Aykut'un Rüyası.. (Hikaye)
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 30 Mart 2020, 16:30:25


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Aykut'un Rüyası.. (Hikaye)  (Okunma Sayısı 2537 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
AKTOLGALI
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 33« : 28 Aralık 2010, 00:26:41 »

Aykut sıçrayarak uyanır yatağından. Kanter içinde kalmış yüzünü parıldatan ayın ışığı bile kendini gizli tuttu bu gazap ve korku dolu gözlerden. Doğrulup ve pencereyi açar gök yüzündeki yıldızlara bakarak. Ve “İşte o gün geldi!” der fısıldayarak..

Hemen üzerini giyinir ve çıkar dışarı. Henüz tan ağırırken ortalığın kızıllığı sanki gün içerisinde olacak olan yangının habericisidir.

Aykut yıllardır inandığı, geleceğini bildiği başbuğunu beklemektedir bu gün. Kim olduğunu bilmeden, varlığından bile haberdar olmadığı Türk başbuğuna iman etmiştir tüm kalbiyle. Rüyasında “Ey Türk oğlu! Kalk ve doğrul! Kalk ki Cihan emrine girsin! Kalk ki tek bir sözünle gök yüzü yarılsın! Kalk ve iman et başbuğuna!” sözlerini duyduktan sonra daha kim tutabilirdi ki onun Türk bedenini?

Nerede ne zaman karşılaşacağını bilmeden yürümektedir kutsal vatanının sokaklarında…

Aradan saatler geçmiştir ve ana caddede yürürken bir beyaz eşya mağazasının önünden geçerken gözü televizyondaki bir habere takılır. Bir yerler yanıyor, ancak alevlerin arasından buranın neresi olduğunu bir türlü seçemiyordu.

Yan yana dizilmiş onlarca ekrandan parıldayan alev gözlerinin önünde ahenkle dans eden bir kız gibi görünüyordu. Alevler geri çekildiği anda buranın TBMM olduğunu gördü. TBMM yanıyordu!

“Neler oluyor” diye soracakken kendine kulakları yırtarcasına bir siren sesi duyulur ve başı sanki yerinden koparılmışcasına acı çeker. Bu savaş sireni değildir. Bu kriz sireni değildir. Sanki toprak inliyordu. Sanki gök çalkalanıyor, yıldızlar dökülüyordu!

Ardından megafonlardan yapılan çağrı üzerine herkes demokrasinin devrilmiş bedeninin önünde toplanmaya çağrılıyordu. Alper koşar adımlarla TBMM nin önüne gitti. Herkes şaşkınlıkla bir birine bakıyor, neler olduğunu anlamaya çalışıyordu.

Ve birisi çıktı yükseklere. Belli ki bir şeyler anlatacaktı ırkına. “Ey asil ırkım” dedi, binlerin kanını coşturdu.

Bir daha söyledi “ Ey asil ırkım” diye. Her söyleşinde tuur’a vurulan darbedeki gibi kabardı milletin kanı.

“Ben” dedi ve devam etti. “ Ben Türk başbuğu Tanrı-Kut Mete! Ben sizin Hakanınız, Dünyanın korkulu rüyasıyım! Ben ulular ulusu Tanrı’nın yer yüzündeki pusatıyım! Ben Türk oğlu Türk, ben Gökbörü’nün torunu Mete’yim!”

“Yokluğumda yitirdiğiniz bağımsızlığın hesabını sormaya geldim size! Ben sizin için elimi soyumun kanına buladım! Ben ve çerilerim vazgeçtik tüm varlığımızdan ve sevdiklerimizden! Siz nasıl bir boşluktaydınız da unuttunuz bizleri? Söyleyin bana ey kahpe dölleri!”

“Size son bir şans daha veriyorum. Sizi bitiren demokrasiden uzak durmazsanız, hala Batı’ya özenip, törenizi baltalarsanız tekrar gelirim! Ancak bu gelişimde hiç birinize merhamet etmem ve hepinizi yok ederim!”

