Bari Ramazan Ayında Şeyhlere Danışmayalım
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 27 Eylül 2020, 04:19:50


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Bari Ramazan Ayında Şeyhlere Danışmayalım  (Okunma Sayısı 1410 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Mergen Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.014


« : 28 Haziran 2014, 10:31:01 »

Amacım ne iğnelemek ne laf sokmak ne de birilerini incitmek. Her inanca eşit uzaklıktayız, bizim için önemli olan soydur. Kişinin dini mezhebi değildir. Bu yüzden bir dine aykırı bir şeyler yazmayacağım ama gördüğüm bazı yanlışlara değineceğim. Değinmezsem olmaz.

Kandaşlarım öyle bir döngü var ki, bu döngüde her şey aynı şekilde tekrarlıyor. Hiçbir şey değişmiyor. Değişmeyen bir şeylerin olması bizim aynı kaldığımızı gösterir. Bizim dışımızdakiler ilerlerken biz neden aynı kalıyoruz. Niye hep aynı şeyleri tekrarlıyoruz. Niye çözümsüzlüklerin içinde kayboluyoruz. Bir şeyi sonuca bağlayamıyoruz. Kimse kimseyi dinlemiyor.

Bir din adamı çıkıyor, bilgisi ne düzeydir bilmeden, tartmadan hemen lafı alınıyor ya kullanılıyor. Medya bunu çok güzel yapıyor. At lafı geri çekil,  bunu dedi, şu da şöyle bir cevap verdi falan derken ortalık karışıyor. Şüphe duymadığımız için lafta bir şey aramıyoruz. Bu adam bunu niye dedi, amacı ne, bizi mi oyalıyor yoksa bizi birbirimize mi kırdıracak denilmeden hemen alınıyor lafı, paket yapılıyor halka sunuluyor.

Herkes din adamı olmuş. Din adamı olmak için de çok zorlamaya gerek olmuyor. O kafir bu putperest demek bile yeterli oluyor. Tanrı ile korkutmak geliyor yaptıkları işin başında. Halk da bunu görüyor, niyeyse adama itibar ediyor. Baş tacı yapıyor. Hiç düşünüyorlar mı merak ediyorum. Niye başkalarının lafı kendi düşündüğünden daha önemli. Niye kendini küçümsüyor.
Zannedersiniz ki, islam şeyhlere sakallılara inmiş. Her şeyi onlar bilir. Onlar ne diyorsa doğrudur. Müslüman olanlar kendileri sorgulamaz, zaten sorgulamak yasaktır şeyhlere göre. Sadece din adamları sorgular. Neyin yanlış olduğuna onlar karar verir.

Belki farklı farklı amaçlar vardır. İşin içinde belki mevki belki para vardır. Ama bunlar sorgulanmaz. Din adamıdır ya, onlar yese bile helaldir. Onların günahları affolur. Bir müslüman neden şüphelenmez bu adamlardan. Belki yabancıların oyunudur, bize din adamları ihraç ederler ve bizi kontrol ederler. Bunlar olasılıktır ama bu olasılık sakal işin içine girince biter. Şüphe olmaz olur, bir anda sebepsiz bir güven olur. Bu da ikiyüzlülerin işine gelir. Ne yapacaklarsa daha rahat hareket eder.


Müslüman bir Türk' ü incitmek istemem. Kendi soyumdan kendi kanımdan olanı kırmak istemem ama bunları görün kardeşim. Dinimizi araplar gibi yaşamak yerine kendi ölçütlerimizle yaşamak bize daha uygun olmaz mı? Tanrı madem herkesi farklı yaratmış, o zaman farklı davranışlar da olağan değil mi? Neden bir tehlikeymiş gibi görülsün.

