Türk Töresinde Kadın ve Aile (Kitap)
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 10 Temmuz 2020, 15:58:58


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Türk Töresinde Kadın ve Aile (Kitap)  (Okunma Sayısı 2426 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Tengiz
Ziyaretçi
« : 02 Aralık 2010, 15:41:06 »

Hızla değişen dünyada, aile kavramı da bu değişimden payını alıyor. Türk ulusunu bu güne kadar güçlü kılan en önemli öğelerden birisinin de ''aile''  kavramının güçlü olması olduğu gerçeğini de göze alırsak, ister istemez bu değişim bizleri düşünmeye ve köklerimizdeki bu değerleri yeniden keşfetmeye itiyor.

 Kitapta Türk aile yapısının aslında gerçekte nasıl işlediğini, bu güne kadar bize uygar uluslar diye sunulan bir çok milletin aslında kadınlarına ne türlü işkence ve hakaretler yaptıklarını,
Yurt dışına ''okumak ve gelişmek'' adı altında kendi üniversitelerimiz tarafından gönderilen kız öğrencilerin orada ne türlü misyonerlik çalışmalarının kurbanı olduğunu, Eski Türklerdeki akrabalık ilişkilerini, çocuk yetiştirme uygulamalarını, batıcıların, islamcıların ve Türkçülerin aile anlayışları arasındaki farklılıkları bir çok tarihi olay ve akademik araştırmanın eşliğinde bulabilirsiniz. Özellikle genç Türkçü kandaşlarıma benimde okuduğum bu kitabı ileri ki yılların bilinçli Türk ana-babası olmaları yolunda okumalarını ISRARLA öneririm. (Tengiz)


KAPAK YAZISI
Cumhuriyet ailesi kadına Atatürk tarafından birçok hakkın verildiği bir dönemde başlamaktadır. Ancak geçen yıllar içerisinde evinden, yuvasından ve yavrusundan hürriyet verme, haklar tanıma, çağdaşlaştırma adına koparılan kadın birçok problem yumağı içerisinde çırpınmakta ve kendisine bir çıkış yolu aramaktadır. Kadına yaşatılan bu problemler, dolayısıyla aileyi ve milleti de perişan etmektedir. Ekonomik hayat içerisinde bin bir sıkıntıyla yer almaya çalışan kadından anneliği ve eşliği terk etmesi istenmektedir. Hayatı Cahiliye cinayetleriyle sonlandırılmaya çalışılmakta bunu yapanlar ise töre cinayeti adı vererek Türk milletinin törelerini suçlu görmelerini sağlamak niyetindedirler. Avrupa birliğine girme adına ailelerimiz anlaşmalı ticari şirketlere dönüştürülmeye çalışılmaktadır. Kadına, kız çocuğuna ve anneye gösterilen saygı ve hürmet ortadan kaldırılmaya kadın-erkek eşitliği adına kadına karşı şiddet, vefasızlık, sadakatsizlik, güvensizlik ve hoş görüsüzlük sergilenmektedir. Medyada kadının asli görevi olan annelik ve bir Türk kadının sahip olduğu değerler adeta hor görülmekte, kendisine, ailesine, milletine, vatanına, inançlarına karşı hiçbir sorumluluğu olmayan kendi zevkleri, arzuları, istekleri, hürriyeti uğruna gününü gün eden bir kadın imajı oluşturulmaya çalışılmaktadır. Bunu yapanlar çok iyi biliyorlar ki bir milleti ve bir aileyi yok etmenin yolu kadını kendi değerlerinden uzaklaştırmak mümkün olacaktır.


Facebook'a Ekle
Kayıtlı
KANIKEY
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 605


kün tuğ bolgıl kök kurıkan...


« Yanıtla #1 : 29 Ağustos 2011, 19:58:19 »

Zaten misyonerliğin en can alıcı noktası, aile anlayışına farklı bir boyut kazandırarak, Türk kadınlarının sahip olduğu erdem ve etik değerleri modernlik adı altında sunduğu balçıkla, sıvamaya çalışmalarıdır. Bu zamana kadar bilinçten uzak, kendi çıkarları doğrultusunda hareket eden ve buna kişisel özgürlik diyen fertlerin gölgesinde büyüyen çocukların da ne halde olduğu ortada, ya aşırı banazlıkla ya da aşırı modernlikle kendilerini afyonlatan bir anlayışa seyirci kalmamak için ve bu pis oyuna ortak olmamak için, hem kendi fikirlerimizi sunmayı, hem de  dışarıdan  gerçekten güvenirliğine inandığımız  yazıları okuyarak kendimizi geliştirmeyi vazife bilelim. Umud ediyorum her şey bu kadar kötüye giderken benim kadim soydaşlarım bu karanlık ve pislik içindeki dünyaya yeniden ışık olacaktır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.215 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.006s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.