TÜRKİYE' DE NÜFUSUN ETNİK DAĞILIMI
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 05 Ağustos 2020, 18:51:19


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: TÜRKİYE' DE NÜFUSUN ETNİK DAĞILIMI  (Okunma Sayısı 15897 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
tigince
Ziyaretçi
« : 21 Mayıs 2010, 12:21:51 »

2008 verilerine göre,

TÜRKLER: Türkmen, Yörük, Tatar, Tahtacı, Terekeme, Karaçay, Azeri gibi Türk soyundan gelen gruplar, Türkler’i oluşturuyor. 55 milyon 484 bini etnik olarak Türk.

KÜRTLER: Raporda ikinci grup olarak Kürtler gösteriliyor. Sayıları 3 milyon civarında olan bu gruba Zazalar da dâhil edildiğinde Kürt nüfusu 12 milyon 600 bini aşıyor. Ancak bu sayının 2.5 milyonu ciddi derecede Türkleşme sürecinde ve bazı yerlerde Kürtlüğünü kabul etmeyen bile çıkıyor.

GÜRCÜLER: Ağırlıklı olarak Ordu, Artvin, Samsun ve Marmara bölgesinde yaşıyorlar. 1 milyona yaklaşan nüfusuyla Gürcüler, Karadeniz'deki birkaç ilde yaşayanların dışında Gürcüce'yi unutmuş durumda. Ancak son yıllarda Gürcistan'ın kurulmasıyla Gürcülüğe yönelik bir artış olduğu dikkat çekiyor.

BOŞNAKLAR: Adapazarı, İzmir ve Manisa'da toplu halde yaşayan Boşnaklar'ın nüfusu da 2 milyonu buluyor.

ÇERKEZLER: Değişik şehirlerde yaşayan Çerkezler de 2.5 milyon civarında ve Çerkezler’in yüzde 80'i Çerkezce'yi unutmuş görünüyor.

ARAPLAR: Başta Siirt, Şırnak, Mardin, Diyarbakır, Şanlıurfa, Hatay, Adana ve İstanbul'da yaşıyorlar. Türkiye'deki nüfusları 870 bin olarak gösteriliyor.

ARNAVUTLAR: Türkiye'deki nüfusları 1 milyon 300 bini aşmış durumda. Arnavut nüfusunun yarıdan çoğunun, Türkleşme süreci sonunda Arnavutluk'la hiçbir ilgisi kalmadı. 500 bin Arnavut da ise çok canlı bir şekilde 'Arnavutluk şuuru' var.

LAZLAR: Bütün Doğu Karadenizliler'in Laz sanılması yanlışından dolayı kalabalık sanılan Lazlar'ın gerçek sayısı 80 bin civarında. Çünkü bir Kafkas halkı olan ve Lazca konuşan gerçek Lazlar, Rize ve Artvin'in birkaç köyünde ve göç ettikleri birkaç Marmara şehrinde yaşıyorlar.

HEMŞİNLER: Lazlar gibi Rize ve Artvin'in bazı ilçelerinde yaşıyorlar ve sayıları 13 bin civarında.

POMAKLAR: Bazılarına göre Türk, bazılarına göre Slav ırkından olan Pomaklar da 600 bin civarındalar ve tamamıyla Türkleşmiş durumdalar.

DİĞER ETNİK GRUPLAR: Türkiye'de yaşayan diğer etnik grupların sayısı da 1 milyonu aşıyor. Bunların arasında çingeneler 700 binlik nüfusuyla başı çekiyor. Türkiye'de ayrıca 60 bin Ermeni, 20 bin Yahudi ve 15 bin Rum kökenli vatandaşın yanı sıra çok az sayıda Süryani de hayatını sürdürüyor.

Rapor: MGK
Kaynak: Vatan Gazetesi
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
BOĞAÇHAN.
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 522« Yanıtla #1 : 21 Mayıs 2010, 16:30:15 »

Tigibce andam,Almanya'da sürekli bir nüfus düşüşü vardır.Hükümet buna ne kadar önlem alsada çare bulamıyor.Almanya'daki müslüman nüfus ise artıştadır. Almanya için tehlike çanları çalıyor.

Ek bilgi olarak:BBC'nin haberlerine göre Türkler Almanya'da istenmediklerini düşünüyorlarmış.Telefon ile röportaj yapıyorlar ismini hatırmadığım bir Türk ile.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Kindoğan
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 34« Yanıtla #2 : 21 Mayıs 2010, 16:55:17 »

%70 küsür pek iç açıcı değil. Hele burada melezleri de katarsak hiç hiç güzel değil.

