TÜRK YÜZÜ (Türk Fenotipi)
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 21 Şubat 2020, 21:41:49


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2 3 ... 11
  Yazdır  
Gönderen Konu: TÜRK YÜZÜ (Türk Fenotipi)  (Okunma Sayısı 143854 defa)
0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Tengiz
Ziyaretçi
« : 27 Mart 2011, 03:49:24 »

Arşivimden çıkardığım ve düzenlediğim, Türk Dünyasının çeşitli yerlerinde çekilmiş görüntüler eşliğinde;
Türkler üzerine  resimlerle ''Genel Bir Bakış''...


Görüntüleri (aşağıda) karışık şekilde ve özellikle halk tabakasından kişileri seçerek koydum, her hangi bir boy açıklaması da yapmıyorum. Bu resim topluluğu Türkler üzerine tümüyle genel bir bakıştır, istisnalar her zaman olabilir.

Umarım otağda bazı üyelerin dile getirdiği bir eksiklik giderilmiş olur.
(Tengiz)


Kendi kişisel gözlemlerimden oluşan, resmi bir nitelik taşımayan, istisnaların her zaman olabileceği genel Türk özellikleri;.
-DIŞ GÖRÜNÜM-
*Gözün hafif ya da güçlü bir şekilde üst kapağı düşüktür, badem gözlülük-çekiklik vardır.  
*Geneliyle kare çerçeveye oturan yuvarlak bir kafa tipi vardır. Yüzde çene ucuna doğru hafifçe daralma görülebilir.
*Elmacık kemikleri ve yanaklar dolgun, belirgindir, Elmacık kemikleri çıkık olmasa da o bölge yayvan ve genişçe olur.
*Teni tunç-bakır ve bunun açığı olan kızıl ve buğday renklerindedir.
*Burun kemeri düz ya da bazı Kıpçak Türklerindeki gibi hafifçe basık olur. Burun kanatları belirgindir.
*Çene küçüktür.
*Sakal lar orta ve seyreğe yakındır, yüzde yoğun kıl tüy yoktur, bıyıklar, sakallar çok kıvırcıklanmadan (düz, tiril tiril uzayarak) çıkarlar. Türkmenlerde-Yörüklerde sakallar beyazlamaya başlarken bıyık izinde kalan kısımların siyahımsı kalması da yaygındır.. Moğol Ve çinlilere göre Orta Asya ve diğer bölgelerdeki Türklerin daha kalın kaşları ve bıyıkları vardır.  Düz ve hafif dalgalı saçlar vardır. ''Çakır'' sarı diyebileceğimiz kahverengiye yakın, altın rengindeki  bir sarışınlılık görülebilir. (Bazı yörüklerde ve Atatürk te olduğu gibi) Atatürk'ün sarışın olduğu da yanlış bir bilgidir. Atatürk; Türklerde var olan bir sarışınlılık türü olan ''çakır'' renklere sahipti. Saçları açık sarı değil, ''kahverengi-kızıl'' diyebileceğimiz sarı türündeydi. Kıpçak Türklerinde de bu çakırlığa denk gelinebilir.)
*Alın geneliyle geriye doğrudur ve saçlara doğru yukarı çıktıkça darlaşır
*Gıdı vardır, belirgindir. (Çene altı yere paralel, düzdür)

-DAVRANIŞ YÖNÜNDEN-
*Konuşma biçimi önemlidir. Konuşma tonlamasında kulağa hoş gelmeyen ve Türkçe şivelerine uymayan ses bozuklukları olmamalı. Bu; yetiştiği ailenin içinde başka bir dilin etkili olmadığını gösterir.
*Davranışlarında hafif ya da baskın olarak atılganlık ve açık gözlülüğün yanında, hızlı mimik  hareketleri göze çarpar. Hızlı konuşma biçimi yaygındır.
*Kolay kolay Türklüğüne toz kondurmaz ve bununla övünür. Konu geçtiğinde bundan zevk duyar.
*En yüksek dağda eğitim görmeden yaşamış, okul eğitimi görmemiş bir yörük ailesine ziyarete gittiğinizde bile size vahşice, soğuk ya da boş şekilde bakınmazlar. İçten bir şekilde sizi karşılarlar ve  konuklarını ağırlarlar.

