" KALEM" ve silgiler
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 02 Nisan 2020, 09:19:20


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: " KALEM" ve silgiler  (Okunma Sayısı 2435 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Karagerey
Türkçü - Turancı BOZKURT

ileti Sayısı: 1.865« : 05 Ekim 2011, 16:46:55 »

     1923 den bugüne doğru bir yolculuk yapalım. Atatürk neler yapmış. Günümüzde neler yapılıyor bir kıyaslama yapalım.
     Saltanatı kaldırdı, halifeliği kaldırdı. Cumhuriyeti ilan etti. Osmanlıdan kalan borçları sahiplendi. Kapitülasyonları kaldırdı. Bu yola çıkarken apoleti sökülmüş, azığında birkaç yumurta biraz peynir ve biraz ekmekten başka bir şeyi olmadığını belirtmek gerekir. Hani bu günlerde çok konuşuluyor ya, Atatürk’ü  Anadolu’ya Vahdettin gönderdi, diye. O Vahdettin değilmiy di, Düyun-u Umumiye’den ve Osmanlı Bankasından borç para alarak kurdurduğu Kuvvay-i inzibatiye’yi Atatürk ve Ulusalcıların üzerine salan? Konumuza dönelim. Köylüyü ezen Aşar vergisini kaldırdı. Yetmedi bir de köylüye 8 milyon lira kredi dağıttı. Önemlidir; Ergani Bakır Madeni İşletmesinin devlet tarafından yapılmasına karar verdi. Ülkenin dört bir yanında demir yolları açıldı. Birçok bankalar kuruldu. Kayseride uçak fabrikası kuruldu. Şeker fabrikaları açıldı. Dokuma fabrikaları açıldı. Çimento fabrikaları açıldı. İstanbul da feribot seferleri başlatıldı. Otomobil fabrikası açıldı. Önemli; muhtaç çiftçilere toprak reformu yapılıp toprak verildi. Önemli; Mersin-Adana demiryolu Fransızlardan satın alındı. İstanbul Ankara arası telefon bağlantısı kuruldu. Önemli; Türk parasını koruma kanunu çıkartıldı. Batının kuramazsınız dediği Merkez Bankası kuruldu. Galata köprüsünden geçiş ücreti alınması kaldırıldı. Samsun-Çarşamba; Adana-Fevzipaşa tren hattı satın alındı. Tefecilerle  mücadele etmek için Halk Bankası açıldı. Önemli; Denizyolları devletçe işletilmeye başlandı. Yine önemli; İzmir Rıhtım şirketi devletçe satın alındı.Üsküdar- Kadıköy tramvay hattının ilk denemsi yapıldı. Ispartada gülyağı fabrikası açıldı. Önemli; İstanbul liman şirketi devletçe satın alındı. Önemli; Aydın demiryolu hattı devletçe satın alındı. Önemli; Deutsche Bank’ın elindeki Ergani Bakır Madeni İşletmesi satın alındı. İlk kömür treni Ankara’ya geldi.Önemli; Ormanlar devletleştirildi. Önemli; ilk Türk gemisi Belkıs, denize indirildi. İnanamayacaksınız, yıl 1937, ilk Türk denizaltının yapımına başlandı. Yine 1937, Türk Hava Yolları Türkiye –Bükreş arası ilk uçak seferini yaptı. 1923-1938 yılları arasında köylüye 708 bin hektar toprak dağıtıldı. Benim yazmadığım, ya da unuttuğum binlerce yol, köprü, fabrika açıldı.
    Yıl 1938, Atamız uçmağa vardı. İmkansızlıklar içinde, kalemiyle yeni bir tarih, yeni bir vatan yarattı. O bir Kalemdi. Şimdi ise bir sürü ucube silgiler çıktı piyasaya, O kalemi silmeye çalışıyorlar.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Karagerey Altemur
Darıtay
Türkçü - Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 806


Demir gibi sert, Atsız gibi mert!


« Yanıtla #1 : 05 Ekim 2011, 23:37:25 »

Kalemine sağlık Altemur ağabey.Ne yazık ki seninde söylediğin gibi silmeye çalışıyorlar.İlk okullardan başlıyorlar işe,Atatürk olmasaydı okul olmaz,sizde rahat ederdiniz  diye.. bu lanet olası fikrin köklerini buradan atıyorlar ! Kanlarına ketçap suyu karışmış yobazlar !
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

"Tarihin olağanüstü ve şahane işi,
Kür Şad'ın, Kül Tegin'in, Çağrı Beğ'in ok çekişi..."

Hüseyin Nihâl Atsız
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.037 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.007s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.