Ama şimdi düşününce, hangi ülkenin nüfusları bizden saftır?

Norveç, İsveç, Finlandiya gibi küçük ülkeler.. Onlar da toplasan zaten ne kadar edecek.. Sırf Finlandiya, İstanbul kadar etmiyor. Çok az.

Bunun dışında Avrupa devletlerine bakarsak muazzam bir karışım söz konusu. 2.dünya savaşı ve Hitler'in düşüşünden sonra artık Alman, İngiliz, Fransız kavramları yerine Avrupalı kavramı ortaya çıktı..

Almanya ise tahminimce Avrupa'da saflığın en az olduğu ülkedir. Özellikle 2.dünya savaşında Rusların Berlin'e girince yaptıkları tarihe geçmiştir. Bunu geçip günümüze bakarsak, zaten Almanya, Avrupanın en büyük ekonomisi. Büyük iş pazarı. Avrupa'nın da tam ortası. Avrupa birliği de vize sorununu kaldırdığına göre, bir Fransızın, Almanya'ya gidip bir Almanla evlenmemesi için hiçbir engel yok. Zaten bu adamların artık bir "IRK" bilinci de pek yok.

Bunların yabancı korkusu, Türklere karşı. Zaten böylesi daha iyi. Kendimizi bu pisliklerden soy olarak yalıtmalıyız. İş olarak çalışabiliriz, ortaklık edebiliriz fakat evlilik gibi soyu etkileyen durumlarda Türk, kendi ırkına bakmalıdır. Bu sırf Avrupalıya karşı değil tabii ki. Kürde, çerkeze, zazaya karşı da aynı tutumda bulunulmalı.

Unutmayalım ki...

%100 Türk olduğumuz gün, cihan bizimdir!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Nefrete sevgiden fazla güvenirim, nefretin sahtesi olmaz.
Dodurga-Avşar-Eymür
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 388« Yanıtla #3 : 02 Haziran 2010, 18:04:54 »

Bu araştırma kendi kendimizi kandırmaktan ibaret bence. Kürtler üç milyon kişidir sözü sadece İstanbul'un Anadolu Yakası için geçerli olabilir. Kürtler çok kalabalıklar ve sürratle artıyorlar önlem alınmassa da ortada Türk kalmayacak. Malesef gerçek bu. Üzgün
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Bazı şahısları sevmediğim için beni hiçbir kanun, hiçbir mahkeme mahkûm edemez. ben herkesin sevdiği insanları sevmeğe mecbur değilim.
ASENA-01
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 700« Yanıtla #4 : 02 Haziran 2010, 18:16:16 »

Bu araştırma kendi kendimizi kandırmaktan ibaret bence. Kürtler üç milyon kişidir sözü sadece İstanbul'un Anadolu Yakası için geçerli olabilir. Kürtler çok kalabalıklar ve sürratle artıyorlar önlem alınmassa da ortada Türk kalmayacak. Malesef gerçek bu. Üzgün
Kandaşım ne demek TÜRK kalmayacak! Önlem alınmasına katılıyorum. Herşey TÜRK milletinin bir anlık direncine bakar. Nasıl Kurtuluş mücadelemizi verdiysek; bu itlere de hak ettiklerini vereceğiz. Yeter ki milli bilincimizi oluşturalım. Bu kadar ümitsizlik olmaz. TTK.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

BENİ ANCAK TANRI YARGILAR!
Dodurga-Avşar-Eymür
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 388« Yanıtla #5 : 04 Haziran 2010, 12:49:31 »

Tamam kandaş önlem alınmassa dedim önlem alınırsa kalır tabi...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Bazı şahısları sevmediğim için beni hiçbir kanun, hiçbir mahkeme mahkûm edemez. ben herkesin sevdiği insanları sevmeğe mecbur değilim.
İSYANCI TÜRK TÖRECİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 48


KAĞANIMIZ VUR DER VURALIM!