*Büyüklere karşı ağırbaşlılık ve düşünerek konuşma göze çarpar. Mütevazilik vardır ama durum ciddileştiğinde bu mütevazilik yerini atılgan bir etkinliğe bırakır.
*İçten şekilde gülümserler, gözlerin kısılmasından yanakların olabildiğince genişlemesine kadar içten gülümsemeleri Türklerin kendilerini ele verir.  Gülümsemeleri ve cana yakın ve abartısızdır. Güldüklerinde ve gülümsediklerinde  ağızlarını, dudaklarını iki karış açıp bütün dişlerini göstermezler, çok ses çıkarmazlar. Ya da tam tersi zorla gülermiş gibi soğuk bir tebessüm atmazlar. Ağırbaşlı, abartısız biçimde içten gülerler, gülümserler. Güldüklerinde gözleri donuk kalmaz; hemen kısılır.:

*Sabırlı bir yapıları vardır. Olaylara birden parlayıp sönmezler. Bir köşeden olanları sessizce izleyip uygun anın gelmesini beklerler.
*Erdemliliğe önem verirler (Ana-Babaya ve atalara saygı, Yiğitliğe,bilgeliğe ve savaşana olan saygı,yemeğe saygı, çalışmaya ve üretene saygı, doğanın güçlerine saygı, görgülü olmaya verilen önem vb.konular)
*Aşiret şeklinde değil, aile (oğuş) olarak yaşarlar.
*Çocukluktan başlayarak birbirlerine karşı üstün olma yarışları bitmez, gerekirse birbirlerinden bilgi saklarlar. En iyi kim boğuşur, en iyi sapan kiminkidir, en iyi kim sazı-kopuzu çalar kavalı öttürür, en iyi kim atışma yapar, en iyi kim ata biner, en iyi buğday kimin tarlasından çıkar, en iyi çakmak kiminkidir gibi günlük yaşamdan basit örnekler verilebilir. Bu üstünlük uğraşısı tarihsel olaylara bile yön vermiştir. Kökeni bence bozkırdaki yaşam savaşında güçlü olmak için yapılan yarış benzeri alıştırmalardır.
*Umutsuz değillerdir; en kötü olayda bile iyi bir yön aramaya çalışırlar. Depresyon, karamsarlık, tükenmişlik Türk toplumunun iç yapısında yoktur. Üzüldüklerinde bunu sanatlarına yansıtırlar; abartıya kaçmazlar.
*Dinde ve günlük yaşamda bağnazlık, aşırı tutkunluk Türklerde yoktur. Toplum kuralları çerçevesinde esnek bir hareket ve düşünme yapıları vardır.
*Pragmatik bir görüşleri vardır. Günlük yaşamda yeni gelen bir şey işe yarıyor ve işi görüyorsa iyidir. İşi yapması beklenenen değil, işini iyi yapan göz önünde tutulur ve yüceltilir.

 
TÜRKLERDE GENEL OLARAK HANGİ ÖZELLİKLER YOKTUR?
* Yukarı doğru genişleyen balon tipli kafalar, uzun kafalar Türklerde yoktur.
*Bayık bakan, eşek gözü olarak adlandırılan iri, dışarı çıkık ve yusyuvarlak limon tipli gözler Türklerde yoktur. Türklerin iri gözlü olmadığı konusunda türkan şoray örneğini verebiliriz. Onun iri ve yusyuvarlak gözleri vardır ki, bu Türklerin göz tipi değildir, Hint-Avrupa kavimlerinde, (çingenler, hintliler, ortadoğu- avrupa gibi) bir iri gözlülüktür. Limon gibi şekli olan iri gözler Türklerde yoktur.
*Türk burunlarının ucu sivri ve kanatları üçgenimsi değildir. Burun kanatları buruna yapışık ve belirsiz değildir. Gagaya benzer, aşırı eğri, uzun ve yamuk kemerli burunlar, ucu uzamış, büyük ve patlıcan tipli burunlar yoktur.
*Pala dudak olarak bilinen iri ve kalın dudaklar yoktur.
*Aşırı kıvırcık saçlar yoktur.
*Çok iri, geniş ya da sivri köşeli, sivri yüz hatları yoktur.
*Alın dışa doğru şişkin ve çok yuvarlak değildir. Uzun-yere dik, dümdüz ve diktörgenimsi değildir.
*Aşağı sarkmış ya da çok iri dudaklar yoktur.
*Aşırı sarışınlılık ve beyaz tenlilik Türklerde olmaz.
*Elmacık kemikleri yok denecek kadar çökük ve dar olmaz.
*Gıdının olmaması (Çene ile boğazın kavis yapmadan, birleşik olması) Türklerde pek görülmeyen bir şeydir. Türklerde düzgün bir gıdı vardır çene altı düzdür.[/b] (aşırı kilolu ya da yaşlı olan herkeste gıdı ortadan kaybolabilir, bu genellemeyi bu türlü kişilerin dışında tutmak gerekir)
*Türklerde, çinlilerde olduğu gibi uzun ve ya çok yuvarlak, elmacıkları belirgin olmayan sivri hatlı küçük hatları olan bir yüz ve çok küçük bir çene yoktur. Türklerin yüzleri çinlilere göre daha kaba çizgilidir
*Türklerde geniş, iri ve çok dikdörtgenimsi çeneler yoktur. Çenede ekmek ucu şeklinde olan iki parçalı iri çene çıkıntısı yoktur.
*Aşırı gür kaşlar, sakallar ve aşırı kıllılık yoktur.

