"Aydın" Kimdir, Kime Denir? -Türkçü Bakış-
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 09 Ağustos 2020, 13:51:44


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: "Aydın" Kimdir, Kime Denir? -Türkçü Bakış-  (Okunma Sayısı 5020 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Börü:Tegin
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.950« : 29 Mayıs 2015, 00:38:10 »

 Günümüzde, Türkiye'de "aydın" kavramını hak edebilmek için "solcu, komünist, vatan haini" olmak gerekli. Yoksa bir tarafınıza da yırtsanız size  "aydın" demezler. Onlara göre ilk kural "KOMÜNİST SOLCU VATAN HAİNİ OLMAK".

 Ama biz bunu yer miyiz, kabul eder miyiz? Elbette Hayır. Bizim "aydın" sıfatını yakıştıracağımız kişilerden olabilmek zordur.

 Şu Anda Kendini "Aydın" Sayanlar
 
 Şu anda Türkiye'de "aydın" olarak kabul edilen kitle, marjinal gözükeceğim diye saçma sapan hareketler yapanlardır. Yani kendini aydın olarak gören  erkekler etek giyer, nonoşluk yapar, kadınlar "beden benim karar benim" diyerek genç yaşta kendini pazarlamayı özgürlük sayar. Bizim için (erkekse)ibnedir (dişiyse) yolludur. Bakıyorsunuz Türkiye'nin "Aydın" takımına; "Aydın" olmanın getirdiği gevşeklik ile, televizyon, gazete, dergi gibi yayın  organlarına cinsel sohbetler veriyorlar, haftada bir sevgili değiştiriyorlar, "özgürlük, demokrasi" adına Pkk'ya oy veriyorlar. "Atatürk hümanisttir"  deyip, Irkçı Başbuğ Atatürk'ün adını kirlettikleri yetmiyormuş gibi Lenin denen Yahudi ile Atatürk'ü aynı kefeye koyuyorlar.

 Gerçek Aydınlar -Türkçü Bakış-

 Bizim "aydın" demediklerimiz aydın falan değildir. Aydın olmanın şartları bellidir.
 Bizim sözlüğümüzde "Aydın" demek; Yüksek derecede bilgi sahibi, belli bir bilim dalında uzmanlaşmış, bu alanda Türk ırkına hizmetleri olmuş,  kültürlü, doğru yönde gelişmiş, yalnızca ödül alma peşinde koşmamış, kendini Türklüğe adayarak iş yapmış kişidir.

 "Aydın"lara örnek vermek gerekirse:

 En başta elbetteki ulu bilge ATSIZ'dır. Ulu Bilge, yolbaşçımız Atsız; hem bir Edebiyatçı, hem bir Türkolog, hem bir fikir adamı, hem de dava  adamıdır. Türk ırkına yararı dokunmuş sayısız eseri vardır. Türk gençlerini Türkçü yapan eserlerin başında gelen "Bozkurtlar" romanı ile Türk  gençlerini coşturan, onları geçmişten aldığı güçle geleceğe iten bir Edebiyatçı kişiliği vardır. Bunun dışında, günümüzde de kaynak eser olarak  kullanılan pek çok kitabı ve sayısız makalesi vardır. İleri görüşlü bir kişilik olan Atsız, yıllar öncesinden bu günlerimizi görerek bizleri  aydınlatmış gerçek bir AYDIN'dır.


 Saymadan geçemeyeceğimiz bir kişi olan Başbuğ Atatürk de, Türk ırkına sayılamayacak kadar çok yararı dokunmuş bir Başbuğ'dur. Usta bir asker, nerede  ne yapması gerektiğini bilen büyük bir devlet adamı ve son derece keskin bir zekaya sahip olan, ileri görüşlülüğü ile kendine hayran bırakan Başbuğ  Atatürk, Türk Irkının en zor döneminde Tanrı tarafından bizlere gönderilen kut verilmiş ender kişilerden biridir.


 Yakın tarihte kaybettiğimiz kişilerden biri olan Oktay Sinanoğlu da, gerçek bir "Aydın" olan kişiler arasındadır. Milliyetçi görüşleriyle bilinen  Oktay Sinanoğlu, Türkçenin matematiksel bir yapısı olduğunu söyleyerek, bilimdeki eğitim dilinin Türkçe olması gerektiğini savunan önemli bir bilim adamıdır.  "Türkçe giderse Türkiye gider" diyerek, diğer "aydın"larımızın savunduğu yabancı hayranlığına karşı tavrını net olarak ortaya koymuştur. Tüm Dünya tarafından saygı gösterilen bir kişi olan Oktay Sinanoğlu hayatı boyunca birçok uluslararası ödül almıştır. Ayrıca kendisi  DÜNYANIN EN GENÇ PROFESÖR ÜNVANI ALAN bilim adamıdır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

TÜRK:KANI:KURUMASIN:
TURAN:TUGU:YIKILMASIN:
Bögü:Alp
Atsız'ın İzinde
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.974


Döğüşen Türk, oyanan Türk, kalkan Türk!


Site
« Yanıtla #1 : 29 Mayıs 2015, 01:00:55 »

Kalemine sağlık BÖRÜ:TEGİN andam. Çok yakışıklı anlatmışsın.