« Yanıtla #6 : 04 Haziran 2010, 17:35:07 »

Türkiye'de kürt,laz,çerkez,ermeni,rum,arap,boşnak,arnavut,abhaz,çeçen,pomak,sırp,bulgar,gürcü ve Türk olup da onlarla karışıp mankurtlaşan en az %40 var, buna eminim! Türkiye'nin nüfusunu 45-50 milyona indirmek gerek!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Yıldırmaz mapusluk, işkence, sürgün,
Artacak sayımız inatla hergün!
Kırılır zincirler coşarız gardaş,
Meydanlara sığmaz taşarız gardaş!
Vurulduk, vuruldu kimimiz bizim,
Sanmayın tükendi çerimiz bizim!
Analar yine kurt doğurur gardaş,
Gün gelir hesaplar sorulur gardaş!
ALBASTI
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.463


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #7 : 21 Kasım 2017, 20:15:28 »

BOŞNAKLAR: Adapazarı, İzmir ve Manisa'da toplu halde yaşayan Boşnaklar'ın nüfusu da 2 milyonu buluyor.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
ALBASTI
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.463


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #8 : 21 Kasım 2017, 21:23:08 »

BOŞNAKLAR.

Balkanlar’ın Slav kavimlerinden olan Boşnaklar, biz Türkler ile, Osmanlı’nın fetih politikası çerçevesinde tanıştılar. Balkanlar’da ilerlemek isteyen Osmanlı, Sırplar ve Hırvatlar tarafından baskı gören Boşnaklar tarafından hemen kabul edildi. Bu halk, kısa sürede Bogomil inancını bırakıp Müslüman oldu. O günden beri de, ‘’turska’’ vb. sıfatlarla anılır oldular. Tüm Avrupa onları Türk saydı. Bir kısmı gerçekten Türkiye’de ve Sancak’ta Türkler ile kaynaştı ve bütünleşti. Türk bayrağına, marşına ve devletine saygı ve sevgi besler hale geldiler. Hikayenin buraya kadar ki kısmı çok güzel elbette. Ama, gelin rotamızı 1910’lu yıllara, 1.Dünya Savaşı’na çevirelim.

Bu yıllarda biz Türkler ile Ermeniler arasında her şey güllük gülistanlık idi. Ermeniler, Türkler’e büyük saygı duyuyor, Türkler de onları seviyordu. Hatta, Ermeniler’e ‘’millet-i sadıka’’ denilirdi. Fakat, birkaç yıl sonra işler değişmeye başladı. ‘’Millet-i sadıka’’, ne olduysa Fransız’ın, Rum’un, Rus’un tarafını tutmaya başladı. Azerbaycan Türk’ünü ve Türkiye Türk’ünü katletmeye başladılar. İşte, 1915’te millet-i sadıka denen ilginç toplumun sonu belli oldu. Ekmek yediklere ihanet ettiler, cezalarını da başta Enver Paşa(Mekanı Uçmağ Olsun!) olmak üzere Osmanlı paşaları kestiler.

Bugün Boşnaklar, çok sadık bir millet olarak anılırlar. Kızları güzel, erkekleri yakışıklı, adetleri ve terbiyeleri mükemmel olarak tanımlanırlar. Kız alıp verilir. Türkler ile iyice bütünleşmiştir artık Boşnaklar. Dışarıdan bakıldığında cidden Türkler’e hiçbir zararı dokunmayacak bir millettir. Tıpkı Megiddo Savaşı’ndaki Araplar, 1915’teki ve Hocalı’daki Ermeniler gibi! Türkler’in yumuşak karnı budur işte, çok kolay güvenir ve kolay ihanete uğrarız biz. Bugün Türkiye’deki Boşnaklar bizimle dost gibi görünür. Kürtler’in tersine içlerinde bir kısmı gerçekten Türk gibi yaşamaktadır. Fakat, Ermeniler’in düştüğü durumu hatırlarsak, Türk’ün Türk’ten başka dostu olmadığını bir kez daha anlarız.

