TÜRK DEMEK TÜRKÇE DEMEKTİR !
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 31 Mayıs 2020, 09:03:52


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: TÜRK DEMEK TÜRKÇE DEMEKTİR !  (Okunma Sayısı 4334 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ATAOĞUL
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 15« : 28 Haziran 2011, 09:24:19 »

Bazı kandaşlarımın Türkçe'yi doğru kullanmadığını görmek beni çok üzüyor. Dilimizin eğilip bükülmüş hali, arasında karıştırılmış ingilizce, bilmemnece kelimeler ne yazık ki son on yıldır daha da arttı. Dilde yozlaşma özde yozlaşmayı getirir. Unutulmamalıdır ki asıl vatanımız Türkçe'dir. Dünyanın neresine giderseniz gidin, Türkçe konuştuğunuz sürece orayı Türk'leştirirsiniz. Ancak kendi topraklarımızda bile dilimizi yozlaştırırsak, tam da kadim düşmanlarımızın istediği gibi kendi vatanımızda yok oluruz. Bakınız Başbuğumuz Mustafa Kemal ATATÜRK ne diyor:

"Türk demek dil demektir. Milliyetin çok bariz vasıflarından birisi dildir. Türk Milletindenim diyen insanlar her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan Türk harsına, camiasına mensubiyetini iddia ederse buna inanmak doğru olmaz.

Yalnız milliyetin çok belirgin niteliklerinden biri dildir. Türk Milletindenim diyen insan her şeyden önce ve behemehal Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan Türk düşüncesine bağlı olduğunu iddia ederse, buna inanmak doğru olmaz.  Halbuki Adana'da Türkçe konuşmayan 20.000'den fazla vatandaş vardır. Eğer Türk Ocağı buna müsamaha gösterirse; gençler, siyasal ve sosyal bütün kuruluşlar bu durum karşısında duyarsız kalırsa, en aşağı yüz seneden beri devam ede gelen bu durum daha yüzlerce sene devam edebilir. bunun neticesi ne olur."

Bu konuşma Adana'da 17 şubat 1931 tarihinde yapılmıştır. Bizler için iki büyük mesajı vardır. Birinci mesaj Türkçe’ye sonuna dek sahip çıkmak, ikincisi ise her ne şart altında olursa olsun vatan topraklarında TÜRKÇE dışında dil konuşulmasına müsamaha göstermemek.  Bugün Türk Ocakları Başbuğ’umuzun kurduğu Türk Ocakları değil ne yazık ki.  Bu görevi  üstlenecek olan temsilciler Mustafa Kemal ATATÜRK’ü Başbuğ kabul eden biz Türkçü’ler olmak zorundayız.

Esenlikle

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Giray-han
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.209« Yanıtla #1 : 28 Haziran 2011, 23:15:01 »

Üzülerek söylemeliyim ki, benim ailemde bile, Türkçe yerine ingilizce konuşmaya çalışan insanlar var.
Laflarının arasına sürekli ingilizce kelimeler döşeyen, bazen sırf ingilizce anladığımı bildikleri için ara sıra benimle ingilizce konuşan akrabalarım var. Kendilerini ne kadar uyarırsam uyarayım, nedense bu yanlış davranışlarını sürdürmeye devam ediyorlar.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk'üz Türkçüyüz. Bu ülkeyi kimseye kaptırmayız.
GöKTÜRK KÜRŞAD
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 400


TTK


« Yanıtla #2 : 28 Haziran 2011, 23:44:41 »

Evet kandaşlarım,Türk demek Türkçe'nin güzel konuşulması demektir.Bu kurala hayatımızın her döneminde uymaya dikkat etmeliyiz ki,bu güzel dil,daima varlığını sürdürebilsin.Türkçe giderse Türkiye'de gider,bunu iyi bilmek gerekmektedir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

TÜRK,bu ülkenin yegane efendisi,yegane sahibidir.Saf TÜRK soyundan olmayanların bu memlekette tek hakları vardır;hizmetçi olma hakkı,köle olma hakkı.Dost ve düşman,hatta dağlar bu hakikati böyle bilsinler.                          M.Esat Bozkurt
ANKARALI GÖKTÜRK
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 2.262


BİR HAKAN GİDER BİN HAKAN GELİR !..


« Yanıtla #3 : 28 Haziran 2011, 23:57:17 »             Türkçe Türk'ün kutsallarından biridir. Bu durumda hem yazım hem konuşma dili anlamında çok özenli olmak Türkçünün ödevidir. Bay baylar, mersiler, pardonlar vbg sözcükler Türk'ün birbirine ettiği sövgüden kesinlikle farksızdır. GirayHan Kandaşın dediği gibi büyük bir bozunmanın içindeyiz. Bilinç yok olmuş durumda. Ben yanımda söylenen bu sözlere karşı tepki veriyorum ancak neye yarar ? Devlet sistemi buna çare değilse işler çok zor.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
GöKTÜRK KÜRŞAD
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 400


TTK


« Yanıtla #4 : 29 Haziran 2011, 00:46:38 »

Kandaşım yöneticisi olduğum işyerinde bozulmaya o kadar çok şahidim ki,gençler Türkçe'ye o kadar uzak ki,teknolojin hızlı gelişmesi,yabancı hayranlığı ve eğitimin bozulması Türkçemizin bozulmasında en büyük faktörlerdir.
Türkçe giderse Türkiye gider.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

TÜRK,bu ülkenin yegane efendisi,yegane sahibidir.Saf TÜRK soyundan olmayanların bu memlekette tek hakları vardır;hizmetçi olma hakkı,köle olma hakkı.Dost ve düşman,hatta dağlar bu hakikati böyle bilsinler.                          M.Esat Bozkurt
Türk Çerisi
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 795


« Yanıtla #5 : 29 Haziran 2011, 21:56:55 »

Bu konu üzerine kendi içimde uzun uzun derin düşüncelere dalmışımdır birçok zaman ve anladım ki, dil psikolojiyi de etkiliyor. Türkçe'yi  iyi kullanırsak kafa olarak da Türklüğümüz sağlamlaşıyor. Özellikle dünyayı yeni yeni algılayan çocuklarımıza Türkçe konusunda daha fazla özen göstermek zorundayız. Çünkü güzel Türkçe ile yetişen çocuğun zekası daha fazla artıyor. 
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Çalış didin ve çalış yıldızlar kapacaksın,
Bir Tanrıya bir de Türklüğe tapacaksın!
Altay Kağan
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 291


« Yanıtla #6 : 29 Haziran 2011, 22:14:11 »

Farsça, arapça veya türkleştirilmiş yabancı kökenli sözcüklerin yerine Türkçe kökenli sözcükler kullanırsak daha iyi olur Göz Kırp

Ara sıra yorumlarda bir çok Türkçe diline ait olmayan sözcükler görüyom, her bu tür sözcüklerin Türkçe karşılığı vardır!

Birkaç örnek vereyim:

psikoloji => Ruh bilimi
teknoloji => yordamlık
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 2.145 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.019s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.