Samsun dan Artvin e ve diger iller de Türkiye nin Etnik konumu
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 31 Mayıs 2020, 07:41:54


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2 3 ... 6
  Yazdır  
Gönderen Konu: Samsun dan Artvin e ve diger iller de Türkiye nin Etnik konumu  (Okunma Sayısı 44098 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
daglargibi
Ziyaretçi
« : 11 Mayıs 2011, 11:04:52 »

Samsun dan Artvin e ve diger iller de Türkiye nin Etnik konumu
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Börü Kağan
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 507


Ben, Selim Pusat!..


« Yanıtla #1 : 11 Mayıs 2011, 12:56:25 »

Ağabey, Şebinkarahisar konusunda bir düzeltme yapmak isterim. Şebinkarahisar'ın uzun bir süre Ermeniler'in kalesi olduğu doğrudur. Fakat sonra Şebinkarahisar'da büyük olaylar yaşanmış, Ermeni nüfus ya öldürülmüş, ya da sürgün edilmiştir. Yani bugün Şebinkarahisar Türkler'in ağırlıklı olduğu, Ermeniler'in tamamen temizlendiği bir yer haline getirilmiştir.

Ekleme: ''1895 yılı itibariyle Şebinkarahisar merkez nüfusunun üçte bir kadarı Ermenilerden oluşmaktadır. 1901 yılında kentte 332 erkek ve 105 kız öğrencinin okuduğu iki Ermeni okulu mevcuttu. Ermeni Devrimci Federasyonu (Taşnak) partisinin liderlerinden olan Antranik Ozanyan Şebinkarahisar doğumlu idi. I. Dünya Savaşı sırasında Şebinkarahisar Ermenileri tehcir (mecburi göç) kararına direnmeye karar vererek kadın ve çocuklarıyla birlikte kaleye sığınmıştır. 25 gün süren isyan sırasındaki saldırılarda Türk askeri kuvvetlerinden ikisi subay olmak üzere 84 şehit, 140 yaralı ve Müslüman halktan 30 ölü ve 20 yaralı olmuştur. 3 Temmuz 1915'te kaleyi Ermeni isyancılardan geri almayı başaran Türk ordusu, kasabayı ve yöreyi Ermeni nüfustan tamamen temizlemeyi başarmıştır.''
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Gözler ki birer parçasıdır sende İlahın,

Gözler ki senin en katı zulmün ve silahın,

Vur şanlı silahınla gönül mülkü düzelsin;

Sen öldürüyorken de vururken de güzelsin!
Gökşad
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 190« Yanıtla #2 : 11 Mayıs 2011, 13:32:46 »Kandaşlar güzel tesbitlerde bulunmuşsunuz elinize sağlık. Ofluların sağlam çıkmasına sevindim tanıdığım çok Oflu var çevremde. Bu bölgelerin Türkleşmesinde büyük emekleri olan, Topal Osmanın ruhunuda tekrar şad edelim.Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Hun53
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 600


Gökyüzü bayrağımız olsun, yeryüzü otağımız!


« Yanıtla #3 : 11 Mayıs 2011, 14:32:11 »

Güzel kandaşım ellerine sağlık ama Hemşinlilerin kökenleri hakkında daha geniş bildiklerin varsa onları da yazar mısın çünkü ben Hemşinlilerin Türk Soylu olduklarına inanıyorum.. Araştırmalarım bunu gösteriyor.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Genç Börü
Genç Börü
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 505


TANRI TÜRK'Ü KORUSUN


« Yanıtla #4 : 11 Mayıs 2011, 16:58:17 »

Çok güzel bir konu kandaşlarım izninize dayanarak sabitliyorum. Bende en yakın zamanda alfabetik sıralamaya göre hazırlayacağım.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN
Hun53
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 600


Gökyüzü bayrağımız olsun, yeryüzü otağımız!


« Yanıtla #5 : 11 Mayıs 2011, 18:26:44 »

Bu ve buna benzer makaleleri okudum. Ama bu makalelere ne kadar güvenebiliriz bu kişiler Türkiye'den Türk adını dilmek için Yörükleri,Türkmenleri,Dadaşları bile Türklüğünü inkar etmediler mi? Biz Türkçüler bu gibi insanların söylediklerine göre mi hareket edeceğiz ? Bu makalede Batı Hemşinlilerin Lazlardan etkilendiği Söyleniyor bir kaç örnek verse hangi konulardan Lazlar'dan etkilenmişler? Derinliği olmayan uydurma bir yazı. Hemşinlilerin Türklüğünü gidin Hemşin'görün Eşik kültüründe tutunda, Ocak Kültürüne, Ateş Kültüründe alında Dağların , Su başlarının Kutsallığına, Göçerlikten, Aile Yapısına Türklüğünü hala yaşamaktadır...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkçü Kasırga
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.017


IRKÇI


« Yanıtla #6 : 12 Mayıs 2011, 03:55:31 »

                                                   
Kalkandere-Yogun Cepni Türk Nüfusu nun yer aldigi bölgede laz yoktur yörede laz diye anilanlar ise genelde Türklesmislerdir


Yine önemli bir konu actigin icin kutluyorum...

