Türkçü nazi oluşumu beraat etti
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 19 Eylül 2020, 02:29:05


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
Gönderen Konu: Türkçü nazi oluşumu beraat etti  (Okunma Sayısı 14511 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Sağ
APTAL OLDUĞUNDAN ATILDI
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 124« : 29 Mart 2014, 19:01:13 »
    Radikal.com.tr - İzmir ’de, “Kürt nüfusu artışı durdurulsun” diye imza kampanyası başlatarak, “Ey Türk kadını ve erkeği! Türkçülük için bir çocuk daha yap. Hainler, kapkaççılar, uyuşturucu satıcıları çoğalıyor. Kürt ve Çingene çetelerine ve yobazlara hak ettiği cevabı vereceğiz” diyerek bildiri dağıtan Türkçü Toplumcu Budun Derneği Başkanı Rıfat Cenk Tozkoporan’nın bu görüş ve eylemleri, ‘düşünce özgürlüğü ve eleştiri hakkı kapsamında’ sayıldı. Davayı açtıran Çağdaş Hukukçular Derneği’nden (ÇHD) Avukat Murat Dinçer şaşkın: “Hakimin sanıkla empati kuran tavrını çok yadırgadım.”

    “KÜRT NÜFUS ARTIŞI DURDURULSUN” BAŞLIKLI IMZA KAMPANYASI

    İzmir’de, 2005 yılında kurulan ırkçı görüşlere sahip Türkçü Toplumcu Budun Derneği (TTBD) 6 Mayıs 2006’de “Kürt Nüfus Artışı Durdurulsun” başlıklı bir imza kampanyası başlattı. Alsancak’ta masa kurulup bu pankartı açan topluluk, vatandaşlara “Ey Türk kadını ve erkeği! Türkçülük için bir çocuk daha yap. Çünkü azalıyorsun. Hainler, kapkaççılar, uyuşturucu satıcıları çoğalıyor. Bizi Arap ve batı kültürü arasına sıkışan Türk insanına kendini yeniden sevmeyi öğretecek tek yolun ta kendisiyiz. Biz Kürt ve Çingene çetelerine ve yobazlara hak ettiği cevabı verecek Türkçü Toplumcu Buduncularız” yazılı bildirileri dağıttı. Eylemin tepki çekmesi üzerine ÇHD’li avukatlar, Tozkoparan hakkında, TCK’nın 216. maddesine göre ‘halkın kin ve düşmanlığa tahrik’ten şikayetçi oldu. İçişleri Bakanlığı da zimmete para geçirildiğini saptayınca Dernekler Kanunu’na muhalefetten ayrıca işlem yapıldı. İzmir Savcılığı, iki suçtan İzmir 9. Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açtı.

    TÜRKÇÜ NAZİ

    Avukat Murat Dinçer, yargılamada, Tozkoparan’ın, üzerinde gamalı haç işareti bulunan ‘Buduncu Gelecek’ adlı kitabını mahkemeye sunarken, bu derneği ‘SS’ adlı bir gençlik örgütü de kurduğunu anlattı. Dinçer, “Irkçılığıyla övünen bir anlayışla karşı karşıyayız. Irkçı mesajlar ve şiddet içermektedir. Dernek kurma sebepleri, Türk olmayan unsurları ve grupların Türkiye ’de çoğalmalarını engellemek ve belki de uzun vadede onları yok etmektir. Yaptıkları iş, soykırım değilse, soykırım kışkırtıcılığıdır” dedi. Tozkoparan ise yaptığı savunmada, Anayasa ’ya göre Türkiye’de Türk milleti dışında bir millet olmadığını savunarak, “Türk çoğunluğun azınlık durumuna düşmemesi için ‘Ben Türküm’ diyenlere karşı aleni olarak, kendisini Kürt milleti olarak ifade eden, çocuklara da bakmadıkları, eğitimsiz bıraktıkları belli olan bir grup vatandaşımızın nüfusunun durdurulmasını devlete önerdik. Bunu Anayasa’daki ifade özgürlüğümüzü kullanarak sunduk” dedi.

