Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRK TARİHİ ve EDEBİYATI => Türkçü Öğreti, @KİTAP => Konuyu başlatan: deli reis üzerinde 19 Kasım 2010, 13:20:49Konu Başlığı: TÜRK PAŞASI TÜRK İÇKİSİ İÇTİ
Gönderen: deli reis üzerinde 19 Kasım 2010, 13:20:49
Osman PAŞA, HEPAR Yalova gençlik kolları ziyaretinde gençlik kolları başkanı tarafından sunulan kımızı içti. Belli ki yalova gençlik kolları başkanlığını Türkçüler ele almış :D

Hak ve Eşitlik Partisi Sakarya İl Gençlik Kolları Başkanı Sefer Şehirali ve Sakarya Üniversitesi Gençlik Kolları Başkanı Uğur Ağırbaş Yalova'da Hepar gençlik kollarını ziyaret etti. Karşılıklı hediyelerin takdim edilmesinin ardından Türklerin ata içeceği kımız ikramı yapılarak illerimizde yapılan çalışmalardan konuşuldu.


Yalova İl Gençlik Kolları Başkanı Batuhan Bilgiç ve yönetim kurulu üyesi Ali Altan Yurtsever ile görüşmelerde bulunan Hepar Sakarya sorumluları partimizin tanıtımı amacıyla Sakarya ve Yalovalı gençlerimizin ortak çalışmalarda bulunacağını belirtti. Yalova'da Hepar'a katılan genç üye sayısının hızla arttığını belirten Batuhan Bilgiç, halkımızı vatansever saflara davet ettiğini belirterek, daha geniş kapsamlı ve Hepar'ın tanınması için hızla çalışmalara devam edeceklerinin sinyalini verdi.


Kaynak: Hepar MEDYA (Yalova)


Konu Başlığı: Ynt: TÜRK PAŞASI TÜRK İÇKİSİ İÇTİ
Gönderen: ANKARALI GÖKTÜRK üzerinde 19 Kasım 2010, 13:43:31


              Hepar'ı izlemedeyim !.. Bakacağım eğer doğru yaklaşımlarını görürsem oy anlamında düşüneceğim. Sonuçta oylarımız çok değerli atmayarakta çok yararlı iş yapmıyoruz bence. Kımızlar falan da hoşuma gitmedi değil. Bunlar bizim simgemiz olan işler beğendim doğrusu.


Konu Başlığı: Ynt: TÜRK PAŞASI TÜRK İÇKİSİ İÇTİ
Gönderen: Kızılbaş Bozkurt üzerinde 19 Kasım 2010, 13:55:13
Adı "eşitlik" olan parti Türkçü olamaz.


Konu Başlığı: Ynt: TÜRK PAŞASI TÜRK İÇKİSİ İÇTİ
Gönderen: ANKARALI GÖKTÜRK üzerinde 19 Kasım 2010, 14:02:02


               Kandaş, onun farkındayım. Önemli olan o söyleminde ne kastettiği. Yoksa zaten onlara vereceğim derim. Uzun süre bu konuları görüştük Kandaşlarla. Hepar'la ilgili de görüşmeler yaptık. Tabi anlam anladığımız anlamda eşitlikse bize uzak olduğu açıktır başka bir anlamı var mı onu çözmeye uğraşıyorum. Bir de değerli Kandaşım, oylarımızı verirken de zorlanacağız Türkçü parti yok bunu biliyoruz da ne yapacağız onu düşünelim. Sonuçta oy vermemek çözüm değil. Esenlikle...


Konu Başlığı: Ynt: TÜRK PAŞASI TÜRK İÇKİSİ İÇTİ
Gönderen: Kızılbaş Bozkurt üzerinde 19 Kasım 2010, 14:07:00
Elbette andam.
Söyleminde ne kastederse etsin...
k*rteş de ölmeden önce elinde olsa pkk'yı bitireceğini falan söylüyordu ama gerçek Türkçüler ilerleyen zamanda göreceklerdi ki; apo denen it yakalandığında onun asılmasını engelleyenler dspliler ile mhplilerdir.  ;)
Söylemin sözde ve özde bir olması gerekir.


Konu Başlığı: Ynt: TÜRK PAŞASI TÜRK İÇKİSİ İÇTİ
Gönderen: Gümüş Kurt üzerinde 19 Kasım 2010, 14:08:33
Adı "eşitlik" olan parti Türkçü olamaz.

Şu an Türklere eşit mi davranıyorlar? Bütün etnikler el üstünde tutulmuyor mu? Türk'üm demek neredeyse ülkede suç olacak. İstiklal marşı, Andımız kaldırılmaya çalışılıyor. Birileri çıkıp " Sen ne mutlu Türk'üm dersen, onlarda ne mutlu k.rdüm der!" diyebiliyor. Türkiyecilik kavramını kafamıza sokmaya çalışıyorlar. Türk diye bir ırk yok diyorlar.

Hak Ve Eşitlik Partisi'nde bulunan eşitlik, Türk'e göredir. Ona bakarsak Milliyetçi Harekat Partisi'nin Milliyetçilikle alakası var mı? Var; ama arap milliyetçiliği yapıyorlar, Türk milliyetçiliği değil. Bunun söylemenin nedeni ise; parti isimlerine bakarak yanlış kararlar vermeyelim. Tanrı bizimle olsun!


