2014 de çekeceğim uzun metraj filmin sinopsi'si İMPARATORLUĞU YIKAN KADIN SARA
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 29 Mart 2020, 16:01:08


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: 2014 de çekeceğim uzun metraj filmin sinopsi'si İMPARATORLUĞU YIKAN KADIN SARA  (Okunma Sayısı 3300 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Zeynep Açıkgöz
azgın bir orospu olduğundan atıldı
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 49« : 29 Aralık 2013, 23:58:28 »


İMPARATORLUĞU YIKAN KADIN SARA

Gazze yakınlarında ki Yahudi yerleşim yerlerinden havalanan güvercinlerden bir tanesi havada vuruldu ve yere düştüğünde kanatlarının altında bağlı olarak şifreli yazıların bulunduğu belgeler bulundu.

Osmanlı Teşkilatı Mahsusa casusları yakalanan güvercinlerin havalandığı yerde araştırmalar yaptılar. Ve çok şaşırdılar. Osmanlı ordu karargahına sık sık ziyarete gelen ve kendisini Türk dostu olarak gösteren orta yaşlı alımlı ve güzel bir Yahudi kadın Sara’nın marifeti ile casus güvercinler havaya salıveriliyordu.

Sara’yı kıskıvrak yakalayan Türk casusları daha da şaşırdılar. Kısa süre önce Osmanlı Ordu kumandanı Cemal Paşa, ile karargahta kahve içerek derin sohbetler yapan bu kadından başkası değildi. Ekim 1917 içinde Türk casuslar Sara’yı konuşturmak için tutukladılar. Mensup olduğu örgüt arkadaşlarının isimlerini vermesi isteniyordu. Dört gün süreyle ağır işkencelere maruz kaldığı halde hiçbir bilgi vermedi ve kendini vurarak intihar etti

Not : Cumhuriyetin kuruluşunda İspanyadan gelen Yahudilerin Bektaşi ocakları mensuplarıyla yakın ilişkiler kurarak katkı sağladıkları bilinir. Cemal , Enver ve Talat paşaların mason oldukları bunlardan Talat paşanın meclis konuşmasında bunu bizzat açıkladığı ve Bektaşiliğe karşı özel bir zaafı olduğu da bilinir. Dolayısıyla akla şöyle bir soru geliyor : Cemal Paşa ve Sara arasındaki ilişki ortak çıkarlar üzerinden yürüyordu ve Osmanlı ajanları Sara yı yakaladıktan sonra olay ortaya çıkmasın diye intahar etmesi için birileri müdahale mi etti?? T.D.

KİTABIN YAZARI LÜTFÜ AKDOĞAN : 1930 Hatay Samandağ doğumlu Polis adliye ve savaş muhabiri, Basın Yayın, Gazetecilik Enstitüsü mezunu gazeteci, yazar, Ortadoğu uzmanı, Milletvekili, Dominant kişilik. Devlet başkanı, Kral ve Başbakandan aşağısıyla görüşmem diyen şahsiyet… Kaddafi nin havaalanında karşıladığı dünya üzerinde ki tek kişi ( Fatih Altaylı ile Teke Tek programında kendi deyimi)

SARAH AARANSON :

"Şu anda gerek Türkler,gerekse Almanlar bizleri sadece para için zevk için kendileri ile düşüp kalkan birer fahişe sanıyorlar.Bırakalım harbin sonuna kadar Öyle bilsinler..harbin sonunda tarih,ellerinde silahı tüfeği ve askeri bulunmayan bir milletin koca bir harbi nasıl kazandığını görecek ve bütün dünya bize hayran kalacaktır.." * Sözünün sahibi Ailesi ile Romanya dan Osmanlı’ya bağlı Filistin topraklarının kuzeyindeki Akdeniz’e de yakın Zichron Yaakov’a yerleşmişti. Yerleşim esnasında Avrupa’nın en zengin Yahudi ailesi Rotschild’dan maddi yardım almışlardı. Ağabeyi Aaron ile birlikte 1914 yılında NILI adındaki Yahudi casusluk örgütünü kurdular. -Osmanlı ordusunun 1917 Gazze savaşlarında en hassas savaş planları SARA’nın casusluk örgütü tarafından elde edilip İngiltere’ye ulaştırıldı. NİLİ casuslarının hiçbiri dindar yahudi değildi. Onlar bağımsız bir İsrail hayali için her türlü günahı işlemeye hazır insanlardı. Sarah Aaronson’un istihbarat örgütü, Türk Ordusu’ndaki bazı askerlerden ve gizli dönmelerden bilgi sızdırmak için çalışan büyük bir fahişe ağına sahipti. Kendiside üst düzey askerlerle birlikte oluyor ve onlardan bilgi sızdırıyordu. DördüncüOrdu Kumandanı Cemal Paşa’ya kadar yaklaşan bu kadın, sözde İstanbullu bir yahudi ile evliydi. Hatta bu göstermelik evlilik bahanesiyle İstanbul’da bir buçuk yıl kalmış, casusluk faaliyetleri için ihtiyaç duyduğu Türkçe’yi öğrenmiş ve üst düzey yönetim erkânının zaaflarını araştırmıştı.