    ‘ELEŞTİRİ MAHİYETİNDE’ SAYILDI

    Tek sanıklı dava altı yıl sürdü ve son duruşması, 13 Aralık 2012’de görüldü. ‘Halkı kin ve düşmanlığa tahrik’ suçundan beraate hükmeden Hakim Faruk Çalışkan, gerekçeli kararında, Tozkoparan’ın ırkçı görüşlerinin kamu güvenliği açısından açık ve yakın tehlike oluşturmadığını savundu. AİHM kararlarına gönderme yapan Çalışkan, Tozkoparan’ın sadece Kürtlere ve Çingenelere değil, “çetelere ve yobazlara” karşı eleştiri hakkını kullandığını savunarak, şu sözleri karara geçirdi:

    “Sanığın eyleminin, olaysız geçen halka açıklama niteliğinde olduğu, pankartlarda belirtilen ve açıklamalarda bulunduğu sözlerin kürt ve roman ve diğer halklarının tümüne yönelik bir açıklama olmadığı, sadece suç işleme eğiliminin yüksek olduğu kişi ve gruplar yönünden değerlendirme yapıldığı, sadece bu gruplara yönelik olmayıp çetelere ve yobazlara karşı açıklama yapılmış olması nedeniyle eleştiri mahiyetinde olduğu...” Çalışkan, Tozkoparan’a Dernekler Kanunu’na muhalefetten 10 ay hapis ve 416 TL para cezası verdi. Bu cezanın hükmünü açıklamayı erteledi.

    Radikal

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sağ
APTAL OLDUĞUNDAN ATILDI
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 124« Yanıtla #1 : 29 Mart 2014, 19:05:22 »

Bu oluşumu ilk olarak 2004-2005 senelerinde görüp takip etmiştim. Sonra yaptıkları eylemden dolayı kendilerine dava açılmıştı. Ardından ortalıkta pek görünmediler. Şimdi sene 2013 oldu ve yine rasladım. Kaç sene geçmiş.

Eylemdeki pankarttan bir kare:Görüldüğü üzere orada bir nazi bayrağı var. Türkleştirilmiş bir gamalı haç. Bu şeklin Göktürkçedeki kutsal kabul edilen Z harfi olduğunu söylüyorlar.

Nihal Atsız'ın devamı olarak kurulan bir dernek bu Türkçü Toplumcu Buduncu Derneği. Liderleri Cenk Tozkoparan.

Yunanistan'da Türkiye'dekine benzer bir oluşum var. Altın Şafak Partisi.Hepsi Nazi Almanyası'ndan kalma gamalı haça benziyor. İlham kaynağı orası.

Türkiye'de bu oluşum gizli olarak CHP'de yürümektedir.

Fakat neden bu Türkçü nazi oluşumu açık açık Türkiye'de gitmedi de Yunanistan'da gitti ve hatta meclise bile girdiler?

Nedeni iyi ekonomidir.

Türkiye ekonomisi iyi olduğu için toplum nefret arayışlarına girmiyor.

Yunanistan ise tam tersine ekonomik açıdan battı ve nazi oluşumu orada yükseldi.

Türkiye'de ise nazi oluşumu yerinde saydı ve ortalıktan kayboldu.

En etkin olduğu dönem 2005-2006-2007 dönemidir. O dönemlerde Cenk Tozkoparan televizyonlara çıkıp konuştu. Cevizoğlu'nun, Birand'ın, vs. programlarına çıktı. Eylemler yaptılar. Seslerini duyurdular. Sokaklarda şaman ayinleri yaptılar.

O devirlerde henüz cuntacılar yakalanmamıştı. Cumhuriyet mitingleri başlamamıştı. Ulusal kanallarda, cuntacılar arasında darbe planları yapılıyordu. Ergenekon, Balyoz, vs. gibi isimlerle.

Sonra ardı ardına geldi dalgalar. Mitingler, propovasyonlar, İzmir'de nazi eylemleri, vs. derken hepsi durduruldu, yakalandı, yargılandı. Türkçü nazilere de dava açıldı. Sesleri solukları kesildi.

2007 akımı atlatıldı, ülkemizin ekonomisine bir şey olmadı. 2013 akımında da ekonomi biraz zarar görse de ciddi bir darbe yemedi.

Türk parası değerini korudu, değerine değer kattı.

Bu değer nazi oluşumlarına hiç fırsat vermedi Türkiye'de.

Yunan parasının değeri ise yerlerde olduğu için naziler yükselişte, halkın bir kısmı onlardan medet umuyor.

Hitler'in nazi partisine bakarsak. Onun devrinde de Alman parası bir kağıt parçasından ibaretti, hiç değeri kalmamıştı, ekonomi bitikti, halkın demokratlara, monarşiye, vs. saygısı kalmamıştı ve nazi partisi Almanya'da hızlı bir yükseliş yakalamıştı; sonunda da iktidar oldu zaten.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sağ
APTAL OLDUĞUNDAN ATILDI
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 124« Yanıtla #2 : 29 Mart 2014, 19:08:13 »

Tartışmamız gereken şey şu:

Yunanistan'da ırkçı bir parti, Altın Şafak, meclise kadar girebiliyor.

