Yufka Yürekliler..
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 11 Ağustos 2020, 03:56:17


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Yufka Yürekliler..  (Okunma Sayısı 3415 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Batur Alp
Ziyaretçi
« : 18 Aralık 2009, 11:55:39 »

Başarıya ulaşmanın en temel ilkelerinin başında ''disiplin'' gelir. Disiplin ; düzenin , tertibin , kararlılığın bir simgesi olmasının yanında ortak bir mefküre etrafında birleşen insanları da hedeflerine ulaştırmadaki en mühim etkenlerden birisidir. Tarihe şöyle bir göz attığımızda , Atsız'ın da üzerinde sıkça durduğu gibi , disiplinli milletlerin başarıyı elde etmesi diğer milletlere göre daha çabuk ve daha sağlam şekilde gerçekleşmiştir. Milletleri oluşturan insan kitleleri de nitekim birer fertten ibaret olduğuna göre disiplin olgusunun tekil olarak bireylere indirgenmesinin zaruri bir husus olduğu açığa çıkmaktadır. Bu kavram Türkçülük davası güdenler için de ehemmiyet oluşturan konuların başında gelmektedir.

Çağımız şartlarında Türkçülük , sayıları fazla olmayan belli başlı gurupların temsil ettiği bir akım halinde cereyan etmektedir. Bütün Türkçüleri bir arada toplayabilecek bir oluşum henüz varolmadığı için bölük pörçük biçimde etrafa dağılan Türkçüler, faaliyetlerini büyük oranda sanal alemde gerçekleştirebilmektedir. Sanal alem dahi olsa , Türkçü bireyler yetiştirmedeki ve fikir münazarasında bulunararak kişilere kendini geliştirme imkanı tanımasındaki etkinliğini düşünürsek , internetin ne kadar önemli bir araç olduğunun farkına varırız. O halde yapılması gereken en mühim şeylerden birisi , internet üzerinden olsa bile disiplini , hiyerarşiyi bozmadan , Türkçü teşkilatı az olsa da öz bir biçimde geleceğe taşıyabilmek kaygısı olmalıdır.

Ben bu otağa üye olmadan önce Atsızcılar otağında bulunmaktaydım. Bilmiyorum birbirinizi sever miydiniz ya da kin mi güderdiniz ama az çok takip edenleriniz bilir ki Atsızcılar.com disiplinin hakim olduğu , çatlak seslerin çıkmadığı bir otağ idi. O sebepten ötürü burada gördüğüm gayri Türkçü görüşlere olan aşırı müsamahakar ve mutedil tutumlar otağa ilk üye olduğum günden beri dikkatimi çekti ve kendimce bu tutumun yanlış olduğunu düşündüğüm için yazılar yazdım. Fakat , Atsız'ın '' Türkçü sert yaşamayı seven insandır , en büyük sertliği de nefsine karşı gösterir '' sözünü iyi idrak edememiş olan bazı arkadaşlar benim yazdığım yazıların altında nifak tohumları arayarak , belki de aykırı görüşlere olan sert tutumumu kendilerine bir saygısızlıkmış gibi görerek ( yani nefis yaparak ) , beni aşağılamaya çalıştılar.

Ben birilerinin sözleriyle veya fikirleriyle aşağılık düşüncesine kapılmam. Yaptığım şeyin doğruluğuna inanıyorsam sonuna kadar devam ederim. Velakin ; haklı olduğum bir konuda bir hiç uğruna beni aşağılamaya çalışan insan , farkına varmadan kendini küçük duruma düşürmüş olur.

Pespaye fikirlerini utanmadan , buradaki Türkçülerden çekinmeden savunmaya yeltenenlere karşı tepki gösteren birisine külhanbeyliği yapmak , savunduğu değerlere sahip çıkmamaktır. Taviz dosta verilir , dost kılıklı çaşıtlara kol kanat germek olsa olsa yufka yürekliliktir.

Yine Atsız'dan bir alıntıyla konuyu bitireyim : '' Yufka yüreklilerle çetin yollar aşılmaz..!! ''

Esen kalın..!

T.T.K

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ATABEK
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 18 Aralık 2009, 12:39:09 »

güzel bir değerlendirme...Türk ve disiplin ilişkisini iyi anlamak isteyenler Mete Han'ın kurduğu ordudaki disiplin anlayışını okusunlar. Burada birbirine hakaret edenleri görüyorum, düşünmüyor ki karşısındaki kaç yaşındadır, kimdir nedir, necidir. Ak budundanmıdır, Kara budundanmıdır.

