Türkün 29 Ekim Türkçü Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 08 Ağustos 2020, 23:24:59


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2 3 ... 10
  Yazdır  
Gönderen Konu: Türkün 29 Ekim Türkçü Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun  (Okunma Sayısı 30506 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Onbaşı Sançar 1944
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 24« : 29 Ekim 2009, 01:35:18 »


Yüce Türk Milleti,

Türkçü Direniş Hareketi'ni yıllar süren savaş sonrası başarıya ulaştıran Ulu Başbuğ Atatürk, Tanrısal Türk direnişiyle emperyalizme Acun tarihi'nin en büyük darbelerini indirerek, Cumhuriyet'le bu olguyu tarih sayfalarına kazımıştır.

29 Ekim 1923'de ilan edilen Cumhuriyetimiz, Türkçü Direniş Hareketi'nin başladığı andan itibaren "Cumhuriyet" fikir ve ideal olarak yaşanmış, Cumhuriyete yönelme bir amaç olmuştur. 23 Nisan 1920'de TBMM toplanmış, fakat Cumhuriyetin ilanı Türkçü Direniş Hareketi'nin tamamlanmasından sonraya kalmıştır. 29 Ekim 1923'te ilan edilen Cumhuriyet, aşama aşama içerik bakımından da Türklük ve Türkçülük esaslarına dayanan bir Milli devlet yapılanması olarak şekillenerek kutsal Türk devletinin temelleri sonsuza kadar sarsılmayacak bir yapı haline getirilmiştir.

29 Ekim 1923 tarihi, devşirmelerin yönetimi elinde bulundurduğu ve kutsal Türk topraklarını emperyalizme peşkeş çeken Osmanlı Devleti sonrası tam bağımsız Türklük ve Türkçülük esasına dayalı, Türk adı taşıyan Türkiye Cumhuriyeti'ne geçişi ifade eder.

Başbuğ Atatürk'ün İzmir İktisat Kongresi açılış konuşmasında dile getirdiği gibi, "Bir devlet ki kendi tebasına koyduğu vergiyi yabancılara koyamaz, gümrük resimlerini düzenlemekte yasaklanmış ve yabancılar üzerinde yargı hakkını uygulamaktan yoksun ise, böyle bir devlete bağımsız denilemez." Bu nedenle Başbuğ Atatürk'ün ısrarla vurguladığı ilkeler, tam bağımsızlık, diğeri ise milli egemenliktir.

Başbuğ Atatürk saltanatın kaldırılması görüşmelerinde şu ifadeleri kullanmıştır: "Cihan tarihinde, bir Cengiz, bir Selçuk, bir Osman devleti tesis eden Türk milleti, bu defa doğrudan doğruya kendi nam ve sıfatında bir devlet kurmuştur. Milli mukadderatını eline alarak, milli saltanat ve egemenliği bir şahısta değil, milletçe seçilmiş vekillerden meydana gelen mecliste temsil etmiştir. Kısaca yeni Türk devleti "eşhas devleti" değil, "Millet devleti"dir. Milli egemenlik bütün kişisel yönetimlere karşıdır. Türkiye Cumhuriyeti'nde tacidar yoktur ve olmayacaktır. Devletin başında tek bir kuvvet vardır o da milli egemenliktir".

Başbuğ Atatürk'ün Cumhuriyet'i getirmesindeki etkenlerin başında, Başbuğ Atatürk'ün gençlik yıllarında Türkiye'yi Modern Devlet, Modern Toplum ve Türklük, Türkçülük esasına dayalı ülkünün yayılmasını gerçekleştirecek tek siyasi rejimin Cumhuriyet olduğu inancı içinde yaşaması gelmektedir. Cumhuriyet, Başbuğ Atatürk'ün ve Türk Milleti'nin karakterlerine çok uygundur. "Hürriyet ve İstiklal benim karakterimdir. Ben milletimin ve büyük ecdadımın en kıymetli mirasından olan istiklal aşkıyla yaratılmış bir adamım. Bu sebeple milli istiklal bence bir hayat meselesidir" diyen Başbuğ Atatürk, özgürlük ve bağımsızlık için en uygun idare olan Cumhuriyeti, özgürlük ve bağımsızlığına son derece düşkün olan Türk Milleti'nin tabiatına da uygun görmektedir.

