AKAY KİNEYEV : TÜRK BİRLİĞİNDEN KORKUYORLAR.
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 28 Ocak 2020, 20:29:25


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2 3
  Yazdır  
Gönderen Konu: AKAY KİNEYEV : TÜRK BİRLİĞİNDEN KORKUYORLAR.  (Okunma Sayısı 10564 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
turatbek_aytmatov
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 703


KIRGIZ TÜRK


« : 03 Ekim 2010, 13:42:56 »

TÜRKLÜK VE TÜRKÇÜLÜK İÇİN BU YAZIYI YAYABİLDİĞİN KADAR YAY! ÖNCELİKLE ŞUNU BÜYÜK HARFLERLE BELİRTEYİM. YENİÇAĞ GAZETESİNDE YAYINLANAN BU SÖYLEŞİYİ HANGİ OTAĞA VE SİTEYE EKLEDİYSEM EKLEYİM SİLİNDİ. SAYISAL (DİGİTAL) VERİ OLARAK SANALAĞDA BULMANIZ OLANAKSIZ. O YÜZDEN YENİDEN OTURDUM YAZDIM

AKAY KİNEYEV : TÜRK BİRLİĞİNDEN KORKUYORLAR.
Altayların Ruhani lideri ve Şamanların başı Akay Kine, “Türk Halkları birleştiği takdirde dünyanın her yerinde başköşeyi alacak. Gök tanrı’nın bağlıları olarak tekrar “eşitler arasında eşitlik” prensibini getireceğiz. Bu dünyayı yönetenlerin işine hiç gelmez” diyor.
Yeniçağ’ın Misafir Odası’nda Kültür ve Töre Derneği’nin çağrısı ve sponsorluğu üzerine Türkiye’ye gelerek bir dizi konferanslar veren Altay’ın Ruhani lideri Şamanlar’ın başı Akay Kine’yi konuk edeceğiz. Bu söyleşiyi ilgi ile takip edeceğinize eminiz.
Türkiyeye hoş geldiniz Buraya geliş amacınızı bize anlatırmısınız?
İlk önce beni buraya davet eden Kültür ve Töre Derneği Başkanı Kemal ermetin Bey’e teşekkür ederim. 1995 yılında Altay’ın ruhu gelip bana “Türk Birliği için çalışmaya başla!!! Yolun Manas’ın, İlteriş Kağan’ın yoludur!!!” dedi. Ben buraya Tanrı’nın istreği ile geldim. Ben buraya gelmeden önce Kırgızistan, Kazakistan, Başkurdistan, Tatristan ve iran’a gittim. Bu yolları Türkleri birleştirmek arzusu ile kat ettim. Bu uğurda boşuna çaba harcamadığımı gördüm. Çünkü dolaştığım Türk illerindeki Türklerinde bu birleşme  yolunda çabaladıklarını gördüm. Bu amaç doğrultusunda daha fazla emek vermem gerktiğine inandım.
Niye bu işe 1995 yılında başladınız?
Ne yazık ki, Sovyetler Birliği zamanında bu birleştirme çabaları tamamen yok olmuştu. Ben Altay’da kendi arkadaşlarımla Türk örf ve adetlerini canlandırmaya başladığım zaman, diğer Türk devletlerine daha cesur bir şekilde gidebildim. Çünkü benim arkamda Altay vardı. Çünkü Altay’da Türk kültürünün canlanması  ve dinimizin gelişmesi gerekliydi. Bunun için Altay beni koruyor, Altay bana güç veriyor.
Ruslar’ın en çekindikleri din hangisidir?
Ruslar’ın korktuğu şey Türkler’in birleşmesidir. Çünkü biz 250 milyondan fazlatyız. Biz Türkler 56 halktan fazlayız. Her zaman büyük devletler kurmuşuz ve bizim varlık gösterdiğimiz yer de Avrasya’dır. Eğer eskiden olduğu gibi tekrar birleşmeye başlarsak, çok büyük millet olacağız. Dolayısı ile de bizim o eski şanlı imparatorluğumuz geri dönmüş olacak.
Ruslar Türkler’in birleşmesinden mi korkuyor?
