TÜRK PAŞASI TÜRK İÇKİSİ İÇTİ
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 16 Ocak 2021, 23:25:31


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2 3 4
  Yazdır  
Gönderen Konu: TÜRK PAŞASI TÜRK İÇKİSİ İÇTİ  (Okunma Sayısı 12498 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
deli reis
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 28


« : 19 Kasım 2010, 13:20:49 »

Osman PAŞA, HEPAR Yalova gençlik kolları ziyaretinde gençlik kolları başkanı tarafından sunulan kımızı içti. Belli ki yalova gençlik kolları başkanlığını Türkçüler ele almış Peynir

Hak ve Eşitlik Partisi Sakarya İl Gençlik Kolları Başkanı Sefer Şehirali ve Sakarya Üniversitesi Gençlik Kolları Başkanı Uğur Ağırbaş Yalova'da Hepar gençlik kollarını ziyaret etti. Karşılıklı hediyelerin takdim edilmesinin ardından Türklerin ata içeceği kımız ikramı yapılarak illerimizde yapılan çalışmalardan konuşuldu.


Yalova İl Gençlik Kolları Başkanı Batuhan Bilgiç ve yönetim kurulu üyesi Ali Altan Yurtsever ile görüşmelerde bulunan Hepar Sakarya sorumluları partimizin tanıtımı amacıyla Sakarya ve Yalovalı gençlerimizin ortak çalışmalarda bulunacağını belirtti. Yalova'da Hepar'a katılan genç üye sayısının hızla arttığını belirten Batuhan Bilgiç, halkımızı vatansever saflara davet ettiğini belirterek, daha geniş kapsamlı ve Hepar'ın tanınması için hızla çalışmalara devam edeceklerinin sinyalini verdi.


Kaynak: Hepar MEDYA (Yalova)
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Dağlar hatırlar bizi...
ANKARALI GÖKTÜRK
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 2.261


BİR HAKAN GİDER BİN HAKAN GELİR !..


« Yanıtla #1 : 19 Kasım 2010, 13:43:31 »              Hepar'ı izlemedeyim !.. Bakacağım eğer doğru yaklaşımlarını görürsem oy anlamında düşüneceğim. Sonuçta oylarımız çok değerli atmayarakta çok yararlı iş yapmıyoruz bence. Kımızlar falan da hoşuma gitmedi değil. Bunlar bizim simgemiz olan işler beğendim doğrusu.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
Kızılbaş Bozkurt
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 253« Yanıtla #2 : 19 Kasım 2010, 13:55:13 »

Adı "eşitlik" olan parti Türkçü olamaz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Atsız der ki; ne var canda?
Yatarız taze çimende.
K*rdün adı her geçende,
Gözlerime kan görünür.
ANKARALI GÖKTÜRK
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 2.261


BİR HAKAN GİDER BİN HAKAN GELİR !..


« Yanıtla #3 : 19 Kasım 2010, 14:02:02 »               Kandaş, onun farkındayım. Önemli olan o söyleminde ne kastettiği. Yoksa zaten onlara vereceğim derim. Uzun süre bu konuları görüştük Kandaşlarla. Hepar'la ilgili de görüşmeler yaptık. Tabi anlam anladığımız anlamda eşitlikse bize uzak olduğu açıktır başka bir anlamı var mı onu çözmeye uğraşıyorum. Bir de değerli Kandaşım, oylarımızı verirken de zorlanacağız Türkçü parti yok bunu biliyoruz da ne yapacağız onu düşünelim. Sonuçta oy vermemek çözüm değil. Esenlikle...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
Kızılbaş Bozkurt
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 253« Yanıtla #4 : 19 Kasım 2010, 14:07:00 »

Elbette andam.
Söyleminde ne kastederse etsin...
k*rteş de ölmeden önce elinde olsa pkk'yı bitireceğini falan söylüyordu ama gerçek Türkçüler ilerleyen zamanda göreceklerdi ki; apo denen it yakalandığında onun asılmasını engelleyenler dspliler ile mhplilerdir.  Göz Kırp
Söylemin sözde ve özde bir olması gerekir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Atsız der ki; ne var canda?
Yatarız taze çimende.
K*rdün adı her geçende,
Gözlerime kan görünür.
Gümüş Kurt
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 19 Kasım 2010, 14:08:33 »

Adı "eşitlik" olan parti Türkçü olamaz.