Not: Mete Han Türk ordusunu yeniden örgütlemiştir. Orduya çelik bir disiplini egemen kılmıştır. On’lu, yüz’lü, bin’li, on bin’li düzenlemeyi sağlayarak bu yöntemi dünya askerlik sanatına armağan etmiştir. Günümüzdeki “Onbaşı, Yüzbaşı, Binbaşı, Tümen Komutanı” rütbeleri atamız Mete Han’ın koyduğu rütbelerdir. Bu nedenledir ki Türk Kara Kuvvetleri, Mete Han’ın devletin başına geçtiği yıl olan M.Ö. 209 yılını kuruluş tarihi olarak kabul eder.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Motun_TR
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 384


Atsız' ın Çerisi


« Yanıtla #2 : 18 Aralık 2009, 21:16:15 »

 
 Batur Alp kandaşım bu otağda bu kadar iyi niyetli davranmamızın sebebi, acaba hatalarını görüp geri dönerler mi diye düşündüğümüz içindir. Doğru dersin bu kadar iyi niyetli olunmaz ancak dediğim gibi biz bir Türkçü daha kazanırsak ne mutlu bize dediğimiz için öyle oluyor. Arada niyetlerini belli eden çaşıtlar olduğu zaman zaten hemen postalanıyor. 

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ANKARALI GÖKTÜRK
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 2.261


BİR HAKAN GİDER BİN HAKAN GELİR !..


« Yanıtla #3 : 19 Aralık 2009, 01:29:05 »

               Burada olabildiğince Kandaşlarımıza değer veriyoruz. Bu zaten olması gereken. Ancak dozu kaçıranlar var herzaman ki gibi. Eleştirmek, hakaret etmek, tartışmak ve ve ve... Bunlar bize yarar sağlamaz Baturalp Kandaş. Burada en ufak düşünce ayrılığında bir andamızı atabiliriz. Bu çok kolaycı bir yaklaşım olur. Bizim amacımız şu berbat ortamda Türkçünün birlikte kalmasını, birbirini tanımasını, anlamasını sağlamak. Eğer kişisel kaprisleri egemen kılarsak, güçlü bir örgütlenmeyi hiçbir zaman başaramayız ve emekler boşa gider.
               Bakın Kandaşlar, kimse kimsenin ne olduğunu çok iyi bilmiyor doğal olarak sanal ortamda. Bu yüzden kibir yapılacak hiç bir konu olamaz. Herkes elinden geldiğince paylaşımlarıyla katkıda bulunup bilgi alış verişini sağlarsa Otağda değerli bir katkı yapmış olur.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 19 Aralık 2009, 09:30:51 »

Batur Alp Yiğit Türk çocuğu!

Disiplin nedir acaba? otağımıza gelen kandaşlarımızı bir iki hatalarında ana avrat sövüp te atmakmı,Biz biliyoruz ki bir çok Türk çocuğu geldikleri yaşa kadar Türkçülükle tanışmamış böyle bir toplumda bulunmamış,bu kutsal havayı teneffüs etmemiş.Böyle olan kandaşlarımızı analarından çıktıklarından beri öğrendiklerinin tam tersine olan Türkçü düşünce çerçevesi içerisine almak, onlara bunu öğretmek varken işin en kolayını seçip atmakmı yanımızdan uzaklaştırmakmı disiplin kandaşım? doğru olan bumu sence?.

Biz bir yıldır bu Otağdan kimleri atmadıkki,gittiklerinde sanalda olsa arkalarından üzülüp yıkıldığımız çok kandaşımız oldu.Onları yanımızdan uzaklaştırmakla ne kazancımız oldu Türkçülük yolunda,koca bir HİÇ.Daha sonra kendimize bir yol çizerek biz bunu öğreteceğiz,öğretici olacağız dedik,Atsızın ışığında Atsızca bir öğreti ve bu politika sonucunda kandaşlarımızı kazanmaya başladık.Otağımıza gelen senin mantığınla anında atılması geeken bir çok Türk soylu şu an çok iyi bir Türkçü düşünce savunucusu durumundadır.Örneğin lazlar kardeşimizdir diyen yaşı elliye yaklaşmış bir kurt,günlerce bu düşüncesinin savaşını verdi kendine sabırla anlatılanlar sonucunda ve otağdaki Gökbilge Atsızın makaleleri ve diğer konularında okunması yardımcılığıyla şimdi en az senin benim kadar sağlam düşüncede bir Türkçüdür kendisi.Ne yapmamız gerekiyordu Otağa ilk girdiğinde siktirlan şerefsiz deyipte atmakmı yoksa sabırla anlatıp Türkçü yapmakmı.Netle tanıştığımdan beri bir yılı az geçgin bir zaman oldu,nette ki en zor işin Türkçü bir otağda yöneticilik yapmak olduğunu öğrendim.