Evet!!! İşte Ruslar bundan korkuyor!!! Türk halkları birleştiği taktirde dünyanın her yerinde başköşeleri alacak. Gök Tanrı’nın bağlıları olarak tekrar eşitler arasında eşitlik prensibi getirmiş olacaklar. Dünyada şimdi eşitlik değil çoğunluk prensibi yaşamaktadır. Eşitler arasında eşitlik prensibi, bütün insanların eşit olduğu anlamına gelir. Ve bu pek çok halkın işine gelmeyen bir durumdur. Özellikle şu anda dünyayı yöneten halkaların işine hiç mi hiç gelmez!!!
Sizin dediğinize göre, Ruslar, birbuçuk milyar Müslüman’ın birleşmesinden değil de, 250 milyonn Türk’ün birleşmesinden mi korkuyor?
Soruyu nasıl sorarsanız sorun, cevabım “Evet” olacaktır. Çünkü, Ruslar’a göre Müslümanlık o kadar etkili değil!!! Çünkü Müslümanlık uluslar arası bir din. Her milletten insan Müslüman olabilir. Dolayısı ile bir Rus da Müslüman olabilir. Ancak bizim “Ak dinimiz” mili bir din. Milli bir din olduğu için Türkleri daha güçlü kılar. Dünyayı yönetenler de; “Bu dine inananları eğer gördüğümüz yerde ezmezsek, biz Türkler’in karşısında tutunamayız, duramayız!!!” bu düşüncelerde sanırım. Olaya böyle baktığımızda Ruslar’ın da niye Müslümanlara değild e Ak Din’e inanalara bu kadar baskı yaptıkları anlaşılır.
Sizin saçınızın uzunluğu dikkatimi çekti. Bunun dini inanışla bir paralleği var mı?
Türk erkeklerinin saçı yanlardan kesik tepeden uzun ve örgülüdür. Kadınların saçı ise tamamen uzun ve örgülüdür. Saç Tanrı’ya bağlılığın sembolüdür.
Baskı ve zulüm önleyemedi
Altayların “Ak Jang” Batılıların “Burhanizm” dediği Ak Din, Türk halklarının eski “ tek tanrılı” inancı Şamanizmin temelleri üzerine kurulmuş, reformist bir harekettir. Dönemin Rus yönetiminin görüşüne göre Ak Din, Sibirya’nın Türk halklarını ortak bir milliyetçilikle birleştirip Rusyaya zarar vermeleri için yurt dışından desteklenen, Rusya’nın düşmanları tarafından tasarlanmış bir plandır. Bu yüzden Ruslar, bu din mensuplarına karşı büyük bir kovuşturma başlattılar. Haddinden fazla şiddet kullanarak, kanlı bir şekilde Altay türkleri’nin isyanını bastırdılar. Ak Din mensuplarına verdikleri idam cezaları bile bu dinin günümüze kadar yaşamasını önleyemedi.
Efsanevi kurtarıcı; OYRAT HAN!!!
Ak Din’in ilk önderi çet Çelpen ve eşi Kule Ak ve evlatlık kızı Çuğul Sarok Çandık ile Üst-kan kasabasından 20 kilometre uzaklıktaki bir ormanlık bölgede yaşıyorlardı. 1904 yılının Nisan ayında Çet çelpen ve onun 14 yaşındaki üvey kızı Çuğul beyaz atı ve beyaz kıyafeti ile dolaşan bir süvarinin hayalini gördüler. Bunu çevredekilere anlattılar. Ak Burhan olarak adlandırılan bu hayalet süvari, efsanevi kurtarıcı Oyrat han’ın geri döneceğinin habercisi olarak kabul edildi. Çet ve çuğul, yanlarına gelenlere bunun müjdesini verdiler. Ak Din’in ilkelerini öğretip nasihatlerde bulundular. O gün bu gündür, Ak Din’in mensupları efsdanevi kurtarıcı Oyrat Han’ın bir gün ortaya çıkıp, dünyayı yeniden kurtaracağına inanıyorlar.


