Akıncı Ocağı ve Türkçülük
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 30 Mayıs 2020, 13:48:41


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Akıncı Ocağı ve Türkçülük  (Okunma Sayısı 3537 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Bozkurt Eren
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.306« : 24 Ocak 2010, 16:55:49 »

   Akıncı Ocağı'na saf Türk Soyundan olanlar alınırdı ve Akıncılık babadan oğula geçen bir sistem ile sürdürülürdü. Devşirmelerin giremediği bu ocağa, alımlar Akıncı Beyleri tarafından yapılır. Çok geniş bir yetkiye sahip olan bu beyler sadece Padişahtan emir alırlar. Türkçü de şüphesiz ki; sadece Türk'ten olur. Akıncı Ocağı ve Türkçülük yalnızca Türk Soyludan oluşmları bakımından benzer bir yapı göstermektedir.

   Akıncılar görevlerinin zorluğu ve hayati öneme sahip olması nedeni ile mükemmel disiplin sahibiydiler. Koca bir ordunun geleceği ellerinde olan bu birliğin en ufak hatası binlerce cana sebep olabilirdi. Türkçü'de şüphesiz ki disiplin ve düzen sahibi olmalıdır. Başıboş bir hayat sürmek öncelikle Türk'e yakışmayan bir harakettir. Zorlu hayat mücadelesinde ciddiyetsizce yapılacak hatalar bizler bir ömür boyu onarılamaz yanlışlıklara sürükleyebilir. Evet resmi olarak sorumlu olduğumuz veya hayatı doğrudan bize bağlı olan kimseler olmayabilir. Fakat unutulmamalı ki; Türklük büyük bir oba ve biz de bu yüce obanın birer üyesiyiz. Türk'ün hakettiği yerde olmasını her bir bireyin kendi candan çalışması ile mümkün olacaktır. Disiplin yani görev ve sorumluluk bilincine sahip olmalıyız.

   Akıncılar seferler öncesinde yaptıkları akınlar ile yaban iller hakkında bilgiler edinir, yağının durumunu öğrenir ve fırsat bulursa yağıya ufak saldırılar düzenleyerek onların huzurunu kaçırır. Tehlike ile ilk teması kuran bu birlik ordunun hazırlanması ve gerekli önlemlerin alınması bakımından büyük bir görevi yerine getirir. Türkçü de aynen Akıncılar gibi; yağıya ve tehlikelere karşı ilk tepkiyi verenler olacaktır. Vatanı ve her şeyden önce Türk Kanı için savaşmaktan kaçınmayacaktır.

   Akıncı Birlikleri savaş sırasında en önde giden, hafif donanımlı ve hızlı hareket edebilen bir süvari birliğidir. En önde gitmeleri ve asla geri dönmeyi düşünmemeleri sebebi ile çok fazla kayıp verirler. Canı pahasına da olsa Türkçü, Türk Milleti için gerektiğinde canını verebilendir. Tanrı hepimize Türklüğü için ölebilmeyi göstersin.

   Günümüz Türkleri'nin Akıncı Ocağı olan Türkçülük yer yarılıp gök çökene kadar ülkümüzdür.

   Tanrı Türk'ü korusun.

   Bozkurt Eren
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Milli Türk Devleti, Laik Cumhuriyet ve kutlu Türk Silahlı Kuvvetleri Atamın mirasıdır. Korumak ve yüceltmek her Türk bireyin görevidir.
Dodurga-Avşar-Eymür
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 389« Yanıtla #1 : 01 Şubat 2010, 20:46:03 »

Olağan üstü derecede güzel bir yazı tebrik ederim.
Halkımızdaki uyuşukluk moralimizi bozmamalı. Bizler ilk tepkiyi verdikçe Türk Milleti de arkamızdan gelecektir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Bazı şahısları sevmediğim için beni hiçbir kanun, hiçbir mahkeme mahkûm edemez. ben herkesin sevdiği insanları sevmeğe mecbur değilim.
KOLOKAAN
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 01 Şubat 2010, 21:28:29 »

  Akıncılar sadece savaş halinde ve savaşın eşiğine geldiğimiz devletlerin topraklarını ihlal ederdi.Asla barış halinde olduğumuz bir devletin topraklarına girmezlerdi.Osmanlının sonunu getiren yahudiler yeniçeri ocağını bozdular ama safkan Türk ve Türkmenlerden oluşan akıncı ocağını bozamadılar.Bozamayınca bitirmeye karar verdiler ve onların adamı olan aynı zamanda askerlikten hiç anlamayan Sinan paşa nın Haçova meydan savaşında bilerek yanlış istikamete gönderilmeleriyle büyük kayıplar verildi.25.000 kişilik bir akıncı grubu Keşif yapmaya çıkarlarken yanlış emir yüzünden bir anda 300.000 kişilik bir orduyla karşı karşıya geldiler.Ama kaçma imkanları varken şanlarına leke sürdürmemek için 25.000 korkusuz kahraman düşmanın üzerine ölüme yürüdü...Çoğunun kanları Macaristan topraklarını suladı.Şu anda Macaristanda binlerce isimsiz kahraman vatan evladı yatıyor.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 01 Şubat 2010, 21:35:22 »

Kandaşlarım Atsız Atanın Deli Kurt'unu okuyupta Ağlamayanlarınız varmı acaba?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.209 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.015s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.