Allah Kimseyi Ekmeğiyle Terbiye Etmesin
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 01 Haziran 2020, 02:38:11


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Allah Kimseyi Ekmeğiyle Terbiye Etmesin  (Okunma Sayısı 185 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ATSIZALP
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.188


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« : 27 Nisan 2020, 23:31:41 »

Allah kimseyi ekmeğiyle terbiye etmesin

Şu salgın hastalık olan Koronanın ilk başladığı gün fakirin fukaranın Türkiyede yaşayanlar için söylüyorum ekmekleriyle çoluk çocuklarıyla sınava tabi tutulduğu gündür çünkü  Türkiyenin idari yapısı bu zor günleri atlatma kabiliyetinden uzak ve ortaya çıkacak olan maddi külfeti de kaldıracak güçte değildir. İnancım odur ki devlet baba milletinden daha çaresiz bu durumda. Bir devlet yönetimi yönetenler kara günleri düşünmeden her türlü futursuzca davranırsa aşağıda anlatacagım sonuçlar kaçınılmaz olacaktır.

Kamu kurumlarında çalışanlar ve emekliler hariç Millet gerçekten aç bilaç, çaresiz. Kenarda köşede birikmiş parası olanlar salgın hastalık uzun sürmezse belki idare edeceklerdir, ben hiç parası olmayan günübirlik çalışan evlerine ekmeğini gün çalışıp götüren bakın çalışan diyorum çalışmadan avanta götürenler demiyorum hani devletden normal zamanda da her ay belli miktarda parayı çalışmadan haketmeden löpürdeten güya fakir fukara listesinde adları kayıtlı embesillerden de bahsetmiyorum. Turizm sektöründe calışıp evini barkını çoluğunu çocuğunu geçindirmeye çalışanlar, berberler kuaförler, lokantacılar, insatda usta amele olarak çalışan insaatçılar, evlere temizliğe gidenler temizlik şirketleri, küçük esnafların neredeyse tamamı, küçük fabrikalarda asgari üçretle var güçleri ile çalışan aynı gün fırsatdan istifade iş verenleri tarafından anında işten çıkış akitleri imzalattırılan işçiler, Şirket işçileri çalışanları, Tarım işçileri, seyyar satıcılar,Taksiciler, servisçiler, vs. daha şimdiden geçim derdine yenik düşerek açlık ile karşı karşıyalar.

Tanıdığım kişilerden, çevremde olan kişilerden ABC örnek vermek istiyorum.

Örnek A;

Şu an Antalyada ikamet ediyorum, şalgın hastalık gelmeden evvel akşamları birkaç kadeh atmak için kaleiçinde ki barlardan herhangi birisine giderdim, evden çıktığımda belediye otobüsü gelirkende genellikle taksi kullanırdım. Git gel Taksiciyle neredeyse kanka olduk adam takside yövmiye hesabi çalışıyor adam dedimse daha 30 yaşlarında falan bana ne derdi varsa anlatıyor abi şöyle abi böyle. Baktım bir gün sevinçli ben sormadan anlattı, sürüdğü taksiyi satın almış, eşinin üzerine varsak da küçük bir dükkanı varmış onu satmışlar üzerine 30 binlira da bankadan arabanın üzerine kredi çekmişler 70 binliraya taksiye sahip olmuş.  İşler nasıl diye sorduğumda kış günü olduğundan iş olmadığını ama allaha şükür karınlarının doyduğunu ama banka kredisinin bir kısmını arkadaşlarından borç alarak ödediğini söyledi. Aradan bir ay geçmeden bu korona yasakları patladı şu an o taksicinin durumunu gerçekten düşünmek bile istemiyorum,  bırakalım banka kredisini bankanın kredisi ödenmediğinde arabaya el koyacağını falan bir çocukları vardı karınları doyuyormudur ki.

Örnek B;

Antalyada turizm de çalışanların işi sezonluktur, yaklaşık dokuz yada on ay çalışr işten çıkartılır sonra gelecek yıl yeniden işçi alımı yapar oteller. Bu sene bu korona yasakları öyle bir zamanda kondu ki salgın öyle bir zamanda patlak verdi ki sanki turizm çalışanlarına kast etti. Geçen yıl onuncu ayda bunlar işten çıktılar, yaklaşık beş ay işsiz kaldılar tam sezon başlayacak bütün sezon kapandı turizm bitti. Turizm işçileri yeniden çalışacakları zamana zaten güç bela geldiler maddi yönden tam ceplerindeki para bitti, NE YAPACAKLARINI ŞAŞIRDILAR, iş yok ceplarında para yok ama evde mama bekleyen en az bir çocuk ve gözünü oturdukları evin kirasına dikmiş bir ev sahibi, diğer faturalardan hiç bahsetmiyorum, berbat bir durum.

Örnek C;

Antalyada bizim ev kira, ev sahiibinin elliden fazla evi vardır ama adam aç gözlünün teki , beni hasbel kader yolda yakalasın 2 saat konuşur bütün mevzusu paradır, öncelikle bu anektodu söyleyerek mevzuya başlamak istiyorum.  Alt katda bir komşumuz var Özbekistandan çalışmaya gelmişler karı koca ve beş yaşlarında bir erkek. çocuk aile bu. Korona Türkiyeye intikal etmeden yaklaşık bir ay evveli bu adamın Türkiyede oturma  izni bitmiş işten çıkardılar, oturma izninide almak için Özbekistana gidip gelmesi gerekiyor bu da yaklaşık olarak beş bin cıvarı ama ceplarında beş kuruşları yok, kadın günlük işlere gidiyor haftada birkaç gün oda karınlarını ancak doyurarak ev kirasını verebiliyorlarsa ne alâydı o zaman, ben salgın gelmeden o evden çıkmıştım şimdilerde o ailenin durumunu düşünmek bile insanın içini ürpertiyor.

