerbaycan halkının milli lideri Haydar Aliyev geçen asrın 70'li yıllarından başlayarak Azerbaycan'da cereyan eden millileşme sürecine, 90'lı yıllardan itibaren de milli ve bağımsız Azerbaycan devletinin kurulmasına doğrudan rehberlik etmiştir. N. Hudiyev'in 'Haydar Aliyev ve Azerbaycan dili' kitabına yazdığı 'Bir neçe söz' de söylediği 'Haydar Aliyev'in dil siyaseti onun Devlet kuruculuğu siyasetinin tamamlayıcı parçasıdır. Devlet kuruculuğu sürecinde dil meselesine özel önem vermiştir.

Atsız Ata,

'Türkler vaktiyle birkaç kere birleşmişler ve mutlu olmuşlardır. Yeniden birleşeceklerdir. Millî ülkümüzün ilk maddesini : “Bütün Türkler birleşecektir” diye ifâde edebiliriz.

Türk milliyetinde menfaat birliği meselesi ise ağza bile alınamaz. “Aynı çanaktan yalıyanların bir millet olduğu” hakkındaki düşünceleri reddettikten sonra menfaat birliği solda sıfır kalır. Bir Kazakla bir Konyalının menfaatlerinde ne birlik vardır? Halbuki bunlar bir milletin çocuklarıdır. Bir Erzurumlu ile bir İzmirlinin menfaatleri arasında da bir iştirak yoktur. Her ne kadar bazı marksistler Kurtuluş Savaşını iktisadi bir hareket olarak izah etmek gibi Yahudice düşünüyorlarsa da Erzurumlu askerin İzmir için ölmesi kendi istihsal maddeleri ihraç iskelesi olan İzmir’i kaybetmek kaygısı dolayısıyla değildir. Bu tamamı ile duyguya ait bir meseledir; bir kan meselesidir.

Bundan başka, madem ki bütün Türkler birleşecektir, şu halde onların arasında uzak veya yakın bir menfaat birliği de kurulacak demektir. Zaten Türkler arasında bir de menfaat birliği vardı ki o da hepsinin aynı düşmanlar tarafından aynı tehlikelere maruz kalmış olmasıdır. Türk milletinin münevverleri sezmese bile hakikat şudur ki Türklere birleşerek birbirlerine dayanamazlarsa mutlaka yok olacaklardır. Çünkü kırk milyonluk Türk milleti küçük küçük parçalara bölünmüş ve her parça büyük, iştahlı, ileri teknikli ve yüksek harslı düşmanlar tarafından çevrilmiştir.' der.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Mergen Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.014


« Yanıtla #7 : 30 Nisan 2014, 20:19:04 »

Benim de kızdığım bir meseleydi. Türk devletleri kastedilince sadece Azerbaycan denilmesi diğerlerini yok saymaktan başka bir şey değil. Türk ırkı bir bütündür. Belki iki devlet tek devlet politikası da düşmanlar tarafından desteklemektedir. Türk dünyasının geri kalanını dışlamanın Türk ırkına faydası yoktur. O zaman bundan kazançlı çıkan Türk Birliğinin düşmanlarıdır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Çİ-Çİ
Deli Sarı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.343« Yanıtla #8 : 30 Nisan 2014, 20:47:19 »

'Milletimizin temel yararı ile ilgili konularda, yabancıların bizce hiçbir önemi yoktur. Biz gidişimizi, yabancıların görüşlerine uydurma güçsüzlüğünü kötü görenlerdeniz.

Ulusumuzun kabahati, efendiler, merkezi hükumetin icraatıyla Avrupa'nın namusuna aşırı güven göstermiş olmasıdır. İşte bu kabahatten dolayı kendi kıymetini, niteliğini, erdemlerini unutturmak derecesine düşmüştür.

Tanzimat döneminden sonra devlet ecnebi sermayesinin jandarmalığını yapmaktan başka bir şey yapmamıştır. Artık her uygar devlet gibi yeni Türkiye de bunu kabul edemez. Burası emir alma ülkesi değildir.

Eğer yabancı düşmanlığından o kadar pahalı elde edilen bağımsızlığa gölge düşürebilecek her şeyden nefret etme anlamı çıkarılırsa, evet bizim yabancı düşmanı olduğumuz söylenebilir… Yabancı girişimcilerin, yabancı amaçlarının içimizde uyandırdığı kaygılar bütünüyle ortadan kalkmış değildir. Eğer bazen ihtiyatlı hareket ediyorsak aşırı derecede kuşkulu davranıyorsak, bize çok pahalıya mal olan özgürlüğümüzü kaybetmek korkusundandır.' Mustafa Kemal Atatürk

'Biz, azlık bir millet olduğumuz ve bazı sebeplerle teknikçe geri kaldığımız için, kalabalık milletlerin tutsaklığına düştük. Fakat, bu azlığımıza rağmen, kendi aramızda toplanabilirsek, dünyada yenemeyeceğimiz kuvvet yoktur.' Hüseyin Nihal Atsız

Türk'e, Türk'den başkası bağlılık duyamaz!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.286 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.015s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.