TURATBEK AYTMATOV
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

KIRGIZ TÜRK
KUDAY TÜRKÜ KORGOSUN!!!
LAİKLİK TÜRKÇÜLÜĞÜN DİREĞİDİR!!!
Ülgen Han
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 357


Tengrici Atsız Ata Çerisi


« Yanıtla #1 : 03 Ekim 2010, 14:34:10 »

Turatbek ağabey verdiğin bilgi için sağol. Herkesi bilgilendirmeliyiz. Sadece Altaylar değil, diğer Türk Ülkeleri'nde de özümüze dönüş başlayacak. Akay Kine'ye kulak vermeliyiz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
hun_turk58
or-ok-on
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 419


Rehber KAN, hedef TURAN


« Yanıtla #2 : 03 Ekim 2010, 16:58:06 »

Paylaşım için sağolkandaş. Güzel bir söyleşi olmuş.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

--"Biz dogrudan dogruya millet severiz ve Türk milliyetçisiyiz. Cumhuriyetimizin dayanagı Türk toplulugudur. Bu toplulugun fertleri ne kadar Türk kültürüyle dolu olursa, o topluluga dayanan cumhuriyet de o kadar kuvvetli olur." Atatürk
atilapars
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 190Site
« Yanıtla #3 : 03 Ekim 2010, 23:51:46 »

turatbek  kandaş, sen kırgız olarak Asya'daki Türklerin durumunu daha iyi bilirsin Türkçülüğe olan bağlılıkları ne seviyede, şöylede denebilir hangi ülkeler Türklüğe daha bağlı?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Ya hepsin ya hiç,Ya TÜRK'sün ya piç..
turatbek_aytmatov
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 703


KIRGIZ TÜRK


« Yanıtla #4 : 04 Ekim 2010, 00:02:22 »

turatbek  kandaş, sen kırgız olarak asyadaki ürklerin durumunu daha iyi bilirsin Türkçülüğe olan bağlılıkları ne sevide, şöylede denebilir hangi ülkeler Türklüğe daha bağlı.

Kazakistan ve Türkmenistan bu konuda iyiler. Özellikle Nazarbayev kendisi TENGRİ ORDO kurucu üyelerinden. Tengri Ordo Manas Üniversitesinde yani Kırgızstanda kurulmuş Kök Tengrici ve Türkçü bir oluşum. Turana inanıyorlar. Ayrıca ruhu şad olsun Türkmenbaşı sıkı milliyetçi idi. Bugün Türkmenistan Türkmenleri öz benliklerini koruyup ruslaşmamışsa bunu o büyük Başbuğa borçludurlar. Kendisi Türkmenistanın Atatürk'ü gibi idi. Aynı onun gibi ağulanarak öldürüldü. Yerinede aynı bizim k.rtönü gibi bir adam geçirdiler. Ayrıca Akay kineyev gibi Tuva Türkleri aynı Hunlar Kök türkler döneminde ki gelenk yaşam tarzı ve innaçları taşımakta adlarında Türk olmasada yüzde yüz Türk gibi yaşamaktadırlar. Kendim şahsen Tuva Türkü olarak doğmayı çok isterdim.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

KIRGIZ TÜRK
KUDAY TÜRKÜ KORGOSUN!!!
LAİKLİK TÜRKÇÜLÜĞÜN DİREĞİDİR!!!
Körgen
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 57


« Yanıtla #5 : 04 Ekim 2010, 00:24:33 »

Ellerine sağlık Turatbek, Tanrı yardımcımız olsun.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Madem ki Unuttunuz Kürşad Adlı Çeriyi , Hatırlatırız Yağmur Kokan Geceyi !
Gümüş Kurt
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 04 Ekim 2010, 00:49:21 »

turatbek_aytmatov,

Eğer gerekli kadar bilgi sahibiyseniz Nursultan Nazarbayev hakkında düşüncelerinizi merak ediyorum kandaşım. Kendileri Türk devletlerinde Türkçülüğe ve Turancılığa en yakın kişi olarak gözüküyor. Yakınlığı samimi mi? Bu işin içinde Ruslar'ın bir parmağı var mı?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
turatbek_aytmatov
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 703


