ATSIZCILIK KUTLU BİR FİKİRDİR
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 12 Temmuz 2020, 18:31:52


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: ATSIZCILIK KUTLU BİR FİKİRDİR  (Okunma Sayısı 1860 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Bögü:Alp
Atsız'ın İzinde
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.975


Döğüşen Türk, oyanan Türk, kalkan Türk!


Site
« : 18 Aralık 2015, 17:36:55 »

Niçin Atsızcıyız? Marjinal gözükebilmek için mi? Diğer Türkçü mütefekkirleri  reddettiğimiz için mi? Bu soruların cevabı büyük bir HAYIR. Yürekli-Kam’ın dediği gibi; Türkçülük bir gemiyse, Atsız o geminin kaptanıdır. Millî meselelerde yalnızca Atsız’ın dediklerinin ardından gidiyoruz. O’nu 100 yılda bir inen “Gökbörü” olarak görüyoruz. Atsızcı Türkçüler, “Türkçüler” dahil olmak üzere Türk milliyetçiliği düşmanları  tarafından çeşitli iftiralara mâruz kalmışlardır. Atsızcı Türkçüler, “okumamakla” ve “cahil” olmakla suçlanmışlardır. Bunların nedenleri bellidir. Sanal dünyada kurulan Atsızcılar.com adlı Türkçülükle uzaktan yakından ilgisi olmayan sitenin Türkçülüğü din ile dalga geçmeyi, kendinden olmayana ailesine varıncaya kadar küfür etmek sanmışlardır.  Atsızcılık bu değildi. Atsızcılık, bu site sayesinde Türkçülere “Atsızcı” tanımından soğutmuştu.

    Peki gerçek Atsızcılık neydi? Atsızcılık, hayatı Atsız’ın çerçevesinden yorumlamak, Atsız gibi yaşamak, Atsız gibi düşünmek, Atsız gibi yüksek ahlâklı olmak demekti. Şovenizmden uzak, insan cemiyetinin en üstünde olan Türk milletinin en insanî fikri olan Atsızcı Türkçülüktü…
   Milliyetçilik, sürekli çeşitli tarzlarda suçlanmıştır. Suçlanmaya da devam ediyor. Bu milliyetçilik düşmanlarına MHP’nin 9 Işık’ı ile, günümüz için pek eksik olan Ziya Gökalp milliyetçiliği ile karşı koymak, muvaffak olabileceğimiz bir iş değildi. Atsızcılar, ateşli bir Türk ırkçısı olan Rıza Nur ve şiiri Türk ülküsü için bir araç olarak kullanan Ziya Gökalp’ın fikirlerinin birleşimiyle köklü ve kuvvetli bir fikir yaratan Atsız’ın fikirleri, milliyetçilik düşmanlarını susturmakta başarılı olmuştur. Öyle ki, Atsız’ın döneminde yaşayan milliyetçilik düşmanları Atsız’ı karalamak için onun kötü bir yanını aramaya çalışmışlar; bulamamışlar, onun fikirlerine muhalefet olmaya çekinmişler; hatta O’nu içten içe kıskanmışlardır.

    Atsızcı Türkçülük, kalemi sağlam olmak demektir. Atsız gibi “atlıyı atından indirecek şekilde şiddetli yazan” şuurlu bir münevver olmaya çalışmaktır. Atsız gibi milletinin özüne, dinine, diline, soyuna, töresine sahip çıkan demektir. Atsız gibi ileride Türk gençlerinin elden ele dolaştıracağı Bozkurtlar romanını yazmak için ailesinden ve işinden feragat etmek demektir. Atsızcılık kısaca; yılmamak ve taviz vermeden savunduğu fikri son nefesine kadar haykırmak demektir.  İşte biz bunun için Atsızcıyız.

    Atsızcılık, kutlu bir fikirdir. Nihâl Atsız adlı bir Gökbörü’nün izinden gitmektir. Bunun dışındaki milliyetçilik tarzları yetersiz milliyetçiliklerdir. Gerçek Türkçülük; Atsızcılıktır. Birileri beğense de, beğenmese de bu böyledir, böyle olacaktır.

OLUKMANLI AYIRGAN
17/ARALIK/2015
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

«Dünyada en büyük iftiharım, Türk yaratıldığımdır!»
Kaan ULAŞ
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 5.823


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #1 : 23 Eylül 2016, 01:45:28 »

ATSIZCILIK KUTLU BİR FİKİRDİR

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.203 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.007s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.