Bir hikaye yazmayı planlıyorum
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 06 Haziran 2020, 13:45:28


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Bir hikaye yazmayı planlıyorum  (Okunma Sayısı 1588 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Genç Irkçı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 464« : 20 Şubat 2017, 11:52:16 »

Kandaşlar en yakın zamanda Dalkavuklar Gecesi ve Z Vitamini'nden esinlenerek yazmayı planladığım bir hikayenin taslağından bahsedip sizin de görüşlerinizi almak istiyorum.
Kısaca özetlemek gerekirse hikaye günümüzden 3-4 sene sonrasını konu alacak. Parti ve kişi isimleri falan değişecek tabi ki. Hikayede karakterlerin etnik kökenine vurgu yapılacak. Hatta memleketlerini bile değiştirmeyi düşünüyorum. Ama mesela Kılıçdaroğlu'ndan bahsederken Tunceli yerine hangi şehri söyleyebilirim ona karar veremedim.
Hikayeyi özetliyorum; Tayyip başkan olamayacak. Dolar 4'ü çoktan aşmış olacak. Ekonomi falan iyice kötüye gidecek. K*rt terörü daha da artacak. Türklüğün anayasadan kaldırılması, özerklik tartışmaları başlayacak.
İlk seçimde MHP barajın çok çok altında kalacak ve hatta DSP gibi tarihe karışacak. HDP de az bir farkla barajı aşacak.
CHP özerkliğe ve Türklüğün anayasadan çıkarılmasına destek verecek.
Bunların sonucu olarak AKP ve CHP'nin de oyları düşecek ama mecliste gene çoğunluk olacaklar. MHP'nin oylarının büyük bir kısmı, AKP ve CHP'nin oylarının da bir kısmı HEPAR'a kayacak ve HEPAR barajı geçip üçüncü büyük parti olacak.
Seçimden sonra AKP ve CHP koalisyon kuracak. Tabi daha oy oranlarına karar vermedim belki HEPAR da olur koalisyonda ona da daha karar vermedim.
Hikayenin sonunda askeri müdahale olacak ve Tayyip, Binali, Kemal, Selahaddin falan tutuklanacak.
Ya da şöyle de yazabilirim hikaye seçimden önceki birkaç ayı konu alır. Kılıçdaroğlu devrilir. Partinin başına düzgün bir Türk geçer. Seçimden sonra da CHP ve HEPAR koalisyon kurar.
İlk senaryo daha güzel geliyor bana ama hukuka aykırı bulunur büyük ihtimalle.
Şimdi karakterlerden bazılarının analizini ve tasvirini yapayım;

Mehmet Ragıp Ulusoy: Büyük bir Türk mareşal ve aynı zamanda devletin kurucusuydu. Kendisi sarışın ve mavli gözlü bir kurdu andırıyordu. Bir savaşta gözünden yaralandığı için şehla gözlü olarak kalmıştı. Ragıp Paşa, hiç şüphesiz su katılmamış bir Türk milliyetçisiydi. Her fırsatta Türk olmakla gurur duyduğunu dile getirirdi.

Ramazan Muhsin(soyadına henüz karar vermedim): Türklükten ve ülkenin kurucusu Ulusoy'dan nefret ediyordu. Ulusoy'un aksine her konuşmasında Türk olmanın ne kadar önemsiz ve değersiz olduğunu vurguluyordu. Yine de hiçbir zaman kökenini açıklamaya cesaret edememişti. Ancak uzun boyu ve şemalsiz suratı ile Türk olmadığı da ayan beyan ortada idi. O, tam bir Gürcü-Laz melezini andırıyordu. Muhsin Bey ABD'nin çıkardığı bir ekonomik kriz sayesinde iktidara gelmiş, ABD ile birlik olarak orduyu yıpratmış ve devletin her kademesini Amerikancılar ile doldurmuştu. Ancak sonradan efendisi ile arası bozulmuştu. Kendisi nasıl olduysa iktidara geldikten sonra akıl almaz büyüklükte bir servete sahip olmuştu.

Ragıp Ziyagil: Babası Tuncelili bir Alevi, annesi ise Anuş adında bir Ermeni idi. Zamanında kendi sülalesinin de içinde bulunduğu bazı Tuncelili aşiretler Ulusoy'un kurduğu genç cumhuriyete karşı isyan etmiş, bu isyan da Ulusoy'un emriyle sert ve kanlı bir biçimde bastırılmıştı. Ragıp Bey de aslında çoğu Tuncelili gibi Ulusoy'dan haz etmezdi. Ancak tabanı Ulusoy'a bağlı olduğundan bunu açıkça belli edemezdi. Ulusoy'un kurduğu parti olan CHP(ismine karar vermedim) Kürt Ahmet'ten itibaren Ulusoy'un çizgisinden çıkmış ve Ziyagil ile birlikte artık Ulusoy ile hiçbir ilgisi olmayan ve hatta Ulusoy düşmanları ile dolu bir parti haline gelmişti. Tıpkı AKP tabanı gibi saf ve koyun olan CHP tabanının büyük bir kısmı da tüm bu olanlardan habersiz bir şekilde partilerini halen daha gönül rahatlığıyla destekliyor ve kendilerini de Ulusoy taraftarı olarak tanımlamakta sakınca görmüyorlardı.