Devlet katmanları her gün televizyon kanallarında kolonyadan maskeden bahsediyorlar ne kadar çok dağıttıklarından dem vuruyorlar acaba şu yukarda anlattığım ailelerede maske ile kolonya gitmişmidir, yoksa durumları çok zor.

Böylesine zor günlerde devlet babanın milletin yanında olması kaçınılmazdır,

Lakin devletimizde maddi durum pekde iç açıcı degilmiş görünen bu.

Düşünüyorum da devlet ne yapsın içimizde o kadar çok yan ülkelerden gelen göçmen sıfatlı embesil var ki bunlar hem hastalığın yayılmasında etken oluyorlar hemde yardımların gerçek sahiplerine ulaştırılmasında engel, hele de şu suriyeli piçler. Bütün yükleri devletin üzerinde, bazılalrımız devlet bunları içimize almasaydı diyebilir lakin biz şu an ki durumdan bahsediyoruz, bu suriyeliler yüzünden bizim halkımıza doğru dürüst yardım edilemiyor, suriyeliler ve devletin sırtından avanta geçinenler gerçek bu.

Şu anlaşıldı ki devlet kurumları içerisinde bu millete gerçekten lazım olan birinci sırada ordumuz, polislerimiz, sağlıkçılarımız, belediyelerimiz ve tabi ki üretici köylülerimizle bunları yönlendiren ziraatçilerimizmiş. Gerisinin fasa fiso olduğu ortaya çıktı, adamlar evlerinden dışarıya çıkmadan çalışıyorlar ve olduğu kadarı ile işleri devam edebiliyormuş.

Güçlü devlet olabilmenin gereği milletinin gözünden düşmemek olduğunuda gördük bu salgında, ortalıkda söylenen sözler o kadar çok ki, güya devlet parasızlıktan dışarı çıkma yasağı koyamıyor bunun yerine günlük tatillere ekleme yaparak birkaç günlük yasak ile durumu kurtarmaya çalışıyormuş. Bütün devletler halkına kesin maddi yardım yaparken bizimki kolonyayla maskeyle idare etmeye çalışıyormuş maddi yardımları iktidar kendi yandaşlarına üç kuruş olarak veriyormuş, kendi itibarı için harcamalarından tasarruf yapmıyormuş da yükü milletin sırtına vergi olarak yüklüyormuş gibi bir çok söylenti dolanıyor ortalıkda.

Kim nerede ne derse desin Tanrı yüce Türk milletine ve onun devletine zeval vermesin, Türk ırkı daima var olsun, Tanrı Türkü Korusun!

NE MUTLU TÜRK DOĞANA

Atsızalp 27/04/2020
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
BAYCU NOYAN
turkcuturanci.com
Atsızcı
**************
ileti Sayısı: 775« Yanıtla #1 : 28 Nisan 2020, 00:20:03 »

Türk soyundan  gelenler bildigi tanıdığı kişilere bu günlerde  varsa maddi imkanlari ile sırt vererek yanlarinda olmalıdır.
Belediyeymis yok baska mercilermis hic bir kuruma kuruluşa yardim kampanyalarına katilmayıp direkt soydaşlarımızın yanlarinda olmalidir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
AtsızcıTürk
BOZDOĞAN
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 411


Emperyalizm Kut'lu bir düşüncedir.


« Yanıtla #2 : 28 Nisan 2020, 19:57:39 »

Türk soyundan  gelenler bildigi tanıdığı kişilere bu günlerde  varsa maddi imkanlari ile sırt vererek yanlarinda olmalıdır.
Belediyeymis yok baska mercilermis hic bir kuruma kuruluşa yardim kampanyalarına katilmayıp direkt soydaşlarımızın yanlarinda olmalidir.
Çok doğru abi, bakın yahudilere hepsi omuz omuza. Adamlar dininde birbirine bakmak var ayrımcılık var.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Ben o vahşi kanı bilirim. Onu on metrelik toprağa da gömsen yine oradan da çıkarak ordular yaratır ve dünyayı kana boğar.
BATURGAN
Kurultay Bozkurdu
Atsızcı
*******
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 635« Yanıtla #3 : 28 Nisan 2020, 22:19:51 »

Çok güzel bir konuya değinmişsin ağabey. Türkiye'de sabit geliri olmayan o kadar çok Türk var ki.. hele şu karantina bir bitsin bakalım o zaman neler olacak. Normalleşme diyeceğiz ama yine fakirin cebinde beş kuruş parası yok, bütün borçlar birikmiş. Karantina sürecinde sosyal yardım örgütlerinin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gördük.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
BAYCU NOYAN
turkcuturanci.com
Atsızcı
**************
ileti Sayısı: 775« Yanıtla #4 : 07 Mayıs 2020, 01:48:45 »

Evet Baturgan şimdilik ortalıkda maddi durum pek kötü görülüyor ama çok yakında ateş olup yanacak gibi duruyor milletin hali
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.214 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.017s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.