Not : Savaşın askeri kanadının başında ki General Allenby ile kavgasına vurgu yapılabilir T.D.

AHARON AARANSON : Sara nın ağabeyi NİLİ nin kurucusu Filistin topraklarında yaşayan ünlü bir botanik uzmanı idi. Veya öyle görünüyordu. Çöl toprağında veya vadi aralarında sulak arazilerde tarım yapılması, bitki çeşitleri üzerine araştırmalar yapıyordu. Aharon Aaronson, “botanik araştırmalar” kılıfı altındaFilistin’in su kuyularının haritasını çıkarmıştı. Eğer Aaronson’un sağladığı su kuyuları haritası olmasaydı, İngiliz Generali Allenby, Gazze cephesini atlayarak, çölden direk Birüssebi’ye geçmeyi asla göze alamazdı. Allenby, savaşı bu kritik bilgiler sayesinde kazandığını çok iyi biliyordu. Aharon Aaronson 1919 yılında biruçak kazasında hayatını kaybetti.

NİLİ CASUSLUK ÖRGÜTÜ :

Monegan adında küçük bir istihbarat gemisi İskenderiye ile Atlit sahilleri arasında mekik dokuyor; NİLİ’nin topladığı bilgiler İngilizlere verilirken, İngilizlerin ve diaspora Yahudilerinin gönderdiği altınlar NİLİ ajanları aracılığıyla Filistin’deki Yahudilere dağıtılıyordu. Alman denizaltıları devreye girince, İngilizler posta güvercini kullanmaya karar verdiler. Ancak, güvercinlerle kurulan haberleşme sistemi, kısa zamanda hainlerin yer aldığı bu casus şebekesini ele verdi.

CEMAL PAŞA :

Ahmed Cemal Paşa 6 Mayıs 1872'de Midilli'de doğdu. 21 Temmuz 1922'de Gürcistan'ın Tiflis şehrinde iki ermeni militan tarafından öldürüldü. Osmanlı asker ve siyaset adamı, 1908 - 1918 döneminde İttihat ve Terakki Cemiyeti'nin önderlerinden.

Not: İttihat ve terakki gizli bir örgüt olduğu halde kurucularından Cemal Paşanın Sara nın oyununa gelmesi bana pek akıllıca gelmedi. T.D.

THEDOR HERTZ :

Önümüzde ki altmış yıl içinde bir İsrail devleti kurulacaktır diyen şahıs… Aslen Macar Yahudisi Osmanlı Devleti'nin içinde bulunduğu ekonomik bunalımdan faydalanarak Filistin'i satın almaya çalıştı. "Theodor Herzl İstanbul'a da gelmiş, Sultan II. Abdülhamit'le görüşmek için çok uğraşmıştır. Bu adam bütün Osmanlı borçları karşılığında Filistin'de bir yer istemiştir fakat parayla toprak satın alma girişimleri, Abdülhamit'in kararlı tutumuyla sonuçsuz kalınca, Siyonist hareket, Osmanlı'yı yıkmak için yoğun bir faaliyet başlattı. Herzl bu durumu kendi sözleriyle şöyle açıklıyordu: "Siyonizmin amaçlarına ulaşabilmesi için Osmanlı'nın dağılmasını beklemeliyiz." (The Complete Diaries Theodor Herzl, Theodor Herzl, cilt I, sf.374) Tabii bu son derece "aktif" bir bekleyiş oldu. Siyonistler, İsrail Devleti'ne izin vermeyen Abdülhamit'i kesin olarak saf dışı bırakmaya karar vermişlerdi. Planlarının ancak bu şekilde gerçekleşebileceğini düşünüyorlardı. Bunun için de sadece dışarıdan yapılacak bir müdahalenin yeterli olmayacağı da ortadaydı. Dolayısıyla Abdülhamit karşıtı, bir iç muhalefet grubuyla iş birliği yapmak gerekiyordu. Yahudi liderler bu noktadan hareketle, Jön Türklerle iş birliği yapmaya karar verdiler. Siyonist lider Theodor Herzl bu tarihi kararı şöyle dile getiriyor: "Bir tek plan aklıma geliyor. Sultan'a karşı bir kampanya açmalı, bu iş için de sürgün edilmiş prensler ve Jön Türklerle temas kurmalı." (Complete Diaries of Theodor Herzl, Theodor Herzl, cilt I, sf.374) Jön Türkler ve daha sonra da İttihat Terakki hareketiyle kurulan sıkı ilişkiler sonucunda Osmanlı İmparatorluğu kısa sürede çökertildi.