Konu Başlığı: Ynt: TÜRK PAŞASI TÜRK İÇKİSİ İÇTİ
Gönderen: Gök Yeleli Asena üzerinde 19 Kasım 2010, 14:14:40
Alıntı
AVANDON ROMANINDA TEPKİ ÇEKEN SÖZLER

Peki İpsiz Recep için neler yazmış da Balcı bu kadar öfkelenmiş Osman Pamukoğlu diyenlere yanıtı yine yazarın ağzından verelim:

``İpsiz dediğin neyin nesi?`

Dini imanı para olan dürzinin biri… Kendisi gibi satılmış oğlu ile birlikte değirmen işletiyor`

`İpsiz Recep denilen cibiliyetsiz`

`… bir insanda zerre kadar olsa izzeti nefis ve haysiyet olmalı…`

`Höst Dürzi, senden adam olmaz… Bak zürriyeti bozuk…`

`… ölümle biten herzeleri yiyorsun. Kendi milletine ihanet eden adamsın…`

`Ulan İpsiz, sen deniz anasından bile kaypak bir yaratıksın…`

`Be adam senin gibi namert ve müptezel kişiler miyiz…

`Neredesin be mendebur…`


Osman Paşa ve HEPAR oluşumunu bende izliyorum. Ama kendisinin kaleme almış olduğu romanda ki İpsiz Recep için sarf ettiği sözleri okuduğumdan beri kendisinde pek de sıcak baktığımı söyleyemem! Her ne kadar sonradan isim benzerliği(!) olduğu söylense de Türk tarihini çok iyi bildiği söylenen Paşa'nın böyle bir çelişkiye düşmesi ilginç..

Herşey Türk'e göre, Türk için, Türk tarafından düsturumuz ise. Elbette ki isme bakacağız içeriğe de ! Gerçek anlamda Türkçü bir oluşum olana kadar nereye oy vereceğim konusu hala bir muamma...


Konu Başlığı: Ynt: TÜRK PAŞASI TÜRK İÇKİSİ İÇTİ
Gönderen: Gümüş Kurt üzerinde 19 Kasım 2010, 14:22:30
Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olma olayın aslını ögrenmeden yorum yapma bir araştır sonra ne yazacaksan yaz ve insanları karala KANDAŞIM......

VE RİZE'DE BULUNAN ÜÇ BEŞ PONTUSÇU ÜLKÜCÜ KİSVESİNDEKİ ÜMMETÇİLERİN İKTİDAR YALAKASI HABER7'NİN (ORTAYA ATMIŞ OLDUĞU ÇAMURUN) NE MAKSATLA BU KONUYU AYYUKA ÇIKARDIĞI BELLİ OLMUYOR MU? SİLAHLI KUVVETLERİ VE MENSUPLARINI KARALAMAYA ÇALIŞAN KESİMİ TANIMIYORMUSUN? "Pamukoglu pasa okudugum bir romaninda pkaka´in izini sürerken eskiden okudugu teksas tommiks kitaplarindan faydalandigini yazmisti! Milli kahraman Ipsiz Recebin hakkinda söyledigi bu hakaretli sözlere bir aciklama getirmemistir! Nedir Ipsiz receple alip veremedigi? Birde büyük vatan haini 33 kursun siirinin yazari ahmed arif´in siirlerine romaninda <yer vermesine ne diyecegiz? Sahsen bu pasaya zerre kadar güvenmiyorum!"DİYORSUN SANA NE KADAR GÜVENECEĞİZ.
TANRI TÜRK'Ü KORUSUN  
(FAKAT KİMDEN?)


Pamukoğlu: "ipsiz Recep'leri Karıştırdılar"

İki yıl önce romanı Ayandon'da İpsiz Recep'i eşkıyaymış gibi gösterdiği gerekçesiyle eleştirilen Emekli Tümgeneral Osman Pamukoğlu, Yeni Aktüel'in sorusunu yanıtladı. Pamukoğlu romanındaki İpsiz Recep'in bahsi geçen İpsiz Recep'le hiçbir ilgisinin olmadığını, romandaki hikâyenin Kastamonu'da geçtiğini, tepkilerin romanının eksik ve dikkatsiz okunmasından ileri geldiğini, tepki gösteren kişilerin İpsiz Recep'leri karıştırdığını ama ilerleyen günlerde kendisinden özür dilediklerini söyledi. Pamukoğlu'nu eleştirenler arasında Ergenekon tutuklusu ve İpsiz Recep'in torunu Doç. Emin Gürses de vardı.

http://www.yeniaktuel.com.tr/top105,169@2100.html

İpsiz Recepler karışınca...
Milli Mücadele’nin eşiz kahramanlarından birisi de Rize’nin efsanevi kahramanı İpsiz Recep’tir... Recep Reis’in her dönemi destanımsı hayatından taşan hikâyeler hâlâ Kafkaslar’da sınırlarımızın ötesinde bile hayranlıkla dolaşır... Emice diye de anılan İpsiz Recep Reis’in hayatını Orhan Keçeli’nin önayak olması ile ünlü araştırmacı Ergun Hiçyılmaz kitaplaştırmıştı, okumanızı tavsiye ederim.
Bu arada bir yanlış anlama ortaya çıktı ve bu durum, ülkemizin göz bebeği askerlerinden, emekli Tümgeneral Osman Pamukoğlu’na üzüntü verdi... Sayın Pamukoğlu, gene Kurtuluş Savaşı Kahramanlarından olan dedesi Osman Bey’in Milli Mücarelesinden kesitler yansıtan bir kitap yazdı... Ayandos adlı kitap bir aydır piyasada. Bu kitapda Kastamonu çevresinde geçiyor ve Rum çetelerin zulmünü de aktarıyor... Çeteci Yako ve işbirlikcisi Recep, sayfalarda yer alıyor. Bu Hain Recep’in lâkabı da “İpsiz” diye geçermiş. Kastamonu yöresindeki “İpsiz” le Rize’li Kahraman Recep Reis’in bir ilgisi yok. Ama ne yazık ki, meseleyi çarpıtanlar iki Recep’i karıştırıp Pamukoğlu Paşa’yı tedirgin ediyorlar... Bence her iki eseri de okuyalım ve kahramanın ruhunu ve Paşa’yı taciz etmeyelim!..

http://www.tercuman.com.tr/v1/yazary...yaziid=2297 3
Alıntıdır
Konu Başlığı: Ynt: TÜRK PAŞASI TÜRK İÇKİSİ İÇTİ
Gönderen: Kırıkhan üzerinde 19 Kasım 2010, 14:29:28
"İpsiz Recep" konusu Osman Paşa Hazretleri adına gerçekten büyük tâlihsizlik olmuş.
Osman Paşa Hazretlerini artık bir asker olarak değil siyâsetçi olarak değerlendirmeliyiz.
O yüzden HEPAR benim ilgi alanımın dışındadır, gündelik siyâsetten anlamıyorum ve açıkçası ilgimi çekmiyor.
Esenlikler.