Eğer Türk soylu biri çıkıp, iftar vaktinin yanlış olduğunu söylüyor ve mantıklı bir açıklama getiriyorsa hemen kestirip atılmamalı. Bize uygun mudur diye düşünülmelidir. arapların çıkıp, o soydaşımızı linç etmelerine izin verilmemeli. Biz arap değiliz, Türk' üz. Biz onlardan onlar bizden farklı. Nasıl oruç tutacağımız da, zamanlaması da farklı olabilir. Türk soyu dünyanın her yerinde. Hepsinin ölçütü arapların çizelgesi değil.

Türk dinini kendi öğrenmelidir, müslümansa kuran okumalıdır. Ama Türkçe. Bir cemaat liderinin, bir yabancının yazdıklarıyla değil, kendi sorgusuyla kendi düşücesiyle öğrenmelidir. Kuran araplara veya şeyhlere inmemiştir. Türk de islamı bu şekilde yorumlayıp önce kendi kendine öğrenmeli. Başkalarına danıştığı şeyler olabilir ama ilk hareket ve ilk adımı kendi atmalıdır.

Türk soylusu, Türk müslümanı olmalıdır. Bu dini değiştirmek değil, kendine uygun olanı kabul etmektir. Ramazanda da nasıl oruç tutup tutmayacağımıza başkaları değil kendimiz karar verelim. İslamı yaşayamayan arapların değil, tüm dünyaya yayan Türklerin yaptıkları Türk' e uygundur.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Mergen Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.014


« Yanıtla #1 : 28 Haziran 2014, 17:28:03 »

Bir program izledim. Hepimizin bildiği bir din alimi halkın sorularını cevaplıyor. Gelen sorular sanki seçilmiş gibi, ayrıntının ayrıntısı. Sorulardan biri evde köpek beslenir mi diyeydi. O din alimi diyor ki, geçmişteki bir hadise dayandırıyor ve yasak diyor. Evde köpek beslenmez diyor. Ama kedi beslenebilir diyor. Sonra sunucu neden diyor? Alim ikisi arasındaki farkı açıklaamıyor. Cevabı kestirip atıyor, dinde böyle diyor. Sorgulanmaz diyor. İşte böylelerinin elinden din öğrenilmeye çalışılıyor. Bunun adı resmen bağnazlıktır.


Türk müslümanlığında arapların bağnazlığına da yer olmamalıdır. Televizyonlara çıkan sözde alimler bağnazlıktan kurtulamayanlardan oluşuyor. Geçmişe takılıp kalmakla, geçmişte örnekleri vermekle belki ileriyi tasarlamaya kalkıyor olabilirler. Ama bunun dozunu ayarlayamıyorlar. Ben bunların bilinçli olduğunu düşünüyorum. Bağnazlık Türk' e aşılanmaya kalkılıyor. İslam tartışılıyor. Ne tartışılırsa tartışılsın, bize faydalı olan kısımları alınmalı. Ama böyle olmuyor. Tartışmanın içine bir anda sorgu ve düşünce sokulmuyor. Yasaklanıyor. Bir din, akla uygun olmalıdır. Din akla uygundur, islam da akıl dinidir. Ancak bazılarının dini tekeline alması, aklı düşünmeyi reddetmesi sanki bir dini fikir özgürlüğüne karşıymış gibi de gösterebiliyor. Ben dinin detayına girmeyeceğim, yeri burası değildir. Karşı olduğumuz durum bazılarının bağnazlık yapması ve başkalarını da buna zorlamasıdır. Bu da Türk' ün yapısına terstir.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
KANIKEY
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 605


kün tuğ bolgıl kök kurıkan...


« Yanıtla #2 : 28 Haziran 2014, 17:38:13 »

Maalesef, siyasi ve kar amaçlı ucu açık olan her durum kullanıldığından, bunun önüne geçilmesi zor olacaktır. Her şeyi fırsata çevirmeye çalışan  sistemde bu çabamız ne kadar vuku bulacak onu da bilemiyorum. Yazdıklarım manidar gelebilir fakat bu bizim gerçeğimiz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.223 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.007s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.