BÜYÜK TÜRKÇÜ DR. RIZA NUR'UN YAZDIĞI 14 CİLDLİK TÜRK TARİHİ
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 27 Ocak 2020, 05:59:16


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: BÜYÜK TÜRKÇÜ DR. RIZA NUR'UN YAZDIĞI 14 CİLDLİK TÜRK TARİHİ  (Okunma Sayısı 1381 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Tabakoğlu
Türkçü Turancı Militan
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 80


İnsaniyetperverlik köpekliktir.


« : 18 Şubat 2018, 04:14:53 »

BÜYÜK TÜRKÇÜ DR. RIZA NUR'UN YAZDIĞI 14 CİLDLİK TÜRK TARİHİ''Dünyada en çok iftihar ettiğim şey, Türk yaratıldığımdır . Bu kadar tarih okudum, Türk kadar kahraman, mert. iyi yürekli, zeki ve sağduyu sahibi insan, Türk kadar büyük ve yüksek bir tarihe sahip millet görmedim. Bu kadar millet tanıdım. bugünkü uygarlık dünyasında en yüksek mevkiye çıkmak için gerekli olan yetenekleri kendinde ve yurdunda toplamış olanını görmedim. Türklük bende sönmez. tükenmez bir aşktır. Her sevginin üstünde bir sevgi halinde gönlümde, göğsümde yaşar . Bütün varlığını kavrayan bu ilahi ateşin beni yakması pek tatlıdır; yaktıkça bana zevk, sevinç verir. Yalnızca o beni yaşatır. Türk yaratılışının şükrünü ne türlü ve nasıl bir hizmetle ödeyebileceğimi bilmiyorum.Belki bu gönül borcumu birazcık öder umuduyla bu eseri yazıyorum .. .
  Yaşayabilmesi için, bir milletin her şeyden önce kendini bilmesi gerekir; kendini bilmek için de tarihini bilmelidir. Her nasılsa henüz kendimizi bildirecek bir tarih yazılmamıştı. Bu ise milletimiz için en büyük bir ihtiyaç, en zararlı bir eksik, en hayati bir sorundu. Biz kendimizi, tarihimizi Osmanlılık ile başlar sanacak kadar gaflete düşmüş insanlardık İşte bu tarih kitabını özellikle okullar ve gençler için yazıp kendilerini bilsinler ve başkalarına bildirsinler diye Türklere, Türk yavrulanna armağan ettim. Bu eser her şeyden önce MİLLİ EĞİTİM içindir.
  Bu eser bilginler için değil , onlardan önce ihtiyacımız olan halk içindir. Yalnız bilginierin anlıyabileceği eserler olan, Avrupa bilginlerinin eserlerini tercüme herhalde gereklidir. Ancak bunlardan önce halkı, halkın ihtiyacını düşünmek kutsal bir görevdir. Bilginler yabancı kitaplardan da istediklerini öğrenebilirler. Avrupa bilginlerine gıda verecek kitap yazmak milletimiz için bir iftihar vesilesi olmakla beraber, onlardan önce Türk halkının gıdasını düşünmek borcumuzdur. Türklüğe ilişkin herhangi bir Avrupa eserinin çevirisi bir Türk beyni, gözü ve eli ile yazılmadığından pek o kadar yararlı olmaz. Bazılarında bulunan ve sırf bizi sevmediklerinden aleyhimize uydurduklan ya da aynı amaçla bazı gerçekleri değiştirdikleri sayfalar ise büsbütün zararlıdır. Bununla beraber bilginleri de doyuracak sayfalar bu eserde vardır. Bu kitabın mükemmel olduğu iddia edilemez. Mükemmel bir Türk Tarihi yazmak bugün için mümkün olmayan bir şeydir. Ne zaman Çin'de ve Avrupa'da, her dilde Türkler üzerine yazılmış kitaplar toplanır, Türkçe'ye çevrilir ve Türk yurtları gezilerek ayrıntılarına kadar iyice incelenirse, belki o zaman bir derece yanlışsız bir Türk Tarihi yazılabilir. Türk Tarihini iyice aydınlatıcı belgeler henüz tamamen bilim dünyasına sunulmamıştır. Birçok belge inceledim. Kafkasya ve Rusya'da yaptığım geziden de pek yararlandım. Ancak bu inceleme yetersiz oldu. Gezi incelemesi bir yılda ve bir kişi ile biten işlerden değildir. Fakat şunu söyleyebilirim ki, Türk'ün bugünkü nesli için bu kitap yeterlidir. Hem de pek yararlıdır ve pek gereklidir. Bu eser bir temel oluşturacaktır. İnşallah bu temel üzerine daha mükemmellerinin yazıldığım görmek sevinci bana da kısmet olur.''
-ÖnsözdenDoktorun 1917’de Mısır’da başlayıp 1921’de Türkiye’de bitirdiği 14 ciltlik bu koca eser vaktiyle Süleyman Paşa‘nın yazdığı “Tarih-i Âlem” adlı kitaptan sonra , millî tarihimizi sade Osmanlı çerçevesinden çıkararak bütün Türkleri kapsamış hale getiren ikinci eserdir.Son iki ciltte Kurtuluş Savaşı devriyle Şeyh Sait İsyanına kadarki cumhuriyet devri işlenmiştir.Bu eserin yolbaşçımızın ve onun kardeşi Necdet Sançar'ın Türkçü olmasında büyük payı vardır.

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://www.mediafire.com/file/8nfzsbb91evqewn/14+CİLDİLK+TÜRK+TARİHİ.zip
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

AttilaHunTürk
Türkçü - Turancı BOZKURT

ileti Sayısı: 1.923


« Yanıtla #1 : 18 Şubat 2018, 10:01:16 »

Kandaşım eline sağlık.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Kurtçebe Noyan
Türkçü Turancı Militan
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 653


Dr.Rızâ Nûr'un çizdiği, Atsız'ın yazdığı yoldan!


« Yanıtla #2 : 04 Şubat 2019, 16:19:36 »

Paylaştığınız için var olun, çok yararlı.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

"Türk Budun, Ökün!?… Kendine gel. Aklını başına topla. Her söze, herkese inanma. Beynini işlet. Geçmişini hatırla." Hüseyin Nihâl ATSIZ
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.062 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.015s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.