Konu Başlığı: Ynt: TÜRK PAŞASI TÜRK İÇKİSİ İÇTİ
Gönderen: Kırıkhan üzerinde 19 Kasım 2010, 14:33:59
Deli Reis Bey,
Konuyu saptırdığınız, bir siyâsî parti için haddinden fazla militanca sözler sarfettiğiniz, tartışma üslûbunun dışında ve tâhrik edici ithâmlarda bulunduğunuz için iletiniz silinmiştir.
 İmlâ kurallarına ve tartışma üslûbuna uygun olarak, iletinizi  daha uygun bir başlık altında yeniden yazınız.
 


Konu Başlığı: Ynt: TÜRK PAŞASI TÜRK İÇKİSİ İÇTİ
Gönderen: Gümüş Kurt üzerinde 19 Kasım 2010, 14:37:54
Sil ulan beni de sil, işiniz gücünün mhp düşmanlığı olmuş. bir kürt mhp den nefret eder? neden mhp kürtçü olsa nefret edermiydi? hassiktirin lan şerefsizler kemal kılıçdaroğlu piçine oy verin hadi yol alın. sahte türkçüler sizi

Elbette andam.
Söyleminde ne kastederse etsin...
k*rteş de ölmeden önce elinde olsa pkk'yı bitireceğini falan söylüyordu ama gerçek Türkçüler ilerleyen zamanda göreceklerdi ki; apo denen it yakalandığında onun asılmasını engelleyenler dspliler ile mhplilerdir.  ;)
Söylemin sözde ve özde bir olması gerekir.

yeter sen nasıl milliyetçisin nasıl Türkçüsün MHP nin tamamı red oyu vermişlerdir idam yasasının kaldırılmasına DSP ile ANAP bir olup kaldırmışlardır bırakın artık mhp ile uğraşmayı bahçeli öp öz Türktür kendine TÜRKMENBEYİ dedirtir BOZKURT işareti yapar, kürdeş dediğiniz adamın birkaç yanlış görüşü var diye TÜRKLÜK uğruna geçmiş hayatını silip atamazsınız o adamın 7 çocugu var isimlerini ATSIZ koymuştur, ayzıt, umay, sevenbige, kutalmış, yıldırım tuğrul. hanginiz çocuklarınıza bu kadar öztürkçe isim koyabilisiniz? hanginiz o kadar bozkurdu bir araya getirip komünistleri dağıtabilirsiniz, kolaymı sandınız siyaset. burdan yazmak kadar kolaymı siyaset? o adam arapçılık da kürtçülük de yapmak zorundaydı. başa gelmesi gerekiyordu, başa geldiğimde ben bunlara(kürtlere) napacağımı biliyorum demiştir bir soru üzerine bunu söylemiştir son Türk başbuğlarından Türkeş. ve kendini avşardır. TÜRKÇÜ, TÜRKÜ TÜRK OLDUĞU İÇİN SEVER, BAHÇELİ TÜRKMENDEN TÜRKEŞ AVŞARDIR MHP MİLLİYETÇİ PARTİDİR, ne kadar kürt düşmanı varsa MHP VE HEPAR içerisindedir KÜRT DÜŞMANLIĞINI ben amcalarımdan babalarımdan öğrendim bir chpli gelip de bana kürtlerin ihanetlerini anlatmadı. bunları anlayın artık MHP ye kin kusmaktan vazgeçin bu size ne fayda getirdi şimdiye kadar? ülkücüleri kazanmaya bakın artık yeter bu kadar. KÜRTLER VAR TAYYİPÇİLER VAR KOMÜNİSTLER CHP Yİ ELE GEÇİRDİ HALA BİZLE UĞRAŞIYORSUNUZ. BU YOL YOL DEĞİL. OTAĞDAKİ GERÇEK BOZKURTLARDAN ÖZÜR DİLİYORUM. ALLAHA EMANET OLUN. TANRI TÜRK'Ü KORUSUN VE YÜCELTSİN

Sen önce kandaşlarınla düzgün konuşmayı öğren ve Türkçeni düzelt! Gelmişsin burada Hüseyin Feyzullah'ı savunuyorsun. Gelmişsin burada bize ahkam kesiyorsun! Sen bizim görüşlerimizi değiştireceğinimi sanıyorsun? Mhp= Melezci harekat partisi! Senin zaten baştan belliydi ne bok olduğun, siktir git geldiğin yere! Şerefsizin önde gideni...
Konu Başlığı: Ynt: TÜRK PAŞASI TÜRK İÇKİSİ İÇTİ
Gönderen: Gök Yeleli Asena üzerinde 19 Kasım 2010, 14:38:03
Gümüş Kurt andam ; Özellikle dedim ki tarihi çok iyi bilen Paşa'nın böyle bir karışıklığa meydan vermesi üzücüdür! Alıntı yaptığınız makaleler hakkında bilgi sahibiyim. Paşa bunların olacağını bilip mutlaka bir açıklama yazmalıydı romanda diye düşünüyorum. Hülasa bu konu basına yansıdığında uzun süre sessizliğini korumuş olması da ilginçtir!

Kırıkhan andamın da söylediği gibi, siyasete giren taviz veriyor. Ve ortada Türkçü bir oluşum olmadığı sürece Türkçülüğün siyaset üstü olduğunu da göz önüne alacak olursak bizlerin nereye oy vereceği konusu tartışılır. [Ben hala bu gün seçim olsa nereye kullanırım diye düşünenlerdenim mesela.]


Deli Reis Türk soylu kimseye düşman değiliz ; Yeteri ümmetçilik, sentezcilik gibi batağa saplanıp da damarındaki kanın değerini unutmasın! Çünkü böylelerinin gayrı Türklerden farkı yok!!!Konu Başlığı: Ynt: TÜRK PAŞASI TÜRK İÇKİSİ İÇTİ
Gönderen: Gümüş Kurt üzerinde 19 Kasım 2010, 15:11:34
Gümüş Kurt andam ; Özellikle dedim ki tarihi çok iyi bilen Paşa'nın böyle bir karışıklığa meydan vermesi üzücüdür! Alıntı yaptığınız makaleler hakkında bilgi sahibiyim. Paşa bunların olacağını bilip mutlaka bir açıklama yazmalıydı romanda diye düşünüyorum. Hülasa bu konu basına yansıdığında uzun süre sessizliğini korumuş olması da ilginçtir!