Batur Alp ben gerçekten yufka yürekliyim ama kendi ırkıma karşı,hayatım boyunca sert yaşadım ama Türk soylulara karşı her zaman sevecen oldum,onları kırmamak için yeri geldi kendim kırıldım,beni tanıyanlar az çok bunu bilirler.Türk olan kimsenin kalbini kırmamak için ne gerekiyorsa yaparım çünkü ben onların fedaisiyim,Türk için ölürüm!öldürürüm.Hasbel kader bu otağı açıp onu yönetmek şerefine nail olduk diye böbürlenipte Türk soylulara çeşitli yaftalar tapıştırarak onlara hakaret etmek bize yakışmaz tabi Türküm deyipte Türklüğe hakaret etmeyenler için bu dediklerim.Bunun aksi olduğunda inanki  Batur Alp benden daha gaddar adamı zor bulursun.

Bizim Otağımıza gelen bir çok yetişmiş Türkçü (daha önceleri birden fazla otağda yer almış) ilk geldiklerinde bize o yetiştikleri yerlerin esintilerinide getirirler.Sert Türkçülük,Sert yöneticilik vs. ama genelinde sert yorum bulamazsınız çünkü geldikleri yerlerdeki yöneticiler tarafından Mankurtlaştırılmış, tek ses,tek düşünce yapılmışlardır.Bu kardeşlerimiz nedense Sert Türkçülüğü yabancılara karşı değilde kendi ırklarına karşı yaparlar,Kendi kandaşları ile aralarındaki en ufak bir olay alır başını gider lakin örneğin kürtlerin doğudaki ayaklanmaları karşısında yapacakları yorumları bir iki satırı geçmez.Bu Türkçülük değil klavye kahramanlığıdır.Böyle Türkçülük yapanların inanıyorum ki bir çoğunun ırkı kırıktır.Biz otağımızda Türk olana Türk gibi davranmayı kendimize disiplin edinmişiz,Türke kalkan elleri,dilleri yerinden kopartmak vazifemizken, biz asla Türke el kaldırmaz ona dil söyletmeyiz BİZİM YOLUMUZ BUDUR.

Batur Alp seni tanıdığımız kadarıyla düşüncelerine katıldığımızı şahsen ben sana kısa bir özel ileti ile bildirdim,otağımızın çizgiside bellidir,en az 20 konuda bu çizgi içerik olarak fazlasıyla açıklanmıştır,bir göz gezdirmeni dilerim kandaşım.

Türkiyede bir ilki biz yaptık bu otağda,Bizim otağımıza girene kadar Türkçü bir ortamda bulunmamış,genç,dinamik,Türk soylu olan kandaşlarımıza yönetimi verdik.Tertemiz yürekleriyle bu işe el atan,zaman ayıran bu Türkçüler; Atsızın fikirlerini kendilerinden bişeyler katmadan Türk çocuklarına iletmekle kendilerini borçlu sayanlardır.Başka otağlardaki yönetici şekilleriyle bu kandaşlarımızın uzaktan yakından alakaları yoktur,bu kandaşlarımız kaybetmeye değil kazanmaya şartlamışlardır kendilerini.Onlarda bilirler 15 kişi karşısında kendilerini kağan ilan etmeyi,onlarda bilirler hükmetmeyi ama Türke karşı değil,onlarda hüküm kırıklara karşıdır.Kimse zannetmesinki bu yöneticiler Yufka yüreklidir ASLA!!,ben biliyorumki bunlarda çelik gibi Bozkurt yüreği vardır.