Biz yüce Türk soyu, tarihte hep hançerlenmişiz. Bir düşman da mertçe kılıç çekip devirememiş bu kurt soyunu. Boşnaklar, Çerkezler, Lazlar gibi iç düşmanlar da bize hançer çekebilecek durumdadır. Evet, Boşnaklar’ın çoğu Kürtler’e karşı bizim yanımızda tavır almaktadır. Bu durum elbette bizim için de iyidir. Fakat bu güvenin suyunu çıkartmamak, kendi kanından başkasına güvenmemek gereklidir. Başbuğ Atatürk boşuna dememiştir, ‘’Kendi kanından başkasına güvenme!’’ diye… Bugün Bosna-Hersek’teki öğretim kitaplarıda Türkler işgalci olarak tanıtılır. Bir kısım Boşnak, aralarında ısrarla Boşnakça konuşur ve kendi mahallelerini kurar. Bu mahallelere Türk’ü de, Kürt’ü de, Çerkez’i de almazlar. O Türkler’e çok meraklı olduğu söylenen Bosna-Hersek, nedense bir Arnavutluk, bir Kosova kadar hak vermez Türkler’e. Genç Osman’ı bir Boşnak paşa öldürtmüştür. En büyük Boşnak milliyetçisi Aliya İzzetbegoviç, kimliklerini tanımlarken Slav olduklarını söylemeyi de ihmal etmez. Yani, Boşnak milliyetçisi, Müslüman ve Boşnak olmasının yanı sıra Slav olduğunun da farkındadır. Aynı Slavlar, Türkler’in asırlardır savaştığı Ruslar, Sırplardır. Kendini Türk kabul eden, Türk’e hizmet etmeye hazır olan Boşnaklar maalesef çok azdır ve bunlardan önemli bir kısmı da zaten Bosna’ya iskan ettirilmiş Türkler’dir.. Bunların dışındakiler, köken olarak Sarajevo, Tuzla demekten de çekinmezler.

İşin kısası, biz kime güvendiysek hançer yedik. Kimi sevdiysek, onu bize karşı planlar kurarken gördük. Bunun içindir ki, Türk milleti, hiçbir diğer millete çok güvenmemelidir. O güven, yarın arkamızda hançer olarak belirebilir çünkü!

Son olarak, Atsız’ın düşman tanımı üzerinde durmak isterim. Bugün, bir kısım gerizekalı topluluğu, bu vasiyeti kullanarak Türkçülük ülküsünü paranoya olarak nitelemek istemektedir. Size kalsa herkesi öldürürsünüz siz barbarsınız zaten, sözleri hemen hemen her Turancı’nın duyduğu bir cümledir. Fakat onların bilmediği şeyler var. Türkler’in her zaman ihanete uğradıklarını bilmezler. Dünyanın en büyük medeniyetlerinde Türk imzası bulunduğunu da bilmezler. Aynı şekilde, düşmanın illa ki açık bir faaliyetle saldıracağını düşünürler. Düşman, saldırıda olan değildir. Atsız, ‘’Düşmandır bu saydıklarım, hepsini öldürün!’’ dememiştir. Atsız, Türk Soyu’nun geçmişteki hatalarına düşmemesi için bir uyarı yapmıştır. Türk’e Türk’ten başka dost olmadığını, Komünizm’in ne kadar zararlı olduğunu bir kez daha vurgulamıştır. Bugün Boşnaklar, veya diğer herhangi bir millet düşman gibi gözükmeyebilir. Ancak Türk, bu millete karşı aşırı güven ve aşırı sevgi gösterirse sonu ya 1915’e, ya da Filistin’e çıkar… Atsız’ı eleştirenlerin at gözlüğünü çıkarmaları onların da yararına, bizim de yararımıza olacaktır.

Tanrı Türk’ü Korusun ve Yüceltsin!

Börü Kağan. 27.02.2011. Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
www.turkcuturanci.com
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
akıncıı
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 349


« Yanıtla #9 : 22 Kasım 2017, 16:26:34 »

Türkiye'de ayrıca 60 bin Ermeni, 20 bin Yahudi ve 15 bin Rum kökenli vatandaşın yanı sıra çok az sayıda Süryani

Bunlar 2008'deki sayılar. Bugün bunların çok daha fazla olması gerekiyor. En çok dikkat çeken Yahudi (ibrani) sayısı, 20 bin olarak yazılmış ki benim gözlemlerime göre bu sayı çok az. İbranilerin sayısı bugün 50 bin dolayında vardır diye tahmin ediyorum. Ayrıca Müslümanlığa dönmüş ancak gerçekte ibrani soyundan olan sabetayist diye bilinen kesimi de katarsak toplam İbranilerin sayısı 100 binin çok üstündedir. Bir de bu İbranilerin diğer iç etniklerden önemli bir farklı yanı hepsinin zengin olmasıdır. Türkiye'deki bütün İbraniler içinde bir tane bile yoksul örnek yoktur. Bir tane bile işsiz ibrani yoktur. Çoğunun kendi şirketleri vardır. Bir çoğu da büyük holdinglerde ve şirketlerde üst düzey pozisyonlarda çalışır. Bu yönüyle İbraniler, sayıları az bile olsa diğer etniklerden daha az tehlikeli değildirler. Arkalarındaki uluslar arası destek de cabasıdır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

AttilaHunTürk tarafından otağdan kovuldum.
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.226 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.01s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.