Kırıkhan andamın da söylediği gibi, siyasete giren taviz veriyor. Ve ortada Türkçü bir oluşum olmadığı sürece Türkçülüğün siyaset üstü olduğunu da göz önüne alacak olursak bizlerin nereye oy vereceği konusu tartışılır. [Ben hala bu gün seçim olsa nereye kullanırım diye düşünenlerdenim mesela.]


Deli Reis Türk soylu kimseye düşman değiliz ; Yeteri ümmetçilik, sentezcilik gibi batağa saplanıp da damarındaki kanın değerini unutmasın! Çünkü böylelerinin gayrı Türklerden farkı yok!!!Doğru söylüyorsun abla. Osman Pamukoğlu'nun bu konu hakkında güzel bir açıklama yapması daha uygun olurdu. Böyle bir şeyi yanlışlıkla yaptığını düşünüyorum, umarım yanılmıyorumdur.


Konu Başlığı: Ynt: TÜRK PAŞASI TÜRK İÇKİSİ İÇTİ
Gönderen: GökBörü üzerinde 19 Kasım 2010, 17:59:33
Adı "eşitlik" olan parti Türkçü olamaz.


Altta geçen makalede büyük olarak yazılmış bir söz var... Ben Heparı savunmuyorum ama yazıyı okurken bu yazı aklıma geldi... Bu eşitlik durumu tartışılıcak bir durum o zaman diye düşünmekten kendimi alamıyorum...

Yorum sizin.


TÜRKLÜK VE TÜRKÇÜLÜK İÇİN BU YAZIYI YAYABİLDİĞİN KADAR YAY! ÖNCELİKLE ŞUNU BÜYÜK HARFLERLE BELİRTEYİM. YENİÇAĞ GAZETESİNDE YAYINLANAN BU SÖYLEŞİYİ HANGİ OTAĞA VE SİTEYE EKLEDİYSEM EKLEYİM SİLİNDİ. SAYISAL (DİGİTAL) VERİ OLARAK SANALAĞDA BULMANIZ OLANAKSIZ. O YÜZDEN YENİDEN OTURDUM YAZDIM

AKAY KİNEYEV : TÜRK BİRLİĞİNDEN KORKUYORLAR.
Altayların Ruhani lideri ve Şamanların başı Akay Kine, “türk Halkları birleştiği takdirde dünyanın her yerinde başköşeyi alacak. Gök tanrı’nın bağlıları olarak tekrar “eşitler arasında eşitlik” prensibini getireceğiz. Bu dünyayı yönetenlerin işine hiç gelmez” diyor.
Yeniçağ’ın Misafir Odası’nda Kültür ve Töre Derneği’nin çağrısı ve sponsorluğu üzerine Türkiye’ye gelerek bir dizi konferanslar veren Altay’ın Ruhani lideri Şamanlar’ın başı Akay Kine’yi konuk edeceğiz. Bu söyleşiyi ilgi ile takip edeceğinize eminiz.
Türkiyeye hoş geldiniz Buraya geliş amacınızı bize anlatırmısınız?
İlk önce beni buraya davet eden Kültür ve Töre Derneği Başkanı Kemal ermetin Bey’e teşekkür ederim. 1995 yılında Altay’ın ruhu gelip bana “Türk Birliği için çalışmaya başla!!! Yolun Manas’ın, İlteriş Kağan’ın yoludur!!!” dedi. Ben buraya Tanrı’nın istreği ile geldim. Ben buraya gelmeden önce Kırgızistan, Kazakistan, Başkurdistan, Tatristan ve iran’a gittim. Bu yolları Türkleri birleştirmek arzusu ile kat ettim. Bu uğurda boşuna çaba harcamadığımı gördüm. Çünkü dolaştığım Türk illerindeki Türklerinde bu birleşme  yolunda çabaladıklarını gördüm. Bu amaç doğrultusunda daha fazla emek vermem gerktiğine inandım.
Niye bu işe 1995 yılında başladınız?
Ne yazık ki, Sovyetler Birliği zamanında bu birleştirme çabaları tamamen yok olmuştu. Ben Altay’da kendi arkadaşlarımla Türk örf ve adetlerini canlandırmaya başladığım zaman, diğer Türk devletlerine daha cesur bir şekilde gidebildim. Çünkü benim arkamda Altay vardı. Çünkü Altay’da Türk kültürünün canlanması  ve dinimizin gelişmesi gerekliydi. Bunun için Altay beni koruyor, Altay bana güç veriyor.
Ruslar’ın en çekindikleri din hangisidir?
Ruslar’ın korktuğu şey Türkler’in birleşmesidir. Çünkü biz 250 milyondan fazlatyız. Biz Türkler 56 halktan fazlayız. Her zaman büyük devletler kurmuşuz ve bizim varlık gösterdiğimiz yer de Avrasya’dır. Eğer eskiden olduğu gibi tekrar birleşmeye başlarsak, çok büyük millet olacağız. Dolayısı ile de bizim o eski şanlı imparatorluğumuz geri dönmüş olacak.
Ruslar Türkler’in birleşmesinden mi korkuyor?
Evet!!! İşte Ruslar bundan korkuyor!!! Türk halkları birleştiği taktirde dünyanın her yerinde başköşeleri alacak. Gök Tanrı’nın bağlıları olarak tekrar eşitler arasında eşitlik prensibi getirmiş olacaklar. Dünyada şimdi eşitlik değil çoğunluk prensibi yaşamaktadır. Eşitler arasında eşitlik prensibi, bütün insanların eşit olduğu anlamına gelir. Ve bu pek çok halkın işine gelmeyen bir durumdur. Özellikle şu anda dünyayı yöneten halkaların işine hiç mi hiç gelmez!!!
Sizin dediğinize göre, Ruslar, birbuçuk milyar Müslüman’ın birleşmesinden değil de, 250 milyonn Türk’ün birleşmesinden mi korkuyor?
Soruyu nasıl sorarsanız sorun, cevabım “Evet” olacaktır. Çünkü, Ruslar’a göre Müslümanlık o kadar etkili değil!!! Çünkü Müslümanlık uluslar arası bir din. Her milletten insan Müslüman olabilir. Dolayısı ile bir Rus da Müslüman olabilir. Ancak bizim “Ak dinimiz” mili bir din. Milli bir din olduğu için Türkleri daha güçlü kılar. Dünyayı yönetenler de; “Bu dine inananları eğer gördüğümüz yerde ezmezsek, biz Türkler’in karşısında tutunamayız, duramayız!!!” bu düşüncelerde sanırım. Olaya böyle baktığımızda Ruslar’ın da niye Müslümanlara değild e Ak Din’e inanalara bu kadar baskı yaptıkları anlaşılır.
Sizin saçınızın uzunluğu dikkatimi çekti. Bunun dini inanışla bir paralleği var mı?
Türk erkeklerinin saçı yanlardan kesik tepeden uzun ve örgülüdür. Kadınların saçı ise tamamen uzun ve örgülüdür. Saç Tanrı’ya bağlılığın sembolüdür.
Baskı ve zulüm önleyemedi
Altayların “Ak Jang” Batılıların “Burhanizm” dediği Ak Din, Türk halklarının eski “ tek tanrılı” inancı Şamanizmin temelleri üzerine kurulmuş, reformist bir harekettir. Dönemin Rus yönetiminin görüşüne göre Ak Din, Sibirya’nın Türk halklarını ortak bir milliyetçilikle birleştirip Rusyaya zarar vermeleri için yurt dışından desteklenen, Rusya’nın düşmanları tarafından tasarlanmış bir plandır. Bu yüzden Ruslar, bu din mensuplarına karşı büyük bir kovuşturma başlattılar. Haddinden fazla şiddet kullanarak, kanlı bir şekilde Altay türkleri’nin isyanını bastırdılar. Ak Din mensuplarına verdikleri idam cezaları bile bu dinin günümüze kadar yaşamasını önleyemedi.
Efsanevi kurtarıcı; OYRAT HAN!!!
Ak Din’in ilk önderi çet Çelpen ve eşi Kule Ak ve evlatlık kızı Çuğul Sarok Çandık ile Üst-kan kasabasından 20 kilometre uzaklıktaki bir ormanlık bölgede yaşıyorlardı. 1904 yılının Nisan ayında Çet çelpen ve onun 14 yaşındaki üvey kızı Çuğul beyaz atı ve beyaz kıyafeti ile dolaşan bir süvarinin hayalini gördüler. Bunu çevredekilere anlattılar. Ak Burhan olarak adlandırılan bu hayalet süvari, efsanevi kurtarıcı Oyrat han’ın geri döneceğinin habercisi olarak kabul edildi. Çet ve çuğul, yanlarına gelenlere bunun müjdesini verdiler. Ak Din’in ilkelerini öğretip nasihatlerde bulundular. O gün bu gündür, Ak Din’in mensupları efsdanevi kurtarıcı Oyrat Han’ın bir gün ortaya çıkıp, dünyayı yeniden kurtaracağına inanıyorlar.


