Bağımsızlık Bizim Olanla Başlar
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 13 Temmuz 2020, 00:32:39


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Bağımsızlık Bizim Olanla Başlar  (Okunma Sayısı 1006 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Mergen Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.014


« : 15 Haziran 2014, 14:23:53 »

Bir parçamız eğer bizden değilse biz bağımsız değiliz. Başkasının olanı kullanmışsak bu esaret olmaz. Ama bu kullanılan bir parçamız oluyor, alışkanlığımız oluyorsa işte o zaman esaret başlar. Esaret başkasına muhtaç olmak ve kendinden olan yerine yabancı olanı kullanmak demektir. Bağımsızlık bir anlayışla gerçekleşir. O anlayış bağımsızlığı sadece siyasette görüyor yaşantısına eklemiyorsa bu bağımsızlıktan yana olmak demek değildir.

Bizim olan bize ait olan bize uygundur. Yabancının istediği kullandığı ve bize uygun gördüğü bizimmiş gibi sunulursa bunun bize ne faydası olabilir. Başkasına muhtaç olmak mı uygun bize? Biz bizim olanla övüneceğimiz yerde neden başkasının bize ölçütünü kabul edelim. Bizi en iyi biz bilirken yabancı bizi değerlendiriyorsa, yabancıya bağımlı oluyorsak ne anlarım ben bundan. Nasıl güvenebilirim geleceğe?

Hatayı herkes sahiplenecek, bağımsızlığa aykırı bir durum varsa bunda tüm milletin suçu vardır. Hatanın herkes tarafından kabulü, herkesin hatadan ders almasını sağlar ve hataların tekrar edilmemesine zorlar. Yabancı özentiliğinden bu şekilde vazgeçer. Kendinden olana yönelir.

Bizim olan bir şey yabancınınkinden iyidir. Bizim ürettiğimiz kullandığımız en kötü şey bile yabancınınkinden iyidir. Neden öyle olsun, iyi olan hangisiyse onu kullanırım demek belki mantıklı görülebilir ama sadece şimdilik. Bizden olanı kabul etmek, bizden olanın daha iyi biçimleriyle ileride karşımıza gelmesi demektir. Yabancıya alışkanlık onların isteklerini emir olarak algılamaya ve milletin önüne başka seçenek olmamasına neden olur. Basamak basamak gelişecektir Türk' e ait olan.


Benim çıkarımla yabancının çıkarı elbet bir yerde kesişecektir. Çıkar çatışması kaçınılmaz olacaktır. Olmayacağının hiçbir zaman garantisi verilemez. Dost görünen yabancılarla da durum aynı. Dostluğun daim olmasından ve devamından emin değiliz. Onlardan olan bizim zincirimizdir aslında. Zinciri kırmak için de kendimizden olana yönelmek ve kendimize yetmek zorundayız.

Türk' ün çıkarı ile sadece Türk' ün çıkarı çatışmaz. Türk ile başka bir Türk aynıdır. Türk, yabancıların mallarına, dillerine olan bağımlılığını ve kendi yağısına destek olmayı bırakmalı. Bu faydalı olanı reddetmek değildir, her şeyin iyi yönleri ve yanları alınmalıdır. Ancak alınanların kalitesine bakıldığı kadar menşeine de bakılmalı. Alınanların dozunu kontrol etmeliyiz. Bizim olan bize uygundur, yabancınınki değil.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.245 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.013s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.