Başbuğ Atatürk İzmir’de 14 Ekim 1925’te yaptığı bir konuşmada, Cumhuriyetin kuruluşu ile hükümet ile millet arasında ayrılık kalmadığını dile getirmiş. “Artık Hükümet Millettir ve Millet Hükümettir” demiştir.

Türkçü Cumhuriyetin Acun'a ilan edilmesi, Türk Irkı'nın yeniden şahlanışına ve Türkçü devrimlerin aralıksız olarak sürdürülmesine zemin hazırlamıştır.

Türkçü Cumhuriyetin ilanı ve Türkçü devrim, Türkiye Türkleri'nin yeniden dirilişini sağlamakla kalmayarak diğer Türk çoğrafyalarında yaşayan soydaşlarımızın bağımsızlık ve özgürlük yolunda savaşmalarını sağlamıştır.

Türkçü devrimler, Türk Milleti'nin kurumakta olan hayat damarlarına yeniden asil Türk kanının akmasını sağlamıştır.

Başbuğ Atatürk'ün söylediği gibi, "Uçurumun Kıyısında, Yıkık Bir Ülke, Türlü Düşmanlarla Kanlı Boğuşmalar, Yıllarca Süren Savaş, Ondan Sonra, İçerde ve Dışarda Saygı ile Tanınan Yeni Yurt, Yeni Toplum, Yeni Devlet ve Bunları Başarmak için Aralıksız Devrimler".

Türk Milleti, Türkçü Cumhuriyet'i korumaya ve sonsuza kadar yaşatmaya kararlıdır. Türk Milleti, Türkçü Cumhuriyet'in Türklük ve Türkçülük esasına dayalı değerlerini özümseyerek gelecek nesillere aktarmak için çalışmalı bu şuur ile sonsuzluğa doğru ilerlemelidir.

Türkçü Cumhuriyet, Türk Irkı'nı ümmet anlayışından kurtarmış ve Millet olma bilincine kavuşturmuştur.

Türkçü Cumhuriyetin kuruluş felsefesi, Başbuğ Atatürk'ün savunduğu Türkçü düşünce ve Türkçü devrimlerdir.

Türkçü Cumhuriyet, sadece kurallarla ve kurumlarla yaşatılamaz, Türkçü Cumhuriyet'i yaşatan en önemli etken Türkçü bilinç ve şuurda yatmaktadır. Nihal Atsız Ata'nın açılımını yaptığı gibi şuurlu demokrasi'den kasıt, yönetenlerin ve yönetilenlerin sorumlu Türkçü bireyler olarak, görev ve yükümlülüklerini yerine getirmeleriyle Türkçü Cumhuriyeti sonsuza kadar yaşatmak olanaklıdır.

Türkçü Cumhuriyetin etkin olarak işleyebilmesi için Türkçü bireylerin yönetime katılma yolları açık tutulmalı, devlet yönetimine katılma ve yönetimi denetleme hakkına sahip Türkçü bireylerin bu görevlerini yerine getirecekleri ruhsal ve hukuksal ortam yaratılmalıdır.

Türkçü Cumhuriyet, yerüstü ve yeraltı servetleriyle, üç tarafı denizlerle çevrilmiş kıyılarıyla, doğuyu batıya, kuzeyi güneye bağlıyan havayolları ortasında zengin bir coğrafyadan oluşan bir vatan üstünde şahsiyetli, karakterli, kabiliyetli, Türk törelerini yaşatan, Türk kültürü'nün hakim olduğu geleceğe ümitle bakan, kendine öz güveni olan Türk Milleti olarak yaşama yolunda gecemizi gündüzümüze katarak çalışmalıyız.