Aykut dinledikleri karşısında şok olmuş, sadece olanları izliyordu. Tanrı-kut Mete’yi değil de sanki Tanrı’yı seyrediyordu. İçinde tutmaya çalıştığı çığlıklar boğazını parçalıyordu. “Ben onlardan değilim Başbuğum! Ben senin gibi yaşadım, senin yolunda yürüdüm ve senin gibi öleceğim” demeyi bütün benliğinle istiyordu. Ancak tuttu kendini. Korkuyordu çünkü yüksekte olan ulu Türk’ten!

Tanrı-kut belindeki pusatını çıkardı kınından. Kaldırdı Gök yüzüne doğru ve attı savaş narasını. Mete’nin Narasına kalabalığın içinden hain olanlar dayanamadı her biri teker teker can çekişmeye başladı. Gözlerinden, kulaklarından sel olup akan kanlar alperin bileklerine kadar yükselmişti. Başbuğ naralanıyor, yürekler parçalanıyordu! Bozkurt ululanıyor, canlar veriliyordu!

Başbuğun gözünden sıyrılan ışık bozuyordu güneşin asaletini! Bir Türk’ün neye bedel olduğunu anlatıyordu sanki yür yüzüne!

Ve..

Aykut sıçrayarak uyanır yatağından. Kanter içinde kalmış yüzünü parıldatan ayın ışığı bile kendini gizli tuttu bu gazap ve korku dolu gözlerden. Doğrulup ve pencereyi açıp gök yüzündeki yıldızlara bakarak. Ve “İşte o gün geldi!” der fısıldayarak..

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Varlığım Türk Varlığına Armağan Olsun
İLTERİŞKAĞAN
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 412


BİN CİHANA DEĞİŞMEM ŞU ÖKSÜZ TÜRKLÜĞÜMÜ


« Yanıtla #1 : 28 Aralık 2010, 01:05:40 »

Ellerine sağlık ırktaş. Gerçekten sürükleyici bir yazı olmuş. Okurken insan bir an için sevinebiliyor. Böyle şeylerin sadece öykülerde kalacağını bilmek ise ayrı bir hüzün.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Damla damla ırkımın kanı,
Bir kımız çamçağına akarken,
Altaylar'da öğrenmiştik biz,
Ölümle anda olmayı.
Umay'ın kanatlarında,
Tanrı Dağı'na bakarken,
Küçücük ellerimizle Güneşe dokunmuştuk.
Sonra bizim olsun istedik güneş,
İşte herşey böyle başladı...
ArslanYürekliTürkmen
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 295


Ergenekon'dan doğduk , Börteçine Ularken


« Yanıtla #2 : 28 Aralık 2010, 16:37:10 »

Biraz daha değiştirebilirsin kandaşım.Mesala ülkemiz dört bir yandan düşman saldırısına uğramış ve TÜRK direnişini örgütleyen bir başbuğ ama buda güzel olmuş kandaşım eline sağlık.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

TÜRK'ün Dini Türkçülüktür.
 
AKTOLGALI
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 33« Yanıtla #3 : 29 Aralık 2010, 15:11:18 »

Sağ olun kandaşlar..

Arslanyürekli Türkmen anda aslında bir sinir patlaması sırasında içimi döktüğüm bir yazıydı bu. Edebi değeri, ya da gerçeklikle ilişkisi olsun diye değil tamamen içimi dökmek için yazdım..

Ama eleştirini dikkate alırım..

Esenlikler..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Varlığım Türk Varlığına Armağan Olsun
Karadeniz T
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 115« Yanıtla #4 : 03 Ocak 2011, 19:13:41 »

Muhteşem olmuş..
Eline , emeğine, kalemine sağlık.

Belli ki, edebi anlamda yaratıcı bir yeteneğin var. Umarım kıymetini bilirsin...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

"Yufka Yüreklilerle Çetin Yollar Aşılmaz"
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.135 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.016s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.