TURATBEK AYTMATOV


Konu Başlığı: Ynt: TÜRK PAŞASI TÜRK İÇKİSİ İÇTİ
Gönderen: BASKALTURK üzerinde 19 Kasım 2010, 19:52:19
Alıntı
Osman Paşa ve HEPAR oluşumunu bende izliyorum. Ama kendisinin kaleme almış olduğu romanda ki İpsiz Recep için sarf ettiği sözleri okuduğumdan beri kendisinde pek de sıcak baktığımı söyleyemem!

Bu ipsiz Recep konusunu ben kafaya fena takmistim ve bu konuyu yaklasik 3 yil once gundeme getirmistim.Osman bey ile iyi tanisan izmirli bir dostuma ''ipsiz Recep''ten kimi ima ettigini  bire bir sormasini rica ettim, o da sordu!

Osman bey ipsiz Recep derken bosbakanimizi mecazi anlamda ima ettigini bizzat bu dostuma soylemis.. Neden sapsiz  Recep  degil de illa ipsiz Recep diye sormasini da istedim, cevabi sapsiz recep deseydik suan 'umraniye davasi''(ergenekon) bahanesi ile icerideydikte ondan olmus. Beni tatmin etti.
Konu Başlığı: Ynt: TÜRK PAŞASI TÜRK İÇKİSİ İÇTİ
Gönderen: İLTERİŞKAĞAN üzerinde 19 Kasım 2010, 20:19:36
Osman Paşa, aklımda HEPAR genel başkanı Osman Pamukoğlu olarak değil kanszıların belalısı Osman Paşa olarak kalacaktır.

Aldığım bilgilere göre il teşkilatlanmalarında başta maddi olmak üzere, çeşitli sorunları bulunmaktadır.


Konu Başlığı: Ynt: TÜRK PAŞASI TÜRK İÇKİSİ İÇTİ
Gönderen: Gök Yeleli Asena üzerinde 19 Kasım 2010, 20:21:29
Alıntı
Osman Paşa ve HEPAR oluşumunu bende izliyorum. Ama kendisinin kaleme almış olduğu romanda ki İpsiz Recep için sarf ettiği sözleri okuduğumdan beri kendisinde pek de sıcak baktığımı söyleyemem!

Bu ipsiz Recep konusunu ben kafaya fena takmistim ve bu konuyu yaklasik 3 yil once gundeme getirmistim.Osman bey ile iyi tanisan izmirli bir dostuma ''ipsiz Recep''ten kimi ima ettigini  bire bir sormasini rica ettim, o da sordu!

Osman bey ipsiz Recep derken bosbakanimizi mecazi anlamda ima ettigini bizzat bu dostuma soylemis.. Neden sapsiz  Recep  degil de illa ipsiz Recep diye sormasini da istedim, cevabi sapsiz recep deseydik suan 'umraniye davasi''(ergenekon) bahanesi ile icerideydikte ondan olmus. Beni tatmin etti.
Son derece mantıklı bir cevap ama siz yakın bir dostunuza sorarak bu bilgileri edindiniz değerli ağabeyim, peki soracak kimsesi olmayanlar ?

