paylaşma
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 04 Nisan 2020, 06:28:07


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: paylaşma  (Okunma Sayısı 3614 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
PÖRTEKAAN
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 1


« : 15 Kasım 2011, 19:33:45 »

selam karındaşlarım(yeni türkçeye göre kardeş) çok güzel bir site konular süper üye olduguma çok mutlu oldum ama beni mazur görürseniz ben ben dini söylemlere daha çok dikkat eden biriyim sizin yorumlarınızın çogunda tanrı kelimesi var islamiyet geldikten sonra tanrı kelimesinin hükmü kalkmıştır çünkü puta tapanda tanrı diyor ateşperes te tanrı diyor hirıstiyanda bizim onlardan bir farkımız olmalı ALLAH ın 99 esmaül hüsnası varken niçin tanrı kelimesini kullanalım lütfen beni yanlış anlamayın fitne cıkarmak degil niyetim dogru olanı tartışıp bulmak sevgi ve saygılarımla karındaşlarım ALLAH TÜRKÜ KORUSUN KIYAMETE KADAR CENABI ALLAH BİZLERİ BAKİ KILSIN KURT
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 15 Kasım 2011, 19:55:48 »

Bize ne putperestlerin , ateşe tapanların Tanrıyı nasıl dillendirdiklerinden. Tanrı Türkçe bir kelimedir Allah Arapça bir kelimedir. Tanrı demekle, ateşe puta tapmış olmuyoruz. Ve, biz burada Yaradanı nasıl isimlendireceğimizi değil, Türkçülüğü nasıl yüceltirizi tartışıyor ve öğretiyoruz. Niyetiniz Türkçülüğü yaymak ise, hoşgeldiniz. Otağımızda herdinden üyemiz vardır ve bizler bu üyelerin dinine değill, Türkçülüğüne bakarız. İslama ya da herhengi bir dine inanmayan bir kandaşımıza ille de Allah diyeceksin dayatması yapamayız. Bizim için aslolan kişinin hangi dine inandığı değil, Türkçülük fikrine sahip olup olmadığıdır. Umarım yeterince açıklayıcı olmuştur.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 15 Kasım 2011, 20:33:29 »

Şu otağda dilimde tüy bitti aynı şeyleri yazmaktan. Müslüman olan bir çok kandaşımı incitceğini bile bile bunları yazman sence ne derce Türkçülüğe hizmet oluyor anlamış değilim. Burada ne müslüman Türkçülere ne de olmayan Türkçülere bir ayrıcalık gösterilmedi, gösterilmeyecek. Bir kandaşım, inanmadığı için inananları tahrik edeck söylemlerde bulunamaz. Aynı şekilde inanan bir kandaşımda karşısındakini inanmadığı için rencide edemz.
  Bu son hatırlatmam. Bundan sonra bu tür iletiler tarafımca silinecektir. Otağ üyelerin önemle duyurulur.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Kagan_Bahadir
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 15 Kasım 2011, 20:40:34 »

Farsça olan Hüda kelimesi, meşhur doksan dokuz isim içinde yer almamasına rağmen, onu kullananlar Tanrı diyenlere verilen tepkinin onda birini görmüyor. Bu durum, galiba Tanrı isminin Türkçe olduğunun bilinmemesinden kaynaklanıyor.

Yabancı filmlerde hıristiyan kararkterlerin ilahına "Tanrı" diye seslenmesi nedeniyle Tanrı'yı Hıristiyan yapımı bir isim zannedenlerin de var olduğunu unutmayalım. Misafir arkadaşımız da galiba bu düşüncede...
Bir benzerine de Farsça olmasına rağmen Hıristiyan unvanı sanılan "peder"de rastlıyoruz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Karagerey
Türkçü - Turancı BOZKURT

ileti Sayısı: 1.865« Yanıtla #4 : 15 Kasım 2011, 20:44:12 »

