AFGANLAR! Türk değildir.
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 23 Eylül 2020, 22:58:31


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: AFGANLAR! Türk değildir.  (Okunma Sayısı 15862 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« : 08 Mart 2011, 13:36:13 »

AFGANLAR

Afgan Afganistan'ın vatandaşlarına verilen addır. Ancak Afgan sözcüğü belirli bir etnik grubu tanımlamaz.Afganistanda genelde bu kelime(Afgan)yanliş kullanıliyor yani sanki bu kelime sadece Paştunlara aitmiş gibi bi kullanim içerisindedir. Paştunlar Afganistan'ın nufusun çoğunu % 42'sini oluştururlar. Tacikler % 27, Özbekler % 9, Hazaralar da %9, Aymaklar % 4, Türkmenler % 3, Baluçlar % 2 oranında yer alırlar.Paştu (bir çeşit farsça) ve Farsça (Dari) Afganistan'da en çok konuşulan diller olup ülkedeki iki resmi dillerdir. Peştunlar ve Buluçlar dediğimiz Afgan halkları aslen fars kökenli ve farsça konuşan halklardır.
Peki tarihi süreç içerisinde Afganistan dediğimiz bölgenin aslında peştunlar tarafından istila edilen Güney Türkistan olduğunu biliyor muydunuz?. Türkistan'ın güney kısmı, Afganistan sınırları içinde kalmaktadır. Bu sebeple Afganistan'ın kuzeyi kadim Türk yurdu Ulu Türkistan'ın doğal bir devamıdır. Bölgede bir çok Türk boyu (Özbek, Kazak, Karakalpak, Kırgız, Kızılbaş, Türkmen ve Afşar Türkleri) bulunmasına rağmen bölge Türklere ait değilmiş gibi gösterilmekte bölgedeki Türk toplulukları farsça konuşmaya zorlanmakta ve bu Türkleri peştunlaştırma çalışmaları yapılmaktadır. Bunun acısını en çok Güney Türkistanlı Özbek kandaşımın hıçkıra hıçkıra karşımda �Ake bizge Türkçe aytmamıza izin berbey Afganlar� (Ağabey bize Türkçe konuşmamıza izin vermiyor Afganlar) dediğinde yüreğimde hissetmiştim. Güney Türkistan Türkleri yoğun Turancılık duygusu taşımaktadır bunun en büyük örneği yenilmez batur Özbek Başbuğu �Raşit Dostum� komutanımızdır.
Afganistan'da yaşayan Türklerin toplam sayısı hakkında 2.158.000'den 4.5 milyona, hatta 5 milyona varan sayılar ortaya çıkmaktadır. Afganistan'ın genel nüfusu hakkında kesin bilgiler bulunmamakta ve dolayısıyla bu ülkede yaşayan Türkler hakkında da kesin sayı verilememektedir. Tabii ki bu kasıtlı yapılan bir olaydır.
Raşit Dostum�un sürekli olarak baskı tutulması ve bulunduğu yerlerin bombalanması bölgedeki baskıcı Afgan terörünün en önemli örneğidir. Yine Özbek bir dostumun anlatımı ile Abd güçleri bölgedeki terör örgütleri ile her ne kadar mücadele ediyormuş gibi görünse de işin perde arkası farklıdır. Afganlar bölgedeki Türk gücünü kırmak ve bölgenin Türk erkinliğini kırmak için bölgedeki Afgan teröristlere el altından silah ve uyuşturucu yardımı yapmakta silah ve uyuşturucu ticaretini Asya üzerinde denetim üssü olarak Güney Türksitan�ı kullanmaktadır. Buradaki Müslüman Özbek ve Türkmen kandaşlarımız inanç ve Türk töresi gereği teröre ve uyuşturucuya bulaşmamasına rağmen Afgan terörüne istemedende olsa maruz kalmaktadırlar ve baskı altındadırlar.
Afganistan'da yaşayan Türkmenler, anadilleri ile eğitim görmekten mahrum kalmalarına rağmen Mahtımgulı'nın eserlerini örnek alarak şiirler yazmışlardır.
Buradaki kandaşlarımız Turançılık alevi ile yürekleri yanarken ve bizlerden yardım eli beklerken mevcut Türkiye Cumhuriyeti�nin hükümetinin bölgeye Araplar kadar değer vermediği için kandaşlarımız burada teröre ve farslaştırılmaya kurban gitmektedirler.
Hülasa Afganistan yoktur!!! Güney Türkistan vardır!!! Ordan ötesi Ulu Türkistandır!!! Turan her türlü fars artığına rağmen (tacik,buluç,peştun,k.rt) kurulacaktır ve Turan coğrafyası bu asalaklardan kan emicilerden kurtulacaktır� Kurtulmak zorundadır!!!
TANRI TÜRKE YAR VE YARDIMCI OLSUN!!!
ALAŞ!!!