Siyasilerin birbirleri için fikir beyan ederken daha ağır ihtamları kullandıklarını basın organlarından izlediğimize göre bunun ne derece ikna edici olduğunu düşünmek gerek. Osman Pamukoğlu karşıtı olduğum düşünülsün istemiyorum; Paşa'nın orduda yaptıkları aşikardır; Günümüzde AK partisiye karşı verilen her oyun değerini bilen bir Türk olarak sadece oyumu doğru ve Türkçü görüşe en yakın yere kullanmak istiyorum. Kaldı ki ; Paşa'nın bu olaylar gündeme geldiğinde açıklama için uzun süre suskun kalması, şunu düşündürüyor, ismi geçen romanı kaleme alırken gelecek tepkileri hiç mi düşünmedi ?  Kendisinin tecrübesini göz önüne alacak olursak ben garip buluyorum.


Bir an önce Türkçü bir oluşum yapılsın istiyorum ama o günleri görmeye ömrüm yeter mi bilinmez!


Konu Başlığı: Ynt: TÜRK PAŞASI TÜRK İÇKİSİ İÇTİ
Gönderen: BASKALTURK üzerinde 19 Kasım 2010, 20:33:52
Alıntı
Siyasilerin birbirleri için fikir beyan ederken daha ağır ihtamları kullandıklarını basın organlarından izlediğimize göre bunun ne derece ikna edici olduğunu düşünmek gerek.

Sevgili Asena, kitap yazildigi donem Osman pasa siyaset'e girmemis emekli bir TSK mensubu idi.


Alıntı
Son derece mantıklı bir cevap ama siz yakın bir dostunuza sorarak bu bilgileri edindiniz değerli ağabeyim, peki soracak kimsesi olmayanlar ?

Iste burada bizler devreye girip yanlislari irkimiza aciklamaliyiz. esenlikle


Konu Başlığı: Ynt: TÜRK PAŞASI TÜRK İÇKİSİ İÇTİ
Gönderen: KAM-ATA üzerinde 19 Kasım 2010, 22:05:43
Osman Pamukoğlu,Türk milletinin ihtiyaç duyduğu kılıç ve kalem sahibi gerçek bir liderdir.Ona destek olmak her Türk'ün üzerine bir vazifedir.


Konu Başlığı: Ynt: TÜRK PAŞASI TÜRK İÇKİSİ İÇTİ
Gönderen: ANKARALI GÖKTÜRK üzerinde 19 Kasım 2010, 22:11:05


           KAM ATA , hoşgeldin Kandaş esen geldin. Andam, bizler siyasetten son derece uzak duruyoruz. Kim olursa olsun gerçek anlamda Türksoyculuğunu görmeden yakın duramayız. Türkçü bir partinin olmadığı da ortadadır. Esenlikle...


Konu Başlığı: Ynt: TÜRK PAŞASI TÜRK İÇKİSİ İÇTİ
Gönderen: KAM-ATA üzerinde 19 Kasım 2010, 22:21:17
Arkadaşlar,buradaki pek çok arkadaşın yazdıklarından şunu gördüm;siyasetten uzak durmak...Bunun ne kadar yanlış olduğunun ve bu ülkenin sahipleri olarak bu anlayışın ne kadar sakıncalı olduğunun farkında mısınız?Bugün her Türk vatandaşı siyasette yer almak mecburiyetindedir.Burada önemli olan nokta siyaseti ne için yapmamız gerektiği noktasıdır.Eğer biz siyaseti vatan aşkı olarak görüyoruz diyorsanız siyasette yer almak zorundasınız.Ben tüm Türkçü arkadaşları Osman Pamukoğlu'na destek olmaya çağırıyorum.


Konu Başlığı: Ynt: TÜRK PAŞASI TÜRK İÇKİSİ İÇTİ
Gönderen: ANKARALI GÖKTÜRK üzerinde 19 Kasım 2010, 22:28:41


             Değerli Kandaşım, bence yanlış düşünüyorsun ! Siyaset belki gerekli görünüyor ancak dönem bizim görüşlerimizi yansıtabileceğimiz bir dönem hiç değil. İllaki yalan yanlış işlere girip kandırma politikasına girmek gerekecektir. Türkçü keskin bir çizgide olacağından bunları yapamayacak ve daha baştan savaşı siyasette yitirecektir. Tamam eğer bir delikanlı çıkarda düşüncelerimizi yansıtacak derecede çılgın olursa ne ala yoksa zor zor...


Konu Başlığı: Ynt: TÜRK PAŞASI TÜRK İÇKİSİ İÇTİ
Gönderen: KAM-ATA üzerinde 19 Kasım 2010, 22:34:12
Gazi M.Kemal Atatürk'ün Türk dünyası ile ilgili meşhur söylevinde ''Hani şu meşhur onların size gelmesini beklemeyin siz onlara gidin söylemi...''
 diyor ki;Türk dünyası ile ve  Türklükle alakalı vazifemiz nedeni ile söyleyemediğimiz pek çok şey var diyor.Bunlar ancak nesilden nesile babadan oğula gizliden gizliye aktarılması gereken duygu ve düşüncelerdir diyor.Yani özet olarak;siyasette elbette bizim fikirlerimiz açık açık söylenemez.Ama memleketin içerisinde bulunduğu şu durumda düşüncelerimize en yakın kişiye destek olmak gerekir.


Konu Başlığı: Ynt: TÜRK PAŞASI TÜRK İÇKİSİ İÇTİ
Gönderen: Kızılbaş Bozkurt üzerinde 19 Kasım 2010, 22:41:09
KAM-ATA öncelikle otağa esenlik getirdin.

O. Pamukoğlu'na destek olmak hiçbir Türkçü'nün üzerine düşen bir görev değildir.
Değerli kandaşımız Hakan Ötükenli'nin de dediği gibi "Türkçü bir partinin olmadığı ortadadır".
Bizler bu otağda siyaset değil "Türkçülük/Turancılık" yapıyoruz.