Türkçü Cumhuriyetin, iç ve dış düşmanları'nın yıkıcı faaliyetlerine karşı, Yüce Türk Milleti'nin ezici çoğunluğu Türkçü Cumhuriyet'e ve Başbuğ Atatürk'ün Türkçü devrimlerine sahip çıkma gücü vardır. Türkçü Cumhuriyet'i hep birlikte koruyacağız ve sonsuzluğa kadar yaşatacağız.

Türkçü Cumhuriyet, cehalete, yoksulluğa, çaresizliğe karşı verilen Türkçü mücadelenin adıdır.

Türkçü Cumhuriyet, yalnız yönetim biçimi değil, aynı zamanda her alanda Türkçüleş'meyi amaç edinen, bilimsel, kültürel ve siyasal aydınlanma hareketi'dir.

Türkçü Cumhuriyetin bugün Türk Milleti'ni ulaştırdığı konum, hepimize heyecan ve ümit vermeli, Türkler arasında birlik ve beraberliği pekiştirmeli, milletçe bağımsız yaşama azmimizi yenilemeli gereceğe yön vermeli, tarihin akışını değiştirmelidir.

Türkçü Cumhuriyet, Yüce Türk Milleti'nin binlerce yıllık şanlı tarihinde ulaştığı en parlak, en muhteşem zirvedir.

Ulu Başbuğ Atatürk'ün en büyük emanetlerinden biri, Türkçü Cumhuriyet'i sonsuza kadar yaşatmak için kutsal ve Tanrısal Türk direnişini sürdüreceğiz.

Türkçü Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Başbuğ Atatürk'ü, Kahraman silah arkadaşlarını ve kutlu Türk direnişinde savaşan, Türk Milleti'ne Türkçü Cumhuriyeti emanet eden; sivil asker, kadın erkek, genç yaşlı bütün kahramanlarımızı saygı ve sevgiyle anıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, Türkiye içinde ve dışında yaşayan bütün Türkler'in Türkçü Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyor, en derin sevgilerimi, saygılarımı, sunuyorum.

Savaşan Atsız

Türkiye Atatürkçüler Birliği Teşkilatı

Kaynak:  Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://www.ataturk.net16.net/29_ekim_turkcu_cumhuriyet_bayrami_kutlu_olsun/index.htm


****ALINTIDIR****
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Haritalarda ırkımızın yaşadığı yerlere baktık, milletimize fenalık edenleri tarihte okuduk ve milli kini ateşten damgalar gibi kalbimize yazdık. Nihal Atsız Ata
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 29 Ekim 2009, 01:48:13 »

Ulu Türk milletinin Kutlu günü 29 Ekim CUMHURİYETİN kuruluş tarihi bu yılda şenliklerle geçireceğimiz bir gün olacak. Ne mutlu bu günde bayrağını eline alıp Türklük aşkıyla sokaklara fırlayacak olan kişilere,ne mutlu evinin sokağının her tarafını Şanlı Türk Bayrağıyla donatacak kişiye,Bu günden nefret edenlere inat BİZ BURADAYIZ.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ATTİLABİLGEHAN
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 973« Yanıtla #2 : 29 Ekim 2009, 02:14:42 »

            29 ekim kutlu bayramımız Tüm Türkçülere gelecek için esin ve güç versin. Kutlu günü coşkuyla kutlayalım...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
KÜR-AÇİNA
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 366


Kurt Katun


« Yanıtla #3 : 29 Ekim 2009, 02:19:31 »

Türkiye  Türkiye  Türkiye  Türkiye  Türkiye  Türkiye  Türkiye  Türkiye 
TÜRK'ÜN 29 EKİM TÜRKÇÜ CUMHURİYET BAYRAMI KUT'LU OLSUN !

KÜN OLA; TÜRKLERİM YÜCE TÜRK BİRLİĞİ'Nİ KUTLAYA...

KÜN OLA; KOPUZLAR ÇALINA, KIMIZLAR İÇİLE, TÜRK'ÜN TOY KÜN'Ü BÜTÜN TURAN ELLERİ'NDE KUTLANA...


