Milli Şuur ve Milliyetçilik
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 06 Ağustos 2020, 04:08:56


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Milli Şuur ve Milliyetçilik  (Okunma Sayısı 2377 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Hümanist Şapşal
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 24« : 16 Mayıs 2010, 12:06:22 »

Dünya üzerinde insan toplulukarı milletler halinde yaşamaktadırlar.Her millet kendi özelliklerini korumaya geliştirmeye gayet etmekte ve kendi toplululuğunu diğer milletlerden daha ileri daha yüksek daha refahlı yapmaya çalışmaktadır.Milletler arasında ki bu rekabet ve karşılıklı yarışma milleti meydana getiren insanların müşterek duygular halinde birleşmeleri ve müşterek bir milli şuur etrafında toplanarak kendi toplum varlıklarını belirli hedeflere yöneltmek şuuruna sahip olmalarıyla mümkündür. Milliyetçilik duygsundan yoksun olan bir toplumun millet manzarası göstermesi mümkün değildir. Böyle bir duygudan ve şuurdan mahrum toplulukların dış olayların en ufak bir tesirine karşı kendilerini koruyamadıklarını hatta dış tesirler olmasa daha kendi kendilerine dağıldıklarını ve belirli hedefleri olan bir topluluk hüviyetinden çıktıklarını görürüz.
Türk milletinin yükselmesi ve tehlikelerden korunması, Türk milletini meydana getiren kişilerin teker teker milli şuur sahibi olmasına ve kalplerinin millet sevgisi vatan sevgisi ile çarpmasına bağlıdır.Bunun için milli doktrin MİLLEYETÇİLİKTİR. Türk miliyetçiliği TÜRK milletine karşı beslenen derin sevgi bağlılık duygusunun müşterek bir tarih ve müşterek bir tarih ve müşterek hedeflere yönelme şuurunun ifadesidir.Türk milliyetçiliği insanı duygularla beslenen bir anlayıştır. Türk milliyetçiliği kin ve gazası esas almayan sevgiyi esas alan bir düşünce tarzıdır. Milliyetçilik milletini sevmek vatanını sevmek ve milletini tehlikelerden karşı korunması için her fedakarlığı göze almak duygusu ve düşüncesidir.Türk milliyetçileri bütün TÜRKLERİ kardeş sayan bir düşüncedir.
Türk milliyetçiliği Türk milletinin gözüyle olayları görmek ve değerlendirmek zihniyetini ifade etmektedir.
MİLLİYETÇİYİZ TÜRKÇÜYÜZ Neden Türkçüyüz Çünkü millietimiz Türk milletidir.Türkçülük saf TÜRK KANINI taşıyan, Türk milletinin  hayatının her safhasında  yapacağı her şeyin Türk ruhuna Türk geleneğine uygun olması ve Türke yararlı olması amacının fikrinin ön planda tutulmasıdır.Yapılacak her işte TÜRKLÜK RUHUNA Türkün özelliğine uygun ve Türk milletine yararlı olması şartını göz önünden kaçırmamak gerekir.

Ben Bir TÜRK’ÜM!

Ben; Orta Asya’dan türeyen, Asya’da yürüyen, Anadolu’da büyüyen Avrupa içlerine yürüyen
TÜRK’ÜM!

Ben; Dağlarda gemi gezdiren, Taşlara destanlar yazdıran, Tarihi baştan yazdıran
TÜRK’ÜM!

Ben; Adalete, mertliğe örnekler veren, ölüm-kalım savaşına gülerek giden, yeryüzünde her murada eren
TÜRK’ÜM!

Ben; Sancaklara, tuğlara baş eğdiren, Beylere, paşalara hil’at giydiren, kılıcını üç kıtada da gezdiren
TÜRK’ÜM!

Ben; Atilla’yı, Yavuz’u, Fatih’i var eden, Kralları İmparatorları kendisine yar eden, Düşmanına dünyasını dar eden TÜRK’ÜM!

Ben; Şahları, Sultanları kul edinen, Altınları elmasları pul edinen, İncili kaftanları çul edinen
TÜRK’ÜM!

Ben; Zafer rüyasını görenlere saç yolduran, Hezimete uğratıp ümitleri solduran, Müzelerde başköşeleri dolduran TÜRK’ÜM!

Ben; Damarlarında asil kanın aktığı ırkım, benden bahseder destanım ağıtım…

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE !  Türkiye
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
TANRI-KUT METE
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 16 Mayıs 2010, 12:21:12 »

Umay-Katun Türk'ü ve Türkçülüğü çok güzel ifade etmişsin. Türkçülük, Türk'e karşı sevgi beslemek; Türk milletinin refahı yolunda kendini heba etmektir. Kin ve nefret ancak haine karşı duyulur. Türkler, mert düşmana karşı bile nefret ve kin duygularıyla bakmamış, ona eziyet etmemiş ve onu aşşağılamamıştır.

Kandaşım kalemine sağlık. Devamını bekliyoruz..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Hümanist Şapşal
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 24« Yanıtla #2 : 16 Mayıs 2010, 12:26:54 »

"Ben her seyden önce bir Türk milliyetçisiyim. Böyle doğdum. Böyle öleceğim. Türk birliğinin, bir gün hakikat olacagina inancim vardir. Ben görmesem bile, gözlerimi dünyaya onun rüyalari içinde kapayacağim. Türk birligine inaniyorum, onu görüyorum. Yarinin tarihi, yeni fasillarini Türk birliğiyle açacaktir. Dünya sükununu bu fasillar içinde bulacaktir. Türk'ün varligi bu köhne aleme yeni ufuklar açacak, günes ne demek, ufuk ne demek, o zaman görülecek."

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Bozkurt Asena
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 296« Yanıtla #3 : 16 Mayıs 2010, 15:02:50 »

Türk olarak doğmak, Türk olduğunun ve neler yapabileceğinin farkına varmak her insanın sahip olabileceği bir özellik değildir. Bu yüzden Türk olarak dünyaya gelmiş bir insanın farkının farkına vararak kudretinin,gücünün ve kutluluğunun kıymetini bilmesi gerekmektedir. Bunu gerçekleştirebilmesi içinde milli şuur ve milliyetçilik olgusunun gelişmesi için elinden geleni yapması lazım gerekmektedir. Ancak bu şuura sahip olabilen milletler sonsuzluğa ulaşabilecektir.

Türk milleti şimdiye kadar göstermiş olduğu tutum ve davranışlarla millet olabilme kavramının nasıl olması gerektiğini bütün dünyaya ama güzellikle ama zorla göstermiştir. İnanıyorum ki gerçekleşmesi için uğraş verdiğimiz , kanımızdan ,canımızdan vazgeçtiğimiz kutlu davamız olan Türk Birliği birgün mutlaka gerçekleşecektir.İşte o zaman bütün dünya Millet olmak ne demek ,bir şeyi gerçekten istemek ve başarmak ne demek ve tabi en önemlisi TÜRK olmak ne demek görecek ve öğrenecektir !! (yüreğine sağlık Umay-Katun)


                             TANRI TÜRK'Ü KORUSUN
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Delinse yer, çökse gök yansa kül olsa dört yan,
Yüce dileğe doğru yine yürürüz yayan.
Yıldırımdan tipiden kasırgadan yılmayan,
Ölümlerle eğlenen tunç yürekli Türkleriz....

Hüseyin Nihal ATSIZ
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.241 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.007s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.