Turan İmparatorluğu'na Gerçekçi Bir Bakış Açısı
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 13 Ağustos 2020, 19:47:09


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
Gönderen Konu: Turan İmparatorluğu'na Gerçekçi Bir Bakış Açısı  (Okunma Sayısı 5837 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
KızılBozkurt
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 21


Barbarosun Gücü


« : 27 Mart 2010, 03:37:15 »

Turan çok zor bir hedeftir. Fakat, "Ah keşkelerle", "Çok zorlarla", "İmkansız be abicimlerle" kestirilip atılamayacak kadar da kutsal bir davadır.

Teslimiyetçilik, Türk'ün karakterine en son yakışacak şeydir.

Peki Turan'a nasıl ulaşabiliriz? Bence bunu tartışmalı ve ortaya koymalıyız.

Bundan 30 sene önce sovyetlerin dağılacağını söyleselerdi buna kim inanırdı?

Peki, bu günkü Rusya'nın er ya da geç bölüneceğini altını çize çize söylesem, buna kim inanır? Bence Kadir İnanır'dan başkaları da inanmalı...

Ya Çin halk cumhuriyeti? Tayvan, Tibet, doğu Moğolistan ve Doğu Türkistan sorunlarıyla boğuşan Çin halk cumhuriyetinin, sonsuza kadar yaşayabileceğini kim söyleyebilir?

Çin halk cumhuriyeti ve Tayvan'ın savaşmaları an meselesi. O küçücük ada ülkesi Tayvan'ın Çine kan kusturacağını, hatta geri püskürteceğini tarihe not düşerim. ("Nasıl olur" diyenlere İsraili örnek gösteririm.)

Tibet'e gelince, zaten toprakları işgal altında bulunan ve uluslararası meydanda da haklılığı kabul gören Tibet, bağımsızlığını ilan etmek için "doğru zamanı" beklemektedir. Bu da muhtemelen, Çin-Tayvan savaşı sırasında olacaktır. (Bu da tarihe düşdüğüm ikinci not olsun.)

Burada bizlere ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne düşen görev, Doğu Türkistan'daki kardeşlerimizi, kandaşlarımızı madden ve manen sonuna kadar "bağımsızlık mücadelelerinde" desteklemektir. Hiç şüphem yoktur ki Doğu Türkistan bir gün (Ki o gün yakındır) bağımsızlığını kazanacaktır.

Diğer Türk Devletlerine gelince...

Özü, kanı, canı, dili, tarihi, kültürü bir olan bu kardeşlerimiz, Komünizm döneminde bastırılmış, sindirilmiş, ve kısmen de benliklerinin bir kısmını yitirmişlerdir.

İşim gereği, bir çok kez tanıştığım Azerbeycan, Kazakistan, Türkmenistan, Özbekistan gibi ülkelerden Türk kardeşlerimizin, kandaşlarımızın, "Türk" kelimesini yalnızca Türkiye'de yaşayanlar için kullandıklarına, "Türksün yani" sözüne bir çok kez "Hayır Özbek'im, Hayır Türkmen'im" şeklinde cevap verdiklerine tanık oldum. Hatta bir çokları benimle Türkçe konuşmalarına rağmen, aile içerisinde Rusça konuşuyorlardı. Elbette ki diğer Türk Devletlerindeki kardeşlerimizin, kandaşlarımız tamamı bu halde değillerdir. Fakat yukarıda bahsettiğim örneklerin onlarcasına tanık olduğumun da altını çizerim.

Bunun yanı sıra, diğer Türk Devletlerindeki kardeşlerimizde, kandaşlarımızda güzel şeyler de olmuyor değil.

Özellikle de Azerbeycan'daki Türk Halkı ve halk olarak olmasa da devlet yönetimi olarak Kazakistan'daki yönetim (Ki bu er ya da geç halka da yansıyacaktır), her geçen gün daha da Türklük bilinciyle titremekte ve kendine gelmektedir.

Ben bu ateşin önümüzdeki 15 yıl içerisinde bütün Türk Devletlerini saracağını düşünüyorum. Ve Türklük ateşi bütün Türkleri sardığında, yani Türk Budunu yüzlerce yıllık uykusundan uyandığında, bu devletlerin birleşmesini hiç bir güç engelleyemeyecektir.

Bence Turan 3 aşamada gerçekleşecektir. 2020-2025, Türkiye-Azerbeycan birleşmesi, 2030-2035, Orta Asya Türk Devletlerinin federe yapıya geçişi ve 2035-2040, Doğu Türkistan'ın bağımsızlığı ve en geç 2050 yılında, Turan Devleti'nin kuruluşu.