Esenlikler.Konu Başlığı: Ynt: TÜRK PAŞASI TÜRK İÇKİSİ İÇTİ
Gönderen: oguz sad üzerinde 19 Kasım 2010, 22:41:31
Arkadaşlar,buradaki pek çok arkadaşın yazdıklarından şunu gördüm;siyasetten uzak durmak...Bunun ne kadar yanlış olduğunun ve bu ülkenin sahipleri olarak bu anlayışın ne kadar sakıncalı olduğunun farkında mısınız?Bugün her Türk vatandaşı siyasette yer almak mecburiyetindedir.Burada önemli olan nokta siyaseti ne için yapmamız gerektiği noktasıdır.Eğer biz siyaseti vatan aşkı olarak görüyoruz diyorsanız siyasette yer almak zorundasınız.Ben tüm Türkçü arkadaşları Osman Pamukoğlu'na destek olmaya çağırıyorum.

KAM-ATA,

Türkçüler olarak siyasetten uzak olmak istememizde ki neden; siyasiler içerisinde bizleri temsil eden oluşumlar olmadığı içindir. Osman Paşa'mızı sever ve sayarız. Vatana hizmetlerini inkar etmek Türk evlatları adına nankörlük olur.

Lakin, siz de parti propagandasına fazla girmeyin çünkü; Osman Paşa'nın kürt çocuklarının başını okşayıp şeker dağıtmakla övündüğü satırlarını bizlere yazdırıp, belli kesimlere göre desteklenebilir yanı olan Paşa'mızdan insanları soğutmayalım. Olur mu?


Konu Başlığı: Ynt: TÜRK PAŞASI TÜRK İÇKİSİ İÇTİ
Gönderen: Tuğra Şad üzerinde 19 Kasım 2010, 22:49:06
Burada alenen parti resmi ve liderini koymak yasak değilmi ?


Konu Başlığı: Ynt: TÜRK PAŞASI TÜRK İÇKİSİ İÇTİ
Gönderen: KAM-ATA üzerinde 19 Kasım 2010, 22:52:51
Osman Pamukoğlu'nun bana Türkçülüğe ters bir tane söylemini söyleyin bakalım?Türkçülük ve Turancılık menim ihtisas alanımdır.Zaman internet başında Türkçülük oynayacak zaman değildir.Zaman mücadele ve eylem zamanıdır.


Konu Başlığı: Ynt: TÜRK PAŞASI TÜRK İÇKİSİ İÇTİ
Gönderen: Tuğra Şad üzerinde 19 Kasım 2010, 22:56:54
Osman Pamukoğlu'nun bana Türkçülüğe ters bir tane söylemini söyleyin bakalım?Türkçülük ve Turancılık menim ihtisas alanımdır.Zaman internet başında Türkçülük oynayacak zaman değildir.Zaman mücadele ve eylem zamanıdır.

Burada Siyasi Parti Probagandası Yapmak Yasaktır!


Konu Başlığı: Ynt: TÜRK PAŞASI TÜRK İÇKİSİ İÇTİ
Gönderen: ANKARALI GÖKTÜRK üzerinde 19 Kasım 2010, 22:58:48

               Şimdi olmadı Kandaş !!! Bizlerin ne işler yaptığını irdelemeden yanlış dedin !.. Burada Türkçüler toplanıyor uğraş hazırlıkları yapıyor ve hep düşünüyor. Sen Otağı hiç incelemeden girdin sanırım. Her yerde resimlerimiz var uğraşlarımız yazıyor. Bir araya gelişlerimiz ortada. Böyle yapıyorsunuz ve ayrılıklar oluyor birlik ve dirlik olmuyor. Yazık yazık !.. :(


Konu Başlığı: Ynt: TÜRK PAŞASI TÜRK İÇKİSİ İÇTİ
Gönderen: Gümüş Kurt üzerinde 19 Kasım 2010, 23:03:56
Osman Pamukoğlu'nun bana Türkçülüğe ters bir tane söylemini söyleyin bakalım?Türkçülük ve Turancılık menim ihtisas alanımdır.Zaman internet başında Türkçülük oynayacak zaman değildir.Zaman mücadele ve eylem zamanıdır.

Öncelikle sözlerine dikkat et! Biz burada Türkçülük oynamıyoruz, Türkçülüğü sanal ortamdan gerçek ortama geçiriyoruz! Otağı biraz incelersen anlarsın...  Osman Paşa'yı severiz, sayarız; fakat herhangi bir partinin propagandasını yapmayız. Sen buraya belliki propaganda amaçlı gelmişsin; biz burada partcilik değil, Türkçülük yapıyoruz.  Bu otağ içinde bulunan çoğu kandş (Ben de dahil) Osman Pamuk Oğlu'nun partisine sıcak bakmaktadır. Lakin siz böyle parti propagandası yapmaya devam ederseniz çoğu Türkçüyü partinizden soğutursunuz! Burası Siyasi bir forum değildir! Türkçü-Turancı bir otağdır.


Konu Başlığı: Ynt: TÜRK PAŞASI TÜRK İÇKİSİ İÇTİ
Gönderen: oguz sad üzerinde 19 Kasım 2010, 23:06:18
Osman Pamukoğlu'nun bana Türkçülüğe ters bir tane söylemini söyleyin bakalım?Türkçülük ve Turancılık menim ihtisas alanımdır.Zaman internet başında Türkçülük oynayacak zaman değildir.Zaman mücadele ve eylem zamanıdır.

KAM-ATA,

Belli bir noktaya gelmiş bütün Heparlılar aşağı yukarı 24 saat Pamukoğlu paşaya ulaşabiliyor diye biliyorum. Osman Pamukoğlu Paşa'yı arayıp, ''siz kürt çocuklarının başını okşayıp şeker dağıtmışsınız ve de bununla övünmüşsünüz doğru mu'' dersen o sana söyler...

Misafirimizsin, o yüzden bizlerin kibar uyarılarını dikkate almanı istiyorum... Bundan sonra ki iletilerin propaganda amaçlı olduğu takdir de silinecektir.