Atsızın da dediği gibi Türkçü ,Türkçülük, yükselmek için değil, yükseltmek içindir. Topluluklar, fedakar fertlerinin çokluğu nispetinde yükselir, milli çıkarları şahısların üstünde tutan, milli mukaddesata ve geçmişe saygı gösteren, görev ahlakı yüksek olan, haksızlıklarla savaşta korkusuz bir insandır.Türkçü, alçak gönüllü olmaya mecburdur. Çünkü, kendini ileri sürmek, yaptığının karşılığını beklemek veya takdir olunmak içindir. Halbuki takdir beklemek bir bencilliktir. Türkçü, milletine bir hizmet yaparken, bunu, beğenilmek için değil, görev bildiği için yapar ve yapacağı en büyük hizmetin bile, adı sanki bilinmeden ölüp mezarsız yatan şehitlerin hizmeti yanında pek küçük kalacağını bilir.

Türkçülüğün en büyük görevi Türklüğe hizmettir. Bunun da baş şartlarından biri, çevresinde bulunanlara Türklük sevgisini aşılamaktır. O, yorulmadan, bıkmadan, Türk soyunun üstünlüğünü anlatacak yabancıların tehlikesini söyleyecektir.

Esen kal kardeşim,Tanrı Türkü Korusun.NE MUTLU TÜRK DOĞANA
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ATABEK
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 19 Aralık 2009, 10:12:20 »

yukardada belirttiğim gibi ben Türkçülükle tanışmamış ve bilgisiz olanlara tahammül gösterilip kazanılmasından yanayım, ama hakaret, aşağılama, ve cahil cesaretine katlanamam, Türk Türk'le fikir alış verişi yapar, kavga etmez hakaret etmez... hakarete karşıyım ve başka ırkları Türk'e yamanmasına karşıyım. Türkle dost yaşamış ve Türk'e zarar vermemiş ırklar olabilir, mazlum ırklar, milletler olabilir, onlara saygı göstermek Türk'ün şanındandır ve büyüklüğündendir. Haddini bilerek ortak yaşama evet, Türklüğe yamamaya hayır diyorum.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 19 Aralık 2009, 10:45:40 »

Batur Alp Sanal alemin cilvelerinden biriside bu olsa gerek gardaş.Aslında bir birinize candan bağlanacağınız kişileri bu ortamda karşıtınmış gibi görebiliyor,tam terside sana düşman olanı gerçekte hiç sevemeyeceğin birinide dost olarak seçe biliyorsun,evli bir çift evlilikleri boyunca hiç anlaşamamışlar bir birleri ile ,tesadüf sonucu sanal alemde karşılaşmaları neticesinde orada bir birlerine aşık olmuşlar kendi eşleri olduğundan habersiz bunu gazeteler yazdı,sanal işte böyle birşey,biz biraz tölerans tanıyarak kardeşlerimizi tanımayı zamana bırakırsak gerçeğin su yüzüne çıkmasını sağlarız kanısındayım.
Bak sana söyleyim Batur Alp senin görüşün aynen benim görüşümdür.Gardaş zaman ve yer fakını göz önüne almamız gerektiğini sana söylemek istiyorum.Bizim bu otağda senin gibi Türkçü kandaşlarımıza ihtiyacımız var,biz biliyoruz senin söylediklerinin tamamının doğru olduğunu,Bak burada keskin ucu sivri hançer gibi Türkçü kandaşlarımız söz konusu Türkçü birlik olunca bazı ters konuları görmemezlikten gelip idare yoluna gidebiliyorlar.Yalnızzzz bu idare Türklüğün aleyhine olan bir nokta,bir zerre kadar bile olmamalıdır,olduğunda biliyorsunuzki kandaşlarım anında pusatlarını kuşanırlar.
Gardaş biz Türk'te kusur aramayız,biz istiyoruzki Türk soylular bir noktada buluşabilsinler amacımız bu,eğer biz yanlış anladıkta senin üzerine yorum yaptıysak kusurumuza bakma  kandaşım,gittiğin yoldanda asla taviz verme,gördüğün her hatanın  fikirlerinle karşısında ol gardaş,kimse sana neden bu böyle oldu falan filan gibi sorgulamasını yapamaz.Esen kal Batur Alp TTK.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ANKARALI GÖKTÜRK
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 2.261


BİR HAKAN GİDER BİN HAKAN GELİR !..


« Yanıtla #7 : 19 Aralık 2009, 23:03:34 »

              Sizin şu iletişiminiz örnek olacak nitelikte Değerli Kandaşlar. Esen Kalın her an sağolun.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.23 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.013s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.