THOMAS EDWARD LAVRENCE : 1888 – 1935 Zengin bir aileye mensuptur. Oxford Üniversitesi'nde Arkeoloji tahsil etmiştir. Sara nın yanında çalışıyor Albay. Daha çok Arap Lavrence diye tanınır.

GENERAL ALLENBY : General Allenby Selahaddin-i Eyyubi’nin ülkesini işgal etmeye kalkıştığında Selahaddin-i Eyyubi’nin mezar toprağına ayağıyla vurarak (adeta Selahaddin’i uyandırmaya çalışmış) “YİNE GELDİK SELAHADDİN!” demiştir. Türklere karşı yürütülen savaşın askeri kanat sorumlusu.

Not: 1948 de Siyonistlerin Filistin de İsrail devleti kurabilmek için Arap liderlerini satın almaları ve bunların müdahale etmemeleri fazlasıyla düşündürücü T.D.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Açina Tayeçe
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 30 Aralık 2013, 00:10:17 »

  Çok güzel bir proje. Bu yolda başarılar diliyorum Zeynep Kardeşim. Ulu Tanrım sana ve ekibine kut versin.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Zeynep Açıkgöz
azgın bir orospu olduğundan atıldı
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 49« Yanıtla #2 : 30 Aralık 2013, 00:23:39 »

Teşekkür ederim Açina hanım. Bozkurtların ölümünü çekmekti gönlümdeki henüz telif hakkını alamadım almaya çalışıyorum.
Bu filmde Türk tarihini birebir ilgilendiren bir yapım olacak.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Alp77
YörükoğluYörük
SOYSUZ BİR PİÇ OLDUĞUNDAN ATILDI
Türkçü - Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 990« Yanıtla #3 : 30 Aralık 2013, 02:29:33 »

Filmin konusu ilgi çekici, eminim yahudiler bile izlemek isteyeceklerdir yeterince tanıtılırsa.
Bozkurtların ölümünü çekmek galiba zor olur, yani tam olarak neler anlatılır bilmiyorum lakin, kıyafetler, silahlar o atlar,
galiba zor olur bunun üstesinden gelebilmek.
Mesela Muhteşem Yüzyıl o kadar bütçe ve destek ile yine de bir tane dahi adam gibi savaş ve ordu sahnesi yapamamış, bence hakkını verememiş.
Muhteşem Yüzyıl 1500'leri dahi anlatmakta zorlanırken yani görsel kalite olarak, 1500'lerden bir 800-900 sene daha eskiyi hakkını vererek anlatmak daha zor olur. Ciddi bir plan bu, hayırlısı olsun.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Nihal Atsız Ata'dır, Türkçülüğün kapısı,
O'nun mahiyetinde, çizilmiştir yapısı,

Nihal Atsız atmıştır, davaya son temeli,
Turan Yurt kurulması, O'nun birtek emeli,

Gökbilge'dir davada, bu yüzden Atsız Ata,
Tanrı her doğan Türk'e, O'nun ruhundan kata...


Alp
Oğuz Şad
Turancı BOZKURT

ileti Sayısı: 2.650


Zamanı Tanrı Yaşar!


« Yanıtla #4 : 30 Aralık 2013, 06:09:13 »

Ticari açıdan güzel bir proje. Fakat senaryoda işlenen İttihat Terakki ve siyonizm ortaklığı, Cemal Paşa'ya atfedilenler kıldan ince kılıçtan keskin bir konu. Böyle bir çalışma yapılacaksa şayet bir kaç ciddi tarihçiden senaryoyu teyit ettirmek en doğrusu olur.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Töre Konuşunca Han Susar!
Mergen7
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 19


« Yanıtla #5 : 30 Aralık 2013, 11:30:09 »

Çalışmanızda başarılar dilerim ancak Enver Paşa hakkında da etfedilen bir konunun biraz eleştirilebilirliği olduğunu düşünüyorum.Enver Paşa'ya olan inancımız sarsılabilir,biz Enver Paşayı sadece orduya ve Türk Milletine bağlı biliyoruz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Alp77
YörükoğluYörük
SOYSUZ BİR PİÇ OLDUĞUNDAN ATILDI
Türkçü - Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 990« Yanıtla #6 : 30 Aralık 2013, 11:57:22 »

Çalışmanızda başarılar dilerim ancak Enver Paşa hakkında da etfedilen bir konunun biraz eleştirilebilirliği olduğunu düşünüyorum.Enver Paşa'ya olan inancımız sarsılabilir,biz Enver Paşayı sadece orduya ve Türk Milletine bağlı biliyoruz.