Ukrayna'da Sağ Sektör'ün gücü mağlum.

Türkiye'de ise değil parti bir dernek bile direk kapatılıyor ırkçı diye.

Neden diğer ülkelerde ırkçılara bu kadar dokunmuyorlar da bizde hemen kapatıyorlar?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sağ
APTAL OLDUĞUNDAN ATILDI
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 124« Yanıtla #3 : 29 Mart 2014, 19:31:05 »Ukrayna'nın radikal milliyetçileri "Right Sector" (Sağ Sektör) zırhlı askeri taşıyıcılar ve tankları kullanmayı bildiklerini ve ele geçirdiklerini söylemiş.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Oğuz Şad
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 2.641


Zamanı Tanrı Yaşar!


« Yanıtla #4 : 29 Mart 2014, 21:41:10 »

Tartışmamız gereken şey şu:

Yunanistan'da ırkçı bir parti, Altın Şafak, meclise kadar girebiliyor.

Ukrayna'da Sağ Sektör'ün gücü mağlum.

Türkiye'de ise değil parti bir dernek bile direk kapatılıyor ırkçı diye.

Neden diğer ülkelerde ırkçılara bu kadar dokunmuyorlar da bizde hemen kapatıyorlar?

Türkiye'de ırkçılık temelli milliyetçilik rağbet görmüyor ve bir noktaya gelemiyorsa bunun en başlıca nedeni şüphesiz müslümanlığın kesin ve kati kurallarla ırkçılığı yasaklamasıdır.

ırkçılığın geniş kitlelerce benimsendiği ve egemen olduğu toplumlara baktığınızda sanayileşmiş ekonomisi güçlü ülkeler olduğunu görürsünüz. Eğitim seviyesi yüksek ekonomik durumu iyi olan bütün milliyeti belli ülkeler ırkçıdır.

Nüfusunun yüzde sekseninin açlık sınırında yaşadığı, nüfusunun yine yüzde sekseninin tahsil seviyesi 5 yıllık ilkokul olduğu, Türk nüfusun neredeyse tamamının ırkçılığı lanetleyen islamiyet dinine mensup olduğu Türkiye'de tabana yayılmış ciddi dişe dokunur ırkçılık beklemek hayal olur.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Töre Konuşunca Han Susar!
Oğuz Şad
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 2.641


Zamanı Tanrı Yaşar!


« Yanıtla #5 : 29 Mart 2014, 22:04:47 »

Diğer taraftan Türkçü Toplumcu Buduncu Derneği ve onun başkanı olan şarlatan Cenk Tozkoparan Türkçü falan olmadığı gibi Türkçülüğün içini boşaltıp Türkçülüğü yanlış tanıtmaktadırlar.


Eğer bir toplumu yönlendirmek istiyorsanız, doğru bir sözü yanlış kişiye söyletirseniz o toplum doğruyu da terk eder yanlış istikamete gider.

Zamanında yapmış oldukları bir eylemden ve slogan yaptıkları bir söze aldanıp kimsede bunlara sempatiyle bakmasın. O doğruları bunlar dile getirdi diye insanlar o doğrulardan soğudu. O yüzden prim vermeyin bunlara.

Bu Cenk Tozkoparan gibileri yüzünden bu millet Türkçüleri dinsiz, din düşmanı, acaip ayinler düzenleyen tarikat, Alman-İngiliz hayranı kafası karışık topluluklar olarak gördü.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Töre Konuşunca Han Susar!
Çİ-Çİ
Deli Sarı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.343« Yanıtla #6 : 29 Mart 2014, 22:44:57 »

Kime eğitimli diyeceğim? Koşullar tarafından yönetilmek yerine onlara egemen olan, her fırsatı yiğitçe karşılayan, zekice hareket eden, tüm iş ve ilişkilerinde onurlu olan, huysuz kişilere ve olumsuzluklara iyi yaklaşan ayrıca zevklerini kontrol altında tutan ve talihsizliklere boyun eğmeyen, başarılarıyla şımarmayan insanlara eğitimli denir. Neyin hakkını veriyoruz ki, ırkçılığın da hakkını verelim? Sanki İslamiyete mensup olduğunu söyleyen kimse gerçekten de öyle midir? Samimi midir?

