TÜRKÇÜLERE NASİHATLER
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 14 Kasım 2018, 17:32:13


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: TÜRKÇÜLERE NASİHATLER  (Okunma Sayısı 2691 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Attila HUN
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 32« : 14 Mayıs 2009, 20:28:07 »

Yaşım çok değil. Orta yaşlıdan az önceki dönemde, 30'ların çok az üstünde sayılırım. Dolayısıyla benden yaşça büyüklerim var ise, tecrübe olarak da benden daha tecrübeli andalarım var ise şimdiden kendilerinden af dileyip naçizane bir yazımı paylaşmak isterim. Bu daha çok gençlerimize önerilerim, nasihatlerimdir.

1. Çok okuyun. Karşı fikirleri de okuyun. Düşman, en etkili şekilde kendi silahları ile vurulur. Bundan dolayı karşı fikirleri de okuyun. Çok okumanın yanında anlayın ve çok yazın. Fikirlerinizi yazın. Fikir üretin. Anlayabilecek herkese fikirlerinizi ulaştırın.

2. Taviz vermeyin. Taviz, tavizi doğurur. Düşmana elini veren kolunu, kolunu veren dilini, dilini veren benliğini, benliğini veren her şeyini yitirir.

3. Oyunlara gelmeyin. Türk’ün Türk’ten başka dostu olmadığını tarih yazmıştır. Ama Türk’ün arasına sızmış, Türk gibi görünen gizli düşmanlara karşı da tedbirli olun. Başkalarından, Türk soyluların dışında kalanlardan medet ummayın.

4. Örgütlenin. Birleşin. Bir olun. Birbirinizi kollayın. Küçük kişisel sürtüşmelerden kaçının. Dostlara karşı kucakları açık olun. Düşmana karşı tedbirli olun. “Ben” olmayın, “biz” olun.

5. Sessiz kalmayın. Sessiz kalan sindirilir. Sessiz kalan, içindeki cevheri de yitirir. Sabır dilemeyin. Sabır, içinizdeki cevheri söndürür. Ama sabırsız da olmayın. “An”ı kollayın. Koyuna koyunla, oyuna oyunla karşılık verin.

6. Tarih, en büyük yol göstericimizdir. Tarihten ders alın. Unutmayın; tarih, tarihten ders almasını bilmeyenler için tekerrür eder. Tarihten ders almasını bilmeyen milletlerin coğrafyalarını başkaları çizer. Atalarınızın değerlerini bilin, kollayın. Övünün. Ama sadece övünmekle olmaz. Övünmek kadar düşünmek, düşünmek kadar hayata geçirmek de önemlidir. Bu kadar çok devleti nasıl kurduğumuzdan daha çok, bu kadar çok devletin yıkılmasına nasıl engel olamadığımızı düşünün. Düşünün ve bundan ders alın.

7. Kendinizi yüksek görün. Kendinizi aşağılamayın, aşağılatmayın. Unutmayın ki en büyük kötülük, “iyilik, güzellik, fazilet” maskesi ardına gizlenerek yapılan kötülüktür. Her şeye çabuk kanmayın. Araştırıcı olun. Bir olguyu, öncesi ile birlikte değerlendirerek hareket edin.

8. Dilinizi koruyun. Dilini yitiren bir millet, her şeyini yitirir. Bir zamanlar var olan, kalıntılarından dolayı varlıklarından haberdar olduğumuz ve şu anda sadece bir takım kalıntılardan ibaret olan kadim kültürler, dillerini yitirdikleri için tarih sahnesinden silinmişlerdir. Savaş kaybetmek, fiziki bir darbe almak, “yok olmak” değildir. Kesilen kıl daha gür çıkar. Alınan fiziki darbe, kesilen kıl gibi olmalıdır. Ama kesilen kolun yerine yenisi çıkmaz. Dilin yitirilmesi, kesilen kol gibidir. “Yok olmak” ancak ve ancak sahip olunan kültürü yitirmekle mümkün olur. Dil de kültürün belkemiğidir.

9. Düşmanlarınızı bilin. En tehlikeli düşman, dost gibi görünenidir. Dost gibi görünen düşman, içinize sızanıdır. Dışarıdaki düşmanın, düşman olduğu bellidir. İçinizdeki düşmanı iyi belleyin. Unutmayın ki kaleler tarihte genellikle içten fethedilmişlerdir. İçten içe benliğinizi kemirenlere karşı tedbirli olun. Düşmana korku verin.

10. Acınmayı hak etmeyen düşmana acımayın. Unutmayın ki acıyanlar acınacak duruma düşerler. Acınacak duruma düşmeyin.

11. Kısa vadeli planlar yapmayın. İleriyi, çok ileriyi hedefleyin. Yarının şartlarını bugünden düşünün. Çoğalın. Sayıca artın. Sayıca artmak, fikirce artmak demektir.

12. Cesur olun. Kimlerin torunları olduğunuzu bir an bile akıllarınızdan çıkarmayın. Düşman, sizin kimlerin torunları olduğunuzu biliyor. Bundan dolayı düşmanlar korkuyorlar ve kendilerini açık etmiyorlar. Oyunlar oynamayı tercih ediyorlar. Cesur olun. Bilmelisiniz ki en iyi savunma, saldırıdır.

13. Her biriniz Metehan olun, Kültigin olun, Attila olun, Cengizhan olun, Alparslan olun, Ertuğrul Gazi olun, Osman Bey olun, Fatih Sultan Mehmed Han olun, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olun. Bunlar sizin özünüzdür Türk Milleti!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

"Öfkelenip hicvettiğin zaman bile asaletini korumakla görevlisin." Hüseyin Nihal ATSIZ
Kaan Ulas
OTAĞ BEKÇİSİ
Türkçü BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 4.292


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #1 : 02 Ekim 2017, 18:43:31 »

Türkçülere nasihatlar.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Veysel ATSIZALP
Kurultay Bozkurdu
Türkçü BOZKURT
*****
ileti Sayısı: 8.275


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #2 : 03 Ekim 2017, 07:45:56 »

Düşmanlarınızı bilin. En tehlikeli düşman, dost gibi görünenidir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
Bozkurt58
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 03 Ekim 2017, 08:38:04 »

Kendinizi üstün görmeyin, Türklüğü üstün görün!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Çi-Çi
Deli Sarı
Türkçü - Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.310« Yanıtla #4 : 03 Ekim 2017, 20:48:42 »

'Bize yalnız dansetmesini, iyi giyinmesini, kur yapmasını ve aşık olmasını bilen gencin lüzumu yoktur. Bize bugün mesleğinde usanmadan çalışacak, yarın hudutta göz kırpmadan ölebilecek genç lâzımdır. Bize bir gençlik lâzımdır. Temelinde cehalet, duvarlarında riya, tavanlarında dalkavukluk bulunmasın.' Atsız, Bize Bir Gençlik Lâzımdır, Türk Ülküsü, s: 140
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Kaan Ulas
OTAĞ BEKÇİSİ
Türkçü BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 4.292


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #5 : 28 Kasım 2017, 11:39:40 »

Türkçülere iyi gelecek nasihatlar bunlar.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.074 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.017s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.