Mergen7 kandaşım meseleye öyle yaklaşırsak ben Cemal Paşayı en az Enver Paşa kadar orduya ve Türk Milletine bağlı biliyorum,
en az diyorum, ki bence Cemal Paşa 3-4 tane Enver Paşa eder bir mahiyettedir benim fikrim.
Lakin ben de Oğuz Şad ağabeyin hassas olarak vurguladığı noktaları iyi anlıyorum.
Ne İttihatçıları karalarım ki Cumhuriyet zor olurduk, ve kurulabilirdi onlarsız. Ne Jön Türkleri karalarım ki, ilk Jön Türk kadrosu tertemiz bir kadrodur onlarsız Türk Milliyetçiliğinin esamesi bile olamazdı (1860-1870'lerde ki ilk Jön Türk kadrosunu kastediyorum, ki onlar kendilerine Yeni Osmanlı diyorlardı).
Ben ne de Cemal Paşa'yı karalarım, ki cidden severim Atatürk'ün bir nevi öncülüdür kendisi.

Sara ile yüksek rütbeli subaylarımızın birlikte olmaları, utanç mı övünç mü derseniz, ben övünç derim.
Nitekim Hz.ibrahim'in Türk cariyeleri vardı diyip, onlar cariyeydi nikahlı olan iki tane ayrı eşi var idi, ki onlardan birisinin ismi de Sara idi, biri de Hacer. Ha madem Hz.ibrahim dönemine giderek ve hatta bu konuyu Türklerin ilk tarih sahnesine gelmeleri olarak, peygamberin hadislerine kadar alabiliyorlar, bizimle alay eder gibi ibrahim'in Türk cariyesi ve ondan olanlar diyorlar.
O halde ibrahim'den binlerce sene sonra, ne kadar Sara varsa, ne kadar Hacer varsa, ne kadar arap veya yahudi beni israil denilen varsa, hepsi Türk'ün yetkili kurmaylar bir yana dursun,  en basitinden Türk'ün erlerine feda olsunlar.

Bu arada daha evvel bahsetmiştim benim dedem de Yemen Cephesinde askerdi, esir oldu ve ingilizler 7 sene Hindistan'da tuttular, sonra Türk esirler cumhuriyet kurulduktan sonra, dedemde dahil geri gelebildiler hayatta kalanlar.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Nihal Atsız Ata'dır, Türkçülüğün kapısı,
O'nun mahiyetinde, çizilmiştir yapısı,

Nihal Atsız atmıştır, davaya son temeli,
Turan Yurt kurulması, O'nun birtek emeli,

Gökbilge'dir davada, bu yüzden Atsız Ata,
Tanrı her doğan Türk'e, O'nun ruhundan kata...


Alp
Zeynep Açıkgöz
azgın bir orospu olduğundan atıldı
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 49« Yanıtla #7 : 30 Aralık 2013, 23:52:25 »

Kandaşlarım, yorumlarınızı dikkatle okudum, netice olarak bilmediğiniz bişey var ki, benim burada yayınladığım sadeece sinopsistir. Senaryo yu yayınlamaya kalksam 120 sayfa olacaktır. Detaylar orada gizlidir. Cemalpaşa filmde arşa yükseltilmektedir. Düşmanların Türklüğe olan hıncı filmde ana temadır.
  Bu senaryo Hollywood da bir yapımcı tarafından kitabın yazarına altı milyon dolar telif hakkı verilerek alındı , senaryoya çevrildi fakat yazar senaryoda Türklüğün aşağılandığını görünce sözleşmeyi tek taraflı bozdu ve bana teklif etti . Ben de senaryoyu yazdırmaya karar verdim . Yukarda okumuş olduğunuz bir sinopsistir, senararistim senaryoyu benim görüşlerim doğrultusunda hazırlamaktadır.
Bu kitabın yazarının tek şartı filmde Türklüğün yükseltilmesi ve kendi hayatının belgeselini yapmamdır.
  Kandaşlarım, değerli fikirleriniz için teşekkür ediyorum.
Esen kalın...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.061 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.013s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.