Hüseyin Yücetürk: Zamanında Kürtçü terör örgütü KHP'ye kan kusturmuş emekli bir kahraman komutandı. HEPAR'ın(ismine karar vermedim) kurucusu olan Hüseyin Bey hiç şüphesiz su katılmamış bir Türk ve doğal olarak da sıkı bir Ulusoy taraftarıydı.

Devlet Bahçeli(ismine karar vermedim):  Kıbrıslı Nurullah Metin'in kurduğu Türk milliyetçisi görünümlü ama aslında İslamcı ve Amerikancı bir parti olan MHP'nin(ismine karar vermedim) genel başkanıydı. Nurullah Bey gibi o da bir Amerikancıydı.

Hikayede Yenikapı mitingine benzer ortak bir miting de olacak. Sadece AKP, CHP ve HEPAR'ın liderleri konuşacak. Üçü de konuşmasında Mehmet Akif'ten alıntı yapacak. Ama aynı zamanda her biri farklı bir ikinci şairden de alıntı yapacak. Gürcü Tayyip Necip Fazıl'dan, Dersimli Kemal Nazım Hikmet'ten ve Osman Paşa da Atsız'dan alıntı yapacak. Belki HEPAR'ın genel başkanı Osman Paşa olmayabilir hikayede ona da karar vermedim.
Bu dört şairin de isimlerine henüz karar vermedim. Ancak onlardan şöyle bahsedeceğim;

Mehmet Akif Ersoy: Babası bir Arnavut, annesi ise Türk'tü. Aslında bu şairi içlerinden sadece Hüseyin Yücetürk gerçekten severdi. Ancak vatanseverliği tartışmasız bir milli şair olduğundan sevmeyenler de ona dil uzatmaya cesaret edemez, sanki onu seviyormuş gibi görünürlerdi. Ümmetçi olduğu halde vatansever ve davasında samimi, onurlu bir insan olduğundan solcular ve siyasal İslamcılar tarafından sevilmezdi.
Nazım Hikmet: Yahudi asıllı bir komünistti. Türklükten ve Ulusoy'dan nefret ettiği halde nedense CHP tabanı tarafından çok tutuluyordu.
Necip Fazıl Kısakürek: İslamcı olduğu halde yaşantısının İslam ile hiçbir ilgisi yoktu. Kadın düşkünü ve kumarbazdı. Kadın ayak ve bacağına şiirler yazmış olan bir deliydi. Aralarında Nihal Atsız'ın da bulunduğu pek çok kişiyi de dolandırmıştı. Kendisi aynı zamanda koyu bir Amerikan taraftarıydı. Tüm bu yönlerini siyasal İslamcılar görmezden gelir ve onu bağırlarına basarlardı. Çünkü kendisi çok usta bir şairdi. Bu yüzden de siyasal İslamcılar edebiyat alanındaki eksiklerini onunla kapatmaya çalışırlardı.

Hüseyin Nihal Atsız: Türklüğü yüceltmek için yaşamış çok büyük bir vatansever Türk edebiyatçı ve aynı zamanda tarihçiydi. Şairlikte en az Nazım, Necip Fazıl ve Mehmet Akif kadar usta olan Nihal Bey romanları ve hikayeleri ile hiç şüphesiz bu üç edebiyatçının önündeydi.
...
Şimdi sizin de değerli görüşlerinizi bekliyorum.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk bu ülkenin yegane efendisidir. Saf Türk soyundan olmayanların bu memlekette bir tek hakları vardır: hizmetçi olma hakkı. Dost, düşman ve hatta dağlar hakikatı böyle bilsinler-Mahmut Esat Bozkurt
Kaan ULAŞ
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 5.762


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #1 : 20 Şubat 2017, 12:04:48 »

İlginç olur bu hikayenin devamı kardeşim. Lakin şanlı ordumuzun başındaki mankurtları da unutmamanı öneririm.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Genç Irkçı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 464« Yanıtla #2 : 20 Şubat 2017, 12:46:51 »

Haklısın kandaş. Ordumuz hiç olmadığı kadar kötü ve aciz bir durumda. Bu haldeyken darbe yapması çok zor görünüyor.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk bu ülkenin yegane efendisidir. Saf Türk soyundan olmayanların bu memlekette bir tek hakları vardır: hizmetçi olma hakkı. Dost, düşman ve hatta dağlar hakikatı böyle bilsinler-Mahmut Esat Bozkurt
Bozkurt58
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 20 Şubat 2017, 18:22:23 »

Kandaşım, bu hikaye değil roman olsa daha iyi olur. Benimde aklımda buna yakın hikayeler vardı. Bu konunun işlenmesi güzel olur.

Konuya gelirsek; bence ilk yazdığın senaryo daha iyi. Ancak partileri fazla karıştırma, tıpkı servet-i fünun sanatçıları gibi yüksek zümreye hitap etsin, her eline alan şıp diye anlamasın her şeyi. Atatürk'e benzerttiğin karakterin üstünde biraz daha durmalısın. Romana Atsız'a benzeyen, hayali bir karakter iyi olur diye düşünüyorum. Yalnız bu gidişle Tayyip başkan olur. Hem böylelikle gelecek daha iyi anlaşılır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.076 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.013s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.