AKP - Fethullah Gülen Savaşı
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 20 Ekim 2020, 18:26:11


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: AKP - Fethullah Gülen Savaşı  (Okunma Sayısı 2151 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Amir Temur
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 37« : 04 Şubat 2014, 12:11:54 »

Medyanın büyük bölümünü AKP tarafında. Çünkü Turgay Ciner, Ferit Şahenk gibi ağır toplar RTE sayesinde varlıklarını 5'e hatta 10'a katladılar. RTE iktidar olduğu sürece taraf değiştirmeleri mümkün değil. Kavgalı gibi görünseler de, Aydın Doğan AKP hükümeti boyunca çok önemli ihale ve anlaşmalara imza attı. Mesafeli durmanın sebebi ateşkes, karşılıklı çıkardır.Aynı şekilde RTE o koltukta oturduğu sürece bu kazan-kazan anlaşması devam eder.

Cemaatin ise Zaman-Samanyolu dışında medyadaki gücü yok denilecek kadar az. Bugün vb. TV ve gazetelerin izlenme ve satış oranları yok seviyesinde. Kaldı ki Zaman'ın 1 milyon olarak gösterilen satış rakamında 850bin abonelik olduğu kendi açıkladığı rakamlardır. Yani bu 850bin, parası peşin alınmış, kapıya zorla bırakılmış, belki bırakılmamış, okunmayan gazete demektir.

Şu sıralar medyada yayınlanan anketler, cemaatin ve AKP yandaşlarının karşılıklı haberleri haber değil, algıya yönelik propagandadır. Hepsi saçmalıktır.

AKP biliyor ki, cemaat mensubu, mekanizmanın içine dahil olmuş oy oranı %2 civarındadır. Fakat AKP şunu daha iyi biliyor ki, AKP'nin varoşlardan aldığı oy  %50'nin %30'luk diliminden daha fazlasıdır. Sizin ve bizim %2 diye küçümsediğimiz cemaatin varoşlardaki ve iyi örgütlendikleri küçük illerdeki etkinliği çok fazladır. "Bunlar müslüman" diye gözü kapalı AKP'ye oy veren seçmen için kulaktan kulağa dolaşan sözler, RTE'nin zormala ve sahte karizmasından daha etkilidir. Kısacası, cemaatin Allah ile korkutma yeteneği AKP'den daha üstündür. Bunun varoşlardaki etkisi AKP'nin bildiği ama düşünmekten bile korktuğu kabusudur.

İşin bir de İngiltere-ABD tarafı var. AKP'nin tıpkı ANAP gibi bir proje partisi olduğunu kurulduğu günlerden beri biliyoruz. Tuvalet kağıdı misali, yeri geldiğinde kullanılacak, sonra da çöpe atılacak. Daha sonra o partinin tabelasını bile göremeyeceksiniz. Bu proje için İngiltere'nin biçtiği zaman dilimi yaklaşık 10 yıldı. AKP uzun süre bile kaldı. Bunun sebebi memleketimizdeki muhalefet yokluğudur. Geçtiğimiz 12 yıl içinde PKKnın siyasallaşması, Azerbaycan ve İran'ı dışarıda tutan Asya petrol ve doğalgaz anlaşmaları, İsrail ile tarihin en büyük silah anlaşmaları, Irak'ta kürt devleti kurulması gibi AKP'nin yapması-sessiz kalması gereken herşey yaptırılmış, hatta Türkiye'nin siyasi ve etnik kutuplaşması gibi AKP'nin kendi hediyesi olan bonuslar bile kazanılmıştır. Projenin neredeyse tamamına yakını başarıyla gerçekleştirilmiş, AKP'nin İngiltere-ABD için bir önemi kalmamıştır. Bunun için, 12 yıldır ekonomiyi canlı tutan arap ve abd sermayesine ait sıcak para aniden ekonomiden çekilmiş, ülke ekonomisi ve döviz sabiti 2002 öncesine dönmüştür. Ekonomideki istikrarı kendi başarısı sanan AKP ise duruma çözüm üretemeyip işi "dış mihraklar"a bağlamayı seçmiştir. 12 yıldır dövizi başkasının sıcak parasıyla sabitlediğini itiraf etmek yerine işi CeHaPe, MeHaPe ve dış mihraklara bağlamak AKP'nin en bilinen özelliğidir zaten.

Cemaatle ilgili olan kısım ise, İslam dünyasında bir ılıman ruhban lider yaratma projesidir. İslam, öz felsefesi gereği ruhban sınıfını reddetse de, 1450 yıl sonra bu prensip yıkılma tehlikesiyle karşı karşıyadır. Hıristiyanlık ve Yahudilik ile ılımlı politikalar yürütecek, bir nevi İslam dünyasının Papa'sı olacak bir islam önderi için en güçlü seçenek Fethullah Gülen'dir. Çünkü arap dünyasındaki adaylar ya silahlı terör örgütleriyle bağı olan radikal liderler, ya da İngiliz emperyalizmi için stratejik hiçbir özelliği olmayan sömürge ülke insanlarıdır. 1980'lerden beri Fethullah Gülen'e bu konuda hiçbir islam ülkesinden rakip çıkmamıştır. Zaten çıksa bile, İngiltere için önemli olan o kişinin islam bilgini kimliğinden çok hükmettiği coğrafyanın siyasi-politik ağırlığıdır. Mesela islamı yalayıp yutmuş Nijeryalı bir islam bilgini bu proje için uygun bir aday değildir.