Şu an Türklere eşit mi davranıyorlar? Bütün etnikler el üstünde tutulmuyor mu? Türk'üm demek neredeyse ülkede suç olacak. İstiklal marşı, Andımız kaldırılmaya çalışılıyor. Birileri çıkıp " Sen ne mutlu Türk'üm dersen, onlarda ne mutlu k.rdüm der!" diyebiliyor. Türkiyecilik kavramını kafamıza sokmaya çalışıyorlar. Türk diye bir ırk yok diyorlar.

Hak Ve Eşitlik Partisi'nde bulunan eşitlik, Türk'e göredir. Ona bakarsak Milliyetçi Harekat Partisi'nin Milliyetçilikle alakası var mı? Var; ama arap milliyetçiliği yapıyorlar, Türk milliyetçiliği değil. Bunun söylemenin nedeni ise; parti isimlerine bakarak yanlış kararlar vermeyelim. Tanrı bizimle olsun!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Gök Yeleli Asena
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 183


Gök Çeri


« Yanıtla #6 : 19 Kasım 2010, 14:14:40 »

Alıntı
AVANDON ROMANINDA TEPKİ ÇEKEN SÖZLER

Peki İpsiz Recep için neler yazmış da Balcı bu kadar öfkelenmiş Osman Pamukoğlu diyenlere yanıtı yine yazarın ağzından verelim:

``İpsiz dediğin neyin nesi?`

Dini imanı para olan dürzinin biri… Kendisi gibi satılmış oğlu ile birlikte değirmen işletiyor`

`İpsiz Recep denilen cibiliyetsiz`

`… bir insanda zerre kadar olsa izzeti nefis ve haysiyet olmalı…`

`Höst Dürzi, senden adam olmaz… Bak zürriyeti bozuk…`

`… ölümle biten herzeleri yiyorsun. Kendi milletine ihanet eden adamsın…`

`Ulan İpsiz, sen deniz anasından bile kaypak bir yaratıksın…`

`Be adam senin gibi namert ve müptezel kişiler miyiz…

`Neredesin be mendebur…`


Osman Paşa ve HEPAR oluşumunu bende izliyorum. Ama kendisinin kaleme almış olduğu romanda ki İpsiz Recep için sarf ettiği sözleri okuduğumdan beri kendisinde pek de sıcak baktığımı söyleyemem! Her ne kadar sonradan isim benzerliği(!) olduğu söylense de Türk tarihini çok iyi bildiği söylenen Paşa'nın böyle bir çelişkiye düşmesi ilginç..

Herşey Türk'e göre, Türk için, Türk tarafından düsturumuz ise. Elbette ki isme bakacağız içeriğe de ! Gerçek anlamda Türkçü bir oluşum olana kadar nereye oy vereceğim konusu hala bir muamma...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkçülük dün bir kaynaktı, bugün bir çaydır. Yarın coşkun bir ırmak olacak ve önünde yabancı duygu ve düşüncelerden gelen bütün engeller yıkılacaktır. - Türkçülük insanlara hiç bir vaatte bulunmuyor, maddi veya manevi bir şeyvermiyor. Yalnız istiyor... Fedakarlık ve feragat istiyor. ATSIZ
Gümüş Kurt
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 19 Kasım 2010, 14:22:30 »

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olma olayın aslını ögrenmeden yorum yapma bir araştır sonra ne yazacaksan yaz ve insanları karala KANDAŞIM......

VE RİZE'DE BULUNAN ÜÇ BEŞ PONTUSÇU ÜLKÜCÜ KİSVESİNDEKİ ÜMMETÇİLERİN İKTİDAR YALAKASI HABER7'NİN (ORTAYA ATMIŞ OLDUĞU ÇAMURUN) NE MAKSATLA BU KONUYU AYYUKA ÇIKARDIĞI BELLİ OLMUYOR MU? SİLAHLI KUVVETLERİ VE MENSUPLARINI KARALAMAYA ÇALIŞAN KESİMİ TANIMIYORMUSUN? "Pamukoglu pasa okudugum bir romaninda pkaka´in izini sürerken eskiden okudugu teksas tommiks kitaplarindan faydalandigini yazmisti! Milli kahraman Ipsiz Recebin hakkinda söyledigi bu hakaretli sözlere bir aciklama getirmemistir! Nedir Ipsiz receple alip veremedigi? Birde büyük vatan haini 33 kursun siirinin yazari ahmed arif´in siirlerine romaninda <yer vermesine ne diyecegiz? Sahsen bu pasaya zerre kadar güvenmiyorum!"DİYORSUN SANA NE KADAR GÜVENECEĞİZ.
TANRI TÜRK'Ü KORUSUN
(FAKAT KİMDEN?)