Durum tespiti yapmamiz bakimindan kisaca bu bölümü aldim...Örnek olmasi icin Kalkanderede laz diye anilanlarin Türklestikleri savini ele alalim...
Varsayalim ki kan olarak Türk olmayan bunlar, o bölge Türklerin eline gectikten bir kac asir sonra dillerini tamamen unutup (birakip) bu güne kadar sadece Türkce konustular, buna ragmen aile icerisinde kulaktan kulaga mutlaka soylarinin Türk olmadigini tüm bireyler bir sekilde ögrenmistir...Simdi böyle bir gercek var iken bunlarin Türklesme durumu nasil oluyor ?
Burdan yola cikarak yabanci kandan olanlarin Türklesme (Türk olma) diye bir durumu söz konusu dahi olamaz sadece anadillerini unutup Türkce konusan azinliklar gercegi olur..
Bir toplulugun baska bir toplulugun tabiyetine gecme durumu proto Bulgarlarin kalabalik trak ve slav kitleleri icerisinde tamamen eriyip kaybolmalari gibi olur...
Bulgarlar örneginde oldugu gibi asiri evlilikler yolu ile azinlik olanlarin kalabalik kitle karsisinda tamamen dilini, kültürünü, kanini kaybetmesi ile mümkün olabilir fakat yukarda adi gecen toplulugun o bölgede Türkler ile asiri evlilikler yaparak tamamen karismalari zaman icerisinde gerceklesmemistir, bir kac yüz kelimeden ibaret dillerini birakmalari ise sartlarin getirdigi mecburiyetten dolayi vüku bulmustur yoksa dilleri bir Türkce kadar yaygin ve etkili olsaydi asla dillerini birakip Türkceye yönelmezlerdi...

Yabanci kandan olanlari Türklestirip asimile etme politikalari bana göre Türk irkini melezleslestirmek icin sahneye konulmus sakat politikalardir.
Her Türkce konusani, her müslüman olani Türk olarak gören bu sakat zihniyet kesinlikle Türklügün iyiligi icin bunu yapmamaktadir !
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Hun53
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 600


Gökyüzü bayrağımız olsun, yeryüzü otağımız!


« Yanıtla #7 : 12 Mayıs 2011, 15:11:45 »

Kandandaşlar ben Türk olmayan bir etnik grubu Türk yapalım demiyorum ama tam olarak araştırmadan kesin sonuçlar da çıkarmak olmaz. Bilim çevreleri diyorsunuz ben size onlarca adının önünde prof. olan insanın K.rtleri Türk olarak savunduğunu göstereyim. Şimdi bu prof.lar söyledi dile K.ürtler Türk mü olur. Hemşinlilerin ermeni olduğunu iddia eden görüşlerin cevap bulamadığı bazı konular var belki bu sorular sizin için önemli değil ama benim için önemli çünkü ben kimin ne söylediğine değil gerçeklere bakıyorum. Bazen gerçeklere ulaşmak uzun zaman alır. Kaldı ki Tarih bilimi fen bilimleri kadar kesin sonuçlar vermez.
 
Hemşinliler hakkında geniş bilgi veren bir makaleyi sizinle paylaşıyorum okuyun düşündüklerinizi paylaşın gerçeklere birlikte ulaşalım bilmediklerimizi öğrenelim

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://kuzeyturk.ucoz.com/belgeler/Hemsinlilerde-sosyal-yapi-ve-kulturel-kimlik-socia.pdf

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkçü Kasırga
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.017


IRKÇI


« Yanıtla #8 : 14 Mayıs 2011, 15:28:45 »

                                                                       Sakarya

Kaynarca- Türk ve Türkmen nüfus hakimdir
Ferizli-Türk ün diyari Bulgaristan dan gelen muhacir Türkler ve Türkmenler agirliktadir
Karasu-Balkan muhacirleri ve Karadeniz Türk göcleri ile Türk diyaridir birkac abhaza  cerkez ve hemsinli köyü varsa da bunlar ehemniyet tasimaz cogunluk Türk tür.
Kocaaali- Cogunlugu Manav Türkleri olustursa da cerkez laz abhaza bosnak gürcü köyleri vardir yani kozmopolit bir bölge asure gibi ne ararsan var .
Sögütlü- Balkanlardan gelen muhacir Türkler in yurdu
Adapazari (Merkez)- Yogun cerkez ve gürcü yerlesimi vardir
Hendek-Cerkez ve gürcü dolu 2-3 tane de  de Laz köyü var.
Akyazi-Cerkez gürcü laz ne ararsan var Sakarya nin en karisik ilcesi Akyazi dir
Sapanca-Cerkez burda daha az ona oranla Gürcü ve Laz yerlesimi buraya sarmis
Karapürcek-Türkmen diyaridir
Pamukova-Karapürcek gibi Türkmen diyaridir
Geyve- Ücte iksii Türrkmenler den olusur yogun gürcü yerlesimi nin yani sira bir kac cerkez köyü ve 1 laz köyü vardir.
Tarakli-Türk ve Türkmen diyari
Türkiye´de merak ettigim yerlerden biriside Sakaryadir. Bir hayli karisik olan bu ilimizde Türk ve azinlik orani karsilastirildiginda ortaya nasil bir oran cikar Daglargibi ?

Yine demografik yapisi Sakarya´ya cok benzeyen Kocaeli, Düzce ve Yalova hattini irdelemek lazim.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Delikurt60
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 23« Yanıtla #9 : 14 Mayıs 2011, 16:53:00 »

Dağlargibi kandaşım  Karadenizden başlamışken özellikle orta ve doğu karadenizin iç kesiminin de(Çorum-Bayburt) Türk - etnik nüfus durumunu elinden geldiğince açıklayabilir misin?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Kan dökmeyi bilenler hükmeder topraklara...
Sayfa: [1] 2 3 ... 6
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.062 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.011s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.