Son olarak şunu not düşmek istiyorum, 2050 yılında, şu anda 10'lu yaşlarda olan kardeşlerim, 50'li yaşlarda, 20'li yaşlarda olan kardeşlerim, 60'lı yaşlarda, 30'lu ve 40'lı yaşlarda olan ağabeylerim de 70'li ve 80'li yaşlarda olacaklardır. Kabaca bir varsayımla bu otağdaki kardeşlerimin ve ağabeylerimin %99'unun Turan Devleti'ni göreceğini ön görüyorum.

Yeter ki aklımızın ve kanımızın son damlasına kadar cenk edelim. Ve cenkin yalnızca savaş meydanında olmayacağını, nefes alıp verdiğimiz her saniyenin gerçekte bir cenkin parçası olduğunu unutmayalım.

Tanrı Türk'ü Korusun.

Esenlikler.


Alıntıdır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Yüzde Yüz TÜRK Olduğun Gün Cihan Senindir
Uraltu
SOYSUZ BİR PİÇ OLDUĞUNDAN ATILDI
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 589« Yanıtla #1 : 09 Nisan 2010, 19:45:29 »

Belki yarın belki de yarından da yakın.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Börü Kağan
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 507


Ben, Selim Pusat!..


« Yanıtla #2 : 09 Nisan 2010, 22:42:07 »


Şu Çin konusunda birkaç şey söyleyeyim dedim kandaşlarım. Tayvan, şu anda Çin ile savaşabilecek bir devlet konumundadır. Ancak uzun süren bir savaşta başarılı olma ihtimalleri o kadar yüksek değildir. Yine de içeriden Doğu Türkistan, Tibet ve diğer işgal ettikleri topraklarda çıkacak ayaklanmaları göz önüne alırsak, Çin, Orta Asya üzerindeki oyunlarından vazgeçmek zorunda kalabilir. Diğer Türk devletleriyle bağlarımızı sıkı tutmalı, hiçbir zaman onlara sırtımızı dönmemeliyiz. Örneğin son yıllarda Azerbaycan üzerinde ortak alfabe konusunda kurulan baskı sonuç verdi. Ortak alfabe kullanımı Türk kültürünün bütünleşmesi konusunda çok önemli bir noktadır kanımca. Bu ve bunun gibi kültürel ve sosyal hamlelerle Turan'ın temelleri atılabilir. Ancak bu yoldan hiç dönmemeliyiz, ABD, Rusya ve Çin bu bölgede zaten büyük bir oyun oynuyor, biz bu oyunda önce doğru ata oynamalı, sonra da o atın üzerine çıkıp Turan'ı hayata geçirmeliyiz...


Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Gözler ki birer parçasıdır sende İlahın,

Gözler ki senin en katı zulmün ve silahın,

Vur şanlı silahınla gönül mülkü düzelsin;

Sen öldürüyorken de vururken de güzelsin!
İlteriş Kutluk Kağan
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 397


ACUNDA KUTLU YASA, TÜRKLERİN TÖRESİDİR.


« Yanıtla #3 : 10 Nisan 2010, 01:26:29 »

Haklısın kandaşım.Zira savaşlarda adadaki askeri birliklerin adaya saldıran birliklere karşı pek bir şansı yoktur.Üstelik Çin gibi hava kuvvetleri güçlü olan bir devlete karşı Tayvan'ın direnmesi çok zordur.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

IRKLARIN ÜSTÜNDE TÜRK IRKI!..
GENÇ ATSIZCI
kullanıcı
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 4


« Yanıtla #4 : 29 Ekim 2011, 05:09:33 »