TÜRK, TANRI'SINA LAYIK; TANRI TÜRK'E YAR OLSUN !

TANRI TÜRK'E KUT VERSİN...


  KURT  GökTürk  KURT  GökTürk  KURT   GökTürk   KURT   GökTürk   KURT
 
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Karlı dağların ardında biri yaşarmış...
Tien san
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 29 Ekim 2009, 02:21:18 »

 Cumhuriyet düsmanlari Cumhurbaskani ve basbakana inat Yüce milletimizin Cumhuriyet bayrami hayirli ugurlu ve kutlu olsun Türk Irk´i Sagolsun.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
SELENGA
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 29 Ekim 2009, 02:42:20 »

Şanlı Türk Irkı'nın Bayram'ı kutlu olsun ..

Tanrı Türk'ün İl'inde Türk'ü korusun ..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Onural
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 106« Yanıtla #6 : 29 Ekim 2009, 02:45:52 »

Asil TÜRK milletinin Ulu Başbuğu MUSTAFA KEMAL ATATÜRK' ün  TÜRK  milletine armağan ettiği,bağımsız.çağdaş, kutsal TÜRKİYE CUMHURİYETİ devletinin kuruluşunun 86. yıldönümü, asil TÜRK halkına kutlu olsun.

TANRI TÜRKÜ KORUSUN VE YÜCELTSİN. KURT Türkiye
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
orkunalp
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 380« Yanıtla #7 : 29 Ekim 2009, 04:20:46 »

TÜRK  MİLLETİ  EN GÜZEL VE ANLAMLI BAYRAMIN  CUMHURİYET BAYRAMI  KUTLU OLSUN .


    BU EMANETİ BİZE BIRAKAN BAŞTA BÜYÜK BAŞBUGU  ATATÜRK VE SİLAH ARKADAŞLARININ VE ŞEHİTLERİMİZİN   AZİZ HATIRALARI ÖNÜNDE SAYGIYLA EGİLİYORUZ.
               

     NE MUTLU TÜRK DOGANA.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

TÜRK IRKI SAĞOLSUN!!!
TANRI TÜRK'Ü KORUSUN!!!
K A L K A N
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.926


YAŞAMIMIZI DÜŞÜNCELERİMİZ YÖNETİR


« Yanıtla #8 : 29 Ekim 2009, 08:34:42 »

BÜTÜN TÜRK MİLLETİNİN CUMHURİYET BAYRAMI KUTLU OLSUN.BAŞBUĞ MUSTAFA  KEMAL ATATÜRK'ÜN İLKE VE DEVRİMLERİNİN DAİMA TAKPÇİSİ OLMALIYIZ.CUMHURİYETMİZE SAHİP ÇIKALIM.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

SEN  TANRI   DEĞİLMİSİN ,  ADINI    YARGILATMA
SANA   TANRI   DEYİNCE ,  DİNİMİ     SORGULAMA
YA  ADAM  ET  BUNLARI , YA  BERABER  YAŞATMA
KANI  BOZUK  OLANLAR  "TÜRK'ÜM" DİYEMESİNLER
𐱃𐰀𐰴𐰾𐰃𐰤 𐰴𐰀𐰞𐰴𐰀𐰣
BUMINKAGAN
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 27


« Yanıtla #9 : 29 Ekim 2009, 10:43:05 »

cumhuriyet bayramı TÜRK milletine kutlu olsun.ve bizim birliğimiz düşmanlara zehir olsun.
TÜRKÜZ ,CUMHURİYETİN; GÖĞSÜMÜZ TUNÇ SİPERİ
TÜRKE DURMAK YARAŞMAZ ,TÜRK ÖNDE ,TÜRK İLERİ.


OLMASAYDI ARDINDA ŞANLI BİR MAZİ
BU MİLLETİN İÇİNDEN ÇIKARMIYDI BİR BÜYÜK GAZİ.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1] 2 3 ... 10
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.224 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.011s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.