Turatbek Aytmatov
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Oğuz Han
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 784« Yanıtla #1 : 08 Mart 2011, 13:49:14 »

Kandaşım çok faydalı olmuş , bilgi sahip olmadığım bir konuydu. Kırgız yüreğine sağlık .
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkler düşmanın kaç kişi olduğunu değil, nerede olduğunu sorar!
kemal1923
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 35


« Yanıtla #2 : 08 Mart 2011, 16:52:14 »

Afganistan da kürt dahil birçok halk var.İstiklal Savaşı'na yüzüklerini verip Hindistan müslümanları ile yardım ettiler.Atatürk Afgan kralının arkadaşı idi oraya yardım etti.Kırgızlar ile Özbeklerin birbirini katlettiğini düşünürsek...

Yönetici Notu:Cümle sonlarına iki veya üç nokta koymak yeterlidir. Beş altı tane nokta gereksiz kirlilik yaratır. İstiklal Savaşı, özel isim olduğundan ve bizim için değerli olduğundan büyük harf ile yazılır.

Börü Kağan
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 08 Mart 2011, 16:54:10 »

Yazılanı anlamıyorsanız, başlığa bakın, Afganistan değil, Afgan Türk değildir Sinirli
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Horasanlı Türkmen
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 205


Batı'da İskender varsa, doğuda Nadir Şah var...


« Yanıtla #4 : 08 Mart 2011, 17:02:18 »

Afganlar Peştundur ve İndo-İrani bir ulustur. Afganistan'da yaşayan Özbek, Hazara, Türkmen gibi %60'lık bir kesimi oluşturan Türk soylu topluluklar göz önüne alındığında, Kurtuluş Savaşı'nda bize yardım edenlerin Güney Türkistan ahalisinden olduğu apaçık bellidir. Hatta öyle ki, o zaman yeni kurulmuş Sovyetler Güney Türkistan'dan gelen altınların bir bölümünü rüşvet olarak almış, ancak ve ancak bu altınlar Anadolu'ya öyle gelebilmiştir. Peştunlar, Güney Türkistan'ın büyük bir bölümünde zamanında yaptıklarını cezasını Abdülraşit Dostum sayesinde yol-su-elektrik olarak ödemektedirler. Taliban adlı Peştun-Afgan terör örgütüne verdiği zaiyatlardan ve dahi Peştun itlerini Mezar-ı Şerif'te geberttiğinden dolayı General Abdülraşit Dostum'un yolu açık olsun.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

" Benim ölümüm benim son silahımdır, bu silah dünyaya mert gelip mert gidenlerin silahıdır."

-Babek Hürremiddin-
kemal1923
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 35


« Yanıtla #5 : 08 Mart 2011, 17:08:30 »

Sovyetler altınların bir bölümüne elkoymuş geri kalanlanların karşılığında Kurtuluş Savaşı nda kullanılmak üzere silah göndermişlerdir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Börü Kağan
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 507


Ben, Selim Pusat!..


« Yanıtla #6 : 08 Mart 2011, 18:16:18 »

Kemal, yazdıklarından kimse hiç bir şey anlamıyor. Umarım dönünce biraz daha düşünerek yazarsın. Kırgızlar ve Özbekler'in kavgasına mana bulacağına başlığa dikkat et.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Gözler ki birer parçasıdır sende İlahın,

Gözler ki senin en katı zulmün ve silahın,

Vur şanlı silahınla gönül mülkü düzelsin;

Sen öldürüyorken de vururken de güzelsin!
Kerem71
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 20


« Yanıtla #7 : 08 Mart 2011, 19:12:04 »

ALAŞ!!!
TANRI TÜRK'Ü KORUSUN! TANRI GÜNEY TÜRKİSTAN TÜRKLERİNİN YARDIMCISI OLSUN! GÜNEY TÜRKİSTAN DA DESENİZ AFGANİSTAN DA DESENİZ, ORASI TÜRKTÜR TÜRK KALACAKTIR GÖKTANRI'NIN İZNİYLE! ERKLİ GÖRKLÜ BENGÜ TANRI TÜRK'Ü KORUSUN!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.207 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.015s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.