Sözü şuraya getirmek istiyorum. İngiliz emperyalizmi için AKP 10-15 yıllık bir tuvalet kağıdı projesidir. Son günlerini yaşamaktadır. FG ise 40-50 yıllık bir ekme-biçme projesidir. Daha uzun zamanı vardır. Ürünler olgunlaşmadan, hasat yapılmadan bitirilmez.

Evet belki AKP sahip olduğu siyasi ve medyatik gücü kullanarak cemaate ciddi zararlar verebilir, belki tahminlerimizden de öte sonuçlar alabilir. Ama unutmayalım. AKP'yi o noktaya getiren güçler için başrol oyuncusu FG cemaatidir. AKP'yi ANAP gibi işi bitmiş bir tabela partisi durumuna düşürmek ABD ve İngiltere için ufak olaylardır.

Figüran filmin her yerinde ölebilir. Başrol oyuncusu filmin sonuna kadar gider.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Oğuz Şad
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 2.641


Zamanı Tanrı Yaşar!


« Yanıtla #1 : 04 Şubat 2014, 13:48:50 »

Çok doğru ve yerinde tespitlerde bulunmuşsun, okumayı sevmeyen Türkçülerin okuması gereken bir yazı olmuş. Kendi görüşüm ve katılmadığım nokta ise Fethullah Gülen ve cemaatinin AKP gittiği takdir de hiçbir siyasi parti veya oluşumdan yüz bulamayacağı ve küçük grupların kendi aralarında dayanıştığı cemaat olmaktan öteye gidemeyeceği yönündedir. Tabi bunun doğruluğunu zaman gösterecektir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Töre Konuşunca Han Susar!
Amir Temur
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 37« Yanıtla #2 : 04 Şubat 2014, 22:34:06 »

FG cemaatinin AKP haricinde bir siyasi oluşumda yer alamayacağı çok doğru.

CHP hint dilencileri gibi nereden oy alsam derdine düşmüş, müslümancılık oynayan söylemlerle cemaate şirin görünmeye çalışıyor. Ama bu çok yapmacık, bazen de komik. Cemaatin CHP'ye oy vereceğini sanmıyorum.

MHP ilginç biçimde mesafeli yaklaşıyor. Aslında bu sessizliğin ve mesafenin sebebi, cemaatin gidecek başka adresinin olmayışı. Yani MHP'ninki "istemem yan cebime koy" ile "ben çağırmadım kendileri geldiler" birleşimi bir tutum. CHP olmayacağı için AKP'ye oy atmayan bütün cemaatçilere en uygun seçenek olduklarının bilincindeler. Onun için ses seda çıkarmıyorlar, erkekliğe bok sürmüyorlar.

Aslında pek de gündemde olmayan, daha doğrusu konuşulmayan bir konu var ki, cemaat-BBP yakınlığı. Bilindiği gibi BBP'nin %1-2 oy ile yıllarca ayakta kalabilmesi, cemaatin yıllardır ciddi anlamda finansal destek vermesiyle gerçekleşti. Her ne kadar ümmetçi kimliğini eleştirsek de, MHP hiç bir zaman cemaatin istediği ümmetçi dozajına erişmedi. BBP'nin savunduğunu iddia ettiği milliyetçilik-ümmetçilik-islamcılık (ne ne haltsa) Anadolu'daki milliyetçi yapıyı kırmak için üretilmiş yapay-çakma bir islamcı ideolojidir. Laf kalabalığından başka hiçbir şey değildir. Cemaatin istediği arapçı çizgiye girmeyen milliyetçi Anadolu insanı için üretilmiş model budur.

Aynı zamanda, Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümünden zorla bir suikast çıkarma merakındaki tek medya Samanyolu-Zaman-Bugün vs. Fethullahçı medyadır. Ne zaman cemaat aleyhine bir durum ortaya çıksa, gazeteler tvler Muhsin Yazıcıoğlu şöyle öldürüldü böyle namaz kıldı diye acındırma dolu salya sümük haberleri piyasaya sürer.

Diyeceksiniz ki, bütün cemaat BBP'ye oy versin, etse etse kaç oy eder? En fazla %1 olur %3.

Açıkçası ben de merak ediyorum. Fakat önümüzdeki seçimler genel seçim değil, yerel seçimdir. Bu konuştuğumuz konuların hiç biri orada belli olmaz. Genel seçimlere kadar da memlekette ne olur ne biter kimse tahmin edemez.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Oğuz Şad
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 2.641


Zamanı Tanrı Yaşar!


« Yanıtla #3 : 04 Şubat 2014, 23:11:07 »

Genel seçimler olsaydı AKP'nin gerçek gücü ve bu sürecin onları ne kadar etkilediği ortaya çıkardı. Zira, kendilerine iktidar yolunu açan belediyeler AKP'nin en güçlü olduğu yerler. Bir bölgede AKP'li belediye AKP'nin genel seçimde aldığı oylardan fazla oy alabiliyor. MHP'li seçmen her ne kadar inkar etse de, küfür etse de genelde AKP'ye oy kullanıyor, Saadet, BBP gibi partilerde keza öyle... Yerel seçimler bu yüzden aldatıcı olur. Ha  AKP'nin gücünü şöyle çıkartabiliriz; yerel seçimlerde aldığı oy ortalama olarak %10-15 eksiği AKP'nin Türkiye genelinde ki oyudur.

MHP'nin cemaate yaklaşacağını sanmıyorum. Cemaaat de şu an sudan çıkmış balık gibi ne yapacağına tam karar vermiş değil. Yalnız uzaktan birbirleriyle platonik aşk yaşamaları mümkün. Dediğim gibi bakalım zaman neyi gösterir göreceğiz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Töre Konuşunca Han Susar!
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.253 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.015s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.