Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRK TARİHİ ve EDEBİYATI => Türkçülerden Öykü ve Makaleler => Konuyu başlatan: Darıtay üzerinde 02 Eylül 2013, 15:06:58Konu Başlığı: ''Ecdadımız, Atalarımız, Mirasımız'' uyutulan Türk milleti.
Gönderen: Darıtay üzerinde 02 Eylül 2013, 15:06:58
   Sık sık ulusa sesleniş yapan, meydanlarda halka seslenen Erdoğan'ın kullandığı sözlerden en çok dikkatimi çeken ''Ecdadımız, atalarımız, mirasımız'' sözleri.

  Ecdad sözcüğü cedd sözcüğünün çoğuludur. Arapça kökenli sözcüktür. Anlam olarak dedeler, babalar, büyük babalar anlamlarını taşır.
  Ata, Türkçe kökenli bir sözcük olup, Baba anlamını taşır.
  Miras ise ölen bir yakınından kalan mal, mülk, para demektir. Elbette halka yapılan seslenişlerinde söylemiş olduğu miras, mecaz anlamı ile kullanılmıştır. Bu durumda sözcük, Bir neslin kendinden sonra gelen nesle bıraktığı şey anlamına gelir.

    Gürcistan ziyaretinde yaptığı konuşmada kendisinin Gürcü olduğunu, ailesinin Batumdan göç ettiğini söylemişti. Bu durumda onun ecdadı ve ataları oralı oluyor. Bu durumda Erdoğan mirasını yanlış yerde arıyor. Konu, kendisinin söylediği gibi gerçekten atalarımız ve de atalarımızdan kalan mirasımız olsaydı, kendini Gürcistan'da ele vermezdi.

    Elbette bu yalanın ve daha nice yalanların Türk milleti tarafından fark edilememesinin nedenlerinden birisi de ''millet'' sözcüğünün içinin boşaltılıp başka başka anlamlar yüklenmesidir. Türk milletinin geldiği yer bellidir. Kökü, ataları bellidir. Kökeni Türk olmayanların bizimle aynı milletten gösterilmesi ve bu kandırmacanın kökeni Türk olan Osmanlı ile yapılması acı bir durumdur. 

    Yine bu yalanların Türk milleti tarafından fark edilememesinin nedenlerinden bir diğeride Din afyonudur. Aşırı dindarlık sonucunda oluşan cemaatçilik ve cennet rüşveti, cehennem korkusu ile küçük yaşlardan itibaren bu cemaatlerde yetişen çocuklarımızın Türklük şuurundan mahrum edilerek büyütülmesidir. Bu da yeteri kadar eğitim alamaması sonucunu doğurarak milli duygulardan yoksun kalması, bilime önem vermemesi, herşeyi Tanrıdan beklemesi vb. gibi devletimize, Türk milletine hiç bir faydası olmayan nesillerin yetişmesine olanak sağlamaktadır. Elbette böyle yetişen bir birey her türlü kandırmacayı yutacak durumdadır.

    Türklük bilincini algılayamama, bilgiye olan isteksizlik, medyanın taraflı olması, Muhalefet partilerin işlerini yeterince iyi yapamaması veya yapmaması, insaniyet perverlik vb. durumlar Türk milletini uyutmaya yarayan yanlışları fark edememesine neden olan zehirli maddelerdir. Türkçüler ise bu zehirlerin tek panzehiridir. Diğer bütün akımlar kısmen ya da tamamen bu zehirden solumak demektir.