(Bu bilgilerin tümü benim kendi gözlemlerim sonucu oluşan çıkarımlarımdır, resmi bir kesinliği yoktur, kültürel fiziksel istisnalar her zaman olabilir.)


Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Türkçü Kasırga
Türkçü - Turancı BOZKURT

ileti Sayısı: 1.018


IRKÇI


« Yanıtla #1 : 27 Mart 2011, 04:32:04 »

Cok degerli paylasimlar, sagol varol Tengiz...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 27 Mart 2011, 13:00:22 »

Çok güzeller. Özellikle başlıklara ve takılara bayıldım.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
SonOsmanli03
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 27 Mart 2011, 13:01:15 »

Biz çok büyük bir aileyiz. Ellerin dert görmesin kandaşım.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ISBARA ALP
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 27 Mart 2011, 16:35:55 »

Çok güzeller. Özellikle başlıklara ve takılara bayıldım.

Ne kadar saldırgan, Ne kadar yırtıcı, Ne kadar Türkçü olursan ol, ser'de Asenalık var, Güzelim resimlerin içerisinde bizim gözümüz saç, ten renklerinde, çıkık şakak'larda iken gitmiş gözü takılara takılmış Sırıt
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
T A R K A N
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 181Site
« Yanıtla #5 : 27 Mart 2011, 16:53:48 »

Vapurda birkaç yaşlı kadın gördüm..Gazetede Kıvanç Tatlıtuğ'un resmine bakıp ''işte gerçek TÜRK tipi'' dediklerini duydum..Onlara cevap verecektim ama tanımadığım için birşey diyemedim..

Herhalde o yaşlı kadınlar, bu resimleri görse pek kabullenmezler...Çünkü insanlarda, ''sarışınlığın üstün ırk göstergesi olduğuna'' dair yanlış inanışlar var..

Bunu da sanırım, Avrupa ülkeleri zihinlere kazımış zamanında..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 27 Mart 2011, 17:21:30 »

Çok güzeller. Özellikle başlıklara ve takılara bayıldım.

Ne kadar saldırgan, Ne kadar yırtıcı, Ne kadar Türkçü olursan ol, ser'de Asenalık var, Güzelim resimlerin içerisinde bizim gözümüz saç, ten renklerinde, çıkık şakak'larda iken gitmiş gözü takılara takılmış Sırıt

 Sırıt Peynir

Şu geri zekalı modacılar neden gözlerini biraz olsun Türk Dünyasında gezdirmezler bilmem. Ne kadar zengin bir kültür olduğunun farkında olsalar dün ya modası alt üst olacak. İlk uygulayanda ben olurum valla. Sırıt

 
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Giray-han
Türkçü - Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.212« Yanıtla #7 : 27 Mart 2011, 17:24:02 »

Tengri Türk'ü korusun ve kollasın.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk'üz Türkçüyüz. Bu ülkeyi kimseye kaptırmayız.
GÖKÇE İREM
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 57« Yanıtla #8 : 27 Mart 2011, 17:26:03 »

Türk ırkının tüm bu güzelliklerine rağmen bazı beyinsizlere göre en güzel ırk slav ırkıymış. Sinirli
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
T A R K A N
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 181Site
« Yanıtla #9 : 27 Mart 2011, 17:44:49 »

Yemişim slav ırkını, insan olamamışlar daha ne yapayım sarı çiyanları, eline bir kaç elektronik devre alan bir kaç baraj yapan medeniyiz, güzeliz diye düşüyorlar ortaya. Unutmadık daha bu dünyada yaptıkları katliamları, pislikleri.Benim içten gülüşlü, doğal, ay yüzlü Türkmenim, Kıpçağım, Sibiryalı insanım yeter bana...

 Türkmen takıları üzerine ingilizce bir metine denk gelmiştim açina teyze. Bir ara çevirebilirsem otağa eklerim.
Boş zaman bulsam yalnızca Türk takıları üzerine bir araştırma yapmak isterim. Otağımızın bayan üyeleri de bu konu üzerine eğilebilirler aslında.
(Bu arada bir iki tane daha resim ekledim.)

Slavlar ve anglo-saksonlar, domuzlara benziyorlar aynı..Tatil yerlerinde görüyorum bazen..Ten renkleri aynı domuzlara benziyor..Çoğunun kaşları falan yok gibi birşey..Kıskançlık konusunda da domuz gibiler aynı..Eşlerini tangayla dolaştırıyorlar ulu-orta..Bu domuzların eşlerine ise o bölgede garsonluk,midyecilik falan yapan maymun K.rdler bakıyor ağızlarından salyalar aka aka..

Anlayacağınız, ülkemizin tatil beldeleri hayvanat bahçesine dönmüş vaziyette..Maymunlar ve domuzlar cirit atıyor..Gidip görebilirsiniz..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1] 2 3 ... 11
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.081 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.011s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.