Konu Başlığı: Ynt: TÜRK PAŞASI TÜRK İÇKİSİ İÇTİ
Gönderen: Boran üzerinde 19 Kasım 2010, 23:09:37
Osman Pamukoğlu'nun bana Türkçülüğe ters bir tane söylemini söyleyin bakalım?Türkçülük ve Turancılık menim ihtisas alanımdır.Zaman internet başında Türkçülük oynayacak zaman değildir.Zaman mücadele ve eylem zamanıdır.

KAM-ATA,

Belli bir noktaya gelmiş bütün Heparlılar aşağı yukarı 24 saat Pamukoğlu paşaya ulaşabiliyor diye biliyorum. Osman Pamukoğlu Paşa'yı arayıp, ''siz kürt çocuklarının başını okşayıp şeker dağıtmışsınız ve de bununla övünmüşsünüz doğru mu'' dersen o sana söyler...

Misafirimizsin, o yüzden bizlerin kibar uyarılarını dikkate almanı istiyorum... Bundan sonra ki iletilerin propaganda amaçlı olduğu takdir de silinecektir.


        Otağı okuyup , bizleri tanıyana kadar iletisi olmayacak.


Konu Başlığı: Ynt: TÜRK PAŞASI TÜRK İÇKİSİ İÇTİ
Gönderen: Börü Kağan üzerinde 19 Kasım 2010, 23:36:39
Osman Paşa iyi hoş adam da şu Kürt çocukları olayı falan biraz kafa bozucu. Yine de çok sevdiğimiz ve saygı duyduğumuz bir isim tabii...

Bence ne de olsa Atatürk yeniden gelemeyecek, şu anki partilerin de Türkçü görünüm alması zor. Bu yüzden bizlerden birisi yetişmeli... Siyaset yapacak, fakat öyle bizimkiler gibi eğrisi büküğü olmadan. Yolundan dönmeden ve taviz vermeden...


Konu Başlığı: Ynt: TÜRK PAŞASI TÜRK İÇKİSİ İÇTİ
Gönderen: Kagan_Bahadir üzerinde 20 Kasım 2010, 22:51:37
Otağ içinde belli siyasi partilere sempati duymak olağan bir durumdur. Biz Türkçüler her ne kadar şu anda siyaset ile doğrudan bağlantı kurmuyorsak da sandığa gidip oy verme vakti geldiğinde düşüncemize uygun bir partiye oyumuzu veririz.
Lakin iş partizanlığa kayınca ve otağa gelip bir siyasi partinin partizanlığına dayanınca içimizde olan sempatiler antipati düzeyine gelebilir.
Osman Paşa milliyetçi bir insandır. Komutan iken yaptıkları ortadadır. Bir Türkçünün oy verebileceği iki üç partiden biri de HEPAR'dır. Durum budur ama Osman Pamukoğlu'nun ağzından Türkçülük ve Atsız adına hiçbir söz duymuyorsak doğrudan otağ olarak destek vermemiz mümkün değildir. Belki de böyle bir sözü duymamız bile yetmeyecektir. Saraçoğlu Şükrü örneği önümüzdedir.


Konu Başlığı: Ynt: TÜRK PAŞASI TÜRK İÇKİSİ İÇTİ
Gönderen: Horasanlı Türkmen üzerinde 21 Kasım 2010, 00:12:27
Osman Paşa'nın Partisi, maalesef ve maalesef Mevlânavari bir sistemle çalışıyor. Adamların parti sorumluları dahi, belirgin bir şekilde milliyet tahkiri yapmaya çekinen kimselerdir. Milliyet tahkiri yapmaktan kastım, içerisinde sol cenahtan bol miktarda gelip de, milliyetçilik ismini kullanmaya çekinip de, ulusalcıyız diye geçinenlerdendir. Bundan uzun bir süre önce, ADD adlı komünistsever kuruluşa gayet yakın olanlarını görüp, "Benim odamın duvarında Deniz Gezmiş'in resmi asılı, ne gibi bir zararı olabilir ki?" diye çıkışan sığırlara akıl sır erdirememiştim.

Osman Paşa, asli mesleği olan askerlikten emekli olduktan sonra, yanlış bir seçim yaparak, siyasetin bodoslama içine dalmayı yeğlemiştir maalesef. Askerlik mesleğindeki tavizsiz yapısını siyasette korumasının bir hayli zor olduğunu biliyoruz. Fakat, eğer Osman Paşa kendisine milliyetçi bir taban edinmeyi arzuluyor ise bazı konularda daha hassas davranması gerektiğini bilmelidir. Velhasıl İpsiz Recep gibi bir milli mücadele kahramanı bunun en bariz örneklerinden biridir. Hani aynı ithamların Topal Osman Ağa'ya da yapılacağını da düşünmüyor değil insan.

K*rt veletlerine şeker dağıtma olayına gelelim. Ziyadesi ile midemizi bulandıran bir olaydı, fakat Farsi Mevlâna'nın ocağı gibi işleyen il ve ilçe teşkilâtlarına sahipseniz, böyle şeyleri olağan karşılamanız gerekmektedir. Türkçü söylemlerine gelince, normal şartlar altında aklı başında bir Türkçü, Türkçülüğün siyaset üstü yahut partiler üstü olduğunu bilecek seviyededir. Osman Paşa'nın Türkçü yahut Türk Milliyetçisi olmak gibi bir iddiasının olduğunu zannetmiyorum. Tabanından da belli olduğu üzere, sağdan ve soldan aparma, henüz elle tutulur bir program çizememiş bir parti nasıl barajı bile geçebilir, tartışmaya açıktır.

Rivayet odur ki, Osman Paşa'nın partisinde k*rtlere karşı düşmanlık besleyen bir taban çoğunluğu elinde bulunduruyormuş. Osman Paşa'nın k*rtlere karşı kardeşlik besleyen yüksek oranda oy kaygısı taşıyan bol tavizsiz(!) duruşunun, eleştirilen MHP'den pek de farkının olmadığını rahat şekilde görebiliriz. Lâkin, en azından milliyetçi olduğunu söyleyip de sağ gösterip sol vurmayan, ya da hümanizm damarı daha az kabarmış olanları tercih ederim.