3 MAYIS-Kürşad Kurtkaya
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 05 Aralık 2020, 20:41:52


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: 3 MAYIS-Kürşad Kurtkaya  (Okunma Sayısı 2243 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
salur alp
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 207« : 26 Nisan 2011, 22:43:13 »

3 MAYIS

 

3 Mayıs günü Türkçüler için önemli bir gündür.3 Mayıs, Türkçülüğün fikir sahasında kalmayarak bir hareket haline dönüştüğü gündür.

Türkçülerin Gökbilgesi, fikir önderi Nihal Atsız’ın ülkedeki durumun vahimliği üzerine,“Türkçü” olduğunu ifade eden Başbakan Şükrü Saraçoğlu’na hitaben yazdığı iki açık mektubu Türkiye’de büyük bir etki yaratır.Gökbilge, bu mektuplarda ülkedeki komünist faaliyetlere dikkat çeker ve bu ihanetin bizzat Milli Eğitim Bakanlığı tarafından himaye edildiğini belirtir.

Birkaç vatan hainini ihanetleriyle beraber örnek gösterir ve bu vatan hainlerinin ve de onları himaye eden Milli Eğitim Bakanı Hasan Ali Yücel’in görevden alınması gerektiğini söyler.

Nihal Atsız’ın mektupları aynı zamanda Cumhuriyet tarihinin ilk açık mektuplarıdır.Yazarı da mektupları gibi “açık” yürekli bir Türk milliyetçisidir.Bütün iyi niyetiyle bu mektupları bir uyarı olarak, “Türkçü” olduğunu beyan eden dönemin başbakanına sunmuştur.

İsmet İnönü diktasının ülkeyi karanlığa boğduğu o dönemde bu mektuplar bomba etkisi yaratmıştır. Yurdun dört bir tarafından telgraflar çekilerek Atsız tebrik,hükümet protesto edilmektedir.

Fakat milliyetçiliğin yükselişini hazmedemeyen, adından başka hiçbir “milli” tarafı bulunmayan Milli Şef, bu durumdan rahatsız olmuştur.

Atsız’ın mektupta yıkıcı faaliyetlerine dikkat çektiği Sabahattin Ali, dönemin iktidar güçleri tarafından Atsız’ın karşısına çıkartılmıştır.Sabahattin Ali, Atsız’ın kendisi için “vatan haini” ifadesini kullanmasından dolayı Atsız’a hakaret davası açmıştır.

Atsız,duruşma gününden önce Haydarpaşa Garı’ndan sessiz bir şekilde, kimseye haber vermeden yola çıkmıştır.Ankara Garı’nda indiğinde ise karşısında binlerce, inançlı Türk genci bulmuştur. Duruşma gününü önceden haber alan binlerce genç yurdun dört bir yanından hareket ederek Atsız’a destek olmaya gelmiştir.

O güne kadar tek parti yönetiminin organizasyonları dışında böyle bir kalabalık,belli bir amaç için, hiçbir zaman toplanmamıştır.Bugün meydanları dolduran “hürriyet sarhoşları”, Türkçüler o zor şartlarda tepkisini gösterirken, meydana çıkma cesaretini bulamıyorlardı.

Türkçü gençler Atsız’a sevgi gösterisinde bulunmuşlar,onu bir otele yerleştirmişler ve adeta otelin etrafında gece boyunca nöbet tutmuşlardır.

Duruşma günü ise ses getirecek şekilde, etkili bir yürüyüş düzenlemişlerdir.Atsız omuzlara alınmış ve sevgi gösterileriyle ve de coşkun tezahüratlarla desteklenmiştir.

Bu gösteriler gerçekten de çok önemlidir.Onu önemli kılan bir diğer özelliği de tamamen milli ruhla hareket edip,birbirinden habersiz bir şekilde, Atsız’ı desteklemeye gelen gençlerdir.

Gençler mahkemeyi izlemek ve varlıklarıyla Atsız’a destek olmak için mahkemeye girmek istemiştir.Fakat İnönü’nün güçleri,Türkçü gençleri duruşma salonuna almamış ve zor kullanmıştır.

Türkçü gençlerin tamamen milli bir ruhla yaptıkları bu hareketler elbette Türk düşmanı İsmet İnönü’yü rahatsız etmiştir.

İnönü,19 Mayıs 1944 senesinde, stadyumda yaptığı konuşmada hiç de konuyla ilgisi olmadığı halde; Türk vatanını,Türk milletini korumayı amaçlayan Türkçüleri vatan hainliği ile itham etmiş ve Türkçülük ile Turancılığı suç saymıştır.

Daha sonra “hakaret davası”nın seyri değiştirilerek “Irkçı-Turancılar Davası”na dönüştürülmüştür.Türkçülere karşı adeta bir Haçlı Seferi başlatılarak önemli Türkçüler ve bir çok milliyetçi genç tevkif edilmiştir.

Bu gençler vatanını ve milletini sevmek ve onu yüceltmeye çalışmak istedikleri için suçlanmışlardı.Aylarca tutuklu kalmışlar,bir çok işkenceye ve kötü muameleye uğramışlardır.Türkçülük davasını tabutluklarda,ölüm hücrelerinde sınanarak savunmuşlardır.İsmet İnönü diktasına karşı her koşulda Türkçülüğü savunmuşlar ve direnişlerini sürdürmüşlerdir.

Başta Gökbilge Atsız olmak üzere bin bir türlü işkence ve iftiralar arasından alınlarının akıyla çıkmış ve Türkçülük bayrağını yükseltmişlerdir.

3 Mayıs, Türk’ün direniş sembolü ve diriliş günüdür.

3 Mayıs, Türkçülüğün önlenemez yükselişinin müjdecisidir.

3 Mayıs, sahip çıkmamız için bize bırakılan bir davadır.

3 Mayıs yüceltmemiz gereken bir bayraktır.

Gökbilge Atsız’ın öğrencileri olan Türkçüler,her fırsatta Atsız’ı ve 3 Mayıs’ı anacaktır.Onların hatırasını yüceltecektir.Türklüğe hizmet yolunda her türlü fedakarlığı gösterip,daha fazla 3 Mayıslar için yılmadan çalışacaktır.

Vatana,bayrağa,millete,Tanrıya,Atsız’a andolsun ki !

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.406 Saniyede 24 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.006s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.