Kandaşım, Açina ablamın açıklaması üzerine konuşmak istemem ama izin verirse  kısacık ekleme yapabilirim sanırım. Her ırk, inandığına, kendi dilinde adlar vermişerdir. Araplar, Allah demiş ise, biz de Tanırı demişiz.Sen ister Türkçe Tanrı, ister arapça, Allah de. Araplar, yetmemiş, 98 adet daha isim koymuşlar. biz asil bir ırk olduğumuzdan, Tanrı kelimesi bize yetmiş. Bizim inancımız bile saf ve sade. Tek ad: TANRI. Türkçe ise dilimiz, Türk isek, inancımız da, inandığımıza verdiğimiz ad da, Türkçe olmalıdır. Dünyanın en eski ve  köklü dili bizim dilimiz olduğunu unutmayalım. Onlar daha konuşmasını bilmez iken, biz Tanrı diyorduk.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Karagerey Altemur
Delikurt27
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 651


ANTEPLİ BOZKURTLAR!!!


« Yanıtla #5 : 15 Kasım 2011, 20:50:41 »

Son zamanlarda bu tür saldırılar hakaretler çok oluyor Türklüge hizmetmi bu tür hakaret ve küfürler değil ataist vs. olan bir Türk'e hakaret etmiyorsak etme hakkımız olmuyorsa sende etme- etme hakkı olmuyor kişinin kendi egosunu tatmin edecegi bir yer olmamalı burası.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

“Türk sayısını çoğaltmak ulusal büyük amacı, tabii gelişmeye bırakılmamalıdır. Alınacak ve hayata geçirilecek olağanüstü önlemlerle bir ulusal politika izlenmeli ve Türk sayısı çoğaltılmalıdır.” M.KEMAL ATATÜRK
Terekeme Türkü
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 71


%100 TÜRK


« Yanıtla #6 : 15 Kasım 2011, 21:14:29 »

Din kişisel bir inançtır,kişiye kalmıştır.Asıl olan Türklüktür.İnsan istediğine inanabilir,mühim olan dinde fanatik olmaması yani dini temelleri ırk temellerinin önüne geçirmemesidir.Yoksa isteyen tanrı demiş,isteyen allah demiş bu bizler için sorun olmamalı.Ben müslüman değilim ama müslüman Türklere de niye müslümansın demem.Sonuç olarak biz müslüman ya da diğer dinlere(hristiyanlık vs) mensup kandaşlarımızı dışlarsak bu Türkçülüğe zarar verir.En çok birlik olmamız gereken zamanda din yüzünden bölünürsek bize karşıt grupların(k.rtler,liboşlar,solcular,hümanistler,cemaatçiler ve diğer etnikler) ekmeğine yağ sürmüş oluruz.Unutmayın bu ülkedeki tek sağlam kaya bizleriz.Eğer bu kaya da erirse dalgalar ülkemizi istila eder.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

NE MUTLU TÜRK OLANA !

Şerefsiz bir şekilde yıllarca yaşayacağıma,Türklük için savaşarak ölmeyi tercih ederim.
Orda Han
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 283« Yanıtla #7 : 15 Kasım 2011, 21:25:06 »

Bizim hristiyandan farkımız olmalı diyen bu kaban yazdığıyla kalıyor da neden muhammedi eleştirenlerin yazısı siliniyor anlamış değilim?Din konusunda bir daha yazmamaya yemin ettim ama kusura bakmayın.Milyonlarca müslüman Türk varsa onbinlerce hristiyanda var.Ya bu tür konuları tartışılmadan yok edelim ya da kimseyi kimsenin üstüne çıkarmayalım derim.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Her Türkçü, bulunduğu yerin görevini inançla yaparsa, Türkçülük ülküsü sağlamlaşır. Türklük güçlenir.
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 15 Kasım 2011, 21:31:08 »

Konu kilitlenmiştir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.103 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.01s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.