zaten türkün kısaltma olduğunu biliyorsundur. türk türkmenin kısaltmasıdır ve türkler müslüman olduktan sonra türkmen diye anılmıştır .tarih dersi vermeye gerek yok osmanlı oğuzlardandı anadolu şelçuklu ertuğrul gaziye diğer beylere verdiği gibi toprak vermiştir.yalnız dostlar bu sitede herkes nirvanada uçmuş laf safsatası bol herkes hayal dünyasında hedef ler gerçekten güzel ama icraate gidecek hiç laf yok gerçekçi açıdan günümüzü düşünerek kimse bakmıyor.turan gerçekten güzel bir hedef.orta asya türk cumhuriyetleriyle ilişkiler ciddileştirilmeli kültür bakımından eşit seviyeye gelmeliyiz keza dil konusundada.osmanlıları unutmayalım büyük selçuklu devleti anadolud türk kültürünün yayılmasını istemiştir sizce neden sun tzu nun felsefesinin bir seviye üstüdür.anadolu türkleşecekki alması daha kolay olacak türk olmayan özenecekki türklüğe ben türküm diyebilecek o zamn her insan türk her vatan türkün toprağı olacakki kolay yoldan toprak alınacak osmanlılara bakalım küçücük beyikken ne kadar büyüdü.nasıl peki ben birleşeyimmi dedi diğer beyliklerle hayır önce çürümekte olan bizansla sonra hazinesini arttırınca kafirlerle savaştığı için diğer ttürk beyliklerininde övgüsünü kazandı ha bu çok önemli ileride savaşacağı  rakip türk beyliklerinin halkları daha çabuk osmanlıyı benimsedi bu şekilde karizmasıyla daha kolay toprak elde etti hem saygınlığı arttı hem ekonomisi büyüdü.osmanlıların en büyük rakibi karaman oğullarıydı osmanlılar birleşelimde turanı anadoludamı kuralım dedi hayır savaşarak büyüdü diyorumki turan yolunda türk dünyası yolunda dil ve kültürden sonra savaşılarak alınacaksa kızıl elmada savaşılarak alınmalı tabi ilk önce dediğim kısgtaslar olacak çünkü zamn ok yay kılıç devri değil artık çok büyük zararlar veren silahlar olduğu için sun tzunun felsefesi daha akla yakın gibi görünüyor ancak yapılması ne gerekiyorsa yapılmalı turan için boş laflarla gemi yürümez ne uzanılır ne kısalınır
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
kullanıcı
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 4


« Yanıtla #5 : 29 Ekim 2011, 05:26:06 »

ayrıca yazdıklarımı okuduğumda türklerin ne kadar zeki bir millet olduğunu bir kez daha anladım.. selçuklu devleti beylikler kuruyor anadoluda anadoluyu almak için en iyi komutanlarına beylikler kurduruyor.sonra türk kültürünü yayıyor ,yöre halkının kendilerine sempati duymasını sağlıyor devlet hem kendi bekasını hemde kendisi yıkılırsa kendisinden sonra gelecek devleti tayin ediyor.osmanlı hristayanlara saldırıyor türk beylerinin sempatisini alıyor sonra beylikler ona hizmet ediyor sonra bütün oluyor istanbulu alıyor müslüman dünyasının sempatisini kazanıyor sonra müslüman coğrafyasını   fethediyor. taabi bu uzun bir döneme tekabül ediyor halklar sindiriyor türk kimliğini içinde. halifeyi kurtarıyor padişah halife oluyor bütün müslüman dünyasının lideri oluyor .gerçekten zeki bir milletiz .
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Tunçyürekli
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.149« Yanıtla #6 : 29 Ekim 2011, 12:10:42 »

 Hedefe ulaştıktan sonra Altayların eteklerinde o zaman oluşacak popüler bir mekanda nargilemi fokurdatırken,restoranlarda dava arkadaşlarımla kımızlarımı tokuştururken hayal ediyorum. Bu zevkin tatminini sanırım hiç bir kadında bulamayacağım. Hayallere daldık,en iyisi gerçek hayata dönmek birazda,İstanbulla şimdilik idare edeceğiz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

DEME BANA KAYI, OĞUZ, OSMANLI/TÜRK'ÜM BU AD HER ÜNVANDAN ÜSTÜNDÜR/YOKTUR ÖZBEK,AZER,KIRGIZ,KAZANLI/TÜRK MİLLETİ BÖLÜNMEZ BİR BÜTÜNDÜR!
atakon
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 4


TURAN. BİRGÜN MUTLAKA


« Yanıtla #7 : 05 Şubat 2012, 23:09:26 »

dünyaya inat türk birliği kurmayı hedefleyen gerçek TÜRKLER büyük TÜRK toplantısında sözlerimizi birliğimizi kökümüzü dökmeye varmısınız  ergene1kon@hotmail.comm (istanbul) yeni bir tarih yazmaya nedersiniz
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

atakon
atakon
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 4


TURAN. BİRGÜN MUTLAKA


« Yanıtla #8 : 05 Şubat 2012, 23:11:06 »

BEN ASLA KEŞKE DEMEM NİÇİNMİ ÇÜNKİ BEN (TÜRKÜM)
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

atakon
Boran
Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 05 Şubat 2012, 23:31:20 »

dünyaya inat türk birliği kurmayı hedefleyen gerçek TÜRKLER büyük TÜRK toplantısında sözlerimizi birliğimizi kökümüzü dökmeye varmısınız  ergene1kon@hotmail.comm (istanbul) yeni bir tarih yazmaya nedersiniz

 Türkçe yazım kurallarına uy. Büyük harfle ileti atma. Bir hafta sonra buradan atılmazsan beni ara. 0 532 561 02 86. Erken arama atılırsın.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.226 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.01s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.