Evet, Bugün Türkiye'de aydın olmanın ilk şartı vatan haini şerefsiz olmaktır. Gerçek bir aydın olan, Oktay Sinanoğlu uçmağa vardığında kaç gün gündemde kaldı? Neden konuşulmadı? Çünkü o milliyetçi, çünkü o vatanseverdi, samimiydi. Bugün satılık medya tarafından "aydın" olarak yansıtılan sol kafalar sırf Akp gitsin diye pkk'nın kravat takmış hali olan Hdp'ye oy isteme gafletine düşmektedirler. Kitleleri de zaten belli, "HDP samimi geliyor abi yaa ben onlara oy vereceğim" diyen embesil tipler.

Biz hümanistiz, solcuyuz şuyuz buyuz insancılız diye geçinen tiplerin aslında ne kadar iki yüzlü, samimiyetsiz olduklarını burada uzun uzun anlatmamızın lüzmu yoktur.

Ahmet kaya terörist diyoruz, olsun sesi güzel diyorlar.
Nazım Hikmet komünist, olsun şiirleri güzel diyorlar.

Hüseyin Nihal Atsız'ın şiirleri ve romanları da çok güzel denildiğinde, "AMA O FAŞİST!" diye hemen kükrüyorlar. İşte bu sol kafalar da böyle samimiyetsizdir işte.

Gökbilge Atsız'ın da dediği gibi, Biz Türkçüler kanaatlerimizi apaçık söylediğimiz için bazılarına sevimsiz gözüküyoruz.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

«Dünyada en büyük iftiharım, Türk yaratıldığımdır!»
ALBASTI
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.474


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #2 : 29 Mayıs 2015, 08:54:23 »

Şundan emin olun ki; gerçek bir aydınımızda Adanadan yetişiyor, 25 yaşında olmasına rağmen bilimsel alanda bütün tezlerini hazırlamış üniversite de şu an araştırmacı, öğretim görevlisi olarak vaziife başında, Türkçülüğe hizmeti tartışılmaz bir yiğitdir kendisi, 30 yaşına gelmeden de prof olacağından hiç kuşkum yok, Tanrı yolunu açık etsin Bozkurtumuzun!

Ve ardından Adanadan gene bir Bozkurt geliyor, o şimdi aynı üniversite de öğretimini sürdürüyor, gerçek Türkçü güçtür o, umudum o kadar çok ki bunlarla gurur duyuyorum!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
Bögü:Alp
Atsız'ın İzinde
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.974


Döğüşen Türk, oyanan Türk, kalkan Türk!


Site
« Yanıtla #3 : 01 Haziran 2015, 22:55:14 »

Bu ülkede ünlü bir aydın, ünlü, sanatçı, yazar olmanın ilk şartı vatan haini olmaktan geçer!

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

«Dünyada en büyük iftiharım, Türk yaratıldığımdır!»
Gök-Bilge
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 60


Ne Mutlu Türküm Diyene !


« Yanıtla #4 : 02 Haziran 2015, 15:54:33 »

Üzücü bir kare... Yazık, çok yazık.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Ertin Böke Alp
Ertin Böke Alp
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 540


Turana kadar.


« Yanıtla #5 : 02 Haziran 2015, 16:04:14 »

Üzücü bir kare... Yazık, çok yazık.
Üzülecek bir yanı yok kandaşım bu soysuzlardan sadece nefret ediyoruz hesap günü gelecek ve bu itler af dileyecek ekmeğini yedikleri Türk milletinden fakat hainliğin affı yoktur hesabını ödeyecek. Şuan bize düşen her ortamda evde kahvede parkta bahçede eşe dosta bu itlerin ne b*k olduğunu atlatmak soytarılık yaptıkları dizileri filmleri izlememek izlettirmemektir çevremizi bilinçlendirmektir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Yitmez TÜRK nesli
Tükenmez TÜRK nefesi
Her yanda çınlama TÜRK sesi
Irkıma şereftir Tanrının TÜRK demesi
Yurduma denmeli sadece ulu TÜRK ülkesi
Aklıma Başbuğumdan armağan TÜRK ülküsü
Gönlüme maziden yarına bir vurgun TÜRK sevdası.
Gök-Bilge
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 60


Ne Mutlu Türküm Diyene !


« Yanıtla #6 : 02 Haziran 2015, 16:16:28 »

Aslında benim üzüntümün temel sebebine ben açıklamadan parmak basmışsın kardaşım. Üzüntüm şudur ki bu adamları vakti zamanında daha biz küçükken televizyonlarda her gün izledik, bilmeden sempati duyduk. Orda burda, konuşma gösterilerinde, sanatsal sohbetlerde gördük. Ve kimsede dememiş ki vakti zamanında bu gibi insanları, bana kalırsa soysuzları biz niye medyanın içine sokuyoruz? Neden biz bu adamlara saygı duyuyoruz dememişler ve demedikleri gibi halkın zihnine bu insanları pompalamışlardır. Buna üzülüyorum. Biliyorum artık bazıları için çok anlamsız, ama üzülüyorum.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.228 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.015s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.