KIRGIZ TÜRK


« Yanıtla #7 : 04 Ekim 2010, 01:49:44 »

Sanmıyorum andam. Nazarbayev ve Türkmenbaşı gibi kişilikler samimi Türkçülerdir. (Hele hele 100 yıla yakın bir süredir uygulanan komunist politikaya rağmen) Zaten bunu bilen rusya şimdi onun biran önce ölmesini veya görevden çekilmesini bekliyor.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

KIRGIZ TÜRK
KUDAY TÜRKÜ KORGOSUN!!!
LAİKLİK TÜRKÇÜLÜĞÜN DİREĞİDİR!!!
SARUKAN
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 184« Yanıtla #8 : 04 Ekim 2010, 05:27:57 »

Alıntı
Sizin dediğinize göre, Ruslar, birbuçuk milyar Müslüman’ın birleşmesinden değil de, 250 milyonn Türk’ün birleşmesinden mi korkuyor?
Soruyu nasıl sorarsanız sorun, cevabım “Evet” olacaktır. Çünkü, Ruslar’a göre Müslümanlık o kadar etkili değil!!! Çünkü Müslümanlık uluslar arası bir din. Her milletten insan Müslüman olabilir. Dolayısı ile bir Rus da Müslüman olabilir. Ancak bizim “Ak dinimiz” mili bir din. Milli bir din olduğu için Türkleri daha güçlü kılar. Dünyayı yönetenler de; “Bu dine inananları eğer gördüğümüz yerde ezmezsek, biz Türkler’in karşısında tutunamayız, duramayız!!!” bu düşüncelerde sanırım. Olaya böyle baktığımızda Ruslar’ın da niye Müslümanlara değild e Ak Din’e inanalara bu kadar baskı yaptıkları anlaşılır.


Muslumanlar top gibi oynatilmaya aliskindirlar.Ak dine olan baski yanliz Rusya'da yok, kendi ulkemizde bile baskilara maruz kaliyoruz.

Turkleri birlestirecek,bir araya getirecek ve yeniden guclu kilacak arabin dini degil Turkun Ak dinidir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

turatbek_aytmatov
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 703


KIRGIZ TÜRK


« Yanıtla #9 : 04 Ekim 2010, 11:06:43 »

Alıntı
Sizin dediğinize göre, Ruslar, birbuçuk milyar Müslüman’ın birleşmesinden değil de, 250 milyonn Türk’ün birleşmesinden mi korkuyor?
Soruyu nasıl sorarsanız sorun, cevabım “Evet” olacaktır. Çünkü, Ruslar’a göre Müslümanlık o kadar etkili değil!!! Çünkü Müslümanlık uluslar arası bir din. Her milletten insan Müslüman olabilir. Dolayısı ile bir Rus da Müslüman olabilir. Ancak bizim “Ak dinimiz” mili bir din. Milli bir din olduğu için Türkleri daha güçlü kılar. Dünyayı yönetenler de; “Bu dine inananları eğer gördüğümüz yerde ezmezsek, biz Türkler’in karşısında tutunamayız, duramayız!!!” bu düşüncelerde sanırım. Olaya böyle baktığımızda Ruslar’ın da niye Müslümanlara değild e Ak Din’e inanalara bu kadar baskı yaptıkları anlaşılır.


Muslumanlar top gibi oynatilmaya aliskindirlar.Ak dine olan baski yanliz Rusya'da yok, kendi ulkemizde bile baskilara maruz kaliyoruz.

Turkleri birlestirecek,bir araya getirecek ve yeniden guclu kilacak arabin dini degil Turkun Ak dinidir.

Bugün Müslümanlığı yüzde yüz yaşayan ülkelere bakın. Hepsi geri konumdadırlar. Hepsi bir devletin güdümündedir. Dinin asıl sahibi araplar bile İngiltere güdümündedir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

KIRGIZ TÜRK
KUDAY TÜRKÜ KORGOSUN!!!
LAİKLİK TÜRKÇÜLÜĞÜN DİREĞİDİR!!!
Sayfa: [1] 2 3
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.074 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.021s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.