Atsız Ata ve Türkçülüğün stratejisi üzerine deneme
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 26 Eylül 2020, 20:51:35


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Atsız Ata ve Türkçülüğün stratejisi üzerine deneme  (Okunma Sayısı 2879 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Erlik Tanrıöğen
Ziyaretçi
« : 16 Ekim 2010, 15:34:50 »

           Görev bilincine sahip olduğunu düşünen ve Türkçü olmağa uğraşan biri olarak en sık anımsayıp benimsediğim Atsız Ata ışığı ''Türkçü'nün asli görevinin durmadan, yorulmadan çevresindeki tüm Türk soylulara Türk ırkının üstünlüğünü ve yabancı kanlıların tehlikelerini anlatmak'' anlamındaki direktifi. Önce birinciyi yapıncayı diğerin yapmağa pek zaman kalmasa da zannediyorum ki günümüz sosyal Türkçülüğünün yöntemi budur.
           Atsız Ata'yı ''siyasi ve içtimai mezhebimiz'' olan Türkçülüğün yolbaşçısı kabul ediyorsak, strateji belirlemede (Bence doğru kelime strateji olmalı. Nitekim Türkçülük doğanın en büyük hakikatlerinden savaşla hep birlikte anılan bir düşünce...) onun gösterdiği yolda düşünmek şart. Bugünkü Türkçülük savaşına bir ad koyacak yahut yöntem belirleyeceksek kendi fikirlerimiz; Türk Irkı'nın şanlı mazisinin gerçekleri ve Atsız'ın öğretilerinden sonra gelmeli.
           Amacım, kimseye bir şey öğretmek değil ki; bu haddim de değil. Yalnızca Türkçü olmayan kandaşlara karşı, asli görevimi yerine getirmeye çalışırken karşılaştığım bazı aksaklıklar beni bunları yazmağa itti. Çünkü -Tanrı'nın bir sınaması olsa gerek- artık Atsız Ata gibi bir yolbaşçı, aciz kişi ile söyleşemeyecek yerde. Yani strateji belirlemek noktasında ya onun mirasına ya da kendi fikirlerimize muhtacız. Unutulmamalı ki, Atsız'ın öğretilerini ulu yapan bir başka yön de onun şanlı mazimizi okuyup bu güne yorumlamaktaki Tanrı vergisi kabiliyetti.
 
           Türkçü olmayan arkadaşlarıma Atsız Ata'yı anlatırken onun makale, şiir ve sözlerinden bolca söz ediyorum. Bugünün tehlikesinin ''k.rtçülük, islamcılık, liberal hainler ve bunların bir birleşiği olan osmanlıcılık'' olduğu sonucunun tarihi gerçeklerden çıkarılacağını belirtiyorum. İki yıldır samimi olduğum temiz kanlı ama ne yazık ki nurculuk batağına düşmüş bir arkadaşım geçenlerde beni Ata'nın yoluna uzak düşmekle suçlayıp O'nun ''Nurculuğa karşı az sayıda yazısı oduğunu buna rağmen komünizmi daha çok eleştirdiğini, yani Türkçülüğün sola kaymağa başladığını'' söyledi. Çoğu genç kardeşimin de mutlaka böyle durumlarla karşılaştığını düşünüyorum. Bunun temel sebebi ulusalcılık oynayan eski kızıllar ve ümmetçilik oynayan eski ülkücüler.
 
           Atsız Ata, yaşamı boyunca yazdığı her yazıda, savaştığı her cephede, kavga ettiği her adamda önce Türk dedi, Türklük dedi. O günün şartları içinde asıl düşmanı ve savaşım yöntemini hep en doğru biçimde belirledi. Bunu anlamak için makalelerini kronolojik sırayla takip edip bir parça yakın dönem tarihi bilmek kafidir. Ömrünün son dönemi sayılabilecek tarihlerde yazdığı yazılar, bugün Türkçü olmayan kişiler için bile yol gösterici nitelikte. Rahatsızlığı sebebiyle -bizzat istemediği halde- bağışlandığı zaman, hapse girmesine sebep olan yazıları bugünümüze ışık tutuyor. Atsız öğretisinin aktarılmasında, bu noktalar önemli diye düşünüyorum.

           Bizim için düşman, önce Türklüğe ve Türkçülüğe; sonra Gökbilgeye düşman olan herkestir. Kimse hayal görmesin, Türkçülük hiç bir yere kaymıyor. Tarihsel süreçte düşmanlar bu yüzden değişmektedir. Soy bakımından tasnifimiz değişmeyeceği gibi, dost- düşman algımız da değişmeyecektir!

TTK.                        http://www.turkcuturanci.com
Erlik Tanrıöğen
16 Ekim 2010
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Kaan ULAŞ
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 6.111


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #1 : 27 Kasım 2018, 18:40:53 »

    Bizim için düşman, önce Türklüğe ve Türkçülüğe; sonra Gökbilgeye düşman olan herkestir. Kimse hayal görmesin, Türkçülük hiç bir yere kaymıyor. Tarihsel süreçte düşmanlar bu yüzden değişmektedir. Soy bakımından tasnifimiz değişmeyeceği gibi, dost- düşman algımız da değişmeyecektir!
Erlik
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Kurtçebe Noyan
Türkçü Turancı Militan
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 666


Dr.Rızâ Nûr'un çizdiği, Atsız'ın yazdığı yoldan!


« Yanıtla #2 : 15 Aralık 2018, 19:35:56 »

Ne güzel bir makale olmuş, ellerinize sağlık.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

"Türk Budun, Ökün!?… Kendine gel. Aklını başına topla. Her söze, herkese inanma. Beynini işlet. Geçmişini hatırla." Hüseyin Nihâl ATSIZ
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.266 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.022s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.