Pamukoğlu: "ipsiz Recep'leri Karıştırdılar"

İki yıl önce romanı Ayandon'da İpsiz Recep'i eşkıyaymış gibi gösterdiği gerekçesiyle eleştirilen Emekli Tümgeneral Osman Pamukoğlu, Yeni Aktüel'in sorusunu yanıtladı. Pamukoğlu romanındaki İpsiz Recep'in bahsi geçen İpsiz Recep'le hiçbir ilgisinin olmadığını, romandaki hikâyenin Kastamonu'da geçtiğini, tepkilerin romanının eksik ve dikkatsiz okunmasından ileri geldiğini, tepki gösteren kişilerin İpsiz Recep'leri karıştırdığını ama ilerleyen günlerde kendisinden özür dilediklerini söyledi. Pamukoğlu'nu eleştirenler arasında Ergenekon tutuklusu ve İpsiz Recep'in torunu Doç. Emin Gürses de vardı.

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://www.yeniaktuel.com.tr/top105,169@2100.html


İpsiz Recepler karışınca...
Milli Mücadele’nin eşiz kahramanlarından birisi de Rize’nin efsanevi kahramanı İpsiz Recep’tir... Recep Reis’in her dönemi destanımsı hayatından taşan hikâyeler hâlâ Kafkaslar’da sınırlarımızın ötesinde bile hayranlıkla dolaşır... Emice diye de anılan İpsiz Recep Reis’in hayatını Orhan Keçeli’nin önayak olması ile ünlü araştırmacı Ergun Hiçyılmaz kitaplaştırmıştı, okumanızı tavsiye ederim.
Bu arada bir yanlış anlama ortaya çıktı ve bu durum, ülkemizin göz bebeği askerlerinden, emekli Tümgeneral Osman Pamukoğlu’na üzüntü verdi... Sayın Pamukoğlu, gene Kurtuluş Savaşı Kahramanlarından olan dedesi Osman Bey’in Milli Mücarelesinden kesitler yansıtan bir kitap yazdı... Ayandos adlı kitap bir aydır piyasada. Bu kitapda Kastamonu çevresinde geçiyor ve Rum çetelerin zulmünü de aktarıyor... Çeteci Yako ve işbirlikcisi Recep, sayfalarda yer alıyor. Bu Hain Recep’in lâkabı da “İpsiz” diye geçermiş. Kastamonu yöresindeki “İpsiz” le Rize’li Kahraman Recep Reis’in bir ilgisi yok. Ama ne yazık ki, meseleyi çarpıtanlar iki Recep’i karıştırıp Pamukoğlu Paşa’yı tedirgin ediyorlar... Bence her iki eseri de okuyalım ve kahramanın ruhunu ve Paşa’yı taciz etmeyelim!..

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://www.tercuman.com.tr/v1/yazary...yaziid=2297
3
Alıntıdır


Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Kırıkhan
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 302« Yanıtla #8 : 19 Kasım 2010, 14:29:28 »

"İpsiz Recep" konusu Osman Paşa Hazretleri adına gerçekten büyük tâlihsizlik olmuş.
Osman Paşa Hazretlerini artık bir asker olarak değil siyâsetçi olarak değerlendirmeliyiz.
O yüzden HEPAR benim ilgi alanımın dışındadır, gündelik siyâsetten anlamıyorum ve açıkçası ilgimi çekmiyor.
Esenlikler.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Kırıkhan
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 302« Yanıtla #9 : 19 Kasım 2010, 14:33:59 »

Deli Reis Bey,
Konuyu saptırdığınız, bir siyâsî parti için haddinden fazla militanca sözler sarfettiğiniz, tartışma üslûbunun dışında ve tâhrik edici ithâmlarda bulunduğunuz için iletiniz silinmiştir.
 İmlâ kurallarına ve tartışma üslûbuna uygun olarak, iletinizi  daha uygun bir başlık altında yeniden yazınız.
 
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1] 2 3 4
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.199 Saniyede 24 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.021s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.