Acunda Türk Irkına uygulanan Soykırım ve Katliamlar
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 12 Temmuz 2020, 10:40:54


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Acunda Türk Irkına uygulanan Soykırım ve Katliamlar  (Okunma Sayısı 2586 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
açina
Ziyaretçi
« : 24 Temmuz 2011, 18:42:53 »

ACUNDA TÜRK IRKINA KARŞI UYGULANAN SOYKIRIMLAR

     Küresel güç odaklarının medya organları ve bunların satın almış olduğu bireylerin yıllardır uygulamaya koydukları bir yalanlar serisi var. Türklerin katliamcı bir ulus olduğu. Bu odaklara göre Türkler, Doğu Anadolu da Ermenilere, Doğu Karadenizde Pontuslara, Güney Doğu Anadoluda Kürtlere velhasıl bulundukları her yerde kendinden olmayanlara soykırım uygulamıştır. Ve ne yazık ki bu yalanlar serisi büyük bir karşılık bulmaktadır günümüzde. En acı olanı ise bu yalanlara inanan ve Türk ırkına olan nefreti körükleyen içimizden olanlar da var.Bu içimizden olanlar kah bir aydın(!), kah bir sanatçı(!),kah bir siyasetçi ve en önemliside bazen iktidarın başı olarakda karşımıza çıkabiliyor.
 
     Peki gerçek bumudur? Yoksa tam tersimidir?


     Şöyle bir geçmiş tarihlere uzanalım.  Türk ırkına uygulanan soykırımlara bir bakalım. Türkler ata yurtlarında yaşarken, Araplar tarafından dünyada eşi benzeri görülmemiş, hem fiziksel hemde kültürel bir soykırıma uğramıştır. İslamı yayma bahanesi ile Türk yurtlarına saldıran Araplar, Türk yurtlarını yağmalamış, kadınlarına tecavüz etmiş, çocuk genç, yaşlı demeden kılıçtan geçirmiştir.Bu belkide Türk ırkının maruz kaldığı en vahşi, en acımasız soykırımdır.

     1. dünya savaşından önce, bugünkü küresel güçlerin temelini oluşturan İngiltere, Fransa , Rusya ve ABD NİN kışkırtmaları sonucu Balkanlarda Türkler ikinci bir sistematik soykırıma maruz kalmıştır. Bulgar, Sırp, Yunan çetelerin baskınlarına uğrayan milyonlarca Türk ya kalleşçe çoluk çocuk demeden öldürülmüş, yada göçe zorlanmışlardır.  Binlerce yıldır yaşadıkları toprakları terketmek zorunda kalmışlardır. Yine bu dönemin devamında ve 1. Dünya savaşı süresince Doğu Anadoluda Ruslar tarafından kışkırtılan Ermeni ve rum çeteler eli ile milyonlarca Türk kanı akıtılmıştır.  O günlerin anıları hale taptaze durmaktadır.

    2. DÜNYA Savaşının patlak vermesi ile Türk ırkı yine zor yıllara doğru sürüklenmeye başlamıştır.Sovyet ihtilanin ardından Rusyada eşi benzeri görülmemiş Türk kıyımı başlamıştır. Özellikle Stalin döneminde Türkler tarihlerinin en acı dolu yıllarını yaşamıştır. Bir gecede yurtlarından olan Ahıska Türkleri, direnmeye bile vakit bulamadan ya sürülmüş yada öldürülmüşlerdir. Kırımda yine Sibirya ya sürülen, göç yollarında telefolan, direnmeye kalkan öldürülen Kırım Türklerini görüyoruz. Azerbaycanda, bugünkü Tataristanda yaşayan Kazan Türkleri, Kazak, Kırgız, Özbek Türkleri, sonu bir türlü gelmeyen kıymlara, sürgünlere uğramışlardır.
   

     Günümüzde hala Çin'in Uygur Türklerine uyguladığı fiziksel ve kültürel soykırım sürmektedir. Ve Türkleri soykırımcı ilan eden dış ve iç güçler bu vahşete gözlerini ve kulaklarını kapamışlardır.


     Bundan daha bir kaç yıl önce yine Rusya destekli, Ermenilerin Azerbaycan Türklerine uyguladığı soykırımı unutmadık. Ve yine ne acıdırki Dünya kamuoyu bu vahşeti görmezlikten gelmektedir.

     1980li 1996lı yıllarda Irakta BAAS rejiminde Kerkük Türkmenlerine bilinçli olarak soykırım uygukanmış, bırakın dünyayı Türkiyede bile sessiz kalınmıştır. Yine Hafız Esad döneminde Sözde teröre yataklık yapanlar ayıklanıyor bahanesi ile milyonlarca Suriye Türkmeni katledilmiştir. Çoğunun cesedi bile bulunamamıştır. Ve yine Dünya ile birlikte Türkiye sessiz kalmıştır. Bugün de hala Suriyeden gelen Türkmen kıyımları haberleri alıyoruz.
 

     1974 Kıbrıs Barış Harekatından öncede Kıbrıslı Rumların Türk halkına uyguladığı soykırımı adaya yaptığımız çıkarmadan sonra detayları ile öğrenebildik.

     
     Dünya üzerinde bu kadar çeşitli milletlerce bu kadar vahşice soykırıma tabi tutulmuş başka BİR ULUS VARMIDIR? Tüm bu gerçekler ortada iken, Türkleri soykırımcı ilan eden ve bu katıksız yalanı kendi içimizden olanlarla birlikte dünyaya yayan odaklar günü geldiğinde ne yaparlarsa yapsınlar, Türk ırkının ağırlığı altında kalacaklardır.

   
      Türk Irkı Acundaki en yüksek ırktır. Ve işte bu nedenledirki, çağlar boyu neredeyse tüm dünyada vahşete, katliama, işgale uğradığı halde asla bağımsızlığından vazgeçmemiş, yaşadığı topraklarda başı dik gezmiştir.  Bu kadar soykırıma uğradığı halde, Rusların eteklerinde havlayan Ermeniler, Abd nin hamiliğinde sesi çıkmaya çalışan Yunanlılar gibi ağlamıyoruz. Çünki biz haklıyız. Çünki biz herşeye rağmen güçlüyüz. Çünki biz, Gök Tanrının Tanrıdağlarında yarattığı ve adını Türk koyduğu bir ırkız. Çünki biz, Mete Hanın, Bilge Kağanın, Atillanın, Mustafa Kemalin torunlarıyız.


     Açina Tayeçe
     24.07.2011

     
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.237 Saniyede 20 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.012s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.