1000 Yıllık kardeşlik yalanı ve PKK'nın kuruluşu hakkında
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 27 Eylül 2020, 03:25:55


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: 1000 Yıllık kardeşlik yalanı ve PKK'nın kuruluşu hakkında  (Okunma Sayısı 2241 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Bögü:Alp
Atsız'ın İzinde
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.974


Döğüşen Türk, oyanan Türk, kalkan Türk!


Site
« : 21 Temmuz 2015, 00:46:41 »

Bölücülük kelime anlamı itibariyle, "bölücünün yaptığı iş, arabozuculuk" anlamına gelmektedir. Osmanlı Türk İmparatorluğunu ve onun devamı olan Türkiye Cumhuriyetini en çok uğraştıran mesele olmuştur. Geçmişte "Şark Meselesi" adıyle literatüre geçen kavram, günümüzde Türkiye'nin Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesini parçalamak şeklinde uygulanmak istenmektedir.
Osmanlı'nın 1800'lerde başlayan, Çanakkale Harbi, Milli Mücadele ve Cumhuriyet devrindeki Kürtçü isyanları ve faaliyetleri neşretmeğe kalksak sanırız ki 3-4 cilt gelir.
Bugün, milletimizin usuna şu düşünce kazınmıştır; "PKK; 1000 yıllık Türk-Kürt kardeşliğini (!) bozmak için kurulmuş örgüttür." Milletimiz de aynen bu şekilde düşünmektedir. Sanki PKK saflarında hiç Kürt yokta oradakiler Türk ve Kürtlerin arasını bozmak isteğen Ermeni, İsrail, ABD militanlarıdır. Oysa durum böyle değildir. Ortada açıkça bir Kürt isyanı vardır ve 30 senedir devam etmektedir. Kürtlerin hayalini kurduğu Bağımsız Kürdistan safsatalığı ta Osmanlılardan bu zamana gelmiştir. Osmanlı'daki ilk Kürtçü isyan 1806 yılında başlamış, 2 sene sürebilmiştir (Abdurrahman Paşa İsyanı). Osmanlılarda toplamda 21 Kürtçü isyan gerçekleşmiştir. Bunlardan sonuncusu Koçgri isyanıdır. Milli mücadele döneminde gerçekleşmiştir. Yani Türk milleti Anadolu'da bağımsızlık direnişinde iken 1000 yıllık (!) kardeşlerimiz kendi menfaatleri peşine düşmüştür.
Öte yandan Cumhuriyet Dönemindeki İsyanlara gelecek olursak bunlar toplamda 19 tanedir. Bunlardan sonuncusu Gazi Mustafa Kemal'in talimatıyla sert bir şekilde bastırılan Tunceli İsyanıdır (20 Mart- 19 Ekim 1937)
1937 Dersim isyanından sonra Kürtler kitlesel isyan hareketine son vermiştir. Türkiye Devleti topraklarının, isyanla bölünmeyeceğini anlayarak "Marksist bölücülük" dönemine girilmiştir. 1938'den sonra Kürt milliyetçiliği yapan Marksist, Leninist, Maoist, gruplar girişilecek bir işçi-köylü devrimi ile komünist Kürdistan kurmak hayallerini yürütmüşlerdir.
PKK'nın bir Kürt isyanı olduğunu söylemiştik. Kuruluşuna değinelim. Örgütün Kurucusu Abdullah öcalan siyasi faaliyetlerine 1970 yılında İstanbul'da DDKO (Devrimci Doğu Kültür Ocakları) şubesinde başladı. 1971 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler fakultesine kayıt yaptırdı. Burada Marksist-Leninist görüşlü THKP/C örgütüyle ilgilenen ve Nisan 1972 tarihinde Şafak Grubu'nun bildirilerini dağıtırken yakalanarak 8 ay cezaevinde tutuklu kaldı. Mart 1973 tarihinde etrafında topladığı üniversiteli kürtçü arkadaşlarıyla bölücü bir örgütlenme kurmak için toplantılar yaptı. "Kürdistan" diye nitelendirdiği Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin Türkiye Cumhuriyeti'nin sömürgesi olduğu, burada bağımsız bir Kürt devleti kurmak amacıyle bir örgüt kurulması gerektiği bu toplantıların neticesidir. 27 Kasım 1978 tarihinde Diyarbakır Lice ilçesinde 1. Kongre yapılarak, PKK (Kürdistan İşçi Partisi) Kuruldu. Lider Abdullah Öcalan seçildi. 30 Temmuz 1979 tarihinde bölge milletvekillerinden Celal bucak'a yapılan silahlı saldırıyle örgütün kuruluşu ilan edildi.

Bu konu hakkında söyleyeceklerim bitmedi. 1938 yılından sonraki Kürtçü isyanlarla ülkeyi bölemeyeceklerini anlayan ve siyasi hayata girişen Kürtlerin kurduğu legal kurumlara, partilere yakında değineceğim.

Zor günümüzde sırtımızdan hançerleyenler kardeşimiz değildir, olamamıştır, olamazlar da. Bizim kardeşimiz, Anadolu'da kurtuluş mücadelesi verirken her türlü maddi manevi yardımı yapan Azerbeycanlı Türklerdir, Kazaklardır, Türklerdir!
1000 Yıllık kardeşlik safsatası bir yalan, uyutma! Ey Türk milleti! Bir an önce uyanmazsanız yeniden kurtuluş mücadeleleri vermek zorunda kalacaksınız. Bir Türkçüden hatırlatma...

                                                                                                                                                                BÖGÜ:ALP
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

«Dünyada en büyük iftiharım, Türk yaratıldığımdır!»
Kaan ULAŞ
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 6.114


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #1 : 30 Aralık 2016, 20:20:12 »

Okumak gerek.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.197 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.007s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.