Sarsıcı bir değişim gereklidir, değişimde geçirilen sarsıntı bir kurtarıcıdır. Irkçı bir parti neden kurulamasın? Türk, onuruna yakışır yaşamalıdır. Her alanda yücelmeyi, ilerlemeyi, güçlenmeyi istemek üstelik güçlükleri yenerek ama bir mıh yitirdiğimizde bir naldan oluruz, bir nal yitirdiğimizde bir attan oluruz, bir at yitirdiğimizde bir süvariden oluruz, bir süvari yitirdiğimizde bir muharebeden oluruz, bir muharebeyi yitirdiğimizde bir savaştan oluruz, bir savaş yitirdiğimizde bir ülkeden oluruz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sağ
APTAL OLDUĞUNDAN ATILDI
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 124« Yanıtla #7 : 30 Mart 2014, 00:37:55 »

gökte taht üzerinde oturur tanrıların tanrısı
ve melekler de onun altında onu taşır

göksel bir kalede bulunur kendisi
ve o çevrede bulunan cinler kavmi ya da tarikatından bazıları
kale duvarlarına kulak kabartırlar

kabartılan kulaklar
tanrının konuşmalarını dinler, fısır fısır

işte kanal bilgisi..

herkesin bir cini vardır, peygamberler dahil...

ilham, idrak, feyz, vs. ondan gelir kişiye
cin ise kişiye ne veriyorsa kaynaktan onu almaz bazen

çünkü bilgiyi aldığı gibi indiremeyebilir
ya da bilgiyi olduğu gibi alamayabilir

gelen bilgi,
şairin kaleminden şiir olarak akar
falcının kemiklerinden, kahvesinden, kartlarından fal olarak akar,
kahinin sezgisinden kehanet olarak akar,
aşık sofinin kalbinden vecd olarak akar,
edebiyatçının muhayyilesinden tek oturuşta roman olarak akar...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sağ
APTAL OLDUĞUNDAN ATILDI
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 124« Yanıtla #8 : 30 Mart 2014, 14:58:15 »

ben askerliği sevmiştim be
subaylara saygı duymuştum be
lan hepsi babamızdı be

o hiyerarşiyi sevmiştim
o saygıyı sevmiştim

verilen emirler
verilen cezalar güzeldi be

puştun alası da olsa
o hiyerarşi herkesi adam ederdi

askerlik güzeldi be
sorumluluk duygusu iyiydi be

uygun adım marşlar,
ne güzeldi be
nasıl da sesim kısılarak bağırmıştım
nasıl da onlarca dakika süren o bölük yürüşlerinde
ayaklarım şişine kadar yeri inletircesine vururdum yerlere be

tüfeğimi ne de sevmiştim be
bir kadının vücuduna duyulan ilgi gibi
her köşesini bilir, sever, alışırdık

yanımızda olmayınca tüfeğimizi özlerdik be

sorumluluk duygusu,
adam olma,
kavga etme,
hakkını arama,
hakkını verme,
vatan, kan, namus, onur...

askerlik iyiydi be...

düzenli hayat,
düzenli yemek,
düzenli uyku,
düzenli spor,
disiplin, disiplin, disiplin...

ulan iyiydi be...

hazır olda durup geriye yaslanırdık
sanki dağları biz yarattık...

ulan bu inançla çıksak yola
kim tutar bizi turan yolunda

savaş çıkacakken az daha
komutanlarımız nasıl da güven verirdi
hazır ve nazırız, birkaç dakikada alırız.. diye
askerlik güzeldi be

askerde kürtlerle tartışmak
hele hele kavga etmek de güzeldi be

savurduğum yumruk
tutmasalardı patlayacaktı yüzünde
a krt
geldi yumruğum
küt küt eden kalbine
küt küt krt

gün oldu
komutanlar askerlere kağıt dağıttı
yazın askeriyenin sorunlarını
kimi yazdı yemek sorun
kimi yazdı çavuş sorun
kimi yazdı abuk sabuk
ben yazdım tek bir şey
ideoloji eksik ideoloji
milliyetçi dinamizm eksik

ama yine de iyiydi be

Askere gidince memlekette Türk yok
sırf krt var sanırsın
krtçeden ya da iğrenç krt aksanlı Türkçe'den
kulakların kendinden tiksinir

ama yine de iyiydi be

bu kuvvete ekle ideolojiyi ve hayal et
asker klasik selam yerine
bozkurt selamı versin
başbuğ olsun Atsız
ordu olsun kürtsüz
beri gel turan beri gel
fazla mı romantiğim?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Erlik Tanrıöğen
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 870


Nur'dan Rıza aldık.


« Yanıtla #9 : 08 Ekim 2015, 09:16:28 »

Bana devlet böyle şeyleri kendi çıkarıyor kendi bitiriyor gibi geliyor.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.244 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.023s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.